Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 20:48   #101
Quote:
vinova lozinka kaže:
Glazbenici se rađaju ko što se rađaju i frizeri, stonoge ili eskimi. Ako nisu u prilici imati bar solidno školovanje i pogotovo ako ne vježbaju "od jutra do sutra" badava im talent (baš me zanima otkud su potekla ta česta vjerovanja da će svaki "veliki talent" dogurati do dobrog glazbenika, bez obzira na ova dva uvjeta).
Za profesionalno sviranje violine nije potreban apsolutan sluh, nego dobar sluh vulgaris.
Ne kažem da nije potrebno vežbati, ali stvarno se glupo upuštati u sviranje violine ako nemaš savršen sluh jer vidiš, velik broj djece ode svirati taj instrument da imaju na audiciji vrlo malo bodova, dođe do kraja osnovne, većina ih se otribi tako da ih samo 2-3 godišnje upiše srednju glazbenu školu. Samo jedan maturant u 10 godina pokaže se ok zato što ne pila falš tonove po violini ,pa ga milina slušat, a većina ih na akademiji drkelja po tom instrumentu, jer nemaju sluha, i to je katastrofa za karijeru violinista. Ali u ovoj jebenoj državi novac čini čuda, pa lipo ideš godinu dana na privatne date kod profesora koji je u komisiji na prijamnom ispitu za akademiju, pa ti je upad zagarantiran bez obzira na sve! Ovo su provjerene informacije, pa nemoj misliti da serem!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 20:49   #102
By the way, pravi talent uspije ako to istinski želi...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 13:51   #103
Quote:
Piggy kaže:
Ne kažem da nije potrebno vežbati, ali stvarno se glupo upuštati u sviranje violine ako nemaš savršen sluh jer vidiš, velik broj djece ode svirati taj instrument da imaju na audiciji vrlo malo bodova, dođe do kraja osnovne, većina ih se otribi tako da ih samo 2-3 godišnje upiše srednju glazbenu školu. Samo jedan maturant u 10 godina pokaže se ok zato što ne pila falš tonove po violini ,pa ga milina slušat, a većina ih na akademiji drkelja po tom instrumentu, jer nemaju sluha, i to je katastrofa za karijeru violinista. Ali u ovoj jebenoj državi novac čini čuda, pa lipo ideš godinu dana na privatne date kod profesora koji je u komisiji na prijamnom ispitu za akademiju, pa ti je upad zagarantiran bez obzira na sve! Ovo su provjerene informacije, pa nemoj misliti da serem!
meni moje iskustvo kaže da su za brojanje dobrih osn. i srednj.šk. nastavnika violine u cijeloj HR prsti jedne ruke previše.
A nužni satovi za prijemni samo su rezultat tog stanja. Ne bih sada u raspravu kamo je otišla znamenita "zagrebačka violinistička škola"...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 02:02   #104
Pa da ima ih u Zagrebu samo 2-3 koji su dobri profači. Ali da su satovi skupi za past u afan, negdi oko 200-400 kn! To je strašno, jer ako bi netko išao samo 2 puta tjedno, trebao bi uložiti jednu prosječnu hrvatsku plaću, šta je zaista žalosno....
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:56   #105
Bok svima
Evo ja imam jedno pitanje.

Imam sad vec skoro 19 godina i strasno mi je zao sto nisam isao u glazbenu skolu kad je bilo vrijeme za to, roditelji mi jednostavno nemaju apsolutno nikakve afinitete ka tom pa im valjda nikad nije palo na pamet da bi ja to htio. Istina i bog, nije ni meni dovoljno da nesto poduzmem, al ocito sam sada dosao do neke tocke zasicenja. Radi se o gitaru, koju vec sviram ovak cca 2 godine al stvarno bi htio niknuti malo u to pa me zanima da li postoji takav nekakav "stariji" program? Ili ako ne, da li postoji ikakav nacin da se pocnem baviti nekako glazbom i da pocnem ucit stvari koje me zanimaju (a opet, boze moj, da ne kosta jako puno love)

Hvala puno
pozdrav!

p.s. - i da, ispricavam se sto sam ovak digao topic iz prasine, al eto, googlom sam na letio na njega
Demian55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 00:35   #106
demian, bili su neki programi na otvorenom sveucilistu za sviranje gitare, a maglovito se sjecam i neke rock akademije koja se bila po tramvajima oglasavala
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 14:58   #107
Quote:
zakan14 kaže: Pogledaj post
Bi li tko htio malo izmijeniti iskustva o svom djetešcu i glazbenoj skoli, odabiru instrumenta, iskustvu s profacima, skolom itd? U kojoj dobi početi? Svaki komentar nam je koristan!!!
Moja djeca (12 i 9 godina) pohađaju glazbenu školu. Starije je završava osnovnu (6. razred, a ne 8. kao u "običnoj" osnovnoj školi, a mlađe 3. osnovne). Kako god vi odlučili, treba na umu imati činjenicu, da napretka nema ako dijete ne vježba, te ako nije u školi redovito i ako nije najmanje 3 godine.

Drugo, u toj školi dijete će naučiti mnogo drugih vještina koje nisu samo sviranje određenog instrumenta (redovito vježbanje, individualni rad, urednost u oblačenju za nastup, izlazak pred publiku, uspjeh pred publikom, pogreška pred publikom, pristojno ponašanje, ponašanje pred nastup, ponašanje kao izvođača, ponašanje kao publike, ...). Ovdje uopće ne trebate dvoumiti. Upišite djecu!
virgulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:20   #108
Quote:
virgulina kaže: Pogledaj post
Moja djeca (12 i 9 godina) pohađaju glazbenu školu. Starije je završava osnovnu (6. razred, a ne 8. kao u "običnoj" osnovnoj školi, a mlađe 3. osnovne). Kako god vi odlučili, treba na umu imati činjenicu, da napretka nema ako dijete ne vježba, te ako nije u školi redovito i ako nije najmanje 3 godine.

Drugo, u toj školi dijete će naučiti mnogo drugih vještina koje nisu samo sviranje određenog instrumenta (redovito vježbanje, individualni rad, urednost u oblačenju za nastup, izlazak pred publiku, uspjeh pred publikom, pogreška pred publikom, pristojno ponašanje, ponašanje pred nastup, ponašanje kao izvođača, ponašanje kao publike, ...). Ovdje uopće ne trebate dvoumiti. Upišite djecu!
Kako je prošlo već neko vrijeme otkad sam postavio pitanje na forumu, red je da kažem kako su se stvari razvijale.
1. Dijete smo upisali na violinu, i to se pokazalo izvrsnim izborom (ne znam ima li savršen sluh, ali profesorica je zadovoljna, i mi skupa s njom). Naše čedo ne mogu reći da je oduševljeno, ali doista je fascinantno kakav se napredak očituje iz dana u dan: odnos prema glazbi, samopouzdanje, urednost, savjesnost...
2. Prema gl. školi odnosimo se jednako kao i prema "običnoj": redovito se ide, mi sjedimo na satovima, pazimo kako se vjezba (kontroliramo stupanj ulozene ozbilnjosti).
3. Uopce se ne opterecujemo sto mozda nece upisati srednju skolu. I nije nam bio cilj napraviti glazbenika.
4. Posrijedi je golem trud, i djetetov, a bome i roditeljski (od jeseni krećemo i s mlađim djetetom), ali dobitak je toliko velik, da nikada nismo posumnjali u odluku.
5. Imamo fantastičnu profesoricu, koju dijete obožava (sve je samo ne blaga).

Eto tako, bijahu to nasi dojmovi. Hvala svima na potpori i savjetima.
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 13:14   #109
eh damien je u istoj situaciji kao i ja....samo sto sam ja godinu dana mladji i sviram gitaru vec 4 godine
ono sto ja trazim kao lud ovih dana, bio sam se i u zagreb zaletio da provjerim situaciju kako stoji....samo je problem sto neam pojma gdje je u zg-u koja glazbena i koliko ih uopce ima...bio sam samo na akademiji i tamo za mene nema mjesta kako su oni rekli u osnovnoj, a bila je neka nadobudna tajnica koja misli kako je ona bog i batina....znam da postoji program za starije i vjerojatno neka privatna glazbena skola koja je priznata u ministarstvu u školstvu....
e sada bih ja molio vas koji velite da ste zavrsili, upisali djecu u osnovne skole i sl. da mi kazete adresu, e-mail, broj telefona, i par informacija ako nije tesko kada su prijemni i da li uopce primaju "djecu" od 18 godina
hvala unaprijed
Ivory is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 08:13   #110
prbaj ovdje:
http://www.rock-akademija.hr/

mislim da se s 18 godina nigdje ne možeš upisati u 1. razred državne glazbene škole.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 16:58   #111
hvala, znam za to i ne zelim to....a brate mili mozes se upisat, samo sto ne znam di su i koliko ih ima i kako se zovu glazbene skole po zagrebu i varazdinu...a ono sto sam nasao imaju e-mail ali izgleda da su toliki debili da ne provjeravaju....i to me malo zivcira...sta stavljas mail ako ga ne koristis....uzas...eh da, i mogu u privatnu skolu ali brale....valja mi godinu dana skupljat da skupim 14000ak kn....
samo me zanimaju neke informacije...
da li ja ako upisem teoriju u osnovnoj, s nekim instrumentom, a svejedno ako i ne mogu, mogu li ja u srednju kada se prijavim da prodjem prijemni iz nekog instrumenta i da idem u srednju ili je jako bitna diploma osonovne da upisem srednju*? posto ako ne mogu upisat osnovnu idem privatno kod nekog profesora 1godinu pa onda u srednju da se upisem....hebemu misa,....pa ne moram ja biti zviezda....ja samo zelim vraski naucit sto vise mogu o glazbi, a ovi debili u skolstvu imaju svoje interese, i pi'ke mat*erin.....gon' sve u k'rac
Ivory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 12:02   #112
Glazbeno školstvo je podijeljeno na:

-6 razreda osnovne gl. škole (svi instrumenti osim napr.solo pjevanja, orgulja i sl.), nakon čega možeš na prijemni za srednju
-2 pripremna razreda za srednju školu (to je pretežno za starije učenike koji nakon 2 godine žele na terorijski odjel, neki instrument za koji nije nužno 6 nego može i 2 godine izobrazbe, napr. neki puhački instrumenti, kontrabas, solo pjevanje itd.) nakon kojih opet ideš na prijemni za srednju.
-4 razreda srednje glazbene škole

U srednju se školu možeš upisati isključivo na temelju svjedodžbe 6. r. osnovne škole ili svjedodžbe 2.r. pripremne, i to nakon što prođeš prijemni ispit iz solfeggia i određenog instrumenta.
Koliko je meni poznato gitaristi se ne mogu upisati u 1.r. pripremne s 18 godina, ali mogu naprimjer pjevači ili kontrabasisti (prvima se glas tek formira sa 16, a drugi moraju narasti da bi mogli "dohvatiti" kontrabas)
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 15:05   #113
hvala na info to sam i mislio....a kako sam saznao nesto vise o rock akademii izgleda da cu tamo ici jer su dobili od ministarstva odobrenje da funkcioniraju kao osnovna skola...i dobijes diplome i sl. je da se placa al' evo vec se radi da se skupi za ovu godinu...
a evo jedine skole koja mi je pametno odgovorila i imaju gajbu od mene kad dodjem u varazdin ovosu napisali na moj mail......



Radovan upis u srednju školu moguć je do navršene 17. godine.

Zbog Vaših godina, a ukoliko ste zainteresirani za glazbeno obrazovanje, možemo Vam preporučiti da si privatnom podukom riješite učenje, a u Glazbenoj školi u Varaždinu možete doći na polaganje ispita, a kad položite sve ispite predviđene za neku godinu dobit ćete svjedodžbu tog razreda.

Za instrumente klavir, gitara i violina mora se položiti redom 6 razreda osnovne glazbene škole, pa nakon toga 4 razreda srednje glazbene škole, dok se za ostale instrumente, solo pjevanje i teorijski smjer polažu dva pripremna razreda ( zamjenjuju osnovnu školu ), a nakon toga 4 razreda srednje škole.

Koji su predmeti i koliko ih je po instrumentima i godinama naći čete na web stranicama Škole.

Kod nas se takvi ispiti organiziraju u principu u tri godišnja roka (ljetni, jesenski i zimski), a potrebno je najmanje 15 dana prije roka poslati molbu Vijeću voditelja Glazbene škole da odobri polaganje ispita s točnim popisom iz kojeg predmeta i za koju godinu želite polagati u tom roku.

Nakon toga šaljemo Vam rješenje s točnim datumom ispita i uplatnice za ispite.
Ivory is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 09:44   #114
Nisu ti oni ništa osobito pametno odgovorili, nego su JEDINA škola u Hrvatskoj u kojoj je moguće polaganje privatnih ispita . I na tome sasvim lijepo zarađuju...
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:43   #115
Koliko znam, upadali su u glazbenu školu i sa 4 banke! Samo naprijed!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:02   #116
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Nisu ti oni ništa osobito pametno odgovorili, nego su JEDINA škola u Hrvatskoj u kojoj je moguće polaganje privatnih ispita . I na tome sasvim lijepo zarađuju...
I nisu jedina škola s mogućnosti polaganja privatnih ispita, za kratku informaciju onog koga to zanima može doći u glkazbenu školu Josip Hatze u Splitu. Pojedini ispit dođe 250 kn. Tko voli, neka izvoli!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 22:09   #117
Exclamation "talentirani"

Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Točno, većini jako talentiranih ne da se vježbati.
Nije istina!!! To znam. Ja sam jako talentirana, u petom razredu glazbene škole sviram paganinijev 24.capriccio. A talentirani vježbaju i to dosta. Naravno, neda mi se vježbati ljestvice i takve stvari, dosadne su. To se nikome neda vježbati. A ti talentirani kojima se neda vježbati, oni su u manjini a ne u većini. znate ono: talenat je samo 1 % uspijeha, a sve ostalo je trud i vježbanje ( ne nužno od jutra do mraka )
 
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:38   #118
Quote:
iva.web kaže: Pogledaj post
Nije istina!!! To znam. Ja sam jako talentirana, u petom razredu glazbene škole sviram paganinijev 24.capriccio. A talentirani vježbaju i to dosta. Naravno, neda mi se vježbati ljestvice i takve stvari, dosadne su. To se nikome neda vježbati. A ti talentirani kojima se neda vježbati, oni su u manjini a ne u većini. znate ono: talenat je samo 1 % uspijeha, a sve ostalo je trud i vježbanje ( ne nužno od jutra do mraka )
Je, a znaš koliko ih ide u muzičku šta im je slon prdnuo u uho?! Da vježbaju dan-noć....ništa od takvih.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 17:40   #119
Vidim da začetnik ove teme želi dijete upisati u glazbenu školu Ivana Zajca... ja sam išao u tu školu, ali u dubravi i ove godine sam završio šesti razred iz violine, i upisao se u srednju glazbenu školu! Mislim da to što s dijetetom sijedite na satu njemu neće pomoći, ali da ćete profesoru odmoći!!! Tako da... bježte sa sata dok se dijete nije naviknulo na to!!!!
I slažem se sa Piggy, nema budućnosti s dijetetom koji nema sluha, pa ni najveća želja ni vježbanje mu ne mogu pomoći!!!
A ti iva.web... taj koncert nije ništa poseban.. zato smiri doživljaj!
__________________
Što više znam, to više znam da ne znam...
Perko-Serko
Perko-Serko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 20:57   #120
Moje dijete je završilo glazbenu školu Ivana Zajca i mislim da nam je upis u tu školu bio jedan od boljih poteza u životu jer se dijete nauči na disciplinu i rad.Nemojte dijete previše forsirati da ne izgubi volju.Od 10 upisanih u prvi razred do kraja je došlo dvoje.Slažem se da roditelji ne smiju sjediti na satu.
paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.