Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 04:42   #1
Život pun uroka, ili... smo sami takav život stvorili?

Pa eto,posto svi trazite tudja misljenja,onda cu i ja
Ovako,vracamo se u proslost,tj.prije nekih 20 godina.Starci spremali svadbu,na sam dan vjencanja,nestale su tatine bjele pamucne carape,koje su zajedno sa maminim stvarima bile odlozene na krevetu,uz mukotrpno trazenje,i snalazenje tog dana,carape se nisu pojavile,kao ni do sada.Po maminim pricama svasta se dogadalo.Gradili su kucu,i mama kaze...da je uredovno opazala neke cudne stvari,primjerice...olupine od jaja,na katu u kuci,koji nije bio ni ureden do kraja(jos niti nije) a u to vrijeme nisu imali nikakve peradi...drugo sta mi u sjecanju...pricala je da se za vrijeme gradnje,puno ljudi kretalo gradilistem,dok je polako sve islo k kraju,kako je mama sadila cvjece,zapela joj za oko lucica,i pogleda dalje,i opet lucica,te je shvatila,da su lucice,postavljene uokrug cjele kuce....Bilo je doslovno svega...nailazila je ispred kucnog praga minijaturne vrecice sa nekim igrackama,smecem...i posljednje sta je bilo...krvava krpa u kupaoni u ormaru...U obitelji je na pocetku nekako funkcioniralo,dok nije pocelo pucati,to je bilo negdi,oko moje 3 godine.Tata,je poceo izlazit,dopeljavao je nepoznate ljude i on bi njima rezao sunku,pilo bi se vino u slapovima,svi bi uzivali,dok bi sljedeceg jutra mama,seka,i ja cistile za tom ekipom.Uglavnom,od kad znam za sebe,nije bilo mira u kuci.Prije 6 godina,starci se rastavili,mama svojim putem,ja i sister ostale kod starog...Stari ju doslovno j... u zdrav mozak...zamjenila je staru,sa svojih 14 godina,dok nije pukla,te se odselila...Ja na kraju ostala solo sa starim,i ono,trpila sve i svasta,stari puko:kuhas,peres,odrzavas kucu,i jos zajebava da doslovno nista ne vrijedis..mislim...i eto doslo je i do toga,da sam i ja otisla.Stari je ostao sam sa svojom mamom.Bakom mojom.Cjela se familija razbila zbog staroga,i eto pitanja.Mislite li vi da je to povezano sa ovim svim od prije 20 godina???ili je samo mom starom sjebana psiha??
SandraKos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 13:25   #2
pa sad,
jaja i olupine mogu značiti samo pozitivno, jer što je jaje ako ne simbol života, novog početka i slično.
lukovice poslagane i posađene oko kuće bi isto mogle biti neko "copranje", no i u tome ne vidim ništa negativno nego također pozitivnu simboliku.

krvava krpa u kupaoni vjerojatno skriva neku priču, no ne bih rekla da je urok, osim ako se radi o životinjskoj krvi.

pamučne čarape...tko zna.

svi primjeri koje si navela mogu i ne moraju biti "dokazi" za neke ritualne radnje u vašem domu, no ne vidim ni u čemu znakove uroka...
- doduše ne razumijem ti se ja u to previše


rekla bih da je tvoj stari ipak vjerojatno sam kriv za svoju nesreću...
svatko stvara svoju sreću, i to i tebi savjetujem
i nemoj ništa zamjerati starom, neki ljudi su slabiji neki jači, ako odabereš biti jača to ti može donijeti samo dobro
puno sreće!
cicatrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:13   #3
Quote:
cicatrica kaže: Pogledaj post
pa sad,
jaja i olupine mogu značiti samo pozitivno, jer što je jaje ako ne simbol života, novog početka i slično.
lukovice poslagane i posađene oko kuće bi isto mogle biti neko "copranje", no i u tome ne vidim ništa negativno nego također pozitivnu simboliku.

krvava krpa u kupaoni vjerojatno skriva neku priču, no ne bih rekla da je urok, osim ako se radi o životinjskoj krvi.

pamučne čarape...tko zna.

svi primjeri koje si navela mogu i ne moraju biti "dokazi" za neke ritualne radnje u vašem domu, no ne vidim ni u čemu znakove uroka...
- doduše ne razumijem ti se ja u to previše


rekla bih da je tvoj stari ipak vjerojatno sam kriv za svoju nesreću...
svatko stvara svoju sreću, i to i tebi savjetujem
i nemoj ništa zamjerati starom, neki ljudi su slabiji neki jači, ako odabereš biti jača to ti može donijeti samo dobro
puno sreće!


Slažem se potpuno,ponekad je to jednostavno Život.Takav kakav je.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 07:55   #4
Pa da....vjerojatno je to,to....jbg...
SandraKos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 13:52   #5
Interesantno je kako uvijek pukne muske i djecu...ja jos nisam vidjela ni jedan slucaj da je zenska otisla kvragu.

Uroci mozda nisu tako cesti, a misljenja sam da oni nazovimo ''pravi'' su jos i rjeđi. Nakraju, treba imati i dobar materijal od osobe za zakaciti joj urok.

One lucuce oko kuce...meni djeluje vise kao zastita od neceg izvana...ali opet moze se koristiti da centrira zlo na kucu i da npr entiteti ne ide dalje....ma ne znam...meni ovo ne djeluje kao urok...meni ovo djeluje kao nesredena obiteljska zajednica i dvije osobe koje nisu trebali biti zajedno i roditi djecu....
A opet mozda se varam.

Nije svaka ljuska na podu urok, ni zaba krastaca na ulazu, ni crvena svijeca na stolu pored slike osobe koje zelimo ''zacarati''.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.