Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 15:35   #381
Walsch dolazi u Zagreb

Je li netko bio na njegovim seminarima vani?
Akcelerat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:40   #382
Quote:
Akcelerat kaže: Pogledaj post
Walsch dolazi u Zagreb

Je li netko bio na njegovim seminarima vani?
Vidjela sam ovu objavu. Čak mislim da ću i ići.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:06   #383
Smile

Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Vidjela sam ovu objavu. Čak mislim da ću i ići.

Ja idem svakako Nisam se usudila niti sanjati da će doći
Akcelerat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:11   #384
Cijene su predivne. 1000 kn nadalje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:13   #385


uvijek se najbolje zaradjivalo na prodavanju priglupe maglustine naivcima.

Al dobro, pragmatici bi rekli prirodna seklekcija, tko je dovoljno blesav da za to placat zasluzuje da ga muzu ili slicno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:23   #386
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Cijene su predivne. 1000 kn nadalje.
Da i? S ovom rečenicom potvrđuješ da si na vibraciji nemanja ili na onoj gdje smatraš da je nešto skupo. Zar nisi do sad naučio da se novac može privući i da ništa nije skupo,nego da je to usađeno u glavice da je.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post


uvijek se najbolje zaradjivalo na prodavanju priglupe maglustine naivcima.

Al dobro, pragmatici bi rekli prirodna seklekcija, tko je dovoljno blesav da za to placat zasluzuje da ga muzu ili slicno
Također ovo roflanje nema smisla jer ako ja i bilo tko drugi smatramo da bi nam godio odlazak na taj seminar,čak susreti se s tim čovjekom a možda i doživim prosvjetljenje.

Hoću reći smiješne su mi ove izjave ali će zato pojedinci u kutku svoje sobe iza ekrana googlati videa i čitati knjige od njega a onda doći na forum i upirati prstom u drugoga.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:40   #387
Ne vidim zasto bi netko citao takve gluposti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:41   #388
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Da i? S ovom rečenicom potvrđuješ da si na vibraciji nemanja ili na onoj gdje smatraš da je nešto skupo. Zar nisi do sad naučio da se novac može privući i da ništa nije skupo,nego da je to usađeno u glavice da je.
A i tvoj defenzivni pristup na komentare govori dovoljno i o tvojoj vibraciji.
Ne mislim da nemam 1000 do 2000 kn, već mislim da je cijena bezobrazno visoka, pa ne bih platio iz principa. Bilo bi možda inače fora otići iako mi više ništa novo ne može reći jer sve što zna on znam i ja.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:13   #389
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A i tvoj defenzivni pristup na komentare govori dovoljno i o tvojoj vibraciji.
Ne mislim da nemam 1000 do 2000 kn, već mislim da je cijena bezobrazno visoka, pa ne bih platio iz principa. Bilo bi možda inače fora otići iako mi više ništa novo ne može reći jer sve što zna on znam i ja.
Zanimljivo. Pa ti si onda spoznao Boga.

Tvoj Ego radi sve u šesnaest kad izjavljuješ da znaš SVE kao što zna i Neale.

Utišaj to.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:33   #390
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Zanimljivo. Pa ti si onda spoznao Boga.

Tvoj Ego radi sve u šesnaest kad izjavljuješ da znaš SVE kao što zna i Neale.

Utišaj to.
Znaš li tko je Neale? Beskućnik koji se spasio pisanjem knjige "Razgovori s Bogom". Sve što je napisao u knjizi je ionako miks bezbroj prastarih vjerovanja. On je prvi koji bi rekao da svi mi znamo što i on.
To što ti njega idoliziraš i govoriš pritom o mome egu (dok valjda on ego po tebi nema i po nekoj fori "zna više" o Bogu od tebe ili mene) govori samo o tvojoj potrebi da se staviš u submisivni položaj naspram nekoga koga si sama stvorila idolom, a taj to nije tražio od tebe. S takvim mentalnim sklopom bolje ti se klanjati ispred razapetog Krista negoli ići na njegovo predavanje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:58   #391
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Znaš li tko je Neale? Beskućnik koji se spasio pisanjem knjige "Razgovori s Bogom". Sve što je napisao u knjizi je ionako miks bezbroj prastarih vjerovanja. On je prvi koji bi rekao da svi mi znamo što i on.
To što ti njega idoliziraš i govoriš pritom o mome egu (dok valjda on ego po tebi nema i po nekoj fori "zna više" o Bogu od tebe ili mene) govori samo o tvojoj potrebi da se staviš u submisivni položaj naspram nekoga koga si sama stvorila idolom, a taj to nije tražio od tebe. S takvim mentalnim sklopom bolje ti se klanjati ispred razapetog Krista negoli ići na njegovo predavanje.
Ja nikoga u svom životu ne idoliziram,apsurdno je. Ne podcjenjuj mi inteligenciju.

Naravno gledala sam film o Neale-u odnosno film razgovori s Bogom.

I opet iznova u još jednom postu pokazuješ kako misliš i znaš što netko (u ovom slučaju ja),misli i radi. Pod tim ispada da je ova tema stvorena za Psihokauč.
I plus,trpaš riječi koje nisu ni napisane s moje strane.
Zadivljujuće.

Kakav je onda mentalni sklop danas uspješne Ane Bučević koja vjerno prati Abraham Hicks pa i Joe Dispenzu jer je eto otišla na njihove seminare? Misliš li da si mnogo pametniji od ljudi koji eto odu na neki seminar jer mogu i žele radi vlastite potrebe?

Čemu podcjenjivanje onoga što te praktički ne zanima?
Očito je da za sebe smatraš da si na većem levelu po pitanju duhovnosti,jesam li u pravu? Ako nisam,svejedno mi je ja uvijek radije biram mir.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:14   #392
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Ja nikoga u svom životu ne idoliziram,apsurdno je. Ne podcjenjuj mi inteligenciju.

Naravno gledala sam film o Neale-u odnosno film razgovori s Bogom.

I opet iznova u još jednom postu pokazuješ kako misliš i znaš što netko (u ovom slučaju ja),misli i radi. Pod tim ispada da je ova tema stvorena za Psihokauč.
I plus,trpaš riječi koje nisu ni napisane s moje strane.
Zadivljujuće.
Ja ništa ne mislim da znam, već sam samo pravilno interpretirao tvoje rečenice.

Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Kakav je onda mentalni sklop danas uspješne Ane Bučević koja vjerno prati Abraham Hicks pa i Joe Dispenzu jer je eto otišla na njihove seminare? Misliš li da si mnogo pametniji od ljudi koji eto odu na neki seminar jer mogu i žele radi vlastite potrebe?
Kakve veze pamet ima sa ičime? Gdje sam ja igdje spomenuo ljude koji idu na seminare? U defenzivi si, izgubljena i nisi baš svjesna što pričaš. Ja sam samo komentirao cijenu.

Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Čemu podcjenjivanje onoga što te praktički ne zanima?
Očito je da za sebe smatraš da si na većem levelu po pitanju duhovnosti,jesam li u pravu? Ako nisam,svejedno mi je ja uvijek radije biram mir.
Pročitao sam prije valjda kojih 15 ili više godina njegove knjige, pa ne znam gdje vidiš da ja podcjenjujem nešto ili da me ne zanima? Ne, meni je Neale sasvim ok.
Ovdje se samo raspravljam s nekim tvojim mentalnim projekcijama kojima si krenula u napad od trena kada sam napisao "Cijene su predivne. 1000 kn nadalje.".
Ti si iz toga odmah stvorila cijelu priču kao da si osobno napadnuta.
Zašto!? E to znaš ti sama najbolje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 09:59   #393
Krenula sam pred par godina čitati 1. knjigu, jezik je bio pitak, no tada sam trebala netko "otkrovenje" i zaključila da taj tip literture nije tog trena bio za mene. S obzirom da su moji ukućani gutali te knjige, baš zbog tog "prirodnog" Boga, tj. njegovog prirodnog načina komunikacije, mislila sam dati šansu i budem. Sjećam se da mi je jednom spomenuto kako Bog u toj knjizi govori da nije on vrhovni pa mi je i to zagolicalo um, s obzirom da proučavam Sanatana Dharmu i tamo se spominje hijerarhija - vrhovni kao personalan, ali u tom vidu nepojmljiv na ovom stupnju i polubogovi koji nadziru naš materijalni svemir. Zna li netko o kojem dijelu pričam i što točno piše?
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:01   #394
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Krenula sam pred par godina čitati 1. knjigu, jezik je bio pitak, no tada sam trebala netko "otkrovenje" i zaključila da taj tip literture nije tog trena bio za mene. S obzirom da su moji ukućani gutali te knjige, baš zbog tog "prirodnog" Boga, tj. njegovog prirodnog načina komunikacije, mislila sam dati šansu i budem. Sjećam se da mi je jednom spomenuto kako Bog u toj knjizi govori da nije on vrhovni pa mi je i to zagolicalo um, s obzirom da proučavam Sanatana Dharmu i tamo se spominje hijerarhija - vrhovni kao personalan, ali u tom vidu nepojmljiv na ovom stupnju i polubogovi koji nadziru naš materijalni svemir. Zna li netko o kojem dijelu pričam i što točno piše?
Ne znam što točno piše u tom dijelu, no znam da je temeljna postavka Nealovog nauka da je Bog Život i da je Bog svatko od nas. Naše poimanje 'vrhovnosti' koja kao takva ne postoji, polazi od našeg ljudskog mentaliteta koji je sklon idoliziranju ili minoriziranju, već kako koga. Takav pogled na Boga proizlazi iz čoporativnog mentaliteta koji nema veze s Bogom.
Stupnjevanje po nekim drugim ili bilo kakvim kriterijima ne spada u Nealov pojam Boga jer po njemu smo ti i ja jednako Bog kao što je i Bog sam. Mi smo samo jedna njegova manifestacija, znači manifestacija Života kao takvog koji sebe manifestira na razne načine da bi samoga sebe iskusio preko različitih oblika i pojava. Znači, mi Bog jesmo jer smo došli od tamo gdje Bog jest, a tamo gdje Bog jest je Bog sam. To što mi ovaj tren nismo svjesni toga da smo Bog ne čini nas manje Bogom. Upravo na ovaj način Bog samoga sebe otkriva. On osjeća što i Ti zato jer Ti jesi On.
Ja se slažem s tim poimanjem Boga aka Života.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:26   #395
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ne znam što točno piše u tom dijelu, no znam da je temeljna postavka Nealovog nauka da je Bog Život i da je Bog svatko od nas. Naše poimanje 'vrhovnosti' koja kao takva ne postoji, polazi od našeg ljudskog mentaliteta koji je sklon idoliziranju ili minoriziranju, već kako koga. Takav pogled na Boga proizlazi iz čoporativnog mentaliteta koji nema veze s Bogom.
Stupnjevanje po nekim drugim ili bilo kakvim kriterijima ne spada u Nealov pojam Boga jer po njemu smo ti i ja jednako Bog kao što je i Bog sam. Mi smo samo jedna njegova manifestacija, znači manifestacija Života kao takvog koji sebe manifestira na razne načine da bi samoga sebe iskusio preko različitih oblika i pojava. Znači, mi Bog jesmo jer smo došli od tamo gdje Bog jest, a tamo gdje Bog jest je Bog sam. To što mi ovaj tren nismo svjesni toga da smo Bog ne čini nas manje Bogom. Upravo na ovaj način Bog samoga sebe otkriva. On osjeća što i Ti zato jer Ti jesi On.
Ja se slažem s tim poimanjem Boga aka Života.
Slažem se da smo mi manifestacija Boga i kvalitativno u duhovnom smislu jednaki jer smo od tog izvora, no mislim da smo u svjesnosti toliko daleko pravoj spoznaji o tome tko smo da ne možemo više ni tvrditi tko smo.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:56   #396
Quote:
Om Tat Sat kaže: Pogledaj post
Slažem se da smo mi manifestacija Boga i kvalitativno u duhovnom smislu jednaki jer smo od tog izvora, no mislim da smo u svjesnosti toliko daleko pravoj spoznaji o tome tko smo da ne možemo više ni tvrditi tko smo.
Zato jer smo u ovom obliku gdje nam je svijest sužena i fizičkom evolucijom isprogramirana.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:33   #397
Hvala na raspravi, drago mi je da je tema živnula
Što se novca za seminar tiče - meni osobno je bolje dati za to, nego toliko spaliti u dva mjeseca pušenja...
Netko će toliko dati za odlazak na neku utakmicu... ili ostaviti u kladionici.
Idem i u kazalište, a mnogi moji prijatelji kažu da im je preskupo.
Oni opet voze automobile, a meni je to preskupo.
Dakle - tko što voli, nismo svi isti.
Jako se radujem ovom seminaru i Walschu, s obzirom na njegove godine možda više neće niti dolaziti kod nas...
Karta je tu!
Akcelerat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:43   #398
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zato jer smo u ovom obliku gdje nam je svijest sužena i fizičkom evolucijom isprogramirana.
Da, ja se nastojim osloboditi programa i doći malo do svoje biti. Žali BoŽe svjesnosti o potencijalu ako ostane samo teoretska
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 19:11   #399
Idem na seminar.. jedva čekam!!


Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:55   #400
Jesam i film pogledala..svaka preporuka.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Devil-Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.