Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2017., 13:06   #121
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim zašto vaginalete za to? Dobila sam ih i ja, iako su brisevi, urinokultura u redu. Nisam ih koristila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ni ja, kad je to bijelo pranje normalna stvar. Ja sam svojem isto rekla za to i nikakve vaginalete ni ništa mi nije davao.

tynaa, ako ti se čini ok doktor, nemoj se ništa gristi što nejdeš privatno. Ima i preko socijalca dobrih doktora, i ako nešto ne bude u redu vidjet će i on kao i privatnik.
A zašto bi išla na 4d? Ja ga recimo nisam radila a idem privatno na preglede. Moj doktor mi ga nije ni nudio (možda ga nema ili ga je radio u sklopu anomaly scana pa sam propustila da je to taj famozni 4d ) a kolko sam shvatila taj 4d je više radi roditelja nego da se nešto vidi na njemu, ili? Jesam pomješala šta?
Znam da se radi anomalija radi anomaly scan i to oko 20tog tjedna i to bude te vjerojatno slao negdje u bolnicu napravit. A iskreno uz anomaly scan ne vidim potrebu za 4d ultrazvukom, osim ako ne želite imati uspomenu.
Nyameria is offline  
Old 07.04.2017., 13:10   #122
Ajme charmed84 diiivnooooo <3

Zdravo zenske!

Ja pijem kavu prvu, tek, cilo jutro sam nesto radila i ko zombi bila, ne znam zasto nisam skuvala prije.

Marmika, Ruralna, Nigritella
sreeetno vam, najsretnije!

Vidis kako je to zanimljivo, ja zivim trenutno vani (vracam se u Split za misec dana), mene do sad nakon prvog UVZ-a i pregleda sa 7 tjedana, niko ziv nije vaginalno pregleda na ni jedan nacin, samo kratki UVZ preko droba, doppler i razgovor. Radila sam anomaly sa 18 tt, OTTG i krvnu sliku sa 24 tt, urin svaki pregled s vaganjem, u startu krvne pretrage, i mislim da je to to
Sad cu imat 3. UVZ veliki za tjedan dana i neko vadjenje krvi opet (neki antigeni nesto), briseve su mi rekli da je rano, da cu to doma kad budem dosla sa 34-35 tjedana.
Svuda je drugacije

EDIT: E i ja sam sama odlucila da cu radit nesto ko Nifty ili Harmony, samo od druge neke firme - Qnatal. Isto je kostalo ko i ovi drugi.
__________________
Čekam da se stvari same dese...
_kleo_ is offline  
Old 07.04.2017., 13:18   #123
Quote:
Nyameria kaže: Pogledaj post
Ni ja, kad je to bijelo pranje normalna stvar. Ja sam svojem isto rekla za to i nikakve vaginalete ni ništa mi nije davao.

tynaa, ako ti se čini ok doktor, nemoj se ništa gristi što nejdeš privatno. Ima i preko socijalca dobrih doktora, i ako nešto ne bude u redu vidjet će i on kao i privatnik.
A zašto bi išla na 4d? Ja ga recimo nisam radila a idem privatno na preglede. Moj doktor mi ga nije ni nudio (možda ga nema ili ga je radio u sklopu anomaly scana pa sam propustila da je to taj famozni 4d ) a kolko sam shvatila taj 4d je više radi roditelja nego da se nešto vidi na njemu, ili? Jesam pomješala šta?
Znam da se radi anomalija radi anomaly scan i to oko 20tog tjedna i to bude te vjerojatno slao negdje u bolnicu napravit. A iskreno uz anomaly scan ne vidim potrebu za 4d ultrazvukom, osim ako ne želite imati uspomenu.
Voljela bi otići na taj 4d čisto da znam dal se bebica pravilno razvija obzirom da detaljnije prikazuje morfologiju i anatomiju, a i da vidim drugo mišljenje što se tice samog razvoja.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 07.04.2017., 13:21   #124
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Voljela bi otići na taj 4d čisto da znam dal se bebica pravilno razvija obzirom da detaljnije prikazuje morfologiju i anatomiju, a i da vidim drugo mišljenje što se tice samog razvoja.
ti si u 16.t. koliko me mozak sluzi?

zar nije jos prerano za 4d?

https://www.babycentre.co.uk/x557299...trasound-scans
Bebwy is offline  
Old 07.04.2017., 13:22   #125
Quote:
Bebwy kaže: Pogledaj post
ti si u 16.t. koliko me mozak sluzi?

zar nije jos prerano za 4d?

https://www.babycentre.co.uk/x557299...trasound-scans
Je samo napisla sam u postu prije da ću ići za 2 do 3 tjedna, vjerojatnije oko 20. tjedna jer se tada preporuča anomaly scan
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 07.04.2017., 13:26   #126
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Voljela bi otići na taj 4d čisto da znam dal se bebica pravilno razvija obzirom da detaljnije prikazuje morfologiju i anatomiju, a i da vidim drugo mišljenje što se tice samog razvoja.
Takoder bi voljela i ja otici na 4D,ali jos ne znam tko u ST radi UZ taj,moram se prvo raspitati...mene uopce nije briga taj dvd niti sto slika,vise mi je bitno da je sve ok i da temeljito pregleda bebu...
leptir7 is offline  
Old 07.04.2017., 13:35   #127
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Je samo napisla sam u postu prije da ću ići za 2 do 3 tjedna, vjerojatnije oko 20. tjedna jer se tada preporuča anomaly scan
ahaaa, ok
ma odi prvo kod "obicnog" doktora, nek ti on kaze sta vidi na anomaly scan, ako ne budes zadovoljna s njim onda odi kod privatnika za taj 4D
Bebwy is offline  
Old 07.04.2017., 13:44   #128
jesam ja jedina koja je pri kraju (jos 7 dana) i ne zeli da bebica ide vaniii?! mislim, zelim naravno, al nekako se bojim a i navikla sam se na nju da je unutra, da me lupa i da mi pomera stomak!

zadnja 2 dana sam bila na pripremama za carski, radili mi ctg, uz, krv vadili, urin, razgovor sa anesteziologom.. malena je i dalje guzom dole i procenjena na 3.2kg +-400g. nekako sam bila sigurna da ce biti full anestezija, al ocigledno je to samo za hitne slucajeve... bice spinalna, koliko god me to plasi hepi sam sto cu je odma videt kad izadje.. ne znam kad je proletelo ovih 9 meseci...
Bebwy is offline  
Old 07.04.2017., 14:10   #129
Bebwy, ako moš izbjeći punu anesteziju super! Em ti beba može odmah koža na kožu, em je opća uvijek šok za tijelo i nosi određene rizike. Tako da imaš sreće ako ju izbjegneš...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 07.04.2017., 14:12   #130
I meni zapelo za oko ovo s bijelim pranjem... ono je u trudnoći pojačano baš radi jače zaštite od infekcija. Ako nije baš riječ o upali (svrbež, peckanje, boja, miris i na kraju krajeva test), ja ne bi to tretirala, moš samo zeznut normalnu faunu bzvz...
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Old 07.04.2017., 15:08   #131
Vi mene zbunjujete s anomaly scan, pa to je obični ultrazvučni pregled gdje doktor malo detaljnije pregleda ili? Kod nas u bolnici to gledaju na 3 d uzv.
Ja sam sa 15+5 išla privatno na 3d/4d uzv.



Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 07.04.2017., 15:15   #132
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Jutro
Dal koja zna il je dala izradit one ploče sa imenom bebe datumom rodenja i to...znam da je bilo i na faceu al ne znam pod sta trazit....
To bi ti bila facebook stranica Pepeljugine rukotvorine
Pepeljuska is offline  
Old 07.04.2017., 15:37   #133
Quote:
sovak kaže: Pogledaj post
Vi mene zbunjujete s anomaly scan, pa to je obični ultrazvučni pregled gdje doktor malo detaljnije pregleda ili? Kod nas u bolnici to gledaju na 3 d uzv.
Ja sam sa 15+5 išla privatno na 3d/4d uzv.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa je. Detaljnije pregleda sve organe i sve. Pretpostavljam da socijalci to salju u bolnicu jer nemaju tak dobar ultrazvuk.
A 4d je skroz drugo. Ja sam velim da uz anomaly scan mislim da nema potrebe ici i na 4d, al mozda sam u krivu. Jer sam ja shvatila da ako nesto ne valja to ce se vidjeti na anomaly scanu, i 4d nece nista ekstra vidjet. Al ono, mozda ja zabrijavam.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Nyameria is offline  
Old 07.04.2017., 16:11   #134
Kod nas se šalje u bolnicu na uzv, ali taj anomaly scan kod nas tako kratko traje i dr.predvide očite stvari (recimo da beba ima 24 prsta).
Zato bi ja uvijek otisla i privatno da se detaljnije sve pregleda. kad sam bila privatno dr.je palila 2d,3d,4d po potrebi, nije cijeli uzv bio samo u 4d.


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 07.04.2017., 17:11   #135
Anomaly scan i 4D nisu jedna te ista stvar... anomaly s je detaljni pregled bebe svih organa i mjerenje 4 d nije garancija da se nesto moze bolje vidjeti ili ne.
Za Split znam da dr Mimica ima jako dobar uzv aparat i radi 4d i jako je dobar inace ginekolog iz vlastitog iskustva znam

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
nemam_pojma20 is offline  
Old 07.04.2017., 17:13   #136
Quote:
wardancer kaže: Pogledaj post
Bebwy, ako moš izbjeći punu anesteziju super! Em ti beba može odmah koža na kožu, em je opća uvijek šok za tijelo i nosi određene rizike. Tako da imaš sreće ako ju izbjegneš...
nisam ni bila svesna da ta potpuna anestezija i bebu "oshamuti" ... grozno mi i pomislit na to
Bebwy is offline  
Old 07.04.2017., 17:38   #137
Quote:
nemam_pojma20 kaže: Pogledaj post
Anomaly scan i 4D nisu jedna te ista stvar... anomaly s je detaljni pregled bebe svih organa i mjerenje 4 d nije garancija da se nesto moze bolje vidjeti ili ne.
Za Split znam da dr Mimica ima jako dobar uzv aparat i radi 4d i jako je dobar inace ginekolog iz vlastitog iskustva znam

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Jel se na 4d moze obaviti anomaly scan, tj. detaljni pregled?

https://www.trudnoca.hr/trudnoca/pre.../4d-ultrazvuk/


Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 07.04.2017., 17:59   #138
To je uzv aparat koji ima i mogucnost 4d, znaci tijekom samog "obicnog" uzv pregleda se moze napraviti anomaly scan izmjeri se duzina femura, pogleda se zeludac, srce , bubrezi itd... izmjeri se sve , zatim se na na aparatu prebaci na 4d sliku...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
nemam_pojma20 is offline  
Old 07.04.2017., 18:31   #139
Ne bih se složila da se s 2d uzv-om može sve kao i s 4d. S 2d uzv-om, pogotovo još ako je loš, se teže može vidjeti jel se djetetu razvila dijafragama npr. s 4d se može bolje uočiti, nebi ga bezveze izmišljali i govorili da se morfologija i anatomija jasnije i bolje vide. Sad kvaka je u tome kakav je i sam ginekolog, ako je netko tko je neprofesionalan i radi preko one stvari, neće mu pomoći sva sila tehnologije...
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 07.04.2017., 19:40   #140
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila da se s 2d uzv-om može sve kao i s 4d. S 2d uzv-om, pogotovo još ako je loš, se teže može vidjeti jel se djetetu razvila dijafragama npr. s 4d se može bolje uočiti, nebi ga bezveze izmišljali i govorili da se morfologija i anatomija jasnije i bolje vide. Sad kvaka je u tome kakav je i sam ginekolog, ako je netko tko je neprofesionalan i radi preko one stvari, neće mu pomoći sva sila tehnologije...
Pa ponovili ste sta sam ja rekla!
Nisam sad govorila o kvaliteti aparata, vec da 4d uzv je isti aparat s kojim se radi i 2 ili 3 d uzv, samo noviji....
Naravno da los aparat ne moze prikazat dobro ali isto tako on i nema mogucnost 4d... to je nova tehnologija
Ako ste bili na 4D onda ste vidjeli da ginekolog samo tipkom prebaci na 4D ne uzima nikakav drugi aparat
I slazem se s vasom zadnjom stavkom nestrucnom doktoru ne moze pomoci ni sva tehnologija svijeta

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
nemam_pojma20 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.