Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2013., 09:23   #41
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Taj Šejtan, jel to Sotona?
Jer ako je - pa nije valjda da će se čovjek nadati istome čemu i Sotona.
Hoće se reći, čak i on se nada da će mu se oprostiti pobuna protiv Boga. Jasno, druga je stvar što se kome hoće, a što će Bog učiniti. A on će biti prvi stanovnik Pakla, po zasluzi.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 09:31   #42
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
hajd napravi eksperiment...
kada ti se taj tvoj bog idući put obrati upitaj ga da li može reći Muhammed i ako kaže da može, neka izgovori...

ako ti posvjedočiš da si svojim ušima ili čim već čuo njega da govori Muhammed ja ću ti vjerovati da ti se Bog obraća...

mi muslimani smo čvrsto ubijeđeni da šejtan ili sotona nije u stanju reći Muhammed
Si ziher u ovakav experiment?
Jer, ako nisi znao, tu se experimentirati i nema što jer je Božjom objavom davno objavljeno da Sotona može izgovarati sve oblike imena a čak i "preuzimati" obličja ljudi koje si sam odabere za manipulaciju.
Stoga, može i izgovoriti ime "Isus" a kamoli onda ne bi mogao "Muhamed".
Živa istina je samo jedna - ne može izgovoriti Božje Osobno Ime (Jahve odnosno Jehova). To nije u stanju proizvesti jer bježi od same pomisli na to Ime strahom svojim (stoji u Bibliji). Znaš, Stvoritelj je ipak Jedinstveni Netko, i to pravo je isključivo Njegovo.

A da je sve ovo istina što govorim, možeš provjeriti kod ljudi koje je Sotona opsjedao pa ćeš vidjeti što će ti oni reći, da zbriše odma iste sekunde čim ljudi izgovore Jahvino ime.
Što po ovom pitanju kaže Kuran sad i nije bitno jer - Biblija kaže da je Jedini način Zaštite.

Sve u svemu, nema baš nekih konkretnih dokaza da je Muhamed trenutno danas... u kojem to točno prebivalištu? Ne želiš valjda reči da je na nebu?!
Imaš dokaz za to?
Jel to onda znači da je po vama Nebeski Sud već započeo sa svojom primjenom?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 09:36   #43
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Sve u svemu, nema baš nekih konkretnih dokaza da je Muhamed trenutno danas... u kojem to točno prebivalištu? Ne želiš valjda reči da je na nebu?!
Imaš dokaz za to?
Jel to onda znači da je po vama Nebeski Sud već započeo sa svojom primjenom?
Prema Kur'anu i hadisima, Muhamed je (kao i ostali proroci) po smrti uzdignut na nebo.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 09:36   #44
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Hoće se reći, čak i on se nada da će mu se oprostiti pobuna protiv Boga. Jasno, druga je stvar što se kome hoće, a što će Bog učiniti. A on će biti prvi stanovnik Pakla, po zasluzi.
Ne razumijem ovo. Ko se nada? Sotona?
A na koju foru kad je njemu već davno objavljeno njegovo vlastito uništenje.
Biblija je tu striktna i ne ostavlja prostor manipulaciji.
A to da je Sotoni i više nego jasno da uskoro zauvijek odlazi u uništenje, to se izvrsno vidi po tome koliko sve više divlja u bližoj Zemaljskoj sferi na načine kojima utječe na ljude (već kako obrazloženja i stoje u Bibliji, a sve kako bi ljudi imali bolji uvid u zbivanja).

Eto, opet niš od "prvog stanovnika pakla", ma čak ni njegovog zapovjednika, vladara, nazi kako oćeš, niš jer pakao nit ne postoji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 10:38   #45
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Prema Kur'anu i hadisima, Muhamed je (kao i ostali proroci) po smrti uzdignut na nebo.
Ne drži li se Kuran objava iz Starog zavjeta?
I onda? Što u SZ piše za mrtve?!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 12:40   #46
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Prema Kur'anu i hadisima, Muhamed je (kao i ostali proroci) po smrti uzdignut na nebo.
Ne samo prem Kuranu nego i nekim Hebrejskim predajama.

Prorok Henok obitava u Sunčevoj sferi,Adam prebiva u Mjesečevoj sferi,Josip prebiva u Venerinoj sferi itd

Čini mi se da istu dinamiku Ibn Arebi pominje vezano za sfere i smješta ISU u sferu Merkura da tamo prebiva....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 19:48   #47
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Jednog dana doći će dan Suda.
Tada ćemo jasno vidjeti,
gdje ćeš biti ti, a gdje ću biti ja.
[

Ode nam Muka FFa u pakao.Ali dobro i pakao je u neku ruku za ljude.

Čekaj,Piramida4 kako si ti siguran da ćeš otići u raj.Šta ako Bog odluči da nisi dovoljno dobar bio i pošalje te u pakao,hoćeš li ga prokleti?
Da li u gornjem mome napisanom - piše neka naznaka - gdje će tko biti?
NE!
--------------------------------------------

Da li sam ja siguran u svoje spasenje?
NE.
Da li sam siguran u svoj nauk?
DA!
-------------------------------

Ako i zgriješim toliko da moram u Pakao,
a molim Ga da me ne dovede u napast takovu,
nikada Ga neću prokleti - jer Ga poznam,
i znam da sam tamo jer sam kriv.

Hvalim se sa time da mi je Bog Jahve govorio,
i ja Ga upoznao!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 00:06   #48
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ako i zgriješim toliko da moram u Pakao,
a molim Ga da me ne dovede u napast takovu,
nikada Ga neću prokleti - jer Ga poznam,
i znam da sam tamo jer sam kriv.
Piramida, sori al, sve što ja osobno vidim jeste to da ti uopće nisi svjestan što bi Pakao predstavljao (kada bi čak i "postojao").
Jer:
Brzo bi se ti predomislio ako bi tamo završio, ne bi izdržo jedan dan a kamoli u svu vječnost. Znaš već, vječno vječno vječno vječno.... i tako u nedogled.
Što misliš, ne bi li dozivao Boga i proklinjao vlastitu sudbu?
Znaš, piramida, neke stvari stvarno nisu za šalit se s njima, jednako kao što nije nit šala pridodavati nešto što Bog čovječanstvu nikada ni nije namijenio a niti će.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 11:24   #49
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Ako i zgriješim toliko da moram u Pakao,
a molim Ga da me ne dovede u napast takovu,
nikada Ga neću prokleti - jer Ga poznam,
i znam da sam tamo jer sam kriv.
Allahumme inna ne'uzu bike min 'azabi-l-qabri we min 'azabi-n-nari.
Bože, utječemo Ti se od patnje u kaburu (grobu) i džehennemske vatre. -Amin
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 13:41   #50
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Prema Kur'anu i hadisima, Muhamed je (kao i ostali proroci) po smrti uzdignut na nebo.
Kako za koga.
Za tadašnje Indijance u Americi, Muhammed je spušten na nebo.

A u pakao se za Indijance s druge strane globusa uzdižu ljudi uvis (Isus se tako nije spustio nad pakao, nego se uzdigao ispod pakla).

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Eto, opet niš od "prvog stanovnika pakla", ma čak ni njegovog zapovjednika, vladara, nazi kako oćeš, niš jer pakao nit ne postoji.



______________________________________
Muhamed tvrdi da su VEĆINA stanovnika pakla žene (mlaćenje maljevima, 'menjanje' spaljenih koža novima da iznova trpe užasne patnje, kipuću vodu Allah izlijeva po njihovim glavama... itd.).
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 15:02   #51
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Piramida, sori al, sve što ja osobno vidim jeste to da ti uopće nisi svjestan što bi Pakao predstavljao (kada bi čak i "postojao").
Jer:
Brzo bi se ti predomislio ako bi tamo završio, ne bi izdržo jedan dan a kamoli u svu vječnost. Znaš već, vječno vječno vječno vječno.... i tako u nedogled.
Što misliš, ne bi li dozivao Boga i proklinjao vlastitu sudbu?
Znaš, piramida, neke stvari stvarno nisu za šalit se s njima, jednako kao što nije nit šala pridodavati nešto što Bog čovječanstvu nikada ni nije namijenio a niti će.
Zato je i Pakao - Ognjeno Jezero - STRAŠNO mjesto.
Mjesto neopisivih muka.
Zato se i bojim Pakla - Ognjenog Jezera.

Izdržao bi - jer bi imao vječni život u vječnom neraspadljivom tijelu.
Točnije - izdržavao bi - htio ja to ili ne.
-------------------------------------

Da li primjećuješ da nisi nikada odgovorila na
date ti stihove o vječnosti vječne muke u
vječnom Paklu - Ognjenom Jezeru?


Ti možeš tvrditi ono što ti dogma naređuje,
ali - protiv Biblijskih stihova - ne možeš!
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 09:13   #52
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Si ziher u ovakav experiment?
Jer, ako nisi znao, tu se experimentirati i nema što jer je Božjom objavom davno objavljeno da Sotona može izgovarati sve oblike imena a čak i "preuzimati" obličja ljudi koje si sam odabere za manipulaciju.
ne sva!
Sotona i šejtan ne može uzeti obličje Muhammeda niti može izgovoriti njegovo ime niti može recitovati Kur'an.

s obzirom da postoje tvrdnje da je islam nekakva demonska vjera ovo bilo kojem demonu na bi trebao biti problem
Quote:
Stoga, može i izgovoriti ime "Isus" a kamoli onda ne bi mogao "Muhamed".
ne može! nije isto!
Quote:
Živa istina je samo jedna - ne može izgovoriti Božje Osobno Ime (Jahve odnosno Jehova). To nije u stanju proizvesti jer bježi od same pomisli na to Ime strahom svojim (stoji u Bibliji). Znaš, Stvoritelj je ipak Jedinstveni Netko, i to pravo je isključivo Njegovo.
ne pratim te, sotona je prema kršćanstvu pali anđeo, dakle on je služio Bogu zazivao Ga a sad odjednom ne može

Quote:
A da je sve ovo istina što govorim, možeš provjeriti kod ljudi koje je Sotona opsjedao pa ćeš vidjeti što će ti oni reći, da zbriše odma iste sekunde čim ljudi izgovore Jahvino ime.
ne vjerujem!
ja ne znam ljude koje je sotona opsjedao, ali vjerujem da zazivanje Imena Boga može imati takvo djleovanje... mada sad mi je zanimlivo. sotona bježi kada se spomene ime Božije ali ne bjeđi kada se spomene ime Isusovo, ne može uzeti obličje Jehove ali može obličje Isusa...
može li se Sotona pretvoriti u Duha Svetoga
Quote:
Što po ovom pitanju kaže Kuran sad i nije bitno jer - Biblija kaže da je Jedini način Zaštite.
gdje?
Quote:
Sve u svemu, nema baš nekih konkretnih dokaza da je Muhamed trenutno danas... u kojem to točno prebivalištu? Ne želiš valjda reči da je na nebu?!
Imaš dokaz za to?
ne želim!
Quote:
Jel to onda znači da je po vama Nebeski Sud već započeo sa svojom primjenom?
nebeski sud je pomalo kristijaniziran termin.
to se kod nas zove Dan Vjere ili Dan (ob)računa ili Dan Stajanja ili Kijametski dan.
da bi do toga došlo mora sve smrt okusiti. uključujući i meleka smrti. Samo neće Bog nikada umrijeti
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.