Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 16:28   #2721
heh, ovisi kaj podrazumijevaš pod lički recept. moja baka iz donjeg kosinja radi ovak kak sam napisal. ja jedino znam još prije pečenja dodat ružmarin, čisto da ga trošim na nekaj da mi bogec ne čami beskoristan u tegli cijele godine
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:05   #2722
Moj recept nije iz tak kulturnog dijela Like.
A ružmarin možeš sprijateljiti s kaduljom/žalfijom i skuhati pašta fažol.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 13:51   #2723
Pohani listovi javora
http://www.boredpanda.com/japanese-f...-leaf-tempura/
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 10:04   #2724
Našla sam u dnu frižidera kiselo zelje kojem je prošle godine prošao rok. Pitala sam majku jel da ga bacim, kaže ona ak ne smrdi da je dobro. Koliko znam, nema motiva da me se riješi. Mislim, ne slažemo se baš politički, al ono, toleriramo se. Tak da ću ga malo zdinstat i nadat se najboljem. Ako ne prođe dobro ovo je pozdrav.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 13:41   #2725
Nemam nista prepametno za rec, dosla sam samo iskazat svoje odusevljenje tofu kajganom
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 11:05   #2726
Daj šibni link na inspiraciju. Imam neki smrznuti tofu za riješit, čini se ko dobar način za uništenje istog.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:42   #2727
Evo ga: Tofu Scramble

Samo sto sam ja izbacila kim iz sosa. drugi put sam stavila u taj sos crvenu papriku,chilli,sol i nutritional yeast. e i stavila sam spinat umjesto kelja.dobro je kako god okrenes
Oompa Loompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:18   #2728
Molim vas ako neko ima ili zna dobre recepte za palačinke sa sojinim, rižinim, kokosovim mlijekom. Ako neko zna kakve su palačinke, sa mineralnom vodom, bez ovih vege mlijeka. Glatko brašno i mineralna voda, da li su tako napravljene palačinke dobre? Hvala.
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:10   #2729
Quote:
Vegan power kaže: Pogledaj post
Molim vas ako neko ima ili zna dobre recepte za palačinke sa sojinim, rižinim, kokosovim mlijekom. Ako neko zna kakve su palačinke, sa mineralnom vodom, bez ovih vege mlijeka. Glatko brašno i mineralna voda, da li su tako napravljene palačinke dobre? Hvala.
Jesu, ja radim s običnom vodom cijelo vrijeme i dobre su. S tim da stavim lanenih i chia sjemenki, nekad i malo zobenih da mi poveže smjesu i pola glatko, pola integralno brašno, nekako bude bolja tekstura, da ti ne budu pretanke i prozirne ako samo izbaciš mlijeko.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 19:00   #2730
Sparkly hvala puno. Ja sam dobio savjete i recepte za takve palačinke ali rekoh da provjerim kakve su, da li je neko pravio i probao.

Šta stavljaš u njih kada ih napraviš? Može kao i inače što se stavlja, bile bi dobre? Mrvljeni orasi i otopljena crna čokolada?
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:39   #2731
Quote:
Vegan power kaže: Pogledaj post
Sparkly hvala puno. Ja sam dobio savjete i recepte za takve palačinke ali rekoh da provjerim kakve su, da li je neko pravio i probao.

Šta stavljaš u njih kada ih napraviš? Može kao i inače što se stavlja, bile bi dobre? Mrvljeni orasi i otopljena crna čokolada?
orasi i kakao, marmelade razne (najfinija od šipka), probala sam i s otopljenom crnom čokoladom, ali mi je to nekako preteško bilo (i preintenizivni okus) pa sam nakraju samo jednu takvu pojela
možda bolje onda kupiti jedan od dm-ovih namaza od lješnjaka ili kakaa ako se baš ide na alternativu nutelli, iako te još nisam probala
a crnu čokoladu ostaviti samo gore za dekoraciju ako ih npr. jedeš sa sladoledom, no to su već ljetne kombinacije
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 01:24   #2732
Sparkly baš ti hvala! Probat ću nešto svakako od tih kombinacija.
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:54   #2733
Yo. Puno recepata iz "naše regije" su veganizirali pravoslavci jer oni dobar dio godine jedu tzv. posno, što će reći bez mlijeka i jaja. Možeš nać hrpe već isprobanih recepata ako u guglić ukucaš traženo jelo + posno, npr.

Ps. nisam još našla veganske kremšnite, ni parfe, al kažu da nadu zadnju pokopat treba.

edit:

Quote:
Sparkly kaže: Pogledaj post
probala sam i s otopljenom crnom čokoladom, ali mi je to nekako preteško bilo (i preintenizivni okus) pa sam nakraju samo jednu takvu pojela
:zgroženi smajli:
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 00:01   #2734
Peronja hvala ti. Već sam dobio neke recepte, ali rekoh da vidim od nekog ko je već pravio i probao, kako je i šta je. Hvala u svakom slučaju. Do sada sam u životu napravio 30-ak palačinki, i mislim da su mi samo dvije uspjele. Prva i još jedna kasnije
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 12:38   #2735
Ima tko informaciju jesu li biobaza proizvodi veganski? Na njihovoj stranici sam našao ovo: "Proizvodi nisu testirani na životinjama niti se koriste sastojci koji se testiraju na životinjama". No imaju oznaku na kojoj piše: "No animal product, no animal testing". (Što bi trebalo značiti da nema sastojaka koji su životinjskog podrijetla/porijekla). To me malo buni?!?! Ima li netko bolju (konkretniju) informaciju?
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 00:09   #2736


Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 11:36   #2737
Dabogda se udebljao.

:ljubomorni i jalni smajli:
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:01   #2738
Peronja hvala neću se udebljati, imam dobar metabolizam

: smajli koji jede a ne može se udebljati:
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 21:50   #2739
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
:zgroženi smajli:
heheh, evo na ovim gore od vegan powera se sigurno ne bih štedila, njam, bravo
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 23:13   #2740
Sparkly . Ovo je nakon dugo vremena da sam jeo palačinke, i super su. Može se stvarno napaviti na više načina, ali ovo je ona najednostavnija varijanta bila i super su ispale.
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.