Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 14:08   #1
O njegovom osjećaju manje vrijednosti

jako mi se sviđa. kao muškarac i prije svega kao čovjek. komunikacija je fluidna i polivalentna, slični smo po interesima, razmišljanjima, svjetonazoru, smijemo se puno zajedno. fizički smo se isto potrefili, porivi prema njemu kombinacija su emotivne nježnosti i brutalne požude. ima potencijala da se rodi nešto više, moj je unutarnji osjećaj.

ono što me međutim malo žalosti je u zadnje vrijeme neki osjećaj njegove nesigurnosti koji je isplivao i koji čini me se tinja negdje u pozadini. vrlo blizu osjećaju manje vrijednosti.

on je u kasnim tridesetima, nešto mlađi od mene i upoznali smo se na njegovu inicijativu. kaže jako sam ga privukla.
nije egzistencijalno riješen i neovisan (obiteljska problematika u čije detalje ne želim ovdje javno ulaziti) i vjerujem da ga to najviše muči. mada nismo još toliko bliski da diram neke očito bolne točke, niti želim.

ja sve to skupa ne vidim kao neki poseban problem, želim s moje strane instinktivno s približavanjem nastaviti, jer rijetko nailazim na takvu podudarnost, pa što bude.
uostalom mislim da su dvije zdrave i energetski kompatibilne osobe u stanju usmjeriti si život upravo tamo gdje žele i stvoriti svašta zajedničkim snagama, pa i nevidljiv štit od životnih nedaća. :klasaidealist:

ali nije mi naravno namjera ispravljati krive drine ili vući nekoga iz povremenih ponora. jednostavno nisam taj tip i mislim da on to mora sam. ako nekoga ne mogu poštovati u svemu onome što on jest, nemoguće mi je tu osobu voljeti i vidjeti kao životnog suputnika.

isto tako muči me malo da se ovo ne događa prvi put. u smislu da osobe koje bi me trebale doživjeti kao sebi ravnu često me iz nekog samo njima znanog razloga vide kao superiornu. pa krenu podilaziti, komplimentirati van nekih 'prirodnih granica', što u meni izazva smo hlađenje nažalost i bojim se da se to i sada ne dogodi.

a majke mi moje, sjebana sam poprilično u više segmenata, materijalno ništa posebno ne posjedujem i ništa to ne skrivam, nego prezentiram sebe takvom kakva sam i ne vidim razloga za osjećaj manje vrijednosti druge strane. mislim, tko nema neke svoje demone povremeno da plešu veseli ples i svakodnevnih praktičnih životnih problema?

pa jebemu.

može li mi netko objasniti u čemu je problem? u meni? u njemu? u nama kao kombinaciji? o iluzijama?

kako se nositi s nečijim nesigurnostima i koja je granica kada treba pustiti sve k vragu uz onu racionalizacijsku; 'jbga wasn't meant to be'?
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:30   #2
Nikako.

Bila sam s čovjekom koji me smatrao superiornom i stalno pokušavao spustiti na svoju razinu. Nisam mu podilazila i treptala pa je potražio sreću drugdje gdje to dobiva.

Ponekad ljudi namjerno odabiru inferiorne partnerice jer im ove druge izazivaju previše burnih emocija. A kako su i kompleksaši, skloni su etiketiranju i na kraju ti ispadneš ona s kojom se ne može, komplicirana i svakakva.

Milu kuharicu svatko može naći, ali ne želi svatko takvu no za to mora biti izgrađen čovjek. A ne netko neriješene egzistencijalne situacije, ovisan o obitelji i nešto takvog.

Voljela bih ti reći da vidim svijetlu budućnost, ali prije puno muke za tebe. Trpljenje njegovih izljeva kompleksa. Na kraju ćeš ti biti kriva za sve loše što mu se desi. A ako otkrije da si i ti sjebana na ijedan način, past će ti kruna s glave koju ti je stavio i tek onda si najebala.

Na kraju će naći jednako nesamostalnu jer je to logičan izbor.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:35   #3
Ako je nesiguran,onda je to vjerojatno jer nije neovisan.U kasnim tridesetim biti ovisan o nekom drugom(pretpostavljam roditeljima) definitivno mora utjecati na samopouzdanje.
Ja ne znaš šta ti očekuješ od forumaša.Tebi se on sviđa,ali bi ga mijenjala.Privlači te jer je emotivan i nježan,al te hladi jer misliš da će ti podilaziti i tretirati te "bolje" nego što ti misliš da treba.

Šta ti hoćeš od muškarca?
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:38   #4
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Na kraju ćeš ti biti kriva za sve loše što mu se desi. A ako otkrije da si i ti sjebana na ijedan način, past će ti kruna s glave koju ti je stavio i tek onda si najebala.
već sada sam pred njim totalno bosa i gola. ne sramim se svojih problema i spremna sam s njime otvoreno o tome. došao mi tako poriv od početka. zato i kažem da ne vidim razloga za njegove nesigurnosti. tim više što je on dosta stabilan i uravnotežen.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:41   #5
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post

Šta ti hoćeš od muškarca?
upravo sve to što je on, ali da je spreman zajedno sa mnom popeti se na svaku planinu i srušiti sve barijere koje se nađu na putu.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:41   #6
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
već sada sam pred njim totalno bosa i gola. ne sramim se svojih problema i spremna sam s njime otvoreno o tome. došao mi tako poriv od početka. zato i kažem da ne vidim razloga za njegove nesigurnosti. tim više što je on dosta stabilan i uravnotežen.
Ako je nesiguran i nesamostalan onda nije stabilan. Druga je priča ako ima takvu masku.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:42   #7
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Ako je nesiguran i nesamostalan onda nije stabilan. Druga je priča ako ima takvu masku.

hmm.... ne znam. može bit...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:45   #8
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
hmm.... ne znam. može bit...
Svi su puni prihvaćanja na početku. Ali kad nesigurnom čovjeku izlažeš svoje mane i sjebanosti, nemoj misliti da on to ne zbraja i ne kalkulira kako će se to na njega odraziti.

Jer njemu treba netko tko će njega vući kroz život. Inače bi do tih godina već bio samostalan. Tu nema opravdanja. Ljudi prođu krvave živote pa se osamostale.

Iz mog iskustva, to ne ide skupa. Samo dvoje samostalnih ili dvoje ovisnih.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:47   #9
Imam i primjer za tebe.

Znam dva slučaja gdje su takvi muškarci bili s ženama poput tebe, a komentirali i to vrlo bahato neke druge žene. Jedan se rugao jednoj kako je ružna i glupa, danas ima dvoje djece s njom, a drugi je doslovno izjavio za cijelokupan opus i život jedne "Nisam znao da je tako jadna. Baš mi ju je žao". Danas je jebe. Jer su podsvjesno znali da je to njihov rang.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:47   #10
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
upravo sve to što je on, ali da je spreman zajedno sa mnom popeti se na svaku planinu i srušiti sve barijere koje se nađu na putu.
Pa je li spreman?
Čak i način na koji si to sročila nekako odaje dojam da ti vodiš igru.A to je upravo ono što te hladi.
Jedino što ti mogu preporučiti je da nastaviš dalje s njim,očito ti odgovara većina njegovih osobina a i sviđa ti se,pa poslije zaključi dal vaš odnos vrijedi graditi dalje ili ne.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:48   #11
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Ali kad nesigurnom čovjeku izlažeš svoje mane i sjebanosti, nemoj misliti da on to ne zbraja i ne kalkulira kako će se to na njega odraziti.

Jer njemu treba netko tko će njega vući kroz život.
prošlo mi je ovo kroz glavu, moram priznati, vjerojatno će biti da ja njemu nisam ciljana takva kakva jesam. a tu onda nema puno pomoći, bojim se...
pasmater.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:50   #12
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
prošlo mi je ovo kroz glavu, moram priznati, vjerojatno će biti da ja njemu nisam ciljana takva kakva jesam. a tu onda nema puno pomoći, bojim se...
pasmater.
Ti meni djeluješ jaka ženska unatoč slabostima koje imaš jer ih svi imamo.

Ne djeluješ kao treptajući pasivni priljepak. Moja je bojazan da njemu treba to. Nadam se da se varam. Ali obično nesamostalnim nesigurnim muškarcima treba wifey.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:54   #13
Quote:
yoitsme kaže: Pogledaj post
Pa je li spreman?
Čak i način na koji si to sročila nekako odaje dojam da ti vodiš igru.A to je upravo ono što te hladi.
Jedino što ti mogu preporučiti je da nastaviš dalje s njim,očito ti odgovara većina njegovih osobina a i sviđa ti se,pa poslije zaključi dal vaš odnos vrijedi graditi dalje ili ne.
ne znam još da li je spreman. trebam ga upoznati na nešto dubljoj razini od ove za to prosuditi. treba dakle još vremena.

moja mana je da sam inače dominantan i odlučan karakter, sposoban za radikalne zaokrete kada mi nešto ne odgovara i nastojala sam raditi na tome 'umirim' svoju potrebu za 'vođenjem igre' u odnosima, jer svjesna sam da to plaši ljude, ali ponekad je jače od mene.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:56   #14
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ne znam još da li je spreman. trebam ga upoznati na nešto dubljoj razini od ove za to prosuditi. treba dakle još vremena.

moja mana je da sam inače dominantan i odlučan karakter, sposoban za radikalne zaokrete kada mi nešto ne odgovara i nastojala sam raditi na tome 'umirim' svoju potrebu za 'vođenjem igre' u odnosima, jer svjesna sam da to plaši ljude, ali ponekad je jače od mene.
To ga je i privuklo.

Samo, tu nema onda prostora da i ti budeš ranjiva, slaba, sjebana. Prije će oprostiti nekoj miloj kuharici to nego tebi koja bi trebala biti snažna.
Maria34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 14:57   #15
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva, to ne ide skupa. Samo dvoje samostalnih ili dvoje ovisnih.
Dvoje samostalnih je najbolja kombinacija uvijek.Dvoje ovislih najgora.
Ali prevladavajući model je onaj gdje je jedna osoba(uglavnom muškarac) samostalna,a druga nesamostalna(uglavnom žena).Puno muškaraca voli da je žena ovisna o njima,jer se osjećaju muževnije.
Pitanje je u ovom slučaju dali to njoj odgovara.
Ti si po mom mišljenju "njenom" muškaracu puno stvari nabacila koje se ne moraju nužno odnositi na njega.
yoitsme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:01   #16
Quote:
Maria34 kaže: Pogledaj post
Ti meni djeluješ jaka ženska unatoč slabostima koje imaš jer ih svi imamo.

Ne djeluješ kao treptajući pasivni priljepak. Moja je bojazan da njemu treba to. Nadam se da se varam. Ali obično nesamostalnim nesigurnim muškarcima treba wifey.

ma što je najbolje, ne osjećam ga kao slabijeg od sebe niti sebe jačom u tom odnosu. stekla sam dojam da s njime mogu biti točno što jesam u svim svojim segmentima. i on sa mnom i da smo ok s time oboje. da se prihvaćamo kao takvi. sa svim našim stranama. zato su me i začudila ta pitanja koja se u njemu bude.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:49   #17
u čemu je ovdje problem osim što se ti samoreklamiraš?

ako nije to, onda se pališ na sebi nedorasle tipove. mentalno nedorasle tipove. to je to. nema to veze s financijama i obiteljima.

ako te netko previše hvali, rečeš mu da te to smeta. jednostavno je.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:58   #18
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
u čemu je ovdje problem osim što se ti samoreklamiraš?

ako nije to, onda se pališ na sebi nedorasle tipove. mentalno nedorasle tipove. to je to. nema to veze s financijama i obiteljima.

ako te netko previše hvali, rečeš mu da te to smeta. jednostavno je.

ti doista misliš da bih otvarala temu na polumrtvom forumu.hr s četiri banke u guzici u potrazi za anonimnim mišljenjima, da je jednostavno?

nije jednostavno jebemu, jer mi je nakon duuugo vremena opet stalo da se s nekim zbližim. a muči me to što me muči.
ja sam isto jako nedorasla, pa nije ni čudno da me više privlače takvi muškarci. oni prezreli nisu moj đir.
a ne znam, možda bi trebali biti...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:18   #19
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ti doista misliš da bih otvarala temu na polumrtvom forumu.hr s četiri banke u guzici u potrazi za anonimnim mišljenjima, da je jednostavno?

nije jednostavno jebemu, jer mi je nakon duuugo vremena opet stalo da se s nekim zbližim. a muči me to što me muči.
ja sam isto jako nedorasla, pa nije ni čudno da me više privlače takvi muškarci. oni prezreli nisu moj đir.
a ne znam, možda bi trebali biti...
svaki dan gledam kako manje talentirani, manje pametni, manje zgodniji ljudi ali s više samopouzdanja bolje prolaze u životu.

nađi si jednog takvog il šuti i trpi. ne može se sve.

da nije nesiguran ne bi bio ono tj izgradio se u ono šta tebi sad čini da se dobro osjećaš i da ga voliš il da ti je lijepo s njim. (jer da ima i to, onda ne bi bio s tobom, kuiš tu kvaku22 , a? )
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 16:23   #20
Što tebe točno muči u toj vezi?

Meni stvarno iz tvog posta nije jasno.
Njegova nesigurnost koju iščitavaš po tome što ti udjeljuje komplimente?
Ne bih rekla da se u tome ogleda nečija nesigurnost.
Zaljubljenost uključuje i iskazivanje divljenja.

Kažeš da si inače dominantna, a smeta ti što opet dominiraš?

Bi li svoje pitanje rado preformulirala u "Mislite li vi da je on mene vrijedan? i "Bih li ja u ovim godinama trebala tražiti dominantnog tipa koji bi bio i financijski neovisan?

Ja vjerujem u ljubav i smatram da su sve dvojbe suvišne kad nas netko NAPOKON takne u srce (i kad već imamo tu sreću).

Ali ako to nije to, naravno da nam onda sve smeta i imamo sto pitanja.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger