Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 19:17   #1
felicija skidanje papuča s bubnja

u knjizi piše ovo

u stvarnosti je ovo

i ta dva klina ne mogu nikako izbiti, pomaknuti, odšerafiti, štogod.

1. sada sam ih gledao i probao kliještima iščupati, ništa, nema pomaka. probao sam ih gumenim čekićem malo razmrdati, ništa, probao sam zabiti šerafciger između njih i ploče iza, ništa. a s druge strane bubnja, tamo gdje je spojena hidraulika, tamo nema mjesta za nabiti šerafciger pa ih odozada izbiti prema van.

pa kako da promijenim pakne ako ne mogu ove skinuti?



2. kako se uopće podešava razmak pakni?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:55   #2
Genije nad genijima - to se NE miče, to je oslonac, to je fiksno. De odi nekom ko zna što radi prije nego ubiješ sebe ili nekog totalno nevinog jadnika svojim prtljanjem po kočnicama.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:57   #3
kako onda odvojiti pakne s tih oslonaca? čistom silom ne ide ili mi treba rent-a-supeman.

"ease out" my ass
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:06   #4
netreba ti supermen . treba ti 200 kuna i stvar će srediti profesionalac za ni manje ni više nego 20 minuta po strani , da se sve sjaji nakon obavljena posla . ako neznaš a evidentno je da neznaš onda radije odustani dok stvarno netko nije stradao .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:18   #5
jbg još u knjizi piše pa nezna daj nekom tko zna kak funkcioniraju te stvari
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:24   #6
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
netreba ti supermen . treba ti 200 kuna i stvar će srediti profesionalac za ni manje ni više nego 20 minuta po strani , da se sve sjaji nakon obavljena posla . ako neznaš a evidentno je da neznaš onda radije odustani dok stvarno netko nije stradao .
jel za ovo imam tvoje jamstvo da nije više od 200kn s materijalom i rukama, ako imam, daj ime tog profesionalca koji će odmah u 20 minuta kad meni odgovara to srediti i ja ti platim još i cuge kolko popiješ dok on to odradi.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:02   #7
a l o . polako . čovjek ti da mali prst a ti bi odmah i ruku isčupal
ruke ti vrijede dvije stoje bolje nego da se sam utepaš
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:03   #8
Iskreno, mogu ti tocno reci gdje grijesis.

Ali... kao sto su kolege rekli... ili daj majstoru nek ti to napravi ili pozovi kolegu koji se razumije u kocnice, da ti on to pokaze/napravi.
S kocnicama se nemoj zafrkavat, a tu je u igri jos i straznji lezaj (kojeg mozes unistit/skratit radni vijek)
Uz to, ak je bubanj previse istrosen,moze ti izbacit klipove van, onda ulje posprica pakne...
Ak je bubanj neravnomjerno potrosen, treba ga istokarit . Ok, ima majstora koji misle da to mogu rijesiti flexaricom
.....

Znam da je 200 kuna puno, ali zavrsiti u grabi ili straznjem dijelu drugog auta je jos skuplje.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:10   #9
Jebeš grabu i blechschaden - ako ubije nekog onda će se češat. Svatko ko je skidao takav tip kočnica (a taj je fala Bogu čest) zna u čemu je kvaka. No mislim da se nije pametno učit baš na TOM djelu auta.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:24   #10
ok, point taken, vozim majstoru.

hm sad sam pročitao svoj prvi post, vidim otkud tolike kritike, pa usput rečeno, jesam prvo i radio po knjizi, znači navlačio donji dio pakne da iskoči iz sjedišta, međutim kako se nije micalo, a i oprugu nisam mogao iščupati (bez da mi šerafciger ne iskoči i ruka odleti gdje ne treba), pomislio sam da se ovi klinovi vade i oslobađaju donji dio pakne. tek tolko da ne ispadnem totalni mulac
tu je i jutub, samo što nisam našao video s istim ovakvim tipom bubnja, sve neke američke kante

Zadnje uređivanje vbr666 : 01.05.2012. at 22:36.
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 22:37   #11
Kako si ti došao na ideju baš to izbijati, skidati , što već??? Mislim daj mi malo približi tu logiku. Znam o kakvim se koćnicama radi, i iako na izgled mislim da ih mogu sam zamijeniti (imam takav sistem) prepuštam to majstoru jer ima par zeznutih stvari za koje ja ne želim biti odgovoran ako ih zeznem
Jedna od njih je i to podešavanje o kojem pričaš i naštimavanje ručne nakon toga. Kao jednostavan korak, a i majstorima se omakne.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:00   #12
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post
ok, point taken, vozim majstoru.
eto nekakva korist je napravljena . e samo još jedna sitnica koja je bitna da bi ipak stigao do mehaničara .
ok . vratio si doboš na svoje mjesto . kako si stegnuo lager ?
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:03   #13
kako sam došao na ideju?
pročitao u knjizi da se skidaju s donje strane, tj kliještima odgurnu od uporišta i tako oslobode s ploče s cijelim mehanizmom.

e onda sam uzeo kliješta, (prije toga naravno skinuo federe i 2 klina koji kočnice drže, one koji se zakrenu za 90 stupnjeva) pa primio donji kraj pakni i počeo navlačiti u kontra stranu od uporišta da ih odmaknem.

ne ide. uzmem plastični čekić, tučem lagano, garež otpada, probam ponovo, ne ide. opet čekić, opet kliješta, ne ide. pa sad više ne vučem pakne, nego uzmem šerafciger i pokušavam donju veliku oprugu skinuti s pakni, par pokušaja, par puta mi se šerafciger izmakne i skoro ga nabijem u mulde. odi u k..c.

idem do laptopa, pregledavam video, ne vidim rješenje, pizdim, vraćam se natrag, s gornje strane ne mogu ništa, imaj onaj odbojnik i 2 federa, jedino mi preostaje donja strana. gledam nekakvi šerafi ili klinovi vire iz sredine, probam prstom sa zadnje strane ploče proći, vidim vire i tamo, reko, to su nekakvi klinovi koji drže donji dio pakne oko kojih se okreću i sigurno ih treba izbiti.

probam prvo prstim stiskati, ni makac. uzimam gumeni čekić i pokušavam šerafciger s kontra strane namjestit, nema šanse, nema mjesta, pokušavam šerafciger između ploče i klina nabit, ne ide, uzimam vodoinstalaterska kliješta velika i čapam za prednju stranu klina, pokušavam vući, ne miče se ni malo. očajan odustajem i tražim utjehu na forumu
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:04   #14
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
eto nekakva korist je napravljena . e samo još jedna sitnica koja je bitna da bi ipak stigao do mehaničara .
ok . vratio si doboš na svoje mjesto . kako si stegnuo lager ?
nisam ništa vratio na svoje mjesto, pa noć je.
a kako ću trebat to napravit?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:28   #15
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post
nisam ništa vratio na svoje mjesto, pa noć je.
a kako ću trebat to napravit?
koliko vidim po slici a ne sjećam se točno . imaš u dobošu dva konusna ležaja .
nikako ih nesmiješ stegnuti do panja ili u tvrdo . podrobe se i nerjetko okrenu oko osovine i sjebu je do te mjere da ju treba zamjenit novom . i to nije strašno ako kotač ne otpili osovini . da da bilo je i toga .
dakle , ležaj stezati nježno dok ne izgubiš značajnu zračnost . onda osigurati maticu sa šablonom i rascjepkom .
u koliko nemaš taj osjećaj može do tvrđeg minus 45-55 stupnjeva i onda osigurač .
eto to je to
u svakom slučaju boje je da ima lufta nego ga pretegnut . tak i tak će ga mehaničar kasije ispravno pritegnut
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 23:30   #16
hvala
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 20:56   #17
riješeno.
ali...

1. je li normalno da sad papučica kočnice propada dalje nego što je prije propadala, te da je nešto teže za kočiti nego je bilo prije, tj. mislim da je duži zaustavni put? znam da se pakne trebaju ugnijezdit i malo potrošit da to sjedne na svoje mjesto, ali je li ovo normalno?

2. dok sam gledao na jutubu video uratke sa prikazom podešavanja kočnica, vidimo sam da imaju kao nekakav kotačić kojim se podešava razmak papuča, ali na ovoj mojoj slici tj kočnici toga nema, pa me zanima kako se na njima podešava razmak i je li možda u tome problem?

3. moja pretpostavka je da klin označen na slici služi za podešavanje razmaka. ako je to točno, koliko vidim ima oprugu kojom bi se klin trebao namjestiti na potrebnu dubinu čim se pakne razmaknu tj kočnica pritisne, dakle samopodešavanje je automatsko, pa čim se pakna potroši, razmak se automatski podesi?

molim udovoljenje znatiželji, hvala
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:06   #18
nema razloga za duži hod pedale .
da taj klin bi trebao sliznut dolje nakon pritiska kočnice . povuče ga feder . on sam podešava zračnost .
no .....preduvjet je da ste sve naptavili kak spada i naravno sve počistili kak spada. u koliko niste klin će zapinjati i neće pravilno podesit zračnosta samim time pedala nije kak spada .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:16   #19
Evo ga, počelo je ..... daj bar relaciju na kojoj voziš da znamo izbjegavat.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:25   #20
ma ne vozim nigdje dok se to ne riješi, budem dao podesit opet...
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.