Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 11:12   #781
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
mora znati gustoću naseljenosti u Turkmenistanu..
ajde pliz napisi ima autora i naslov udzbenika u kojem to pise i koji trazi od ucenika da to znaju
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:26   #782
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajde pliz napisi ima autora i naslov udzbenika u kojem to pise i koji trazi od ucenika da to znaju
Nemam blagog pojma da li je iz udžbenika, radne bilježnice ili im je izdiktirano. Nije mi frka pogledati kad dođemo kući, ali obzirom da bi ti ionako imala neka svoja "mišljenja" i ina izlijevanja svojih specifičnih stavova, pogledat ću za bilo koga drugoga sem za tebe (i još dvoje-troje tebi sličnih).

Misliš da sam išla izmišljati Turkmenistan samo da bih posrala prosvjetare? Ah da, ti ionako misliš samo najgore o roditeljima...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.12.2017., 12:53   #783
A možda ti je mala zabrijala da to mora naučiti jer je perfekcionist.

Uglavnom, koliko god nepotrebno, ne može još škoditi, a vježba mozak i samodisciplinu. Nije sad da uči dnevno takvih 100 podataka.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:36   #784
Evo, rekla mi je da je u pitanju radna bilježnica, navečer ću znati koja.

Molim te, kome je pomoglo štrebanje nepotrebnih podataka koje će sutra biti zaboravljeno? Nauštrb onoga što bi se trebalo učiti, ali nije u kurikulumu.

Za samodisciplinu se može i samobičevati po leđima. Jednako je smisleno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:24   #785
Test iz lektire Koko u Parizu, pitanjeo čemu je grčki brodovlasnik nazvao brodove? Odgovoro slavnim slikama nije točan, točan je odgovoro slavnim umjetničkim slikama.

Trebalo bi prvo većini mozgove reformirat pa tek onda provodit reformu školstva.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:36   #786
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Apropo geografije: moja je jučer štrebala za ispit, a pošto joj je inače lakše štrebati naglas u uho mi je ponešto uletilo... Npr. mora znati gustoću naseljenosti u Turkmenistanu. I još gomilu takvih jezikolomnih pizdarija koje služe da se naštrebaju napamet.

Mislim jebote. I Turkmenistan i nazivi svih otoka, rijeka, nizina, visina, planina, plantažno izvozne i prehrambene kulture i glavne industrijske izvozne grane svake azijske pripizdine... U 6. razredu osnovne. Ili ikad. Nemam riječi. Osim onih prostih...
A ja sam se sprdao s BDP-om Uzbekistana, kad ono netko misli ozbiljno.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Molim te, kome je pomoglo štrebanje nepotrebnih podataka koje će sutra biti zaboravljeno? Nauštrb onoga što bi se trebalo učiti, ali nije u kurikulumu.
Nečime se mora ispuniti 45 minuta.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:11   #787
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ajde pliz napisi ima autora i naslov udzbenika u kojem to pise i koji trazi od ucenika da to znaju
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:32   #788
Ajme Lidija Borko (ako ne postoje dvije) je bila moja profa u osnovnjaku, to je bilo davno. Ako ne ode u penziju sin će ju imati za 2godine.
Meni je ok učenje rijeka, planina i slično ali gustoća naseljenosti mi je totalno bez veze. Ok je da se to spomene pa da se može usporediti sa nekiom drugom zemljom itd ali da to moraju znati mi je too much.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 17:44   #789
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja tu nigdje ne vidim da se traži ovo:
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Npr. mora znati gustoću naseljenosti u Turkmenistanu.
Mora samo znati je li Turkmenistan u gusto ili rijetko naseljenim područjima. Nijednu brojku ne mora znati. Možda mora nešto znati o reljefu i klimi i zemljopisnom položaju koji bitno određuju naseljenost. Ali lakše je optuživati nastavnike za tjeranje na bubanje.

Ali ti mora da si samu sebe uvjerila da se baš to traži kad si čak i priložila dokaze koji tvrde suprotno.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:01   #790
uopće ne vidim problem u ovakvim pitanjima, pa i mi smo morali znati takve stvari. uostalom, pogledaš par dokumentaraca, baciš oko na zemljopisnu kartu i nema potrebe za štrebanjem. jbt, ja sam mislila da moraju znati u brojku točan postotak.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:25   #791
Meni je debilno, sorry.
Još kad stavim u kontekst npr. da na informatici uče o disketama...

Od prosvjetara ni ne očekujem da se slože.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:35   #792
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Meni je debilno, sorry.
Još kad stavim u kontekst npr. da na informatici uče o disketama...

Od prosvjetara ni ne očekujem da se slože.
Debilno ti je naučiti dijete guglati ili potražiti u udžbeniku informaciju da je skoro čitav Turkmenistan, npr., pustinja?

Je, lakše se je praviti žrtvom zlog obrazovnog sustava i pisati po forumu kako jadna djeca moraju znati podatak o gustoći naseljenosti nekog tamo Truk... Turk... Turkmen... Turkmenistana (što je to uopće, zašto to postoji uopće???!!!11).

Al dobro da si nam poslikala zadatak da ti ga objasnimo.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:15   #793
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Debilno ti je naučiti dijete guglati ili potražiti u udžbeniku informaciju da je skoro čitav Turkmenistan, npr., pustinja?
ne treba ni guglati ni čitati. dovoljno je baciti oko na zemljopisni atlas i izvesti zaključak. jbt, zemljopis sam si uzela za maturu kao izborni, a da niš nisam pročitala ili učila i dobila 4.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:45   #794
Tja, a tko bi znao sve te zemljopisne širene, dužine, reljefe, pa da ne bi još i boje raspoznavao i znao što koja znači na fizičkoj karti? Pa još utjecaj udaljenosti od mora i kontinentalni položaj uzimao u obzir?

Lakše je štrebati i onda se žaliti što se mora štrebati.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:09   #795
Gle, što god bi neki roditelj ovdje napisao, našlo bi se par onih koji bi popljucali, uglavnom prosvjetarske struke. Vi laprdajte što god vam volja, meni je dovoljno kad vidim naše mlade koji se iz škole (ili često i s faksa) zaposle i kad vidimo što naš obrazovni sustav izbacuje.

Nije poanta u guglanju, klinci to ionako bolje znaju od većine svojih nastavnika, nego u suhoparnom i nesvrhovitom "gradivu" koje služi samo tome da se naštreba, napiše test, dobije ocjena i zaboravi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:10   #796
Lakše je tjerati djecu na štrebanje, nego ih tjerati da uče s razumijevanjem.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:14   #797
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Tja, a tko bi znao sve te zemljopisne širene, dužine, reljefe, pa da ne bi još i boje raspoznavao i znao što koja znači na fizičkoj karti? Pa još utjecaj udaljenosti od mora i kontinentalni položaj uzimao u obzir?

Lakše je štrebati i onda se žaliti što se mora štrebati.
Jesam to spominjala da nema smisla učiti? Nisam? Što je onda u pitanju? Potreba da se popljuje nečije mišljenje pošto-poto, samo jer se netko drznuo kritizirati, što god to bilo?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:29   #798
shtefy, daleko sam ja od prosvjetarske struke.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:53   #799
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Debilno ti je naučiti dijete guglati ili potražiti u udžbeniku informaciju da je skoro čitav Turkmenistan, npr., pustinja?

Je, lakše se je praviti žrtvom zlog obrazovnog sustava i pisati po forumu kako jadna djeca moraju znati podatak o gustoći naseljenosti nekog tamo Truk... Turk... Turkmen... Turkmenistana (što je to uopće, zašto to postoji uopće???!!!11).

Al dobro da si nam poslikala zadatak da ti ga objasnimo.
eto.
nemam sto dodati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:12   #800
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jesam to spominjala da nema smisla učiti? Nisam? Što je onda u pitanju? Potreba da se popljuje nečije mišljenje pošto-poto, samo jer se netko drznuo kritizirati, što god to bilo?
Ako to ima smisla učiti i ako je to mala naučila, onda je pis of kejk smjestiti Turkmenistan u slabo naseljene države.


O traženju podatka kolika je gustoća naseljenosti u tom Turkmenistanu u zadatku nema govora, kao što si lijepo sama ilustrirala.

U pitanju je to što krivo interpretiraš zadatak. Tumačiš ga kao tjeranje na štreberaj.

I svejedno mi je je li to iz neznanja ili zlonamjernosti. Oboje je jednako loše.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.