Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 01:30   #1
Ljubljanska banka

Može li mi netko pomoći? Da li moram tužiti Ljubljansku banku ako želim svoj novac natrag (ako se kojim slučajem dogodi na nam moraju vratiti dug)
__________________
Ako ti ide predobro, pogledaj bolje. Možda ti ide nizbrdo.
Tipi4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:44   #2
ljubljanska banka i povrat štednje

pozdrav,

imam štednu knjižicu ljubljanske banke, mislim da cca 200 tadašnjih njemačkih maraka.
jučer čitam kako je RH vratila štedišama njihovu štednju (rekao Milanović), a da će Slovenija to kao nadoknaditi RH.

e sad je moje pitanje,
-dali ja mogu nekome odnijeti tu štednu knjižicu pa da mi vrate novce?
(možda je to ona caka da država jamči za štednju do cca 100000 kn ili nešto tako?)
-ili sam si na ješto krivo protumačio?


"- Cijela ova priča skupo nas je koštala. Hrvatska je morala platiti građanima štednju, a Slovenija je izgubila veliko tržište - rekao je Milanović."

http://www.24sata.hr/politika/milano...platili-300901

hvala unaprijed,
lp
matben is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:59   #3
Quote:
matben kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam štednu knjižicu ljubljanske banke, mislim da cca 200 tadašnjih njemačkih maraka.
jučer čitam kako je RH vratila štedišama njihovu štednju (rekao Milanović), a da će Slovenija to kao nadoknaditi RH.

e sad je moje pitanje,
-dali ja mogu nekome odnijeti tu štednu knjižicu pa da mi vrate novce?
(možda je to ona caka da država jamči za štednju do cca 100000 kn ili nešto tako?)
-ili sam si na ješto krivo protumačio?


"- Cijela ova priča skupo nas je koštala. Hrvatska je morala platiti građanima štednju, a Slovenija je izgubila veliko tržište - rekao je Milanović."

http://www.24sata.hr/politika/milano...platili-300901

hvala unaprijed,
lp
Svaki dan u medijima neka nova priča koja sve više zbunjuje. Ima li gdje nekvih konkretnik informacija kako ja mogu doći do svojih DEM (nije bila nikva prenesena štednja) ili te informacije još nisu objavljene?
Koji je epilog te priče oko Ljubljanske banke? Ako još nije napisan mislim da bi bilo vrijeme.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Mighty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:49   #4
Quote:
Mighty1 kaže: Pogledaj post
Koji je epilog te priče oko Ljubljanske banke? Ako još nije napisan mislim da bi bilo vrijeme.
Koja je uopće povijest te priče? Kad je uopće LB bankrotirala, prije 25.6.1991. ili nakon tog datuma? Šta je sa imovinom LB u Hrvatskoj? Da li je uopće LB ikad registrirana kao pravna osoba u RH?
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:09   #5
Quote:
penava kaže: Pogledaj post
Koja je uopće povijest te priče? Kad je uopće LB bankrotirala, prije 25.6.1991. ili nakon tog datuma? Šta je sa imovinom LB u Hrvatskoj? Da li je uopće LB ikad registrirana kao pravna osoba u RH?
Ja sam bil još djete onda tak da ne mogu govoriti iz prve ruke. Bolje da odgovori netko ko je svu tu zavrzlamu proživio i shvatio.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
Mighty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:59   #6
Izgleda da su svi zaboravili na ljubljansku banku. A naša vlada pogotovo. Meni je ostala štedna knjižica pokojnog oca i na njoj 10 000 DEMa.
Izgleda da je pojeo vuk magare. Naši su se političari dogovorili da građani idu privatnom tužbom. To znači : piši kući - propalo je !!!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 10:49   #7
u trenutku kad svi suosjećaju sa imaocima kredita u francima , zanima me da li netko razmišlja o ljudima koji su u LB imali životne ušteđevine, pa su ih bili prisiljeni prenijeti u drugu banku da bi došli do sredstava za život. Na taj način su gubili i do 30% iznosa....i tako je 30000 dem postalo 20000.pod blagoslovom države
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 23:57   #8
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
u trenutku kad svi suosjećaju sa imaocima kredita u francima , zanima me da li netko razmišlja o ljudima koji su u LB imali životne ušteđevine, pa su ih bili prisiljeni prenijeti u drugu banku da bi došli do sredstava za život. Na taj način su gubili i do 30% iznosa....i tako je 30000 dem postalo 20000.pod blagoslovom države
Na LJ.B. se zaboravilo. Prošlo je 20 godina i veš sam rekao majci dalmatinsku narodnu poslovicu: kome škoda - tome joh.
Tj. onaj kojemu je učinjena šteta, preostaje mu samo da kuka
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 23:33   #9
Izgleda da je došlo vrijeme da moja majka prestane kukati. Ali će sada slovenci zakukati: http://www.jutarnji.hr/strasbourg-po...ednju/1206814/

DONESENA POVIJESNA ODLUKA Slovenija i Ljubljanska banka moraju vratiti staru deviznu štednju!

ZAGREB/STRASBOURG - Veliko vijeće Europskog suda za ljudska prava (ESLJP) u Strasbourgu u srijedu je jednoglasno potvrdilo prvostupanjsku pilot-presudu iz 2012. kojom su Slovenija i Ljubljanska banka proglašene odgovornima za povrat stare devizne štednje dvoma štedišama Ljubljanske banke Sarajevo iz BiH

Presuda je konačna, a odnosi se i na sve ostale štediše banke s područja nekadašnje zajedničke države koji su u istom pravnom položaju kao tuženici iz BiH o čijem je slučaju presuđeno.

U Sloveniji još nema reakcija na presudu koja će imati znatne posljedice na državni proračun jer se radi o velikim financijskim svotama i riječ je o desetljećima otvorenom pitanje stare devizne štednje koje je Slovenija sve do sada smatrala sukcesijskim pitanjem.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 00:06   #10
Bilo bi super ,ali ne vjerujem da će se to ispoštovati .....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:21   #11
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Bilo bi super ,ali ne vjerujem da će se to ispoštovati .....
Normalno da će slovenci pokušati to prolongirati pravnim smicalicama !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:55   #12
Najbitnije je da presuda kaže da moraju u roku godine dana smisliti način kako vratiti,a ne vratiti. To je velika razlika.
A i da isplate pitanje je po kojem će to tečaju raditi jer su u knjižicama sada nepostojeće valute...
Također pitanje kamata i zateznih kamata.....
Neznam, mislim da nakon 24 godine čekanja i dalje neće biti ništa od toga. Da se bar varam,ali znamo slovence kad je u pitanju neki spor s Hrvatskom
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 10:33   #13
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Najbitnije je da presuda kaže da moraju u roku godine dana smisliti način kako vratiti,a ne vratiti. To je velika razlika.
A i da isplate pitanje je po kojem će to tečaju raditi jer su u knjižicama sada nepostojeće valute...
Također pitanje kamata i zateznih kamata.....
Neznam, mislim da nakon 24 godine čekanja i dalje neće biti ništa od toga. Da se bar varam,ali znamo slovence kad je u pitanju neki spor s Hrvatskom
Znamo mi u našoj firmi da je to bolna istina: https://www.forum.hr/showthread.php?t=806599

Srećom da u sporu posreduje međunarodni sud. Da je to sud u Zadru, trebali bi štediše platiti slovencima za pretrpljene boli
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 12:19   #14
Rekoše jučer da će svi do 500 eura dobiti odmah,a oni koji imaju više u 10 rata kroz 6 godina .
I mora se imati originalna knjižica, bez nje ništa. Ajde,živi bili pa vidjeli dal će se ostvarit.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 17:56   #15
Bok, ja sam od tate nasljedila tu knjizicu, u njoj ima nekih sedam tisuca maraka
Jel se ja kome trebam javiti (odvjetnik,advokat) da dokazem ostavinskim rijesenjem da je to moje i da dobijem te novce
rosalye is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 18:35   #16
iskreno mislim da ni ove godine nebude ništa od toga.....
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:19   #17
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
iskreno mislim da ni ove godine nebude ništa od toga.....
Zadnje vijesti kažu da bi mogla početi isplata početkom 2016.
Pod uvjetom da se stvari ne iskompliciraju. Jer meni je čudno da bi to moglo ići tako elegantno (i brzo ) !

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/2...---376764.html

Kraj 20 godina čekanja: Uskoro počinje isplata 160 milijuna eura štedišama
Dugogodišnje čekanje 130 tisuća hrvatskih štediša bivše Ljubljanske banke blizu je kraja. Slovenija je najavila da će 2016. godine početi s isplatama 160 milijuna eura štednih uloga uz pripadajuće kamate - prema presudi Suda za ljudska prava.

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:00   #18
Oni će pokušati to odugovlačiti maksimalno. I tko zna kakve će uvjete postavljati,da se po novce ide u Sloveniju i tko zna kaj sve ne. Pa 100 puta putovat tamo radi 1000 eura. A tu je pitanje kamata i po kojem će tečaju računati valute kojih više nema.
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 21:49   #19
Zna li itko što će biti s potraživanjima stare LJB?
Naime, meni su starci ostali dužni cifru od nekih 500 DEM (petsto njemačkih maraka).
Već zadnjih 5 godina nikakvo pismo nije stiglo.
Iako je to, prema riječima čak dvojice pravnika koje smo kontaktirali "postalo zastara i nemaju pravo tražiti niti osnovicu, a kamoli neke kamate", imamo li razloga za biti zabrinuti? Zna li itko?
Starci lagano lude zbog toga, a rješenja nema niti da odemo u Ljubljanu.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 11:06   #20
sporo, ali se ipak kreče

Štediše Ljubljanske banke od 1. studenoga podnosit će Sloveniji zahtjeve za isplatu

http://www.slobodnadalmacija.hr/Bizn...9/Default.aspx

Prvi zahtjevi starih deviznih štediša iz Hrvatske i BiH prema Sloveniji koja je temeljem presude Europskog suda za ljudska prava (ESLJP) preuzela obveze Ljubljanske banke počet će se primati od 1. studenoga, predviđa zakonski prijedlog koji je slovenska vlada donijela u četvrtak.

Štediše ili njihovi pravni nasljednici morat će zahtjeve sastavljene na posebnom formularu predati osobno ili poštom Slovenskom fondu za sukcesiju u roku od 25 mjeseci, stoji nadalje u prijedlogu zakona.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.