Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2009., 16:36   #1
Potrebna pomoć oko izbora čamca i motora

Postovani ljubitelji plovljenja

Treba mi vasa pomoc posto uskoro hocu da postanem ponosni vlasnik camca i zelio bih Vas zamoliti za pomoc/razmenu iskustva oko odabir camca i motora.

Pomoc mi treba oko resavanje jedne velike dileme: Izbor camca i jedne velike trileme: Izbor motora


Oko izbora camca dilema je sa kabinom (cuddy cabin) ili otvoreni (open bow). Sportski, mali i brzi camac, duzina oko 6 metara, recimo dovoljan za dva para sa decom.
Dilema je sta je od ovo bolje...znam da otvoreni ima vise mesta za suncanje u uzivanje u plovidbi ali opet u kabini mozes skloniti zenu i decu u slucaju kise ili nevremena pa cak i prespavati ako za to ima potrebe. Nisam imao iskustva sa kabinom...ne znam kako je unutra kad sunce pece....mozda se i ne ulazi a kamo li da se spava ha ha ha to bi bila prava zajebancija
Inace kao model sa malom kabinom sviga mi se ovaj Stingray 195 CS koji se nalazu linku:
http://www.stingrayboats.com/product...hp?model=195cs

Za otvoreni model TAHOE ima lepu ponudu u Makedoniji. evo link:
http://www.skenderovski.com.mk/tahoe/q4_sport.html

http://www.skenderovski.com.mk/tahoe/q4_ss.html

Molim za vasa misljenja i iskustva oko ovoga.....


E sad dolazi ono pravo.....Moja najveca glavobolja je izbor motora....
Najveci dio ovih camca koje mene interesuju ide sa Mercruiserom 3.0 135 HP.....
Sa obzirom na to da cu camac da vozim na Ohridskom jezeru gde provodim veci deo leta i skoro svaki vikend proleca i jeseni, izracunao sam da cu proci oko 60 - 100 sati u toku sezone
Mislim da je to poprilicno i zato bih hteo znati koja su vasa iskustva sa potrosnjom goriva ovog motora.

Isto tako sta mislite o Mercury Cummins Diesel motorima (1.7 120 HP ili 2.0) i koja je mogucnost naci se camac sa ovakvim motorom?

I za kraj sta mislite o kupovini camca sa vanbrodskim motorom? Recimo neki cetvorotaktni sa jacinom 60 - 90 HP.
Proslog ljeta na desetak dana koristio sam gliser od jednog prijatelja. 4,5 metarsko korito (u svakom slucaju premalo za mene), staro oko 20 godina sa vanbrodskim dvotaktnim 40 konjski Evinrude motor. Maksimalna brzina mu je bila 55 km/h, a sa brzinom od nekih 35 - 40 km na cas mislim da nije trosio vise od 7 litara na sat.
Znam da novi cetvorotaktni motori su jos ekonomicniji od ovoga.

Bicu puno zahvalan na sva Vasa misljenja i preporuke.
SnajperMKD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 13:41   #2
Ajmo ljudi....
Zasto niko nista ne pise???
SnajperMKD is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 16:25   #3
Quote:
SnajperMKD kaže: Pogledaj post
Ajmo ljudi....
Zasto niko nista ne pise???
Pa ako ces voziti samo na jezeru onda ti mozda kabina niti ne treba.
3.0 mercruiser benzinski motori vole jako puno popiti.
Sto ti je po prioritetima najvaznije? Brzina, suncanje, ekonomija?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 21:23   #4
Stingray ti je brod za dvi klase kvalitetniji pogotovo sta se tiče završne obrade ,tahoe ti ima problema sa strujom,loš inox tapicerung ti bas nije namjenjen nautičkom programu(mislim na gustoću spužve i sam skaj koji nakon kratkog vremena postaje vodopropustan...).Vjerovatno ima razlike u cijeni ali mislim da je Stingray po tom pitanju opravdava novac koji uložiš
UPHOLSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 09:45   #5
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa ako ces voziti samo na jezeru onda ti mozda kabina niti ne treba.
3.0 mercruiser benzinski motori vole jako puno popiti.
Sto ti je po prioritetima najvaznije? Brzina, suncanje, ekonomija?
Odma cu reci da mi je suncanje najmanje vazno...odnosno skoro da mi i uopste mi nije vazno...
leskaranje na camcu.....to moze.....komocija i prostranost.....to mi je i te kako vazno....

Sto se tice brzine i ekonomije....podjednako vazno.....
prema prethodnom iskustvu.....mislim da brzina od 42-43 milja.......koliko deklariraju i Stingray i Tahoe sa 3.0 litarskim 135 HP motorom.....nece mi biti skoro nikada potrebna....
poznavajuci sebe....mislim da ce 75% voznje biti na brzini od nekih 20-25 milja.......odnosno brzina koja je dovoljna da camac glisira..........jer ako se ne lazem onda manje trosi nego da je ukopan u vodi....
SnajperMKD is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 10:11   #6
Quote:
UPHOLSTER kaže: Pogledaj post
Stingray ti je brod za dvi klase kvalitetniji pogotovo sta se tiče završne obrade ,tahoe ti ima problema sa strujom,loš inox tapicerung ti bas nije namjenjen nautičkom programu(mislim na gustoću spužve i sam skaj koji nakon kratkog vremena postaje vodopropustan...).Vjerovatno ima razlike u cijeni ali mislim da je Stingray po tom pitanju opravdava novac koji uložiš
Ovo je izvanredno korisan savjet.....
Zlatno pravilo....nemoj previse citati sta deklarira proizvodjac i diler....citaj USER OPINION....

Evo bas sad za 1 Maj idem u Ohridu da probam jedan Tahoe Q4 SS.
Covek ga je kupio prosle godine i proso samo 20 sati sa njime.....
cena je relativno povoljna.....kaze da je zadovoljan potrosnjom i slicno....
Bas cu probati da iskopam pravi razlog zbog kojeg ga prodaje.....

Inace jedan prijatelj prosle godine je doneo na Ohridu novi Stingray 195 CS is Slovenije..... Lepse nesto nisam video....belo korito....kompaktno...brzo....GRRRRRRRR
Sa tadasnjom cenom dolara ispalo coveku 18000 Eura in TOTAL.....mislim da je to super cena......

Druze UPHOLSTER i svi FORUMASI....bio bih Vam puno zahvalan ukoliko mi mozete dati savjet za dobar camac - moderno korito...kao ovaj Stingray ili Tahoe.....OTVORENI - mislim da mi kabina ne treba....5.5 do 6 metara duzine......namenjeno za vanbrodski motor.....
Koji su najbolji....normalno za dobre pare....gde se mogu naci......i jel se mogu negde naci polovni camci....
SnajperMKD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 01:19   #7
molim za savet...

Dragi prijatelji! Kao gost sam se nacitao mnogo pametnih saveta,sto za mene i nije tako tesko posto se moje iskustvo svodi na gumenjake.Javljam se iz Subotice i u procesu sam odlucivanja o modelu brodice u fazonu,spoj malo pecanja,malo ribolova,malo skijanja,malo suncanja.Tu su i gospodja i klinac pa treba malo i komforcica. Svaki pravi mornar u sta vi uglavnom spadate,verujem da ce da se nasmeje,ali ljudi shtacu kad mi je more tako daleko pa moram praviti razne kompromise -lakoca vuce i manipulacije i sl.
E sad,posto vidim da zaista nesebicno delite savete i neverovatno ste (za moj pojam) dobro obavesteni,i ja bih da se ogrebem o koju mudrost.Prvo,neki ovdasnji poznavaoci plovila su me posavetovali da svakako ne razmatram made in Serbia plovila,odnosno da su vasi (i pomalo moji,ali to sad nije tema) brodograditelji neuporedivo iskusniji i kvalitetniji.To me je dovelo posle iscrpnog surfanja do dve opcije,REFUL 490 OPEN i BIMEX PROM MEDITERAN 16.Napominjem da bi ih upario sa novim EVINRUDE 50 E-tec motorcetom. Sta da kazem osim puno hvala unapred i nadam se da vam necu nikad slati SOS signal
Subotickimornar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 19:20   #8
Quote:
Subotickimornar kaže: Pogledaj post
Dragi prijatelji! Kao gost sam se nacitao mnogo pametnih saveta,sto za mene i nije tako tesko posto se moje iskustvo svodi na gumenjake.Javljam se iz Subotice i u procesu sam odlucivanja o modelu brodice u fazonu,spoj malo pecanja,malo ribolova,malo skijanja,malo suncanja.Tu su i gospodja i klinac pa treba malo i komforcica. Svaki pravi mornar u sta vi uglavnom spadate,verujem da ce da se nasmeje,ali ljudi shtacu kad mi je more tako daleko pa moram praviti razne kompromise -lakoca vuce i manipulacije i sl.
E sad,posto vidim da zaista nesebicno delite savete i neverovatno ste (za moj pojam) dobro obavesteni,i ja bih da se ogrebem o koju mudrost.Prvo,neki ovdasnji poznavaoci plovila su me posavetovali da svakako ne razmatram made in Serbia plovila,odnosno da su vasi (i pomalo moji,ali to sad nije tema) brodograditelji neuporedivo iskusniji i kvalitetniji.To me je dovelo posle iscrpnog surfanja do dve opcije,REFUL 490 OPEN i BIMEX PROM MEDITERAN 16.Napominjem da bi ih upario sa novim EVINRUDE 50 E-tec motorcetom. Sta da kazem osim puno hvala unapred i nadam se da vam necu nikad slati SOS signal
Care biž od refula jer ko se iti malo razumi u brodove reće ti da je to smeće,bimex može stati
UPHOLSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 20:39   #9
MMMMMMartinska...

Quote:
UPHOLSTER kaže: Pogledaj post
Care biž od refula jer ko se iti malo razumi u brodove reće ti da je to smeće,bimex može stati
Pozdrav Sibeniku i mom omiljenom kampu (ako jos postoji)-Martinska.Sta je razlog toliko oprecnim misljenjima o REFUL-u,jer testovi govore drugacije?Dali je materijal ili konstukcija? Ako se jos malo stisnem,mozda je interesantan i QUICKSILVER 500? Sta mislis o njemu? A EVINRUDE 50e-tec? Hvala i pozdrav!
Subotickimornar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:38   #10
Quote:
Subotickimornar kaže: Pogledaj post
Pozdrav Sibeniku i mom omiljenom kampu (ako jos postoji)-Martinska.Sta je razlog toliko oprecnim misljenjima o REFUL-u,jer testovi govore drugacije?Dali je materijal ili konstukcija? Ako se jos malo stisnem,mozda je interesantan i QUICKSILVER 500? Sta mislis o njemu? A EVINRUDE 50e-tec? Hvala i pozdrav!
Kamp nije u funkciji već duže vrime(šteta svi smo tu proveli lipe dane...)Reful loša završna obrada ,nije bas nesto na moru....Evinrude samo pohvale super pila.Pogledaj na netu www.matosic.com to ko je uzeja nije se pokaja
UPHOLSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:34   #11
Quote:
UPHOLSTER kaže: Pogledaj post
Kamp nije u funkciji već duže vrime(šteta svi smo tu proveli lipe dane...)Reful loša završna obrada ,nije bas nesto na moru....Evinrude samo pohvale super pila.Pogledaj na netu www.matosic.com to ko je uzeja nije se pokaja
Stvarno steta,bas sam nameravao ove godine svratiti da se podsetim... Ovaj Bakan stvarno dobro izgleda,videcu koja je cena jer su naveli samo cene dodatne opreme.U svakom slucaju hvala ti i uzivaj pored mora malo i za nas.Nase Panonsko je presusilo kad sam bio mali...
Subotickimornar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 15:06   #12
Quote:
Subotickimornar kaže: Pogledaj post
Stvarno steta,bas sam nameravao ove godine svratiti da se podsetim... Ovaj Bakan stvarno dobro izgleda,videcu koja je cena jer su naveli samo cene dodatne opreme.U svakom slucaju hvala ti i uzivaj pored mora malo i za nas.Nase Panonsko je presusilo kad sam bio mali...
MIslim 6900€ ali nisam siguran imas kontakt na webu pa zvrcni
UPHOLSTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 18:30   #13
Quote:
SnajperMKD kaže: Pogledaj post
Ovo je izvanredno korisan savjet.....
Zlatno pravilo....nemoj previse citati sta deklarira proizvodjac i diler....citaj USER OPINION....

Evo bas sad za 1 Maj idem u Ohridu da probam jedan Tahoe Q4 SS.
Covek ga je kupio prosle godine i proso samo 20 sati sa njime.....
cena je relativno povoljna.....kaze da je zadovoljan potrosnjom i slicno....
Bas cu probati da iskopam pravi razlog zbog kojeg ga prodaje.....

Inace jedan prijatelj prosle godine je doneo na Ohridu novi Stingray 195 CS is Slovenije..... Lepse nesto nisam video....belo korito....kompaktno...brzo....GRRRRRRRR
Sa tadasnjom cenom dolara ispalo coveku 18000 Eura in TOTAL.....mislim da je to super cena......

Druze UPHOLSTER i svi FORUMASI....bio bih Vam puno zahvalan ukoliko mi mozete dati savjet za dobar camac - moderno korito...kao ovaj Stingray ili Tahoe.....OTVORENI - mislim da mi kabina ne treba....5.5 do 6 metara duzine......namenjeno za vanbrodski motor.....
Koji su najbolji....normalno za dobre pare....gde se mogu naci......i jel se mogu negde naci polovni camci....
pogledaj si Belmarin Quintus
sidro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.