Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2012., 12:40   #2001
Quote:
Danilaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Malo sam čitala šta ste pisale, nisam uspjela sve pročitati, pa imam nekoliko pitanja....
Da li je možda neka od vas imala negativna iskustva sa kanom? Ja sam sinoć po drugi put stavila kanu (Herbul) i osjetila sam blago peckanje po tjemenu, kao kad se farbam jakom farbom, pa me to iskreno uplašilo...Interesuje me da li neko ima iskustva sa tom vrstom kane (Herbul), znam da to nije čista kana ali meni je jedino ta dostupna....???? Poslije kada sam oprala kosu, poprskala sam neki sprej za kosu i opet osjetila peckanje kao da mi je tjeme iziritirano, da li se nekome to dešavalo? Unaprijed zahvalna
Ja sam koristila herbul bungurdy kanu,dali na tu mislis???Pise jos pure cultivated henna,bila mi je o.k,iako mi je na podlogu od egipatske kane slabo primila,stalno se ispirala.Sve zavisi gdje kupujes kanu.Ja sam jednu kupila kod kineza upravo takvu herbul a unutra je bio zivi otrov-smrdio je hidrogen,i prah je bio roza boje,odmah sam to bacila.Za mene je jedino prava ova egipatska,daje bas bakrenu nijansu.
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 14:37   #2002
Zanima me sta mislite o aloe veri?Čitala sam da je neki koriste za vracanje vlage kosi?Kakva bi bila u konbinaciji s kanom?Jel ko koristio?Dali valja ova od enciana za to,gel ili sok?
Bikicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:36   #2003
I ja sam čitala da je aloe vera dobra za suhu kosu, ali nisam još isprobala. Nekako mi je žao kupovati gel kad imam biljku kod kuće, samo čekam da se malo oporavi od zime .
Ovdje imaš jedan dobar i jako hvaljeni recept - http://forums.longhaircommunity.com/...read.php?t=128
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 17:47   #2004
Pitanje vezano uz farbu i kanu:

zar nije to jedna od kombinacija koja može rezultirat katastrofom zvanom zelena / ljubičasta / whatever kosa? Jer bih ja htjela malo intenzivniju nijansu crvene, a vidim ovdje da neki kombiniraju farbu i kanu pa me samo zanima, kako to da niste pozelenile? Ja sam se samo kanirala, nikad u životu nisam farbu stavila na sebe, a sad bi htjela stavit neku crvenu samo da dobijem jaču boju, ali me strah da ne pozelenim, to bi bio faking horor
amour amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 18:14   #2005
Quote:
amour amour kaže: Pogledaj post
Pitanje vezano uz farbu i kanu:

zar nije to jedna od kombinacija koja može rezultirat katastrofom zvanom zelena / ljubičasta / whatever kosa? Jer bih ja htjela malo intenzivniju nijansu crvene, a vidim ovdje da neki kombiniraju farbu i kanu pa me samo zanima, kako to da niste pozelenile? Ja sam se samo kanirala, nikad u životu nisam farbu stavila na sebe, a sad bi htjela stavit neku crvenu samo da dobijem jaču boju, ali me strah da ne pozelenim, to bi bio faking horor
Horor priče se odnose na sumnjive kane (mješavine kane s dodatkom metalnih soli), no mnoge cure tu na forumu kombiniraju Mueller i Lush kanu pa farbu i obrnuto s OK rezultatima i bez posljedica. I ja sam kanu stavljala prvi put na ofarbanu kosu i sve je ispalo OK. Samo tu prije provjeri kanu koju misliš uzeti.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 18:35   #2006
Aha, hvala Ja inače koristim Muller intensiv rot, a prvih par kaniranja sam Lushovu caca rouge... Još ću razmislit, ne bi htjela previše oštetit kosu sa farbom pa ću vidjet još.
amour amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 20:18   #2007
Smije li se kana (konkretno crvena iz Mullera) staviti na friško poblajhanu kosu? Hoće li doći do kakve reakcije ?
Planiram na tu kanu staviti intenzivnu crvenu farbu, koja kad bi se ispirala, vidjela bi se kana ispod, a ne ružni blajh If you know what I mean
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 18:50   #2008
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Smije li se kana (konkretno crvena iz Mullera) staviti na friško poblajhanu kosu? Hoće li doći do kakve reakcije ?
Planiram na tu kanu staviti intenzivnu crvenu farbu, koja kad bi se ispirala, vidjela bi se kana ispod, a ne ružni blajh If you know what I mean
Mislim da ti na frišku možda i niš nebi bilo, ali je nepotrebno skroz ako misliš staviti farbu na tu kanu. Ako je blajh uvjek se farba ispere i bude svjetlije, bez obzira na kanu
Al sve to uraditi isti dan ti nikako ne preporučujem, da ti se fakat neka alergijska reakcija ne dogodi.
Evo ja farbu više ne smijem koristiti samo kanu i to čistu.
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 19:06   #2009
Ne bih se farbala kad bi postojala baš crvena kana. Znam da ću ispasti jako narančasta od prvog kaniranja (ako napravim blajh kupku prije toga), nakon 2-3 kaniranja možda bi to i došlo uz oksidaciju na nekakvu crvenu.. Ali bi u međuvremenu izgledala grozomorno Maslinasti sam podton i narančasta bi na meni kriminalno izgledala .
Možda bacim kanu na kosu kakva je sad (smeđa s crvenim odsjajem) pa ću vidjeti ako mi se svidi, nastavim se kanirati, ako bude loše izgledalo već ću nešto skombinirati . Žao mi je kosu jako maltretirati jer ju puštam (plus što nije baš u najboljem stanju), a vratila bih se u crvene.
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 08:11   #2010
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Smije li se kana (konkretno crvena iz Mullera) staviti na friško poblajhanu kosu? Hoće li doći do kakve reakcije ?
Ja sam to radila i nije mi se ništa loše dogodilo. Ali nisam jako posvjetljivala, nego samo malo jer mi je kosa tamno smeđa, pa da se bolje vidi crvena. Na prirodnoj boji sam imala samo crvenkasti odsjaj na suncu.
Jedino što sam ja baš htjela da mi ide na bakrenu , ne znam, možda ti intenzivnije crvena "ulovi" nakon par kaniranja.
Sabina08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:25   #2011
Čitala sam sad tu neka vaša iskustva sa izvlačenjem crne boje blajh kupkom pa onda kaniranjem nakon toga, ali što ako je kosa već više puta kanirana i sad ju želim malo posvijetliti jer se ovak ta crvena jedva i primijeti.
Pa me zanima jel moguće ovako nešto - Kanirana kosa koja izgleda ovako + blajh kupka i ponovno kaniranje = ovak nešto?
Faint is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:31   #2012
cure da ne trazim,kakva je plava kana? imam srebrno plavu kosu,koristila sam davno prije crvenu iz mullera i super mi se primila bila je savrseno narancasta.a sad ne bih mjenjala boju kose a u Bio&Bio ima isto plava kana ali je skuplja..pa sad,hoce to ostat srebrnkasto? ne bih da pozuti...
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:42   #2013
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
cure da ne trazim,kakva je plava kana? imam srebrno plavu kosu,koristila sam davno prije crvenu iz mullera i super mi se primila bila je savrseno narancasta.a sad ne bih mjenjala boju kose a u Bio&Bio ima isto plava kana ali je skuplja..pa sad,hoce to ostat srebrnkasto? ne bih da pozuti...
Blond kana iz Muellera ima i malo kane u sebi pa pretpostavljam da postoji mogućnost da mrvicu požuti. Možda da je probaš na skrivenom pramenu? Ne znam za tu iz bio&bio...
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 21:14   #2014
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
cure da ne trazim,kakva je plava kana? imam srebrno plavu kosu,koristila sam davno prije crvenu iz mullera i super mi se primila bila je savrseno narancasta.a sad ne bih mjenjala boju kose a u Bio&Bio ima isto plava kana ali je skuplja..pa sad,hoce to ostat srebrnkasto? ne bih da pozuti...
moj savjet ti je da to ipak preskočiš...
kod te kane ništa nije "blond"
meni je mišje siva kosa bila baš lijepo posvijetlila od sunca i imala super crvenkasti odsjaj, a onda mi je od nje baš gadno potamnila, a nisam primijetila ni nikakav blagotvorni učinak same biljke
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:43   #2015
E ovako, trebam savjet pošto nemam iskustva s kanom. Sestra se farbala u crveno, sad se već nije 4 tjedna farbala. I sad bi ona htjela crnu kanu stavit na kosu. Jel ima netko iskustva s tim? Mislile smo u Mulleru kanu kupiti, čula sam da je dobra, Lush je malo skupa. Pa me zanima, koliko bi trebalo proći najmanje od farbanja, ako uopće mora proći neki određeni period, neki najbolji recept, s čim da ju miješam i sl...

edit: baš čitam na henaforhair recepte za crnu kanu, u svakom skoro limunov sok, a tu na temi pročitala da ne limunov sok nego malo soli. Kaj od toga?

edit2: oke, prolistala sam temu... Dakle, kana, topla (vruća?) voda, prstohvat soli i držat barem 3 sata. Sam kaj propustila? Samo da ne ispadne zelena, jer ću onda ja bit kriva.

Zadnje uređivanje TheEmpress : 18.03.2012. at 20:29.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 09:36   #2016
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
E ovako, trebam savjet pošto nemam iskustva s kanom. Sestra se farbala u crveno, sad se već nije 4 tjedna farbala. I sad bi ona htjela crnu kanu stavit na kosu. Jel ima netko iskustva s tim? Mislile smo u Mulleru kanu kupiti, čula sam da je dobra, Lush je malo skupa. Pa me zanima, koliko bi trebalo proći najmanje od farbanja, ako uopće mora proći neki određeni period, neki najbolji recept, s čim da ju miješam i sl...

edit: baš čitam na henaforhair recepte za crnu kanu, u svakom skoro limunov sok, a tu na temi pročitala da ne limunov sok nego malo soli. Kaj od toga?

edit2: oke, prolistala sam temu... Dakle, kana, topla (vruća?) voda, prstohvat soli i držat barem 3 sata. Sam kaj propustila? Samo da ne ispadne zelena, jer ću onda ja bit kriva.
Nisam nikad probala Muellerovu crnu ali jesam Lush Caca noir pa mogu reći do kojeg sam recepta došla nakon dosta promašaja - pomiješati s toplom (NE vrućom) vodom, prstohvat soli se može dodati a i ne mora, NE dodavati limun. Odmah nanositi i držati sat, dva. E sad, Lusheva Caca noir ima u sebi i kane tako da nije bilo opasnosti od zelenkastog tona kose, za Muellerovu ne znam, pogledaj ima li u sastavu lawsonia inermis. Ali mislim da ako ima crvenu podlogu neće ispast zelena. Najbolje nek prvo proba na skrivenom pramenu.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 18:48   #2017
Okej, tenkju.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 21:48   #2018
Bok cure, htjela bih kaniranjem dobiti neku toplu čokoladno smeđu nijansu, ali ne previše svijetlu niti pretamnu.
Imate prijedlog?
Prirodna kosa mi je smeđa (srednje smeđa nijansa, vrhovi redovito posvijetle u svijetliju nijansu), nije tretirana bojom.

Zanima me kako bi na mojoj takvoj prirodno smeđoj kosi ispala mješavina:
- Lusheve Caca brun i caca marron
- Caca noir ili Caca Brun / ili Caca marron
- caca rouge sama i mjesana sa caca brun

Ako je neka smeđokosa forumašica isprobala te kombinacije, informirajte me please

Ovo su te neke nijanse s kojima bi bila zadovoljna


(ova nijansa pri tjemenu i čelu)

Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:32   #2019
Što sve osim lawsonie inermis sadrži Muller kana? Budući da imaju intensiv rot i štajaznam ne mogu sadržavati samo čistu kanu..
I je li tko možda ovdje imao izlete s jemenskom kanom?
Luciferia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 12:39   #2020
Quote:
Luciferia kaže: Pogledaj post
Što sve osim lawsonie inermis sadrži Muller kana? Budući da imaju intensiv rot i štajaznam ne mogu sadržavati samo čistu kanu..
I je li tko možda ovdje imao izlete s jemenskom kanom?
Ako se dobro sjećam, i Rot i Intensiv rot su samo lawsonia . Možda je ova intensiv malo finije mljevena pa je jača, ili je razlika u porijeklu (tipa jedna egipatska a druga pakistanska)... I ja sam se pitala isto

Za jemensku ne znam, ja sam je baš htjela probati ali su mi poskupili shipping na hennasooq pa sam odustala. Otkud si je mislila nabaviti?
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.