Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 21:56   #241
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Češka je prije WW2 imala standard Francuske, a u Hladnom ratu čak je i u Jugoslaviji bila sinonim za bijedu i predmet ismijavanja.

Danas su opet u porast, i onda ovaj lik ide veličati sistem koji ih je srušio na najniže grane, nije ni čudo da su ga zasuli jajima
Bili su abnormalno razvijeni, možda u projskeu i razvijeniji od Francuske (imajući na umu da je Francuska imala pored Pariza i Metza i malo manje razvijenih dijelova).

Početkom 20.st. AU monarhija je imala 3 visokoindustrijalizirane regije: Donja Austija (Beč), Šlezija (Breslau-Wroclaw ako se ne varam) i Češka. U Češkoj se zbilja proizvodilo sve od igle preko čokolade do lokomotive. Zbilja pravo malo čudo koje se moglo mjeriti samo s najinustrijaliziranijim dijelovima svijeta.

Komunizam ih je potopio, kao i sve ostale. Nas je povrh toga potopilo i bratstvo i jedinstvo u vidu fondova solidarnosti, ali što ćeš.
__________________
uhljebi, ovo je vaš kraj!
medo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 22:04   #242
Da dodam još jednu stvar. Ide mi malčice na živce kad se Martina Luthera smatra ocem protestantske reformacije. Istina je da je bilo puno takvih tendencija od sredine 15.st. uglavnom u redovima katoličkog klera, redovito sveučilišno ili makar gimnazijski obrazovanog. Za mene je Jan Hus jedan od prvih "protestanata". Jedina razlika je u tome što je M. Luther pri imao ozbiljnu političku pozadinu u vidu dijela njemačkog plemstva i puka, a što je bacilo Njemačku u najkrvaviji rat u povijesti srednje Europe.

Mislim da je to nekakav mit pokrenut od njemačkih protestanata, da je Luther neki genije koji je sam pokrenuo val reformacije, arhetip protestantskog individualca. Da se razumije sam nisam protestant i čak nemam tolike simpatije prema cijelom pokretu, ali smatram da, ako itko, Česi se trebaju smatrati izvornim reformatorima.
__________________
uhljebi, ovo je vaš kraj!
medo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 21:16   #243
Čestitke Česima što imaju Zemana.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 21:37   #244
SVaka čast Česima što su ga izabrali.
Iako se nevladine udruge bune, jer kažu ili će on promijeniti kurs, ili će ga oni skinuti s vlasti.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:55   #245
Češki predsjednik Zeman američkom veleposlaniku u Pragu Andrew Schapiru zabranio pristup dvorcu na Hradčanima (rezidenciji Predsjednika Republike) zbog javnih komentara njegove odluke da otputuje na vojnu paradu u Moskvu povodom Dana pobjede 9-og svibnja.

U večerašnjoj izjavi češkom radiju Predsjednik Zeman je rekao kako je prošlo vrijeme bezuvjetnog toleriranja "kaubojskog ponašanja" pojedinih američkih diplomata u Europi i da svaki strani Veleposlanik u Pragu mora točno znati gdje mu je mjesto. "U mojoj zemlji nijedan stranac ne smije komentirati moja putovanja i način na koji predstavljam svoju zemlju"

Zeman je još demantirao večerašnju vijest koju je prenio BBC i još nekoliko stranih medija a u kojoj se navodi kako je glasnogovornik Ureda Predsjednika Jirži Ovčaček u međuvremenu "ublažio" raniju Zemanovu izjavu navodeći kako će Veleposlanik SAD-ea i dalje biti pozivan u Palaču Hradčane na službene prijeme i društvene događaje. Zeman je pojasnio kako će, što se njega tiče, Veleposlanik Schapiro biti primljen samo kada najavi da želi doći u oproštajni posjet prije svog konačnog odlaska iz Češke Republike.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 00:02   #246
Shvaćam vašu oduševljenost, ali je ne dijelim. I Mesić je bio takav, samo malo manje oštar.
Demokracija, jelte, i nije baš na toj paradi. Sovjetski Savez tih je godina bio jedan od dva najveća pakla na zemlji i nikom nije mjesto slaviti vojsku koja je podgrijavala Gulag. A onda je Gulag radio za vojsku.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 06:52   #247
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Shvaćam vašu oduševljenost, ali je ne dijelim. I Mesić je bio takav, samo malo manje oštar.
Demokracija, jelte, i nije baš na toj paradi. Sovjetski Savez tih je godina bio jedan od dva najveća pakla na zemlji i nikom nije mjesto slaviti vojsku koja je podgrijavala Gulag. A onda je Gulag radio za vojsku.
Zeman još nije tajno svjedočio protiv nekog češkog vojnog generala na nekom međunarodnom kaznenom sudu, nije dijelio povjerljive dokumente svojih prethodnika novinarima zapadnih medija i definitivno nije još zbijajo neukusne viceve na račun pokojnog Vaclava Havela ili još uvijek živog Vaclava Klausa. Kada i ako napravi bilo što od toga prvi ću ga "popljuvati".

Što se "Demokracije" tiče meni osobno ona i nije nekakav priritet. Nacionalna suiverenost jest. Podržavam dakle češkog predsjednika danas iz potpuno istih razloga zbog kojih je prethodni naraštaj podržavao Glavnog tajnika KP ČSSR-a Dubčeka 1968-e.

I jedan i drugi nastupaju sa pozicija Češke/Čehoslovačke nacionalne suverenosti prema hegemonu koji im gazi tu suverenost - 1968-e to je bio SSSR, danas je to politički Zapad. Čak je i vojno ozračje poprilično slično - Česi bjesne na Amerikance koji već tjednima paradiraju vojnim konvojima uzduž i poprijeko njihove države u sklopu nekakvih neobjavljenih manevara i priprema za obranu od tobožnje agresije Rusije. Zar nisu iz vrlo sličnog razloga i 1968-e u Čehoslovačkoj intervenirali tenkovi "bratskih" zemalja Varšavskog pakta?

Zadnje uređivanje PowerLock : 06.04.2015. at 08:15.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 10:21   #248
Kapa dolje za Zemana.
Jedan od rjetkih europskih politicara koji imaju mu...
Da je bar vise takvih...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:40   #249
Ne znam kak je taj lik dosao na vlast jer ovdje je mrznja prema Rusima ocita na svakom koraku, vidim kak te gledaju ak cuju na cesti da kazes "da", a u birtijama ili restoranima odma nestaje smjesak sa lica.
Sa kim god sam pricao, Putin im je predmet sprdnje/straha, a jedna Ruskinja ovdje veli da se vec navikla na opetovano jebanje materi.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:54   #250
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Zeman još nije tajno svjedočio protiv nekog češkog vojnog generala na nekom međunarodnom kaznenom sudu, nije dijelio povjerljive dokumente svojih prethodnika novinarima zapadnih medija i definitivno nije još zbijajo neukusne viceve na račun pokojnog Vaclava Havela ili još uvijek živog Vaclava Klausa. Kada i ako napravi bilo što od toga prvi ću ga "popljuvati".

Što se "Demokracije" tiče meni osobno ona i nije nekakav priritet. Nacionalna suiverenost jest. Podržavam dakle češkog predsjednika danas iz potpuno istih razloga zbog kojih je prethodni naraštaj podržavao Glavnog tajnika KP ČSSR-a Dubčeka 1968-e.

I jedan i drugi nastupaju sa pozicija Češke/Čehoslovačke nacionalne suverenosti prema hegemonu koji im gazi tu suverenost - 1968-e to je bio SSSR, danas je to politički Zapad. Čak je i vojno ozračje poprilično slično - Česi bjesne na Amerikance koji već tjednima paradiraju vojnim konvojima uzduž i poprijeko njihove države u sklopu nekakvih neobjavljenih manevara i priprema za obranu od tobožnje agresije Rusije. Zar nisu iz vrlo sličnog razloga i 1968-e u Čehoslovačkoj intervenirali tenkovi "bratskih" zemalja Varšavskog pakta?
Razlika između SSSR-a tih godina i SAD-a danas u tomu je što je SSSR bio predvodnik neslobodnog, a SAD je predvodnik slobodnog svijeta. I to može zvučati smiješno, ali s pozicije prava pojedinca, a to su prava koja mene jedino zanimaju, upravo je to istina.

I ako moram birati, radije bih da mi darmar u zemlji radi američki veleposlanik, nego ruski tenk. Jel to znači da ćemo jednog dana ići i na godišnjicu pripojenja Krima Rusiji?
Naši prijatelji nisu u Moskvi. A mislim da ničiji prijatelji nisu u Moskvi.

Već treći puta, na tri različite teme, napisat ću u zadnja 24 sata: Huntington je onomad vukao liniju, i dobro ju je povukao.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:16   #251
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ne znam kak je taj lik dosao na vlast jer ovdje je mrznja prema Rusima ocita na svakom koraku, vidim kak te gledaju ak cuju na cesti da kazes "da", a u birtijama ili restoranima odma nestaje smjesak sa lica.
Sa kim god sam pricao, Putin im je predmet sprdnje/straha, a jedna Ruskinja ovdje veli da se vec navikla na opetovano jebanje materi.
Česi su na svojoj koži osjetili "slavensku braću", normalno da ih se boje

Amerikanci rade puno pizdaija i iritiraju ljude, ali kada treba birati između Rusije i Amerike, nitko u istočnoj Europi neće izabrati Ameriku, zato su svi i trčali u NATO
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 13:50   #252
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
nitko u istočnoj Europi neće izabrati Ameriku, zato su svi i trčali u NATO
Mislis, Rusiju?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 14:50   #253
Quote:
El Cid kaže: Pogledaj post
Česi su na svojoj koži osjetili "slavensku braću", normalno da ih se boje

Amerikanci rade puno pizdaija i iritiraju ljude, ali kada treba birati između Rusije i Amerike, nitko u istočnoj Europi neće izabrati Ameriku, zato su svi i trčali u NATO
EDIT

Rusiju
El Cid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 15:50   #254
Evo Zemana, malo je... seljober.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 16:59   #255
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Zeman još nije tajno svjedočio protiv nekog češkog vojnog generala na nekom međunarodnom kaznenom sudu, nije dijelio povjerljive dokumente svojih prethodnika novinarima zapadnih medija i definitivno nije još zbijajo neukusne viceve na račun pokojnog Vaclava Havela ili još uvijek živog Vaclava Klausa. Kada i ako napravi bilo što od toga prvi ću ga "popljuvati".

Što se "Demokracije" tiče meni osobno ona i nije nekakav priritet. Nacionalna suiverenost jest. Podržavam dakle češkog predsjednika danas iz potpuno istih razloga zbog kojih je prethodni naraštaj podržavao Glavnog tajnika KP ČSSR-a Dubčeka 1968-e.

I jedan i drugi nastupaju sa pozicija Češke/Čehoslovačke nacionalne suverenosti prema hegemonu koji im gazi tu suverenost - 1968-e to je bio SSSR, danas je to politički Zapad. Čak je i vojno ozračje poprilično slično - Česi bjesne na Amerikance koji već tjednima paradiraju vojnim konvojima uzduž i poprijeko njihove države u sklopu nekakvih neobjavljenih manevara i priprema za obranu od tobožnje agresije Rusije. Zar nisu iz vrlo sličnog razloga i 1968-e u Čehoslovačkoj intervenirali tenkovi "bratskih" zemalja Varšavskog pakta?
Dobro je da je Zeman javno pokazao kako razmišlja vlastitom glavom. Makar odlaskom na paradu u Moskvu na neki način radi protivno interesima mira u Europi. Zna se zašto se ne ide na paradu, nije to radi toga što se ne podržava borba i pobijeda protiv Reicha, nego se ne želi da netko ponovno vodi agresivnu politiku u Europi, (želi se barem formalno izolirati izvor problema), a tako se ponaša samo jedna dražva. Zemanu je možda malo lakše jer ne graniči sa RF, ali da njemu na granici zvecka Putin sa oružjem - drugačije bi on disao i vjerovatno bi donio drugačije odluke u vezi toga.
Ja mislim da bi u pozadini svega toga možda mogla biti i jedna druga stvar. Kada je bila intervencija '68. u Čehoslovačkoj nisu samo intervenirali Rusi, i Poljaci su im tu bratski 'priskočili u pomoć'. Tako Česi ne vole baš previše Poljake, a sada je Poljska nastupila tvrdo protiv Putina, tako da je Češka politička odluka da se ide na paradu možda donekle ima uzrok i u tim povijesnim okolnostima.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:09   #256
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi u pozadini svega toga možda mogla biti i jedna druga stvar. Kada je bila intervencija '68. u Čehoslovačkoj nisu samo intervenirali Rusi, i Poljaci su im tu bratski 'priskočili u pomoć'. Tako Česi ne vole baš previše Poljake, a sada je Poljska nastupila tvrdo protiv Putina, tako da je Češka politička odluka da se ide na paradu možda donekle ima uzrok i u tim povijesnim okolnostima.
Ovdje si ja mislim blizu istine. Vjerovatno to nije jedini razlog, ali mislim da ima i toga.

Druga okolnost je činjenica da Zeman ima dva ogromna prethodnika sa kojima se morao nositi. Nije lako naslijediti Havela i Klausa i onda u takvoj konkurenciji graditi mjesto za sebe - i još tome dodaj činjenicu da su i Havel i Klaus bili birani u Parlamentu, a da je Zeman prvi češki predsjednik izabran na izravnim izborima većinom građana. Jednostavno je od početka bio upućen na donošenje velikih i hrabrih odluka po kojima će ga se pamtiti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:47   #257
Kad će se Zemanu srušiti avion?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 21:50   #258
Ma dajte molim vas, lik je alkos, ko Jelcin.
Evo vam jos https://www.youtube.com/watch?v=0gVmcWvCoGc
Ak ce mu se rusti avion, znaci da se ubio od alkohola, provalio pilotu u kabinu i probao upravljat.
Kaze mi sef o njemu u Ceskoj da je mix HDZ-a i Bandica, dakle korumpirano populisticko govno, budi najnize strasti u ljudima i tak ih nabrijava. I nije bio tak proruski nastrojen prije neg je pocelo sranje sa Ukrajinom. Inace nema sanse da bi dobio, a sudeci po ponasanju, nebu dobio drugi mandat.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:04   #259
Da je najveći pajac na svijetu, nema što najobičniji veleposlanik jedne države, ma koliko moćne, govoriti predsjedniku druge što da radi i kamo smije ići, a kamo ne.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 22:11   #260
Svaka čast Zemanu!

Za ovo treba imati mnogo hrabrosti jer sad može očekivati da će mu taj isti veleposlanik organizirati NGO-e pod prozorom sa EU-zastavama da ga podsjeti da krši "europske vrijednosti".


Istu stvar su radili i bivšem predsjedniku Vaclavu Klausu kad bi se usudio kritizirati Europsku Uniju.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.