Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2014., 21:16   #481
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Einhard: Annales regni Francorum
sta Einhard: Annales regni Francorum?!

Ono da je Ljudevit je pobegao Srbima koji drze veliki deo Dalmacije? pa ubio domacina i preuzeo mu zupansko mesto?

Ili Sorabi (germanizam) odnosno Serby koji su bili deo prve slovenske drzave Sama pa postoji i limes Sorabicus koji je uspostavio Karlo Veliki,inace ono najbitnije Avari su dosli u Evropu u VI veku a Luzicki Srbi kao deo polapskih Slovena su tu od 2-4 veka isto tako i Balkanski Srbi koji su bili takodje deo polapskih Slovena,odnosno Polapskih Srba posto im je to bi zajednicki naziv u koju su spadali jos i Ljutici i Bodrici-Obodriti i jos nekolicina manjih plemena
Tako da prestani vise sa tim bajkama

Zadnje uređivanje Veliki Despot : 10.04.2014. at 21:26.
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 21:22   #482
Quote:
forumas ja kaže: Pogledaj post
DAI

„Serbs“ in the tongue of the Romans is the word for „slaves“ , whence the colluquial „serbula“ for menial shoes and „tzerboluianoi“ for those who wear cheap, shoddy footgear.
This name the „Serbs“ acguired from their being slaves of the emperor of the Romans
Sto mi je poznato ovo pisanje trolic sa 100tinu nickova a napada druge cccc,otvarajuci gomilu naloga i pisajuci iste budalastine neces nista postici
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 06:42   #483
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
sta Einhard: Annales regni Francorum?!

Ono da je Ljudevit je pobegao Srbima koji drze veliki deo Dalmacije? pa ubio domacina i preuzeo mu zupansko mesto?

Ili Sorabi (germanizam) odnosno Serby koji su bili deo prve slovenske drzave Sama pa postoji i limes Sorabicus koji je uspostavio Karlo Veliki,inace ono najbitnije Avari su dosli u Evropu u VI veku a Luzicki Srbi kao deo polapskih Slovena su tu od 2-4 veka isto tako i Balkanski Srbi koji su bili takodje deo polapskih Slovena,odnosno Polapskih Srba posto im je to bi zajednicki naziv u koju su spadali jos i Ljutici i Bodrici-Obodriti i jos nekolicina manjih plemena
Tako da prestani vise sa tim bajkama
TROLCINO jel se moraš svaku temu svojim gluposti za trolati.

Jel vidiš trolcino koja je tema. Šta tolko si iskompleksiran da moraš sve teme usrati sa svojim trolanjem . Nađi život
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 06:59   #484
Odmah da riješimo ovoga trola Veliki_despot

Srpski mitovi

Einhard, Ljudevit Posavski i "Sorabi"



http://www.hercegbosna.org/kontrover...sorabi-37.html
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 07:07   #485
Bijeli Hrvati (Ukrajina)

https://www.youtube.com/watch?v=m05pqXsWKno
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 07:28   #486
Evo i ovdje se spominju Bijeli Hrvati

Najstarija sačuvana slavenska predaja o vlastitom podrijetlu vezuje Slavene s Podunavljem; ta je predaja odražena u Kijevskome ljetopisu iz 11 st:



„Vo mnozěx že vremęněx sěli sutь Slověni po Dunajevi gdě jestь nyne Ugorьska
zemlę i Bolgarьska. . [i] ot těxъ Slověnъ razidošasę po zemlě i prozvašasę imeny svoimi gdě sědše na kotoromъ městě jako prišedše sědoša na rěcě imęnemъ Marava i prozvašasę Morava, a druzii Česi narekošas, a se ti že Slověni Xrovate Bělii...“

„Prije mnogo vremena Slaveni su zaposjeli obale Dunava a gdje je danas Ugarska zemlja i Bugarska. I dijelovi tih Slavena raziđoše se po zemlji i nazvaše se svojim imenima , prema mjestu gdje su se naselili; tako se oni koji su se naselili na rijeci Moravi prozvaše »Morava«, drugi se nazvaše Česima, a ti isti Slaveni Bijelim Hrvatima..“
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 07:57   #487
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Postojbina podjarmljenih (od Avara) slavenskih plemena koji su zivjeli na granci Avarskog kaganata i Franackog kraljevstva je otprilike u danasnjoj istocnoj Njemackoj. Avari su te Slavene nazivali sor-rabi, t.j. granicne sluge ili robovi. Od tuda sva ta kreolizirana imena, serblji, sorben i sl. kao i na latinski prijevod servi. Ime je pocetkom bilo samo staleska oznaka, ali s vremenom postaje etnicka odrednica.
Sve ovo nema nikakve veze sa Bijelom i Velikom (Great) Hrvatskom.
Što je babi milo to se babi snilo...

Quote:
Треба знати да су Срби потомци некрштених Срба, који се још зову и Бели, који живе са оне стране Турске (Мађарске) на месту које се код њих назива Бојки (Бојка), где им је суседна Франачка, као и велика Хрватска, она некрштена, која се још зове и Бела. Тамо су, дакле, ови Срби живели од почетка.
I danas pored Bojki žive Lemki i Huculi...
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:24   #488
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Što je babi milo to se babi snilo...



I danas pored Bojki žive Lemki i Huculi...
I kako to od B-o-j-k-i postadose S-r-b-i?

Bojki su i danas Bojki na njihovom jeziku, kao i na jezicima okolnih naroda. I nadalje, ako cemo uzimati slijepo i doslovno sve sto DAI kaze, zasto odbacivati ono o Servima-robovima i sorbuljama?

Sorabi ili sor-rabi, koje Einhard spominje, doslovno znaci granicni robovi, sluge, t.j. granicari.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:25   #489
Quote:
forumas ja kaže: Pogledaj post
TROLCINO jel se moraš svaku temu svojim gluposti za trolati.

Jel vidiš trolcino koja je tema. Šta tolko si iskompleksiran da moraš sve teme usrati sa svojim trolanjem . Nađi život
Ti si sam zatrolao sopstvenu temu,jer si uzeo u usta Srbe iako niko to nije pomenuo,a ja cu odgovoriti na svaku laz koju bilo ko iznese, a inace vidi se da se obrazujes na forumima toliko ti je znanje
stivo forum hercegbosna, "skup svetski poznatih istoricara" bravo
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:38   #490
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
I kako to od B-o-j-k-i postadose S-r-b-i?

Bojki su i danas Bojki na njihovom jeziku, kao i na jezicima okolnih naroda. I nadalje, ako cemo uzimati slijepo i doslovno sve sto DAI kaze, zasto odbacivati ono o Servima-robovima i sorbuljama?

Sorabi ili sor-rabi, koje Einhard spominje, doslovno znaci granicni robovi, sluge, t.j. granicari.
Hoces postaviti neki dokaz za ovo? Hoces spomenuti nekog istoricara,lingvistu,sta god,koji je tako nesto protumacio i izjavio ikada?
I hoces li mi razjasniti kako je moguce da Avari koji su dosli u VI veku imaju veze sa imenom Serba a ne Soraba (to je germanizam) koji se tu spominju jos od 2-4 veka? u kojoj toj tvojoj naucnoj fantastici tumacis i povezujes stvari koje su ne spojive ili si obican trol ili si debeli laik koji bas ne kapira neke stvari i ubedjen je u svoja skyfi tumacenja.

Bojka je oblast ako su Srbi dosli iz te Bojke u Zakarpatju ne znaci da je postojalo pleme koje se tako zove,danasnji taj narod Bojki je mozda preuzeo ime po toj oblasti.

Ja sam naravno vise sklon onoj tradicionalnijoj i cvrstijoj teoriji da su Srbi iz polablja i da tamo i dan danas postoji narod koji se zovu Luzicki Srbi.
Jos i znamo da je pleme Obordita ili Bodrica takodje doslo na Balkan i da su kasnije postali deo Srba.

EDIT: nasao sam neko tumacenje na netu o imenu So-rab i to za neke znaci sluge sunca,boga Peruna.
I na sanskritu SORA – Nebo, BI – narod zasto bi ti bio u pravu kad ima jos gomila slicnih poput tebe "strucnjaka" koji tumace na slicne nacine

Zadnje uređivanje Veliki Despot : 11.04.2014. at 12:54.
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:42   #491
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
Hoces postaviti neki dokaz za ovo? Hoces spomenuti nekog istoricara,lingvistu,sta god,koji je tako nesto protumacio i izjavio ikada?
I hoces li mi razjasniti kako je moguce da Avari koji su dosli u VI veku imaju veze sa imenom Serba a ne Soraba (to je germanizam) koji se tu spominju jos od 2-4 veka? u kojoj toj tvojoj naucnoj fantastici tumacis i povezujes stvari koje su ne spojive ili si obican trol ili si debeli laik koji bas ne kapira neke stvari i ubedjen je u svoja skyfi tumacenja.

Bojka je oblast ako su Srbi dosli iz te Bojke u Zakarpatju ne znaci da je postojalo pleme koje se tako zove,danasnji taj narod Bojki je mozda preuzeo ime po toj oblasti.

Ja sam naravno vise sklon onoj tradicionalnijoj i cvrstijoj teoriji da su Srbi iz polablja i da tamo i dan danas postoji narod koji se zovu Luzicki Srbi.
Jos i znamo da je pleme Obordita ili Bodrica takodje doslo na Balkan i da su kasnije postali deo Srba.

EDIT: nasao sam neko tumacenje na netu o imenu So-rab i to za neke znaci sluge sunca,boga Peruna.
I na sanskritu SORA – Nebo, BI – narod zasto bi ti bio u pravu kad ima jos gomila slicnih poput tebe "strucnjaka" koji tumace na slicne nacine
Ha Ha, nigdje "Srbije" ni za lijek. Sve nesto, pa Bojka, pa Raska, pa ovo pa ono, dok je Njemacka i Austrija ne stvori na Berlinskom kongresu.

Pa kako bi i mogla biti negdje "Srbija", kad je to nekad samo bio staleski naziv za robove, koji su "Servi" dobili kao robovi rimskog cara? (DAI 32) Kad i gdje su to robovi ikad imali svoju drzavu i kraljevstvo?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:46   #492
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Kad i gdje su to robovi ikad imali svoju drzavu i kraljevstvo?
Liberija, osnovana 1847. od oslobođenih američkih robova?
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:56   #493
http://www.unian.net/eng/news/news-210786.html

The Carpatho-Rusyns are the direct descendants of one of these Slavic tribes that has lived along the Uz River called the White Croats (Bilyj Horvaty). By the 900s, waves of Slavic settlers calling themselves Rus' came from the East and began settling into the Carpathians, intermarrying and assimulated with the White Croats. From the Kievan Rus' kingdom they adopted their national name of "Rusiny," meaning -- the inhabitant or descendant of Rus'. In time it became the common name of all southeastern Slavic tribes from the Poprad River in Prijasevska Rus' all the way to the Caspian Sea and the River Don.

The Anti consisted of several East Slavic tribes, such as:

Polans

Drevlyans

Severians

Dulebes (that later likely became Volhynians and Buzhans)

White Croats (Ukrainian mountaineers - Lemkos are direct offshoot descendants of White Croats)

Tivertsi

Ulichs


which lived on the territory of today's Ukraine. Undoubtedly these 7 tribes merged to form ethnic group known today as Ukrainians. The Ukrainian language is an East Slavic language and Ukrainian people belong to the same subdivision of Slavs as Rusyn (Ukrainian offshoot, as all Ukrainians were referred as Rusyns or Ruthenians before, from Kievan Rus' state of proto-Ukraine), Russian (which emerged as vernacular from Church-Slavic) and Belarusian.

Lemki se danas isto nazivaju Rusinima, kao i Bojki.

BOIKOS. A tribe or ethnographic group of Ukrainian highlanders who inhabit both slopes of the middle Carpathian Mountains, now in Lviv oblast, Ivano-Frankivske oblast, and Transcarpathia oblast. The name boiko is thought to be derived from the frequent use of the particle boiie by the population.

The Boikos are believed to be the descendants of the ancient Slavic tribe of White Croatians that came under the rule of the Kyivan Rus` state during the reign of Grand Prince Volodymyr the Great. Before the Magyars occupied the Danube Lowland this tribe served as a direct link between the Eastern and Southern Slavs.

http://www.unian.net/eng/news/news-210786.html
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 13:57   #494
Najstarija sačuvana slavenska predaja o vlastitom podrijetlu vezuje Slavene s Podunavljem; ta je predaja odražena u Kijevskome ljetopisu iz 11 st:



„Vo mnozěx že vremęněx sěli sutь Slověni po Dunajevi gdě jestь nyne Ugorьska
zemlę i Bolgarьska. . [i] ot těxъ Slověnъ razidošasę po zemlě i prozvašasę imeny svoimi gdě sědše na kotoromъ městě jako prišedše sědoša na rěcě imęnemъ Marava i prozvašasę Morava, a druzii Česi narekošas, a se ti že Slověni Xrovate Bělii...

„Prije mnogo vremena Slaveni su zaposjeli obale Dunava a gdje je danas Ugarska zemlja i Bugarska. I dijelovi tih Slavena raziđoše se po zemlji i nazvaše se svojim imenima , prema mjestu gdje su se naselili; tako se oni koji su se naselili na rijeci Moravi prozvaše »Morava«, drugi se nazvaše Česima, a ti isti Slaveni Bijelim Hrvatima..
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 14:11   #495
Quote:
pjedvaj kaže: Pogledaj post
Liberija, osnovana 1847. od oslobođenih američkih robova?
Da, dobili su je otprlike u isto vrijeme i na isi nacin kao i "Srbi", tek u "prosvijetljena" danasnja vremena. Velesile su se sazalile nad sudbinom robova i dodjelile su im drzavu.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 14:18   #496
Crni Gruja bi se trebao prikazivati po srpskim školama, tek toliko da se riješimo trolova po forumina.
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:04   #497
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ha Ha, nigdje "Srbije" ni za lijek. Sve nesto, pa Bojka, pa Raska, pa ovo pa ono, dok je Njemacka i Austrija ne stvori na Berlinskom kongresu.

Pa kako bi i mogla biti negdje "Srbija", kad je to nekad samo bio staleski naziv za robove, koji su "Servi" dobili kao robovi rimskog cara? (DAI 32) Kad i gdje su to robovi ikad imali svoju drzavu i kraljevstvo?
trolas i dalje,naravno nigde odgovora
Srbiju pominje Porfirogenit u svom delu DAI i kaze

Quote:
Treba znati da su Srbi potomci nekrštenih Srba, koji se još zovu i Beli, koji žive sa one strane Turske (Mađarske) na mestu koje se kod njih naziva Bojki (Bojka), gde im je susedna Franačka, kao i velika Hrvatska, ona nekrštena, koja se još zove i Bela. Tamo su, dakle, ovi Srbi živeli od početka. Pošto su dva brata nasledili na vlasti svoga oca u Srbiji, jedan od njih je uzeo polovinu naroda i prebegao Irakliju, caru Romeja.
Dakle imamo Belu Srbiju kao prapostojbinu Srba, na Balkanu Srbija od samog pocetka.

Quote:
....Kratko vreme posle toga ta ista tri brata, arhonti Srbije, posvađali su se i jedan od njih Mutimir, nadjača i u želji da sam vlada....Simeon, izbezumljen ljutitošću, poslao je protiv Petra, kneza Srbije, Sigricu Teodora....U pokrštenoj Srbiji su naseljeni gradovi Destinik (Dostinika), Černavusk, Međurečje, Dresneik, Lesnik, Salines (Soli tj. Tuzla), i u oblasti Bosne Kotor i Desnik.
Kao sto imamo i Srbiju na Balkanu
Hajde trolaj jos
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:20   #498
Jel može netko da banira ovu trolčinu Veliki_despot
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:22   #499
ako vec spominjes

DAI

„Serbs“ in the tongue of the Romans is the word for „slaves“ , whence the colluquial „serbula“ for menial shoes and „tzerboluianoi“ for those who wear cheap, shoddy footgear.
This name the „Serbs“ acguired from their being slaves of the emperor of the Romans


pa to povezemo sa

Srbljaci ne predstavljaju etničku celinu, jer oni nisu jedna porodica, jedno pleme, jedna krvna zajednica, već skup raznih rodova koji su se tokom vekova takoizmenili


i dolazimo do zakljucka Servi , sluge, sadasnji Srbi ne predtstavljaju etnicku cjelinu već su skup plemena koji su bili robovi tj Servi koji se slavenizirali

Servi su bili drustvena klasa tj. robovi , sluge



pa ne tvrdi to samo konstantin porfirogenet


Giljeljmo Tirski o Srbima

Ovo je iz Monumenta Montenegrina, zbirka dokumenata, do kojih se dolazi po raznim arhivama Evrope.

Svanteri u tom smislu navodi zabiljesku Giljema Tirskog:
»Ovo isto, uzimajuci od Grka, pise Giljeljmo Tirski, u knjizi XX gl. IV, kada je ratujuci dosao sa carem Emanuelom u Srbiju:
- Zatim se car neko vrijeme zadrzao u Srbiji, ... sa ratobornim Srbima, ... a sav ovaj narod vodi porijeklo od onih koji su u tim krajevima, upuceni i dovedeni u progonstvo, bili kaznjeni da sijeku mermer i kopaju rude, pa zato im ime dolazi od ropstva (servitutis).«.

http://postimg.org/image/71hqbgggb/
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:31   #500
Kad već vadi mast iz svake naoko slične riječi imamo i hrvatsku/slovensku verziju istočnoeuropskog pozdrava "servus/serbus", što znači "vaš sam sluga/na usluzi".
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.