Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 12:37   #41
To ima smisla u situaciji kada se tako dogovore.
U situaciji gdje on bez dogovora s njom donosi odluku da odlazi uzeti zdravo za gotovo da će ti djevojka hraniti roditelje dok tebe nema - malo mi je, ono.

Što ako njeni zatrebaju njenu pomoć?
Pa i financijsku?
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 12:42   #42
Quote:
Ganton kaže: Pogledaj post
Po meni je ovo nezahvalno razmišljanje,zaboravljate činjenicu da ona živi kod njih već neko vrijeme i time je praktički uštedjela određeni dio novca,zar ne mislite da je pošteno da nešto i pridonese toj zajednici od tog novca koji bi inače htjela/ne htjela morala izdvojiti za iznajmljeni stan?! Sama je rekla da nije imalo smisla plačati podstanarstvo u istom gradu u kojem žive njegovi s čime se apsolutno slažem,to je klasično bacanje novca u vjetar,ali ok,nekima od vas očito novci "rastu na drvetu" pa vam to ne bi bio problem. Netko je napisao "mogla si uživati kao prasica" a pitanje je od čega. Nije navela kolika joj je plaća i dal bi si od nje mogla financirati podstanarstvo a da joj nakon toga ostane za pristojan život...
Ako ne živi u Zagrebačkoj županiji, na Xici ima dosta love za dvije cure, ne za jednu. Znam da to ne znaš, jer nisi studirao.

Sa Xicom, ja sam mjesečno trošio 800-1000 kn, a jeo sam za dvojicu. Još se može nabaviti Xica od ostalih ljudi, jer mnogi studenti ne potroše ni pola na Xici, a neki je ni ne koriste.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 13:11   #43
Autorice....bježi koliko te noge nose....i ne osvrći se ako ne želiš cijeli život plaćati tudje dugove i sranja.
On je očito preduboko u tom odnosu...nema tu sreće.
Zamisli situaciju jednog dana imate djecu....a on izdržava starce...uffff
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:13   #44
Teska situacija. Tvoja veza sa partnerom nije ni otpocela kako treba, a vec imate mnogo problema zbog nezadovoljstva odnosima sa njegovom obitelji. Po meni bi bilo najbolje da se odselis, posvetis studiranju i ostanes u vezi sa njim. Ako se vremenom rasciste vasi nesporazumi i nadjete nacina da bolje komunicirate svakako ostani sa njim. Ako se tvoje nezadovoljstvo nastavi, znas sta ti je ciniti.

Moja majka je bila nezadovoljna time sto je moj otac uvijek htio da se brine o svojoj prvobitnoj obitelji. Takav je bio citav zivot. Nije nam nedostajalo nista, ali znam da je ona bila nezadovoljna i da i nakon njegove smrti cesto prigovara zbog toga. Citav zivot sam slusala price o tome i od toga mi je stvarno bilo muka. Nemoj to prirediti svojoj djeci. Ako mozes da ga prihvatis takvog kakav jeste dobro i jeste. Ako ne mozes bolje je da se razidjete sada kada u to nisu uvuceni i nevoljni svjedoci koji nisu krivi zbog toga sto je tako kako jeste.
-Troja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:30   #45
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Autorice....bježi koliko te noge nose....i ne osvrći se ako ne želiš cijeli život plaćati tudje dugove i sranja.
On je očito preduboko u tom odnosu...nema tu sreće.
Zamisli situaciju jednog dana imate djecu....a on izdržava starce...uffff
Vidim ima nas još bešćutnih.
Samo što meni ideja da izdržava nekoga nije sama po sebi odbojna (u nekim situacijama bi mi bilo odbojno da ne izdržava), ali racionalno, u nuždi i ako nije na štetu njegove primarne obitelji. Tu ne mislim na štetu u smislu da pomaže ljudima jer nemaju što jesti, a djeci time uskraćuje iPhone 6, nego da eventualno djecu tj. svoju primarnu obitelj dovede na rub egzistencije i u dugove zbog tog pomaganja, pogotovo ako se radi o nenužnim stvarima za preživljavanje. To mi nije ni prihvatljivo ni humano, a vjerujem da ne bi bilo ni većini da se zaista nađu u takvoj situaciji.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:34   #46
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Vidim ima nas još bešćutnih.
Samo što meni ideja da izdržava nekoga nije sama po sebi odbojna (u nekim situacijama bi mi bilo odbojno da ne izdržava), ali racionalno, u nuždi i ako nije na štetu njegove primarne obitelji. Tu ne mislim na štetu u smislu da pomaže ljudima jer nemaju što jesti, a djeci time uskraćuje iPhone 6, nego da eventualno djecu tj. svoju primarnu obitelj dovede na rub egzistencije i u dugove zbog tog pomaganja, pogotovo ako se radi o nenužnim stvarima za preživljavanje. To mi nije ni prihvatljivo ni humano, a vjerujem da ne bi bilo ni većini da se zaista nađu u takvoj situaciji.
To uopće nije bešćutno...to je realno.
Ja sam se nadovezala na njeno izlaganje o kupovini duhana i cuge...i to mi je odbojno do bola...a što je najžalosnije poznajem ih podosta koji to rade.
Ona radi i studira...jednoga dana će vjerojatno imati i stalna primanja....a on???
On će mami kupovati pivo???
Ma goni to
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:43   #47
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To uopće nije bešćutno...to je realno.
Ja sam se nadovezala na njeno izlaganje o kupovini duhana i cuge...i to mi je odbojno do bola...a što je najžalosnije poznajem ih podosta koji to rade.
Ona radi i studira...jednoga dana će vjerojatno imati i stalna primanja....a on???
On će mami kupovati pivo???
Ma goni to
Ma htjela sam staviti pod navodnike.

Aj' što će mami kupovati pivo, ali već sad ima dug za idućih 10 godina zbog toga.
Nekome je to karakteristika krasnog čovjeka, meni nije.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 15:47   #48
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam staviti pod navodnike.

Aj' što će mami kupovati pivo, ali već sad ima dug za idućih 10 godina zbog toga.
Nekome je to karakteristika krasnog čovjeka, meni nije.
Niti meni....uopće.
Jedino što ja nikad ne bi tamo živjela...ma ni za nikakvu uštedu ovog svijeta.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:06   #49
Volio bh čuti autoricu teksta šta misli dali je njegovo ne razgovaranje o temi njegovih roditelja čisto njegova bezobraznost i bahatost ili šta ja znam kakva negativnost ili možda ima nešto i u tome da je to možebit posljedica njenog pretjeranog navaljivanja i stavljanja stalno na tapet temu o njegovim roditeljima pokušaj da se projmeni nešto što je postojalo i prije nego li se ona pojavila.Kolko vidim nije mogla ni kad je prigovarala,ni kad je normalno to htjela(nije objasnila kako to izgleda normlano) a niti kad se derala.Nisam baš siguran da ja nebi reagirao potpuno jednako kao i on da mi žena prigovara na bilo što što je postojalo ranije u odnosu mene i mojih roditelja.Čak da i radim nešto potpuno krivo isto bih reagirao,možda bi samo drugačije reagirao ako bi i pristup moje žene bio drugačiji.Nikako prigovaranje na prvom mjestu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:37   #50
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To uopće nije bešćutno...to je realno.
Ja sam se nadovezala na njeno izlaganje o kupovini duhana i cuge...i to mi je odbojno do bola...a što je najžalosnije poznajem ih podosta koji to rade.
Ona radi i studira...jednoga dana će vjerojatno imati i stalna primanja....a on???
On će mami kupovati pivo???
Ma goni to
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam staviti pod navodnike.

Aj' što će mami kupovati pivo, ali već sad ima dug za idućih 10 godina zbog toga.
Nekome je to karakteristika krasnog čovjeka, meni nije.
Mislite da će nakon 10 godina on biti na nuli, a njegovi neće imati nikakvog novog duga? To je jako optimistično.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:38   #51
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Mislite da će nakon 10 godina on biti na nuli, a njegovi neće imati nikakvog novog duga? To je jako optimistično.
Naravno da ne mislim.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:41   #52
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Mislite da će nakon 10 godina on biti na nuli, a njegovi neće imati nikakvog novog duga? To je jako optimistično.
Gdje si ti iščitao da to mislimo
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:49   #53
Ma nisam to nigdje pročitao, nego je napisano da je dug za idućih 10 godina... u kojima se generira idući dug. Koji će biti duplo, barem. Divota.

Znam kako je to krpat tuđi dug, ne bi više, hvala.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:42   #54
Hvala Vam svima na odgovorima, da se ne zahvaljujem sad svima pojedinačno..
Vidim da su me neki osudili uvjereni da ja dečku skačem po glavi i prigovaram mu svaki dan jer pomaže svojim starcima, a ja sam eto, vještica koja čuva svoje novce pod jastukom.
Međutim to uopće nije tako.
Ja sam apsolutno za pomaganje ljudima i uvijek ću dati onima kojima treba više nego meni, pa premda ja ne imala. Ali da netko od 60 godina nema dana radnog staža i da uopće NE ŽELI raditi jer eto, ima dijete da ga financira, to ne razumijem. Da ne želi skupljat boce jer mu je to ispod časti, a zadnjim novcima kupuje cugu. Alkohol i duhan nisu neophodni za egzistenciju, to je jedino što mi smeta.
Ovdje ne govorimo o ljudima koji su se silom prilika našli u siromaštvu, oni imaju preko 300 000kn duga u poreznoj.
Kad im dečko prigovori, kao što sam rekla, onda igraju na emotivnu kartu i emocionalna ucjenjivanja.
Mi bismo htjeli zajednički život, eventualno djecu u nekoj budućnosti, ali zbog njih to je neizvedivo.
Hinny Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:19   #55
40k eura duga?

A ništa, neka netko proda bubreg.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:20   #56
Postoji socijalna pomoć.A mama bolesna vjerojatno i ona ima neka prava.Uskoro će i u mirovinu, ako su 60 god.
Zašto se malo ne raspitate u njihovo ime kad su oni već takvi kakvi jesu?
Mislim da te nije želio povrijediti odlaskom na brod.
Nije znao ni da li će biti primljen.
Kad je saznao, ti je rekao.
Mislim da te voli.
Da ide jer želi zaraditi više novaca.
Zakopao se u kredite i dugove jer je želio pomoći roditeljima.
Sad želi biti s tobom.
A nema dovoljno novca za sv
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 21:48   #57
Otkad smo mi to postali Australija?

Pa normalno da nema penzije ako nemaju dana radnog staža.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 23:59   #58
Pa sta su toliko dizali ? Ali meni ovdje nesto opasno smrdi . Koja banka ce mu dati kredit ako nije zaposljen ? Ili je se zaduzio u trgovini za mlijekom I kruh ?

Ima li u hrvatskoj pravo na socijalnu pomoc ? Pitam vas forumase , ona ocito ne zna da zna izganjali bi nesto .

I jos nesto prvo je rekla 10 tisuca duga sad kaze 50 tisuca eura . Na kraju ce reci 100, covjek koji nije dana radio , uh eto i mene u hrvatsku da dignem kredit .

Zadnje uređivanje Anja : 20.10.2015. at 00:18.
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 01:17   #59
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Pa sta su toliko dizali ? Ali meni ovdje nesto opasno smrdi . Koja banka ce mu dati kredit ako nije zaposljen ? Ili je se zaduzio u trgovini za mlijekom I kruh ?

Ima li u hrvatskoj pravo na socijalnu pomoc ? Pitam vas forumase , ona ocito ne zna da zna izganjali bi nesto .

I jos nesto prvo je rekla 10 tisuca duga sad kaze 50 tisuca eura . Na kraju ce reci 100, covjek koji nije dana radio , uh eto i mene u hrvatsku da dignem kredit .
I tebi je upalo u oči,da dečko vraća roditeljsje dugove,ali nisam isčitala kakvi su to dugovi tj kako su nastali.
Jeli uopće rijeć o kreditu,koji čovjek nikad zaposlen(OTAC) nije ni mogao dobiti.
Majka je li bila zaposlena pa podigla kredit,pa ga sad uslijed bolesti ne može vračati?
U što su uloženi tj upotrebljeni ti njihovi dugovi?
Možda kupnju stana ili školovanje sina?
Ima u toj priči poprilično neodgovorenih tj nejasnih pitanja.
No jedno autorica jasno navodi.Preselila se njima jer je tako i tako stalno spavala tamo.Dakle vjerujem da se tamo u to vrijeme,nije samo uvlačila i izvlačila iz dečkovog kreveta,već se vjerojatno morala i oprati,pojesti nešto ili makar popila kavu ili što već.Na čiji trošak?
Tada je odnos između sina i roditelja i nije baš smetao.
No čim se preselila počelo ju je sve smetati,jer ona je kao što je sama rekla očekivala da ona i dečko počnu živjezi sami,sjajno i bajno bez njegovih roditelja i ikakvih obveza prema njima.
Svakako nije se ni trebala doseliti,ako može preživjeti sama od svog novca.
I zato bi trebala i iseliti prije njegovog odlaska na brod.
Pa će vidjeti što joj budućnost te veze,ako će opstati donijeti..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 02:00   #60
Mene jedno zanima, placas li ti tamo stanarinu, hranu, rezije? Jel meni samo cudno kako se prigovara zbog pomaganja majci, koja ocito zivi cijeli zivot s trutom, a koja je sad prikovana uz krevet?? Pobogu dijete, odrasti. I pusti ga na brod da rijesi financije. Nasao je nacin kako i podupri ga u tome. Ili otidi. Trece ti nema
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.