Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 16:54   #1
Angry Skuteri motori i ostale p.m. na bic stazama

Evo već u nekoliko navrata dobijam slom živaca jer se svaki dan nađe jedan kreten koji umjesto da se sa motorom ili skuterom vozi po cesti on se nonšalantno vozi po stazi za bicikliste na potezu zg avenije kod rudeša...

Evo baš maloprije sam uspio jedva zakočit i jebat mater debilčini jer se njemu ne vozi po cesti već ugrožava nas bicikliste a bome i pješake....pa koji je njima kurac....

Jučer navečer isto i još se debos čudi kaj ja pizdim..a imao je sreću kaj je zbrisao inaće bi i on i motor letili sastrane sa onog mini nasipa....jer je nizbrdo malo pored staze....

A prvog sljedečeg ću tak nalupat da pol godine nebu u stanju bio sjest na skuter.....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 17:06   #2
Samo pazi da ne budes u bolnici krevet do ovog kojeg si nalupao zbog cira na zeludcu od nerviranja i stresa. Covjece opusti se i uzivaj, budala i mahovine se biti dok je svijeta i vijeka.
omahen is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 18:08   #3
ma ja sam miran sad al mi tlak poskoći kad vidim na bic stazi jednu takvu panjinu...kasnije sam opet miran...

Al mi nejde u glavu taj mentalitet.....to ko da se ja vozim sa avionom po cesti....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 19:00   #4
neki dan sam skoro naletio (ili on na mene) na jednog skuteraša koji se vozio po bic. stazi (pored metroa), oko 21h bez svjetla i još me lik gleda kao kaj se ja vozim

a još me više smetaju parkirani auti (pol na bic. stazi pol na pješačkoj), dva su ostala bez retrovizora, jebi ga, preusko
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 19:01   #5
ubaci se ti njemu u putanju, tak da ne moze proci.

frenda mi je skuter trknuo, dok ga je pazi ti to - skuter preticao na stazi za pješake/bicikliste..srecom samo ga lagano okrznuo.

ima svakakvih ljudi, na biciklu definitivno nije sigurno.. izbjegavam se po cesti voziti mada vozim specku.
LO1969VE is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:30   #6
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
dva su ostala bez retrovizora, jebi ga, preusko
to je to!
sandman16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:40   #7
Quote:
LO1969VE kaže: Pogledaj post
ubaci se ti njemu u putanju, tak da ne moze proci.

frenda mi je skuter trknuo, dok ga je pazi ti to - skuter preticao na stazi za pješake/bicikliste..srecom samo ga lagano okrznuo.

ima svakakvih ljudi, na biciklu definitivno nije sigurno.. izbjegavam se po cesti voziti mada vozim specku.
Bio sam na Jarunu (prošle godine je to bilo) kada je neki tip sa autom bez tablica spucao biciklista i zbrisao.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 10:26   #8
Prezirem to stvarno. Ne razumijem motiv vožnje motora ili skutera po bic stazi.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:14   #9
pa motivi su najčešće neregistriran skuter ili motor i nenošenje kacige. a policija ne lovi nikoga po stazama, nažalost
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 18:49   #10
Autor teme je s pravom frustriran. Spomenuti nered ucestalo vidjam po ovom balkanskom Zagrebu, gradu opce nekulture, primitivnog ponasanja u prometu i sveopceg nereda i nedostatka osnovnog kucnog odgoja. I netocno je da su ti skuteri i motorici neregistrirani, imaju oni uredno registraciju, a vozaci na glavama uredno imaju kacige. Sto oni zapravo rade?!? Oni se voze npr. cestom i dolaze do semafora na kojem je crveno. Zatim preko pjesackog prijelaza (zebre) skrenu na pjesacku stazu ili biciklisticku stazu i u istom smijeru se nastave voziti do iduceg semafora ...i ako je na semaforu zeleno svjetlo skrenu motorom s biciklisticke staze i opet se preko zebre ukljuce na cestu i tako voze do iduceg crvenog na semaforu kad opet skrecu s ceste i preko zebre se opet penju na pjesacku ili biciklisticku stazu itd., itd...

Zadnje uređivanje Petar_Pan : 22.08.2009. at 18:50. Reason: ...
Petar_Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:46   #11
Danas skoro opet imao okršaj sa jednom debilčinom koja je tvrdila da se vozi po bic stazi jer nema vozačku a kao dopušteno mu je vozit po bic stazi jer ima kao skuter do 50 kubika i pazi...ma lool....

Potez zg avenija kod rudeša....i to non stop tamo ima debila koji se voze po bic stazi a kad neko djete strada onda bu se svi čudili ko pura dreku......

Niš jedini naćin je telskopska palica i udri.....za početak....po nogama i rukama pa nek dećec šepa....jedno vrijeme....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:28   #12
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Bio sam na Jarunu (prošle godine je to bilo) kada je neki tip sa autom bez tablica spucao biciklista i zbrisao.
Ja sam vidio na Jarunu auto kako se vozi po onoj stazi za pješake kroz šumicu neki kreten očito.
madmax17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:10   #13
Bilo je pitanje vremena!! Bitange koje motocikle voze biciklističkim stazama umjesto cestom i prelaze preko pješačkih prijelaza da si skrate put, već sam pisao o tome u ovoj temi... (tri poruke iznad).

http://www.24sata.hr/news/motociklom...jecaka/138103/
Petar_Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:35   #14
Nisam toga još puno vidio kod nas, ali vani ljudi dosta kupuju električne bajkove, bicikle s električnim motorom i solidnim akumulatorom.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ya...ycles-3278.jpg

E sad neki takvi mogu biti poteški i potegnuti dosta brzo. Gdje bi vi povukli granicu?

Moje razmišljanje je da sve što ima vanjski izvor snage, bez obzira koliki, spada na cestu, a sve što nema je de-facto pješak s upgradeom (bicikl, skejt, pogo-stick...).
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 18:04   #15
imam ja sličan bike (el. bicikl)
granica postoji u zakonu (iako je glupo niska po meni jer ja bez pogona pedaliram 30) i iznosi 25 km/h
tako da vjeruj ima puno bržiš biciklista

ti bicikli isto spadaju pod bicikle, a čak mislim da mopedi iako registrirani se po zakonu trebaju kretati po biciklističkoj stazi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 22:22   #16
Quote:
Oluja77 kaže: Pogledaj post
a još me više smetaju parkirani auti (pol na bic. stazi pol na pješačkoj), dva su ostala bez retrovizora, jebi ga, preusko
Meni se obicno zna dogodit ako vozim uz neku stazu uz koju je parking, pa onda neki freakovi tam parkiraju svoje karavane i sl. limuzine, zakacim s pedalama za registracijske tablice

A sta se tice skutera, nervira me kad mi tik pred nosom presjecu put
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 01:07   #17
stalno su na zelenom valu. i ubacuju se i izbacuju s trake, a ne gledaju. meni je neki dan izletio, smrzala sam se da se tamo kvrcnemo i onda jos da padnem pod auto .
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 10:05   #18
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
imam ja sličan bike (el. bicikl)
granica postoji u zakonu (iako je glupo niska po meni jer ja bez pogona pedaliram 30) i iznosi 25 km/h
tako da vjeruj ima puno bržiš biciklista

ti bicikli isto spadaju pod bicikle, a čak mislim da mopedi iako registrirani se po zakonu trebaju kretati po biciklističkoj stazi
Biciklom možeš i do 40 ako se uneseš u temu, a pravi road-bike i preko toga...istovremeno slažem se da neki e-bikeovi ili Segwayi ne mogu ne znam kojom brzinom.

A kak bi onda povukao granicu? Po masi? Obicni bic sumnjam da može prijeći 25kg. A isto tako sumnjam da išta s motorom ima ispod toga.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 13:51   #19
naši su to preuzeli iz eu zakona


kažem meni djelu nisko ja bi stavio bar 30-40km/h, ali ok
ovo je više zbog invalditskih kolica
hm, moj je skoro tu negdje po kilaži
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 08:45   #20
Zakon o sigurnosti prometa na cestama

I. Osnovne odredbe

Članak 2.

19) »biciklistička staza« je izgrađena prometna površina namijenjena za promet bicikala koja je odvojena od kolnika i obilježena propisanim prometnim znakom,

49) »bicikl« je vozilo koje ima najmanje dva kotača i koje se pokreće isključivo snagom vozača,

zaključak donesite sami
__________________
Da Vi niste neki šarlatan? Ljudi iz kompjutera! Tiger Woods Tiger in the woods
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.