Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2003., 22:25   #1
Građevinska dozvola ????

Imam malo tj veliko pitanje.? A najviše me zanima dali je to moguće.
Ovako stoji stvar. Dio zemljišta na kom momentalno nema ništa bi se u budućnosti htjelo koristit kao plac za gradnju kuće ali postoji mali problem.? Prilikom propitivanja u gruntovnici a svezi građevinske fozvole, odaslana je poruka da je to zemljište predviđeno kao gradska industriska zona (to je već aktualno 40 godina neka zona) a u međuvremenu se tu izgradilo preko 150 kuća a neke bi se već mogle i rušit koliko su stare. Da pređem na stvar. Sve te kuće svi ti ljudi imaju adresu ,struju,vodu,plin,telefon,kanalizaciju, itdd a kako su to mogli dobit ako je tu zabranjena gradnja?? A ima nekih koje su kuće stare svega dvije tri godine??? Kako su oni dobili brojeve ,struju od elketre itddd.
Osobno vjerujem da tu nikad neće biti ništa napravljeno od strane grada ali ipak veliki je rizik gradit na tom zemljištu jer tko zna što kome padne na pamet.
Sve u svemu odgovor koji sam dobio je gradi nasvoju odgovornost a za godinu ili dvije ti mogu srušit a možda neće nikad ili čak je moguće da to proglase zonom gdje se može gradit a nedgje drugdje proglase zonu od neke namijene itdd.
E sad ako netko zna malo bolje neka mi pjsani kako je moguće i nemoguće ovo pojasnit i kom smislu se msili gardi ali na svoj rizik jer nikad nećeš dobit građevinsku ali tko zna možda nekad i mogneš da ju dobiješ.
Svaki savijet dobro došao?
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 22:56   #2
gradska ind. zona ti je prošlo svršeno vrijeme.
moraš na opčini zatražiti oslobodjenje zemljišta, niš strašno samo birokratski posao.to je tak sigurno. zemljište ti je ustvari BILO nacionalizirano, denacionalizacija ti treba. imah i ja taj problem no riješen bez ikakve frke.
 
Odgovori s citatom
Old 28.04.2003., 23:00   #3
Quote:
darko kaže:
gradska ind. zona ti je prošlo svršeno vrijeme.
moraš na opčini zatražiti oslobodjenje zemljišta, niš strašno samo birokratski posao.to je tak sigurno. zemljište ti je ustvari BILO nacionalizirano, denacionalizacija ti treba. imah i ja taj problem no riješen bez ikakve frke.
Častim te čim želiš ako ovo bude istina. Naravno neželim protiv zakona niti potplaćivati za neke dozvole, nego sve legalno pa makr i ne dobio nikad dozvolu ali ipak bilo bi mi žao jer dosta love je uloženo u tu zemlju i sad da se gleda kako uz nje trava raste.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 00:05   #4
provjeri pa javi, mi to prošli.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.