Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2014., 00:59   #1
Sanjanje umrle osobe vise puta i njeno znacenje

Pozdrav,Sanjam jako puno umrlu osobu koju sam puno volio,i u snu mi zeli nesta
da kaze ali kad je najzanimljiviji dio ja se probudim i onda opet moram cekati 2-3 dana da bi se ta osoba vratila..
U snu me ne zove sebi sto je dobro jer kad bi me pozvao ja ako bi krenuo,nebi se vise probudio (tacnije umro bi).
Zeli mi da kaze da mu je zao sto je umro i sto nije sa nama,jako mu puno nedostajemo i da nas ceka gore na tom svijetu.
U snu mi je dolazio nekada mlad,nekada u onom trenutku kad je umro.
Nekada je bio sretan a nekada tuzan i u placu.
Prije nego sto ce umrijeti rekao sam mu da mi se javi odozgo na bilo koji nacin samo da ja znam da mu je dobro da se ne brinem sta li je sa njim.
Bog ipak voli dobre ljude i pomogne im u komunikaciji između mrtvih.
Ima vise nacina te komunikacije ja koje poznajem su:
San ili Paranormalne aktivnosti..
Mozda ima jos ima sigurno ali jos nisam dovoljno zrel za takvo istrazivanje.
Radi se o mom djedu koji je umro za bozic prosle godine 2013.
Sada zanima me dali je iko imao slicno iskustvo i sta tu treba da se radi da bi sa njim mogao stupiti u kontakt samo da poslije toga ne dobijem kakav strah od nepoznatog,npr da ne smijem otici po noci do wc ako na to pomislim..
Gazdaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 03:27   #2
Ne trebaš raditi ništa osim se pomiriti s činjenicom da je umro. Činjenica da ga sanjaš je tvoj način nošenja s gubitkom. To je sve. Nikakav čiri bu čiri ba.

Emocionalna stanja koja djed proživljava u snu su vjerovatno tvoja emocionalna stanja. Nekada si sretan jer si očito volio svog djeda, a nekada si tužan zbog istog razloga. Nagađam sada o emocionalnim stanjima, ali vjerujem da se kuži poanta priče.
morote is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 04:49   #3
Mrtvi se nemogu prizvati, možeš samo prizvati demone, ljudi često idu kod kojekakvih kvazi medijuma ( kažem kvazi jer pravi medijumi se ne bave prizivanjem demona ) na seanse spiritizma da bi tražili savet od umrlih, ali neznaju da su to demoni. Ko se igra vatrom taj se opeče. Bolje poslušaj savet morote , i zaboravi na mogućnost prizivanja dede, jer to je nemoguće. Sanjaš ga jer ti nedostaje, verovatno ti je za života bio moralna podrška i mnogo si naučio od njega, normalno je da ti nedostaje, ali moraš prihvatiti dasi ti sad ovde, a deda daleko, život ide dalje.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 08:12   #4
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Mrtvi se nemogu prizvati, možeš samo prizvati demone, ljudi često idu kod kojekakvih kvazi medijuma ( kažem kvazi jer pravi medijumi se ne bave prizivanjem demona ) na seanse spiritizma da bi tražili savet od umrlih, ali neznaju da su to demoni. Ko se igra vatrom taj se opeče. Bolje poslušaj savet morote , i zaboravi na mogućnost prizivanja dede, jer to je nemoguće. Sanjaš ga jer ti nedostaje, verovatno ti je za života bio moralna podrška i mnogo si naučio od njega, normalno je da ti nedostaje, ali moraš prihvatiti dasi ti sad ovde, a deda daleko, život ide dalje.
Vidis nebih se slozila sa tim. Mogu opisati svoj dogadaj.

I moj dned je umro. Navecer u molitvi zamolila sam Boga da mi dopusti vidjeti ga da znam dal je dobro. I usnula sam djefa, predivnu bijelu svijetlost i stepenice iz te svijetlosti, djed je dolazio i smijao se, sav je svijetlio i rekao mi da je dobro.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 08:24   #5
Moras to samo zeljeti svim srcem, zamoli Boga da ti ga dopusti vidjeti. A demona ces uvijek skuziti nekako, oni ne zrace sa svijetloscu, lica su im drugacija.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 20:45   #6
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Moras to samo zeljeti svim srcem, zamoli Boga da ti ga dopusti vidjeti. A demona ces uvijek skuziti nekako, oni ne zrace sa svijetloscu, lica su im drugacija.
(neki to vide) samo kao mrak- to da. sve potpuno mracno. mracna masa bez oblika.

oko nekih ljudi isto plus kod takvih ljudi ne nuzno da vidis ista nego osjetis jak presence Mraka.

opresivnost, tezinu koja ih okruzuje, odsustvo joy-a i slicno, to se vidi tj. osjeti fakat na kilometre nekad. (Vicka u Medjugorju recimo to moze protumaciti puno detaljnije i vecina svecenika/biskupa etc. naravno, ali eto kod drugihi ne treba vise, niti je potrebno. vecina krscana koji su u vjeri dugo vremena/od rodjenja; mogu prepoznati i osjecaju 'duhovni identitet' kod drugih osoba i to je to...cisto poradi njihove vlastite zastite i opreznosti.

Zadnje uređivanje Grazia : 14.03.2014. at 21:13.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:34   #7
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Vidis nebih se slozila sa tim. Mogu opisati svoj dogadaj.

I moj dned je umro. Navecer u molitvi zamolila sam Boga da mi dopusti vidjeti ga da znam dal je dobro. I usnula sam djefa, predivnu bijelu svijetlost i stepenice iz te svijetlosti, djed je dolazio i smijao se, sav je svijetlio i rekao mi da je dobro.
Svest umrle se može doseći za vreme dok ona ne pronađe put ka Utočištu. Kada jednom stigne na Utočište, dalje kontakta nema, a to se dešava uglavnom relativnu brzo.

Razliku čine isključivo one svesti koje su svojim impresijama još uvek snažno vezane za ovu fizičku ravan, one su poput čoveka bez fzičkog tela ne postoji značajna razlika, razmišljaju, donose zaključke itd (ne postoji nikakvi demoni, to je manifest imaginacije čovekove svesti a ne stvarnog entiteta u prostoru u vremenu, kao i đavoli i svekojake pojave koje nastupao iz straha ljudi, ponekad iz bolesti, masovnoj hipnozi itd).

Aveti kao svesti ljudi su "uobičajena pojava", a postoje ljudi koji su senzibilniji - i ta kontakt s njima nije potreban san. San je medij određenih poruka, one mogu biti u bilo kakvoj formi, možemo sanjati živog rođaka ili umrlog, ali to ne znači da smo imali poruku od umrlog rođaka "sa drugog sveta".

No, ipak, kada svest "ode na drugi svet" odnosno prema Utočištu, ne postoji način kontakta sa njome.

Ja sam imao kontakt sa avetima, ali ne kroz san već svesno, i to nije bio "kontakt radi kontakta" takođe, i ako se prevaziđe psihološka barijera koja je utkana u podsvest i stvara strah i nerazumevanje, onda takav jedan svesni kontakt predstavlja poput kontakta dve osobe ili prijatelja.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:48   #8
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Svest umrle se može doseći za vreme dok ona ne pronađe put ka Utočištu. Kada jednom stigne na Utočište, dalje kontakta nema, a to se dešava uglavnom relativnu brzo.
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 06:44   #9
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Zanimljivo iskustvo. Kako je izgledalo to njihovo opraštanje? Da li si ih samo vidjela, ili su ti nešto govorili?
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:41   #10
Quote:
Blurain kaže: Pogledaj post
Ja sam dva puta sanjala ljude u trenutku njihove smrti. Znači, probudim se iz sna svjesna da su oni zaista umrli tijekom tog mog sna, u tih par minuta. Stotinama kilometara daleko. Kao da su se opraštali sa mnom. Jeziv osjećaj, nerado ga se prisjećam. Da li o tome govorite?
Informacije na nivou energetskog sveta kojem takođe pripadamo šire se trenutno, u tom smislu naše aure poput vrhunskih antena primaju svakakve impulse, raznorazne talase, u tom smislu je moguće doživljavati te "neobične pojave", čitanje misli, doživljaji određenih udaljenih pojava itd..

Meni se to takođe događa, u principu se do događa tada kada je svest rasterećena uobičajenog opterećenog stanja nervnog sistema, dakle, ili u meditaciji ili u stanju sna kada je frekvencu moždanih talasa niža - naravno, to se dešava onima koji imaju senzibilniji nervni sistem, ili su u tom pravcu uvežbani da preuzimaju preko nervnog sistema takve vrste suptilnih nadraža odnosno informacija preko podsvesti direktno u svest u ovom ili onom obliku.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 15:44   #11
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Vidis nebih se slozila sa tim. Mogu opisati svoj dogadaj.

I moj dned je umro. Navecer u molitvi zamolila sam Boga da mi dopusti vidjeti ga da znam dal je dobro. I usnula sam djefa, predivnu bijelu svijetlost i stepenice iz te svijetlosti, djed je dolazio i smijao se, sav je svijetlio i rekao mi da je dobro.
Nisi ga vidjela nego si ga sanjala. da si ga vidjela završila bi u vrapču. čovjek kojeg si citirala je mislio na ono kao filmovima kad duh uđe u onog frajera koji vodi seansu, a to su obične gluposti i krađa novaca. neinkarnirani duh ne može ući u drugog čovjeka, nego samo demoni i to ako osoba nema zaštitu oko sebe.


On topik: san mrtvih osoba je samo prezentacija naših podsvjesnih neproživljenih emocija
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 17:08   #12
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisi ga vidjela nego si ga sanjala. da si ga vidjela završila bi u vrapču. čovjek kojeg si citirala je mislio na ono kao filmovima kad duh uđe u onog frajera koji vodi seansu, a to su obične gluposti i krađa novaca. neinkarnirani duh ne može ući u drugog čovjeka, nego samo demoni i to ako osoba nema zaštitu oko sebe.


On topik: san mrtvih osoba je samo prezentacija naših podsvjesnih neproživljenih emocija
Ima tema od prije: https://www.forum.hr/showthread.php?t=656006

A tu ima i ova priča vezano za tvoje boldano: http://putsvijesti.com/tekstovi/469
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 17:29   #13
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A tu ima i ova priča vezano za tvoje boldano: http://putsvijesti.com/tekstovi/469
Što bi rekao Feuerbach, naše unutarnje predodžbe i emocije postaju vanjske. naše unutarnje "ja" postane neko novo, neovisno biće
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 19:05   #14
[QUOTE=

On topik: san mrtvih osoba je samo prezentacija naših podsvjesnih neproživljenih emocija[/QUOTE]

Ovo i ja mislim,koliko god bih željela da je suprotno.
Jesu mi se par puta desile neke čudne stvari ali bi logika uvijek nadvladala.Previše sam racionalna po tom pitanju.
Toliko mi fale moji...tako me nekada uhvati tuga za njima i onda plačem kao kišna godina,plačem,pričam na glas,vičem da me čuju iako znam da ih nema.
I znam da zvučim kao totalna luđakinja dok ovo pišem ali jednostavno se ne mogu pomiriti da ih nema.I da me ne čuju i ne vide.
I upravo sam nakon jedne takve ,seanse' sanjala njih dvoje kako stoje u kuhinji a ja trčim iz spavaće sobe jer znam da su mi došli ispuniti tu moju želju da ih još jednom zagrlim.
(znam da su umrli,u snu sam uvijek toga svjesna,da ih više nema.Problem mi predstavlja stvarnost gdje to nikako da prihvatim )

I tako,trčim i prvo grlim tatu pa baku i osjećaj je bio tako stvaran,tata me je jako stisnuo i nježno poljubio kao i uvijek a baka je bila sva tanka i krhka kakva je i za života bila.
I tako sam bila sretna u tom trenutku i znam da odmah moram otići jer se ne mogu zadržavati i odlazim,sretna,sretna i smirena.
I to je to.
Da li mislim da su me oni stvarno posjetili?Ne.Samo mi moja podsvijest pokušava olakšati to što se nismo oprostili.
To je samo moje mišljenje iako bih voljela da nisam u pravu.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 07:46   #15
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ovo i ja mislim,koliko god bih željela da je suprotno.
Jesu mi se par puta desile neke čudne stvari ali bi logika uvijek nadvladala.Previše sam racionalna po tom pitanju.
Toliko mi fale moji...tako me nekada uhvati tuga za njima i onda plačem kao kišna godina,plačem,pričam na glas,vičem da me čuju iako znam da ih nema.
I znam da zvučim kao totalna luđakinja dok ovo pišem ali jednostavno se ne mogu pomiriti da ih nema.I da me ne čuju i ne vide.
I upravo sam nakon jedne takve ,seanse' sanjala njih dvoje kako stoje u kuhinji a ja trčim iz spavaće sobe jer znam da su mi došli ispuniti tu moju želju da ih još jednom zagrlim.
(znam da su umrli,u snu sam uvijek toga svjesna,da ih više nema.Problem mi predstavlja stvarnost gdje to nikako da prihvatim )

I tako,trčim i prvo grlim tatu pa baku i osjećaj je bio tako stvaran,tata me je jako stisnuo i nježno poljubio kao i uvijek a baka je bila sva tanka i krhka kakva je i za života bila.
I tako sam bila sretna u tom trenutku i znam da odmah moram otići jer se ne mogu zadržavati i odlazim,sretna,sretna i smirena.
I to je to.
Da li mislim da su me oni stvarno posjetili?Ne.Samo mi moja podsvijest pokušava olakšati to što se nismo oprostili.
To je samo moje mišljenje iako bih voljela da nisam u pravu.
Sa koliko si ovo emocije napisala... oči su mi bile pune suza dok sam čitao. Po prirodi nisam nešto posebno emotivan, ali moje neko psihičko stanje u kojem se trenutno nalazim, pobjeđuje me.

Ne znam šta bih rekao na tvoj post, osim da mnogo žališ za vremenom koje je iza tebe, što je i na neki način normalno.

Moj je san od neki dan, za razliku od tvog, drugačiji i po mom nekom mišljenju čudniji. A evo i razloga zašto: Sanjam od moje majke amidžu, koji je umro prije godinu dana, a prije mjesec dana je umrla njegova žena. Oboje su bili u kasnim 70, ili ranim 80, I'm not sure. Kad sam sam se probudio, sna se nisam mogao sjetiti, ni sad ga se ne sjećam, ali u biti, znam da sam njeg baš sanjao. Čudno mi to što sam ga sanjao, nisam imao neki odnos s njim. Korektan i tjt. Poštovao sam ga, naravno, ali nisam osjećao neku simpatiju prema njemu, što je i pretpostavljam normalno, bio je majkin amidža, ne moj. Kod nas je dolazio, dok je bio živ, jednom ili dva puta godišnje max..

Pitam se, da li me to savijest malo muči. Sjećam se, jedne prilike, davno, kad je bio kod nas, ja bijah dijete, 11/12 god. imao... sjećam se dok smo u sobi sjedili on, majka i ja, da je on učio naglas vjersku knjigu. Meni je to smetalo iz razloga što nisam mogao čuti tv... i od silnog ustezanja, odjednom sam rekao; de, u sebi. Ono kao da ne čita naglas. Sjećam se, da se nisam proderao, nego samo malo ljutito mu to rekao. On je posle toga ušutio.

Možda rekoh da nije savijest od tog događaja u pitanju, ili ti je 'pak nešto drugo.
BradAl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 21:32   #16
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Vidis nebih se slozila sa tim. Mogu opisati svoj dogadaj.

I moj dned je umro. Navecer u molitvi zamolila sam Boga da mi dopusti vidjeti ga da znam dal je dobro. I usnula sam djefa, predivnu bijelu svijetlost i stepenice iz te svijetlosti, djed je dolazio i smijao se, sav je svijetlio i rekao mi da je dobro.
nice

ja sam se isto bila brinula za pok. baku nakon njene nagle smrti i onda jednu vecer sam sanjala da je sasvim OK, sretna (u miru) i tamo gdje treba biti.

(ne nonna osobno da se pojavila , nego dobila sam nedvosmisleni odgovor u snu u svezi nje...a jednom sam sanjala jednog frenda koji mi je bio sumnjiv lol da je jako 'prljav', zaprljan' i lazac - da nije ono cime se predstavlja jel - ah, mene moji snovi uvijek 'spase' glede nekih pitanja/dilema )

Zadnje uređivanje Grazia : 14.03.2014. at 21:48.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:14   #17
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
nice

ja sam se isto bila brinula za pok. baku nakon njene nagle smrti i onda jednu vecer sam sanjala da je sasvim OK, sretna (u miru) i tamo gdje treba biti.

(ne nonna osobno da se pojavila , nego dobila sam nedvosmisleni odgovor u snu u svezi nje...a jednom sam sanjala jednog frenda koji mi je bio sumnjiv lol da je jako 'prljav', zaprljan' i lazac - da nije ono cime se predstavlja jel - ah, mene moji snovi uvijek 'spase' glede nekih pitanja/dilema )
imam neka iskustva i nikako se nebih složila sa tim da se umrli ne mogu javljati... mada nisam tip za filozofiranja, uvijek kad komentiram dodam neki svoj primjer.
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 04:53   #18
VI STE OVDE DA BOŽANSKOM SMISLU UNIVERZUMA OMOGUĆITE DA SE PRIKAŽE.
ETO KOLIKI JE VAŠ ZNAČAJ !
Ekard Tol
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 07:33   #19
Nisam imao osobnog iskustva, ali sam pričao sa nekoliko ljudi koji su to doživjeli. Često se događa da se mrtve osobe prikažu kao da su mlađi - izgledaju kao sa nekih 30 godina. Vidim da to spominješ, pa vjerujem da se ne radi samo o snu. I ako ti se obrača iz bilo kojeg razloga, to je da lakše nastaviš dalje.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 20:19   #20
Quote:
Gazdaws kaže: Pogledaj post
Pozdrav,Sanjam jako puno umrlu osobu koju sam puno volio,i u snu mi zeli nesta
da kaze ali kad je najzanimljiviji dio ja se probudim i onda opet moram cekati 2-3 dana da bi se ta osoba vratila..
U snu me ne zove sebi sto je dobro jer kad bi me pozvao ja ako bi krenuo,nebi se vise probudio (tacnije umro bi).
Zeli mi da kaze da mu je zao sto je umro i sto nije sa nama,jako mu puno nedostajemo i da nas ceka gore na tom svijetu.
U snu mi je dolazio nekada mlad,nekada u onom trenutku kad je umro.
Nekada je bio sretan a nekada tuzan i u placu.
Prije nego sto ce umrijeti rekao sam mu da mi se javi odozgo na bilo koji nacin samo da ja znam da mu je dobro da se ne brinem sta li je sa njim.
Bog ipak voli dobre ljude i pomogne im u komunikaciji između mrtvih.
Ima vise nacina te komunikacije ja koje poznajem su:
San ili Paranormalne aktivnosti..
Mozda ima jos ima sigurno ali jos nisam dovoljno zrel za takvo istrazivanje.
Radi se o mom djedu koji je umro za bozic prosle godine 2013.
Sada zanima me dali je iko imao slicno iskustvo i sta tu treba da se radi da bi sa njim mogao stupiti u kontakt samo da poslije toga ne dobijem kakav strah od nepoznatog,npr da ne smijem otici po noci do wc ako na to pomislim..
stvarno? di to pise u Bibliji ili CCK-u?

dapace takvo sto je strogo zabranjeno - ikakva komunikacija sa 'drugom stranom' je strogo zabranjena u krscanstvu. a zabranjena je jer se krscani ocito, ne bave okultom..i ne otvaraju vrata koja se ne otvaraju (po krsc. Ucenju jel).

moj savjet ti je ne budi naivan i pricaj o svemu sa svecenikom mozda...i malo se uputi u Ucenje (Nauk). a za tu umrlu osobu moli ili plati misu za mrtve- da je preminuli u miru (ili tamo di treba biti), ocito da nije.

(plus ako nisi u vjeri sasvim moguce da niti nije preminula osoba u pitanju nego nesto savim drugo je u pitanju...)

Zadnje uređivanje Grazia : 14.03.2014. at 20:38.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.