Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 13:38   #1
Predsjednički sustav je spas RH?

Nakon 25 god. političkog djelovanja, Polupredsjedničkog i Parlamentarnog sustava, dogodile su se razne neugodne stvari hrvatskim državljanima, a glavni odgovorni uzročnici bili su politički sustavi.Obilježje tih sustava nalazi se u nefunkcioniranju institucija političkog sustava.Partitokracija,oligarhija, klijentelizam, neodgovornost rukovođenja državom,nepostoji stvarna trodioba vlasti,Hrvatski Sabor nije najglavnija institucija narode vlasti, jer je to vlada i Predsjednk vlade kao" šef"Sabora , pa onda dobijemo neuređeno društvo ,s korupcijom i društvo bez razvitka ,odgovornosti i smjenjivosti nesposobne vlade.Predsjednički sustav sve to mora riješiti, zato što iza izvršne vlasti ne stoji Sabor.Predsjednik kao izvršna vlast,nije odgovoran Saboru, već Ustavu RH.Pravosuđe mora biti pravedno i učinkovito.Izborni zakon treba biti večinski, s 40 izbornih jedinica,u kojima će se birati po tri zastupnika iz svake jedinice.RH treba imati 5 regija.Treba ustrojiti Regionalni dom Sabora s 5 zastupnika, iz svake regije. Dakle.bilo bi poželjno u Saboru RH , započeti proces promjene Ustava RH , te za tri god. urediti RH.Biplarni sustav ,tada nije bitan, jer zastupnici postaju, zastupnici hrvatskih državljana, a ne zastupnici političkih stranaka ,s djelom trgovine, korupcije .Samo jedna usporedba ,da je u RH bio puni Predsjednički sustav nebih bilo nepoštene privatizacije, afere INA ,Sanader,te sada vrlo neugodni AGROKOR.
Politikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:06   #2
Quote:
Politikus kaže: Pogledaj post
da je u RH bio puni Predsjednički sustav nebih bilo nepoštene privatizacije, afere INA ,Sanader,te sada vrlo neugodni AGROKOR.
Nema izvlačenja na politiku, bua lopovi, pokrali su nas itd.
Moramo kao narod preuzeti odgovornost jasno reći da je cijeli narod kriv što je opljačkana hrvatska.

Jedan dio naroda glasa za lopove, a drugi dio naroda ne izlazi na izbore i opet omogućuje lopovima da kradu
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:36   #3
Ja onako osobno sam više za polupredsjednički sustav, nego za parlamentarni, jer se kod nas "premijer" pretvara u kancelara, a Predsjednik Republike je ipak odabran.

Ali ali ali ali, sve je to kurac od ovce ako je narod glup i glasuje na osnovi partizana i ustaša, tako da bi mi s ovakvim iracionalnim stavovima opet izabrali nekog koga je već netko od stranih moćnika odabrao (nato, mmf, brisel, bilderber, trilaterala, dno pakla, sorona osobno...) i vodio bi politiku svojih gospodara.

Sjećam se natove, pardon naše Predsjednice kako je bez rezerve podržaval Bilaricu, a od Putina i Trumpa radili svoje neprijatelje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:39   #4
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nema izvlačenja na politiku, bua lopovi, pokrali su nas itd.
Moramo kao narod preuzeti odgovornost jasno reći da je cijeli narod kriv što je opljačkana hrvatska.

Jedan dio naroda glasa za lopove, a drugi dio naroda ne izlazi na izbore i opet omogućuje lopovima da kradu
Kako ćeš? SDP jedino nudi ustaše, a onda je to sigurna pobjeda HDZea i SDPea kao doglavničke stranke - i eto podjele plijena, u budućnosti im neće trebati ni HNS!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:45   #5
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kako ćeš? SDP jedino nudi ustaše, a onda je to sigurna pobjeda HDZea i SDPea kao doglavničke stranke - i eto podjele plijena, u budućnosti im neće trebati ni HNS!
Hrvat kaže da nema za koga glasati, svi političari su isti, pa onda glasa za HDZ
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:26   #6
Predsjednicki sustav smo imali od 91' i pokazao se kao los. Dobar je bio za vodjenje rata, katastrofalan za sve ostalo, pocevsi od ekonomije koja je pokopana u pljackizaciji.
Ja mislim da je jedina sansa u vise direktne demokracije.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 16:58   #7
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Predsjednicki sustav smo imali od 91' i pokazao se kao los. Dobar je bio za vodjenje rata, katastrofalan za sve ostalo, pocevsi od ekonomije koja je pokopana u pljackizaciji.
Ja mislim da je jedina sansa u vise direktne demokracije.
Hrvatska nikad nije imala predsjednički sustav, samo polupredsjednički i parlamentarni.
trivial is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:15   #8
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Predsjednicki sustav smo imali od 91' i pokazao se kao los. Dobar je bio za vodjenje rata, katastrofalan za sve ostalo, pocevsi od ekonomije koja je pokopana u pljackizaciji.
Ja mislim da je jedina sansa u vise direktne demokracije.
Nemamo mi političku kulturu za predsjednički sustav.

Da je predsjednik sdpovac, a hdz ima većinu u saboru, hdz bi glasao protiv apsolutno svakog zakona kojeg bi predložio predsjednik (isto bi bilo i obrnuto)
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)

Zadnje uređivanje Srebrni-medvjed : 29.10.2017. at 18:39.
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 17:46   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemamo mi političku kulturu za predsjednički sustav.

Da je predsjednik sdpovac, a hdz ima većinu u saboru, hdz bi glasao protiv apsolutno svakog zakona kojeg je predložio predsjednik (isto bi bilo i obrnuto)
zato je i ukinut županijski dom 2001 jer je blokiral sve zakone koje je SDP donosio
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:09   #10
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvat kaže da nema za koga glasati, svi političari su isti, pa onda glasa za HDZ
Hebiga, zato je to problem.

U polupredsjedničkom (ili eventualno predsjedničkom) glasačko tijelo (koje bi bilo odgovorno) znalo bi tko je kriv za nešto.


Predsjednički sustav ima veliku manu, što se mnogi savjetnici (daleko od glasačke kutije) mogu osilit ako su u šupku predsjednika.


Direktna demokracija pak traži definitivno visok stupanj odgovornosti i reda, na ovom našem stupnju to bi bilo ko na stadionu .



U konačnici, da se narod osvjesti, vjerojatno bi se i ukinula demokracija (u ime nekakve nacionalne sigurnosti), ovako dok se nacija može lako kontrolirati, demokracija nema beda!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:12   #11
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemamo mi političku kulturu za predsjednički sustav.

Da je predsjednik sdpovac, a hdz ima većinu u saboru, hdz bi glasao protiv apsolutno svakog zakona kojeg bi predložio predsjednik (isto bi bilo i obrnuto)
Pa naravno, ako bi se bavili II. drugim sv. ratom, a bavili bi se, jer obe stranke rade protivno interesima RH, a u korist svojih gospodara (lobista i svjetske elite).

Primjer kurikula, najprije SDP pisao kurikul, sad isti ljudi to rade pod HDZeom.

Kurikul je u biti malo suptilnija tema od ustaša i partizana jer se dotiču samo lektire i povjesti!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:13   #12
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zato je i ukinut županijski dom 2001 jer je blokiral sve zakone koje je SDP donosio
ak se dobro sjećam, onda je SDP bio na vlasti ili?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:20   #13
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U konačnici, da se narod osvjesti, vjerojatno bi se i ukinula demokracija (u ime nekakve nacionalne sigurnosti), ovako dok se nacija može lako kontrolirati, demokracija nema beda!
Dok nam pola naroda radi za državu, a druga polovica je u penziji, ne možemo imati funkcionalnu demokraciju, jer glasač pri glasanju ne misli na domovinu, nego na svoju guzicu.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:25   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
ak se dobro sjećam, onda je SDP bio na vlasti ili?
da
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:36   #15
Hrvatska već ima sustav u kojem je predsjednik vladajuće stranke doslovno jedina bitna osoba.
Dakle mješavina predsjedničkog i kancelarsko sustava.

Iznimka je bilo stanje od 2009. do 2011. te 2015. ali to je trajalo nekoliko mjeseci
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:08   #16
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatska već ima sustav u kojem je predsjednik vladajuće stranke doslovno jedina bitna osoba.
Dakle mješavina predsjedničkog i kancelarsko sustava.

Iznimka je bilo stanje od 2009. do 2011. te 2015. ali to je trajalo nekoliko mjeseci
To je kancelarski sustav i ja sam definitivno protiv takvog sustava jer kancelara biraju posredno, a predsjednika neposredno.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:09   #17
Predlažem modovima anketu, da li ste za:

1. parlamentarni

2. kancelarski

3. polupredsjednički

4. predsjednički sustav
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:52   #18
Ukinuti odnosno preimenovati funkciju predsjednika i vratiti titulu Bana. Specifično, naše, originalno i ima povijesnu težinu. Mandat s 5 godina dignuti na barem 10 da dobijemo stabilnost i proširiti ovlasti.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:21   #19
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Ukinuti odnosno preimenovati funkciju predsjednika i vratiti titulu Bana. Specifično, naše, originalno i ima povijesnu težinu. Mandat s 5 godina dignuti na barem 10 da dobijemo stabilnost i proširiti ovlasti.
ma uvesti ko Tito, doživotnu funkciju, pa ko prvi krepa
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 21:34   #20
Spas RH je ukidanje svih političkih stranaka, i zabrana djelovanja u politici svih koji imaju dvojno državljanstvo, kao u Australiji.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.