Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 09:00   #261
je mala onda pa ništa. ili u prvu postaju ili se malo švercaj s starom osobnom. možda nitko neće primjetit a i ako primjeti kako sam ti i rekla. izvuci se da nemaš vremena, da se udaješ, da si luda bla...bla...
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:42   #262
Ej, curke...Jel netko možda zna koliko dugo ti traju dokumenti sa starim prezimenom? Mi bi išli na medeni par dana iza svadbe pa jel ja mogu preko granice s putovnicom sa starim prezimenom?
__________________
18.10.2008. The day...
Irkre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 09:49   #263
Quote:
Irkre kaže: Pogledaj post
Ej, curke...Jel netko možda zna koliko dugo ti traju dokumenti sa starim prezimenom? Mi bi išli na medeni par dana iza svadbe pa jel ja mogu preko granice s putovnicom sa starim prezimenom?

da, možeš bez problema. pa oni ne znaju da si ti udana. a i tako svi rade. pogotovo oni koji putuju u zemlje di treba viza. naravno vizu naprave prije svadbe. tako da nemaš brigu. sigurno i provjereno.
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 10:53   #264
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Promijenila prvo osobnu iskaznicu pa
kartice (uključujući štednju u stambenoj)
pretplatu za mob i na svim računima koji su na mene - voda, struja
vlasnički list
zdravstveno, i sve u vezi posla (porezna kartica, mirovinsko, radna knjižica)
putovnicu i vozačku
domovnicu (tu sam bila gotova u par minuta, nije mi trebala ni osobna za to)
novi rodni list (ostaje djevojačko samo u primjedbe stave novo prezime zbog
udaje)

Diplomu neću mijenjati, na sandučiću je i djevojačko i udano, i još uvijek skoro 6 mjeseci kasnije dođe pošta na djevojačko, katalozi uvijek

koliko te je sve to koštalo?
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 12:15   #265
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Nebi vjerovala, al putovnica mi je istekla prije par godina.. A pošto ne idem puno u inozemstvno. Nemam ju..
ja bi ti onda savjetovala da napraviš novu, jer da dođeš meni na posao poslala bi ti pod hitno da napraviš novu, pa nije ti to neki ogroman trošak, 100 kuna i dobro, a slike koje sad napraviš možeš ponovo iskoristiti za novu osobnu kad se udaš
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:43   #266
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
ja bi ti onda savjetovala da napraviš novu, jer da dođeš meni na posao poslala bi ti pod hitno da napraviš novu, pa nije ti to neki ogroman trošak, 100 kuna i dobro, a slike koje sad napraviš možeš ponovo iskoristiti za novu osobnu kad se udaš
to ti je zapravo odlična ideja! ja bez putovnice ne bi mogla ni dan.
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 23:12   #267
Quote:
iva2110 kaže: Pogledaj post
koliko te je sve to koštalo?
Iskreno ne znam točno, jer nisam sve odjednom...to je potrajalo par mjeseci.
Kartice ništa, osim u Erste 20 kn.
Za vlasnički treba original vjenčani plus takse, skupa cca 60-ak kn
Za putovnicu, osobnu i vozačku cca 350kn (pogledaj za točan iznos na stranicama MUP-a)
Domovnica mislim 30kn
Rodni list isto ili manje

Pa sam ja to rastegnula malo da me ne lupi odjednom sve po džepu
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 12:57   #268
Quote:
MORE&DELFIN kaže: Pogledaj post
pa budi bez osobne te tri mjesece a uz sebe uvijek imaj putovnicu koja isto vrijedi kao i osobna. možeš imati i staru uz sebe pa ako ti jako zatreba pokušaš nekom uvaliti možda neće gledati datum. ako i vidi, reci da se udaješ i da si u svim tim pripremama zaboravila dati raditi novu ali zato naravni imaš alternativno riješenje putovnicu....
Mislim da ovo nije dobar savjet - bit će u prekršaju ako nema osobnu i morat će objašnjavati zašto ima nevažeću osobnu kad bude radila osobnu s novim prezimenom. A to da putovnica vrijedi kao osobna, hmmm, ne znam baš. Nekad da, nekad ne.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 13:55   #269
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??
neg si on mijenja dokumente
mmorana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:01   #270
Quote:
mmorana kaže: Pogledaj post
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??
neg si on mijenja dokumente
dakle tema je redoslijed promjene dokumentacije...a ne zašto ću promijenit prezime, zašto on ne mjenja, i ta ostala prepucavanja o iskorištavanju žena spolnoj diskriminaciji, o tome sigurno ima milijun tema negdje dalje
__________________
12.7. stigao naš ljepotan!!
teta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 16:51   #271
Quote:
MORE&DELFIN kaže: Pogledaj post
to ti je zapravo odlična ideja! ja bez putovnice ne bi mogla ni dan.
mislila sam na novu osobnu (jer je cura gore rekla da joj ističe osobna), a ne na putovnicu. i trebala bi imati ili jedno ili drugo (po zakonu se kao osobni dokumenat priznaje VAŽEĆA osobna iskaznica ili putovnica). A kako se vjenčanjem mijenja i osobno ime, vjenčanje se mora prijaviti u matičnom uredu, čak i ako će se obaviti u vjerskom obliku, i tamo isto radi netko tko pita osobnu - važeću!

Uvijek se može desiti da službenik to ne primjeti, a ja znam da ja osobno i svi moji na poslu jako pazimo da li je nekome istekla osobna ili putovnica, to gledam odmah nakon osobnog imena i slike, ja znam da se ja ne bi švercala za tih 100 kuna koliko dođe izdavanje nove osobne, bolje nego da me vrate na MUP po novu..... ali to sam samo ja
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 09:24   #272
Quote:
Irkre kaže: Pogledaj post
Ej, curke...Jel netko možda zna koliko dugo ti traju dokumenti sa starim prezimenom? Mi bi išli na medeni par dana iza svadbe pa jel ja mogu preko granice s putovnicom sa starim prezimenom?
zvala sam u mup:
rok za promjenu dokumenata je mjesec dana od dana vjenčanja
jer nakon toga više ne postoji osoba sa starim prezimenom
i ako te uhvate sa starom osobnom mogu ti naplatiti kaznu
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 09:27   #273
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
mislila sam na novu osobnu (jer je cura gore rekla da joj ističe osobna), a ne na putovnicu. i trebala bi imati ili jedno ili drugo (po zakonu se kao osobni dokumenat priznaje VAŽEĆA osobna iskaznica ili putovnica). A kako se vjenčanjem mijenja i osobno ime, vjenčanje se mora prijaviti u matičnom uredu, čak i ako će se obaviti u vjerskom obliku, i tamo isto radi netko tko pita osobnu - važeću!

Uvijek se može desiti da službenik to ne primjeti, a ja znam da ja osobno i svi moji na poslu jako pazimo da li je nekome istekla osobna ili putovnica, to gledam odmah nakon osobnog imena i slike, ja znam da se ja ne bi švercala za tih 100 kuna koliko dođe izdavanje nove osobne, bolje nego da me vrate na MUP po novu..... ali to sam samo ja
u pravu si . priznajme. mislila sam ako joj se sada ne da raditi da ima uvijek putovnicu uz sebe. a budući da je nema. neka napravi novu osobnu.
a to da svi gledaju da li je osobna važeća ja se nebi baš složila. moj tata je 3 godine bio bez važeće osobne, a radio je takav posao da mu je ona trebala svaki dan i nitko u te tri godine ga nije upitao ništa. kladio se s jednim priajteljem da nema šanse da ga ne skužeo da nema važeću osobnu. a i sama sam imala iskustva s tim. vjerovatno ovisi od službenika do službenika. ti gledaš i to je a svaku pohvalu. ali ima i onih koji to ne prate.
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:34   #274
doslo vrijeme da ja osvjezim ovu temu jer me sada ceka silna papirologija....

jel netko mijenjao dokumente u zadnje vrijeme?
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:53   #275
ja necu nista mijenjati dok mi ne istekne, osim pasosa jer moram na put.

tko ce me jos pita za osobnu, vozacku, a tek domovnicu i ostalo...!
ne sjecam se akd sam zadnji put pokazala nekome neki dokument, osim pasosa i pokaza u tramvaju.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:17   #276
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
hm. ja cu morati ionako mijenjati osobnu i pasos zbog promjene adrese, pa bih se mogla prigodno i udati
:klap:

u to ime ... selidba u svibnju, udaja u rujnu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:26   #277
Quote:
mmorana kaže: Pogledaj post
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??
neg si on mijenja dokumente


A zasto jednostavno tebi nije palo na pamet da je ON taj za kojeg se udajes, i da ga volis i da ti nista nije tesko napravit za njega?!
feministkinjo sebicna!

banirajte me, ovo sam morala napisat
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:48   #278
Quote:
mmorana kaže: Pogledaj post
e. a jel vam jednostavno palo na pamet da ne mijenjamo prezime mi nego ONI!? Zasto bi uostalom uvijek mi bile te? a djecu cemo nosit i rodit i odgajat, da bi onda nosila NJEGOVO PREZIME??
neg si on mijenja dokumente
Pa to je tvoje pravo... ja sam svom rekl da ak želi da ja uzmem njegovo, on će morati moje...

Naravno da sam se šalila... ali poanta je u tome da možeš svoje ostaviti i da takvih slučajeva ima...
Ne vidim zaista zašto čemu taj ton... pa nitko te valjda ne tjera da se udaš, sve radiš zato jer nekoga voliš i želiš biti s njim... meni je taj či (osim papirne gluposti) priznanje da mu pripadam i da će se zauvijek brinuti o meni...
Da, ja jesam samostalna... imam svoju kuću, svoj posao, svoj auto... i mogu funkcionirati bez njega... u materijalnom smislu...
Ali on je moj oslonac, moje rame za plakanje, moj zaštitnik...
Ako mi je problm promjeniti par dokumenata radi njega, što ja uopće mogu tražiti od njega? Što ja uopće radim s njim?
__________________
06062009
scandalous_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:56   #279
joj mene sad čeka promjena svih dokumenata, a meni se baš ne da sad....ipak ću još malo pričekati...
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 20:27   #280
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
A zasto jednostavno tebi nije palo na pamet da je ON taj za kojeg se udajes, i da ga volis i da ti nista nije tesko napravit za njega?!
feministkinjo sebicna!

banirajte me, ovo sam morala napisat
mislim da je ona ovo rekla više u šali barem se meni tako čini
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.