Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2021., 11:50   #1
Starogradnja - ZG (vol. 3)

Stara tema je premasila 10 000 postova, pa nastavimo dalje veselo i korisno na novoj

Link na staru temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1153535
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2021., 15:39   #2
Već nova tema ? Weeee !!!!
U onoj FB grupi Zagreb prodaja stanova sa/bez posrednika je osvanuo oglas za kuću na Jarunu (Gajevo) cca 256 m2, 3 stana za 319.000 EUR. Nije loše ako netko misli stanovati i iznajmljivati.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2021., 15:57   #3
Prije 2god kad smo gledali stanove u ZG imali smo spremljen search za njuskalo gdje je izbacivalo cca 15-20 stanova kao rezultat. Jucer sam iz fore otvorio taj search opet, dobio sam 3 stana i sva 3 u dubravi. Eto to mi sve govori o danasnjoj ponudi.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2021., 19:32   #4
Očajna je ponuda starogradnje, na području cijelog grada. Sve što valja ili ne dođe do oglasa ili se proda kroz par dana doslovno.
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2021., 11:05   #5
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
Očajna je ponuda starogradnje, na području cijelog grada. Sve što valja ili ne dođe do oglasa ili se proda kroz par dana doslovno.
Moj dojam je da se ipak svako toliko pojavi nešto solidno, ali cijene su bolesne.

Početkom godine mi je zapeo za oko stan na Vrbiku (80 m2) star 20 godina, tražili su 2.690 €/m2, eventualno bi spustili na 2.560 €... Prodao se naravno, ne znam po kojoj cijeni.
U isto vrijeme je na Trešnjevci 1 km zračne linije od toga novogradnja bila 2.900 €.
Sad ni ta cijena više nije u opticaju nego veća...
PiDzej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 16:30   #6
Quote:
PiDzej kaže: Pogledaj post
Moj dojam je da se ipak svako toliko pojavi nešto solidno, ali cijene su bolesne.

Početkom godine mi je zapeo za oko stan na Vrbiku (80 m2) star 20 godina, tražili su 2.690 €/m2, eventualno bi spustili na 2.560 €... Prodao se naravno, ne znam po kojoj cijeni.
U isto vrijeme je na Trešnjevci 1 km zračne linije od toga novogradnja bila 2.900 €.
Sad ni ta cijena više nije u opticaju nego veća...
A netko kupuje.
Ja sam baš očajna,jer osim što ima jako malo izbora kvalitetnih stanova cijene su tak napuhane da bi mi rata kredita iako s niskim kamatama i dalje previsoka.A čak ću imati nešto učešća.
Na kraju ispada da sam trebala kupiti 2016.čim sam se razvela iako su tada kamate bile 5%.

Zanima me,je li je zgrada sagrađena 2011. ili 2009. novogradnja ili starogradnja?
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 17:15   #7
Vjerojatno ovisi o tome koga pitaš, nekim prodavateljima je novogradnja i stan u zgradi ih 90-ih . Po meni je novogradnja ono što je netom izgrađeno ili se izgradilo unatrag godinu dana i nitko nije u stanu živio. Kao i auto, čim je korišten više nije nov
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 17:22   #8
To je starogradnja ako kupuješ, novija gradnja ako prodaješ.
roomko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 17:23   #9
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovisi o tome koga pitaš, nekim prodavateljima je novogradnja i stan u zgradi ih 90-ih . Po meni je novogradnja ono što je netom izgrađeno ili se izgradilo unatrag godinu dana i nitko nije u stanu živio. Kao i auto, čim je korišten više nije nov
U oglasima stoji 2009.i natpis novogradnja.Ne znam onda trebam li na ovoj ili susjednoj temi raspravljati.
I meni je novogradnja nov, neuseljen stan.

Inače, stavila sam oglase po nekim zgradama da kupujem stan.Najviše mi se javljaju agenti za nekretnine.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 17:29   #10
Ne, ne, na forumu je konsenzus da je to sve starogradnja dok je novo baš novo - ono što se tek gradi ili će se graditi.
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 20:23   #11
Ma cim je netko zivio u stanu i placas porez na kupnju to je starogradnja, cak i kad se radi o izgradnji od prije par godina.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2021., 10:37   #12
Quote:
roomko kaže: Pogledaj post
To je starogradnja ako kupuješ, novija gradnja ako prodaješ.
i to kod iste osobe, čudesno promijeni status od starogradnje do novogradnje samim činom kupnje, od jednog dana do drugog
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2021., 16:44   #13
Za mene nema dvojbe, uvijek bih prije zivjela u zgradi iz 2011. nego u zgradi iz 1980.ma kako se zvao.
I uvijek bih prije kupila dobro renoviran stan, nego onaj koji treba renovirati...tak da nije poanta u tome kako se sto zove.
Naravno da na prodaju svaku u kojoj nije PDV ide PPN od 3 posto

Inace, neki dan sam slucajno bila pred zgradom i mislim si kako bih od svih kvartova i zgrada najradje zivjela u ovoj zgradi u V Preloga
Pa ak nekoga zanima, meni fali soba:

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-35194063
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 00:36   #14
Evo kako se pumpaju cijene
Stan u Švarcovoj oglašen na Indexu u 05/2020 za 219
Sad ista agencija 240

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/k...oglas-34957019

Obicno si zapišem uz stan, velicinu, cijenu, agenciju i šifre oglasa, da mogu naci oglas i ako je neaktivan ( i.odmah po karti kaj se danas nudi u blizini...
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 07:34   #15
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
...
Inace, neki dan sam slucajno bila pred zgradom i mislim si kako bih od svih kvartova i zgrada najradje zivjela u ovoj zgradi u V Preloga
Pa ak nekoga zanima, meni fali soba:

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-35194063
Meni bi 3000€/m2 za stan koji nekako toliko outdated izgleda previše... Iako dajem mu plus na dvije full kupaone za trosobni stan i južnu orjentaciju db.

A dodatni minus mi je taj mix malo potleušice i štakornjaci pa zgrada od 8 katova pa opet red potleušica. Urbanizam je u ovom gradu ruglo. Možda se popravi kroz idućih sto godina, ali teško... Jedino da strefi još jači potres pa ovo okolo poruši.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 08:22   #16
Tu se da napraviti mala dodatna soba iz blagavaonice. Lijepo se to da srediti.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 09:19   #17
Quote:
proab kaže: Pogledaj post

A dodatni minus mi je taj mix malo potleušice i štakornjaci pa zgrada od 8 katova pa opet red potleušica. Urbanizam je u ovom gradu ruglo. Možda se popravi kroz idućih sto godina, ali teško... Jedino da strefi još jači potres pa ovo okolo poruši.
Odlična oš je na par minuta, što nije slučaj u drugim dijelovima Vrbika nažalost ( odustala sam od stana u L Ružičke prošle g, jer je škola bila udaljena 15 min)
Slavonska i HRT su daleko, što je opet dobro ( nisam ni gledala stan u Ličkoj prošle g, zbog blizine Slavonske, )
Nisam rekla da je cijena odlična, nego da je zgrada u kojoj bih imala stan
O cijeni se može il ne može pregovarati, isto ko što trenutno nema stana u ponudi kakav bih u toj zgradi
Jako je mirno i dobar je kvart, opet znam jer poznajem dosta kvartova bolje od poštara i Soa-e, al mi je zao da prije nisam bila upoznata, nego bih samo preskočila oglas
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 09:28   #18
Ja sam tamo živjela. Mirno je, blizu su fakulteti, tramvaj pa i centar grada. Te kuće jesu šaka u oko i taj cijeli dio je zbog toga ružnjikav, ali se možda i sredi jednoga dana.
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 09:54   #19
Evo još jedan stan koji mi je fantastičan, samo opet fali soba i nije mi baš usput

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-35324747
Rosemary84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2021., 13:18   #20
Thumbs up

Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Za mene nema dvojbe, uvijek bih prije zivjela u zgradi iz 2011. nego u zgradi iz 1980.ma kako se zvao.
I uvijek bih prije kupila dobro renoviran stan, nego onaj koji treba renovirati...tak da nije poanta u tome kako se sto zove.
Naravno da na prodaju svaku u kojoj nije PDV ide PPN od 3 posto

Inace, neki dan sam slucajno bila pred zgradom i mislim si kako bih od svih kvartova i zgrada najradje zivjela u ovoj zgradi u V Preloga
Pa ak nekoga zanima, meni fali soba:

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-35194063
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Evo još jedan stan koji mi je fantastičan, samo opet fali soba i nije mi baš usput

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/s...oglas-35324747
Lajkam tvoj izbor stanova, samo su mi cjenovno nedostupni 😁
Pratit ću i dalje
PiDzej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.