Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 16:24   #41
kak igraju po ht-u, ne bi me niti taj scenario začudio - konačno im se razvukla baza za investiranje pa mogu malo odahnuti i zavlačiti, lagano izlaziti (bez velikih potresa) iz nekih drugih, precjenjenih, dionica i onda po sitno pecati tamo gdje im odgovara bez da uliječu pošto poto u bilo što.

Al s druge strane, ja sam bio pesimist u pogledu veterine, a ipak se dalo nabrzaka nešto okrenuti (dugoročno sam i dalje pesimist)
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:29   #42
Quote:
DiAbLeRo kaže: Pogledaj post
A šta kažete na ovaj scenarij: Fondovi i veliki ulagači se povuku iz IPO-a, prepuste sve malim, gramzivim ulagačima koji pokupuju sve skupe dionice, i onda krenu obarati cijenu kada izađe na ZSE. U prvih tjedan dana padnu cijene jedno 30%, i onda lagano u šoping...
i to je moguće al sve je stvar osobne procjene i naravno dali je lova koju si ubacio u ipo jedina i hitno ti treba, ili je kako bi i trebalo bit višak sa kojime neznaš šta bi..
barem će bit likvidna neko vrijeme..
kad se sjetim u početku kako sam se znao zakucat u neku kao zvučnu dionicu a ona 5 mjeseci ni 500k trgovine vinoplod recimo me naguzio
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:54   #43
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
???? Ja se bas vratio iz ZABE, ali sam dobio samo knjigu, od CD-a ni c.
Uglavnom uplatio i sad cekam.
Jel zna netko kad ce reci po kolko smo kupili dionice i kolko se rezu paketi i datum izlaska na ZSE?
znam samo da je datum izlaska na burzu 19.11.2007
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 17:59   #44
Quote:
Jessy05 kaže: Pogledaj post
znam samo da je datum izlaska na burzu 19.11.2007

Odlicno....znaci nabavim sampanjac i cekam 19.11.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:46   #45
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
Čak i bez navale za raspon cijena 750-960 ispada da bi P/E bio 55-70 (ili tu negdje) koliko sam uspio poloviti - meni se to čini odmah u startu visoko i to i po najnižoj cijeni? Koja su vaša mišljenja?
Ako se dobro sjećam, takva situacija je bila i sa Magmom,bez obzira na visok P/E, veliki igrači će ipak honorirati obećanja o budućem poslovanju, a bitno je i uvrštenje u prvu kotaciju!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:48   #46
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Po meni, nakon objave raspona cijene, isplativost IPOa nije upitna radi u veličine rezanja nego radi očekivane cijene od 960kn/dionici.
Malo si nespretno napisao svoj post, što si htio reći?
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:49   #47
ma to je sve kul, ali atgr je preskupa i za prvu kotaciju. a i mislim da je vrijeme kada je magma izlazila ipak bilo malo optimističnije, nije bilo ht-a u koji uvjek možeš gurnut višak para itd.,, no, kaj ja znam
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:50   #48
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam, takva situacija je bila i sa Magmom
P/E za Magmu je 4,20, ako se ne varam.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:53   #49
Quote:
DiAbLeRo kaže: Pogledaj post
A šta kažete na ovaj scenarij: Fondovi i veliki ulagači se povuku iz IPO-a, prepuste sve malim, gramzivim ulagačima koji pokupuju sve skupe dionice, i onda krenu obarati cijenu kada izađe na ZSE. U prvih tjedan dana padnu cijene jedno 30%, i onda lagano u šoping...
Za velike igrače, a pogotovo za fondove je to nepovoljan scenario jer se i njima ruši vrijednost portfelja ---- ako si mislio na više različitih dionica.

Ako si mislio samo na Atlantic: ja sam imao sličan scenario za T-HT pa sam pogriješio. Imperativ je ----- UP, UP, UP
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:54   #50
Po živosti na forumima i po "gužvi" na uplatnim mjestima, (čitaj nema pasa), za IPO Atlantic Grupe, mislim da su prenapuhana očekivanja o velikoj masovnosti odaziva građana s velikim ulazima i posljedičnom rezanju uplata za dionice.
Nadalje, unaprijed fiksiranje cijene dionice na maksimalnu nije uvjerljivo.
Nije ni Emil Tedeschiju u interesu da ide s najvišom mogućom cijenom i tako precijeni firmu i uspori početnu trgovinu dionicama.
Ni mala cijena mu nije u interesu pošto izvlači dio kapitala iz firme.
Mišljenja sam da će najvjerojatnije izaći s cijenom od 900 kn po dionici, tako da bi se mogao očekivati porasti od 5-10 % u prvim tjednima uvrštenja na burzi.
No bili živi pa vidjeli.
__________________
Kolo sreće se okreće
Vlasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:13   #51
Quote:
Rocky64 kaže: Pogledaj post
P/E za Magmu je 4,20, ako se ne varam.
Magma ti je po cijeni od 201 kn. za dionicu imala P/E = 36,8 Papire sa ostalim podacima sam bacio jer sam ju odradio.

Ali Atlantic je u znatno boljoj situaciji od Magme što se tiče nekretnina, kreditnog opterećenja, fundamenata...

A i sami Tedešiji su znatno cijenjeniji u svijetu biznisa od Fižulića, također bitan faktor!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:38   #52
Ne kužim kako to da je sad s cijenom 304 kune 4,20, ako gledamo prošlu godinu. Gledam fundamentalnu na abacus brokerima.
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:02   #53
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Malo si nespretno napisao svoj post, što si htio reći?
Hvala što si bio tako fin. Sad sam ga ponovo pročitao i to nebi pas s maslom pojeo.

Dakle, htjedoh reći da je ovaj IPO po meni apsolutno neisplativ.

Očekujem da će cijena biti 960kn. A i rezanje će biti dobrano. Mislim da je bilo riječi da je fer vrijednost ATGRa 1000kn. A fer vrijednost HTa da je oko 450kn.

Kolika je sad cijena HTa? Bojim se da je ovo IPO.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:15   #54
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Magma ti je po cijeni od 201 kn. za dionicu imala P/E = 36,8 Papire sa ostalim podacima sam bacio jer sam ju odradio.

Ali Atlantic je u znatno boljoj situaciji od Magme što se tiče nekretnina, kreditnog opterećenja, fundamenata...

A i sami Tedešiji su znatno cijenjeniji u svijetu biznisa od Fižulića, također bitan faktor!
ok - je magma sad dogurala i do 300+ kn i P/E od cca 110 al mi se čini da se polako stvara trend na tim dionicama sa (pre)visokim fundamentima, pa u tom svjetlu mislim da i atgr sa P/E od 70 previsoko puca pogotovo što je sada tržište dosta šire od kada je došao ht a atgr će ga samo dodatno proširiti.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:29   #55
Pa naša burza je visokošpekulativna,mislim da je P/E cijele burze preko 50, (to sam negdje pročitao),a kod Atlantica je nekakva realna cijena od 466 kuna po dionici, uzeo sam podatke iz prve polovice godine!

U skladu sa kretanjima na našoj burzi, to je prihvatljiva cijena, pogotovo ako bude niža od 960 kn/dionica.

Ali kako budu da bude ja sam kupio par bova za Svetinu jahtu!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:39   #56
nisam računao, al prema onome što sam pogledao, mislim da se večinom prva kotacija vrti oko 40 p/e. No, nije bitno jel 40 il 50 već koliko dugo će burza ostati na takav način visoko špekulativna - nekako sam sklon teoriji da ta vremena polako odlaze i da će se polako slegnuti ovi ekstremi. ak ništa drugo, dovoljno je da im jedna godina krene krivo i da ne ispune očekivanja koja su definitivno visoko postavljena - dovoljno je pogledati podravku u zadnih 6mj - sa cca p/e 80 došla na nekih 67.

a po ovim cjenama (i ako ne ideš na hit&run) atgr mi se nekako čini bar 3-5 g za neki ozbiljniji napredak a tko zna koliko bu burza špekulativna do tada.
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:40   #57
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Hvala što si bio tako fin. Sad sam ga ponovo pročitao i to nebi pas s maslom pojeo.

Dakle, htjedoh reći da je ovaj IPO po meni apsolutno neisplativ.

Očekujem da će cijena biti 960kn. A i rezanje će biti dobrano. Mislim da je bilo riječi da je fer vrijednost ATGRa 1000kn. A fer vrijednost HTa da je oko 450kn.

Kolika je sad cijena HTa? Bojim se da je ovo IPO.
Nemam "znanstvenih" dokaza, ali nekako mi se čini da su se ljudi ohladili od ovog IPO-a, valjda su shvatili da nema diskonta, što pretpostavlja manje rezanje uplata, pa možda i nešto bude od tog posla.

Do sada sam ovu ukupnu korekciju opravdavao upravo ATGR, ali sada mi to postaje malo fantastična pretpostavka, pa koliko su institucionalci pripramili love za Deška ili su nam izbori zakucali na vrata Karduma i Motušića!

A izreku "da nebi pas s maslom pojeo" već odavno nisam čuo, slatko sam se nasmijao!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 22:41   #58
Ako Tedeschijevi budu pohlepni i išli na maximalnu cijenu po dionici skočiti će sami sebi u usta. To bi im kratkoročno donijelo dobit, a dugoročno bi unzadilo firmu. Nikome nije u interesu precijenjena ATG. Zato ne vjerujem u ovaj scenarij.
Isto ne vjerujem u veliki interes i veliko cijepanje ponude uplate dionica. Mali dioničari su skeptični glede ovog IPO-a. Preplašili su se čitajući forume i dvojbene analize burzovnih savijetnika.
Sve je moguće.Zato vrijedi ona stara: No risk, no profit
__________________
Kolo sreće se okreće
Vlasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:24   #59
Quote:
Vlasta kaže: Pogledaj post
Ako Tedeschijevi budu pohlepni i išli na maximalnu cijenu po dionici skočiti će sami sebi u usta. To bi im kratkoročno donijelo dobit, a dugoročno bi unzadilo firmu. Nikome nije u interesu precijenjena ATG. Zato ne vjerujem u ovaj scenarij.
Isto ne vjerujem u veliki interes i veliko cijepanje ponude uplate dionica. Mali dioničari su skeptični glede ovog IPO-a. Preplašili su se čitajući forume i dvojbene analize burzovnih savijetnika.
Sve je moguće.Zato vrijedi ona stara: No risk, no profit

Gle..jednostavno je stvar u tome da za Atlantic nije bilo onakve reklame i pompe kakva je pratila IPO HT-a....a drugo...vjeruj mi da najmanje 80% onih koji su kupili HT uopce ne prate Forume, a pitanje je da li uopce imaju Internet kod kuce... Evo ti statistički uzorak...od 20 ljudi koje ja znam da su kupili HT njih više od 15 ne trazi informacije o dionicama na Internetu, a njih vise od 10 uopce ne zna da je u tijeku IPO Atlantica...
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 00:34   #60
Ali znaju oni koji uplaćuju 7 znamenaka. A to je za IPO i rezanje bitnije.

Samo, nije ni puno tih od 7 znamenaka uplaćivalo.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.