Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 02:11   #1
Maloljetnici iza 23 h

Ovako, znam da punoljetne osobe smiju samostalno ići van iza 23 sata, ali što je s maloljetnim osobama? Znam da mogu uz pratnju (ne znam jesu li nužno roditelji u pitanju ili sve osobe starije od 18 godina), ali me zanima vrijedi li ta zabrana kretanja iza 23 h za SVE maloljetnike ili oni stariji (od 16-18) mogu ostati iza 23?

Volio bih i vidjeti citat iz Narodnih novina.

Fala unaprijed...
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 03:17   #2
koji LOL..

pa iza 11 smiju svi iznad 16 i s osobnom..

pa da nesmije nitko ispod 18,grad bi bio prazan..

koliko puta su mene zapisali iza 11,a imao sa 16 godina,i nikad mi nisu ni rekli da kao nesmijem bit vani,nego zapisivali su zbog drugih stvari (opijavanje iza skole i slicno)..

neznam kak je zakon,mene su zapisali i to vise puta,al mi nikad nisu nikakvu kaznu napisali zbog toga kaj sam vani iza 11..

a sad cu za par tjedana bit punoljetan,pa mi je svejedno..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:02   #3
Djeca mlada od 16 godina ne smiju biti vani od 23 do 5h osim u drustvu roditelja (skrbnika) ili druge odrasle osobe u koju roditelji imaju povjerenja.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 13:11   #4
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
koji LOL..

pa iza 11 smiju svi iznad 16 i s osobnom..

pa da nesmije nitko ispod 18,grad bi bio prazan..

koliko puta su mene zapisali iza 11,a imao sa 16 godina,i nikad mi nisu ni rekli da kao nesmijem bit vani,nego zapisivali su zbog drugih stvari (opijavanje iza skole i slicno)..

neznam kak je zakon,mene su zapisali i to vise puta,al mi nikad nisu nikakvu kaznu napisali zbog toga kaj sam vani iza 11..

a sad cu za par tjedana bit punoljetan,pa mi je svejedno..
Gle, nisam pitao jesu li tebe zapisali i ne, već što stoji u zakonu. Ti misliš da sam toliki idiot da ne znam da se masa ljudi ne pridržava toga?


Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Djeca mlada od 16 godina ne smiju biti vani od 23 do 5h osim u drustvu roditelja (skrbnika) ili druge odrasle osobe u koju roditelji imaju povjerenja.
Je l' može neki citat toga iz Narodnih novina?
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 16:50   #5
obiteljski zakon, čl. 95.

st 2.:

"Roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od šesnaest godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje."

st. 3.:

Noćnim izlaskom smatra se vrijeme od 23 do 5 sati.

za potvrdu obiteljski zakon on-line:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1583.htm
ester.c is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 17:23   #6
2 konj: pa ak su me zapisali i ne priveli,dakle ocito po zakonu smijem bit vani,ne?
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:34   #7
Quote:
pa ak su me zapisali i ne priveli,dakle ocito po zakonu smijem bit vani,ne?
slazem se...
ester.c is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:56   #8
Quote:
ester.c kaže: Pogledaj post
obiteljski zakon, čl. 95.

st 2.:

"Roditelji imaju pravo i dužnost djetetu mlađem od šesnaest godina života zabraniti noćne izlaske bez svoje pratnje ili pratnje druge odrasle osobe u koju imaju povjerenje."

st. 3.:

Noćnim izlaskom smatra se vrijeme od 23 do 5 sati.

za potvrdu obiteljski zakon on-line:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1583.htm
Fala!

Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
2 konj: pa ak su me zapisali i ne priveli,dakle ocito po zakonu smijem bit vani,ne?
Gle, ja sam samo htio crno na bijelo, da vidim što točno piše u zakonu. Nema razloga da ti ne vjerujem, ali tvoje iskustvo s policajcem meni nije dovoljno jer te on lako mogao pustiti iako nije smio. Ako me netko pita za izlaske iza 23 h, onda je bolji argument da tako piše u zakonu i da pokažem toj osobi, nego da joj kažem da si ti bio vani i da te samo zapisao.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:23   #9
ma kuzim..nema problema..
sam se nemoj pozivat na zakon i clanke iz zakona pred policijom..jer onda oni misli kak im u facu govoris da su budale..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 23:31   #10
ti koji mogu, imaju i dozvolu i za sex, ne brini...
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:27   #11
kaj nije da ak uhvate mladje od 16 vani iza 23h imaju ih pravo odvesti u stanicu i zvati roditelje da doju po njih...?
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 00:31   #12
Quote:
Shpaolin kaže: Pogledaj post
kaj nije da ak uhvate mladje od 16 vani iza 23h imaju ih pravo odvesti u stanicu i zvati roditelje da doju po njih...?
a valjda. samo zasto bi ta sranja radili
dobaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 22:06   #13
Quote:
Shpaolin kaže: Pogledaj post
kaj nije da ak uhvate mladje od 16 vani iza 23h imaju ih pravo odvesti u stanicu i zvati roditelje da doju po njih...?
nemogu..ak ti ne radis nikakve gluposti,ne smiju te privest..mogu te samo zapisat..al ako si ti napravio neku glupost onda te mogu privest..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:30   #14
tony slazem se u potpunosti.... jer nece imat koristi od toga da sve mlade od 16 privedu...

nebi imala murja dost mjesta... pogotovo subotom....
ester.c is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 23:42   #15
bleh zakon je takav, iako ja osobno nikad nisam čuo da su nekog jebavali zbog toga. šta i da imaš 15, zaustavi te, ti kažeš imaš 16 al eto slučajno ti ostala osobna mado misliš da mu se da natezat s tobom ?

Imam 18 al znam dosta ljudi ispod 16 koji ostaju do kada i ja i nikad ih nisu zbog toga u stanicu privodili
Drizzt61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 09:50   #16
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
nemogu..ak ti ne radis nikakve gluposti,ne smiju te privest..mogu te samo zapisat..al ako si ti napravio neku glupost onda te mogu privest..
Mogu, krsis zakon i imaju te pravo privesti. Znam da su jedno vrijeme to i radili, bilo je po televiziji kako su zvali roditelje da dodu po klince u stanici koje su zatekli iza 23h vani.
Moguce je da ce te samo zapisati i mozda ti reci da ides doma, ali i moguce je da te privedu.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 14:07   #17
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Mogu, krsis zakon i imaju te pravo privesti. Znam da su jedno vrijeme to i radili, bilo je po televiziji kako su zvali roditelje da dodu po klince u stanici koje su zatekli iza 23h vani.
Moguce je da ce te samo zapisati i mozda ti reci da ides doma, ali i moguce je da te privedu.
dao ti ovaj tu gore malo izvadak iz zakona..ako imas 16 i osobnu kod sebe,oni nemogu tebe privest..osim ako ne radis gluposti..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 01:09   #18
ma dica na spavanje prije dnevnika, da narastu velika i jaka
__________________
Neke se stvari ne mogu kupiti novcem.
futzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 18:10   #19
Quote:
tony_zg kaže: Pogledaj post
dao ti ovaj tu gore malo izvadak iz zakona..ako imas 16 i osobnu kod sebe,oni nemogu tebe privest..osim ako ne radis gluposti..
Pa pricamo o mladim od 16.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 02:14   #20
Quote:
riche kaže: Pogledaj post
Pa pricamo o mladim od 16.
a sry,to je onda druga prica.. u tom slucaju isto napravis tak da kazes neke ljeve podatke i da ti je osobna ostala doma..i opet isto..
tony_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.