Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2022., 13:12   #2821
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
Ali je socijalna mobilnost u Europi limitirana jezikom i lokalnom kulturom. Mozes se ti bez problema preseliti iz Lisabona u Talinn, iz Zagreba u Stockholm, ali da li ces moci zivjeti jednako kao da zivis u Portugalu ili Hrvatskoj po pitanju sporazumijevanja, kulture, mentaliteta i sl stvari? Mislim da socijalna mobilnost ukljucuje puno vise nego samo preseljenje i da si u Europi puno limitiraniji time tko si i odakle si.
U Americi je skoro pa svejedno odakle si zivio u San Diegu ili tamo u Augusti u Mainu ili Seattlu i Miamiju, "jedan jezik, jedna kultura". Sve dok radis, dok si friendly i pridonosis drustvu nemas problema, debila ima svugdje.

U mojoj firmi traze UX/UI intermediate designera(mislim da je placa 100k+), ali ne bih preporucio ijedan od gradova koji su izlistani osim Calgarya. Mislim da si u Kanadi prilicno poslovno limitiran osim ako nisi u vrhu negdje u Torontu, Montrealu ili mozda Vancouveru. Mozda je dobro kao iskustvo i odskocna daska za dalje. Nakon svega, ipak mislim da ambicioznim ljudima ne bih preporucio Kanadu jer si dosta limitiran, bar ovdje u Alberti, gdje ti kvalifikacije bilo radne bilo edukacijske nisu toliko bitne koliko da si buddy.
Ovo je istina. Ako netko ima USA i Kanadsko drzavljanstvo to je brutalno. Prakticki imas cijelu sjevernu Ameriku na raspolaganju izmedu kojih nema ogromnih kulturnih razlika, a jezik isti. Bas zavidim ljudima u takvoj situaciji.
Dijete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2022., 14:07   #2822
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Danas se otvara DV Lottery

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
Jel to svake godine u isto vrijeme?
Meni to u inbox,nekakav banner, dolazi gotovo pa stalno,tokom godine..
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2022., 19:36   #2823
Imam pitanje u vezi aplikacije za lutriju.
Trebam li imat cetverogodinju srednju? Ja imam redovnu trogodisnju srednju, i cetvrti stupanj sam polozio vanredno u vecernjoj. Tako da imam cetverogodisnju, al nije redovna. Ima li to neke veze i mogu li i dalje aplicirat?
Michom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2022., 19:43   #2824
Mozes aplicirat.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2022., 19:44   #2825
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Jel to svake godine u isto vrijeme?
Meni to u inbox,nekakav banner, dolazi gotovo pa stalno,tokom godine..
U isto vrijeme.
Nemoj pušit te reklame. To su navlakuše

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.