Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2015., 18:24   #1081
Pozdrav,
ovako imam problem trebam prijaviti boravište a gazda je u Njemačkoj vidim na stranicama mupa da mi treba ovjerena izjava vlasnika stana. E sada da li ja mogu nekako ovdje iz Hrvatske poslat obrazac koji mi da javni bilježnik pa da mu faksiram u Njemačku ili da on ode gore u Njemačkoj u javnog bilježnika i da ovjeri izjavu, ali će obrazac biti na njemačkom da li onda trebam ovdje isto nekoga plaćati za prijevod izjave ili ne?

Lp
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 12:44   #1082
Imao sam vec prijavljeno boraviste prije novog zakona po dva puta ali ne za redom mislim razlika je bila oko 7-8 mjeseci. Mogu li opet prijaviti boraviste s obzirom na ovo novo ogranicenje na maks 2 godine?
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:02   #1083
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Imao sam vec prijavljeno boraviste prije novog zakona po dva puta ali ne za redom mislim razlika je bila oko 7-8 mjeseci. Mogu li opet prijaviti boraviste s obzirom na ovo novo ogranicenje na maks 2 godine?
Ja sam već treću godinu prijavila bez problema i bez ikakvih prekida, a tako ću moći i opet za godinu dana.
Mislim da se ne može ukoliko nema neki valjan razlog radi kojega se boravište produžuje.
__________________
'' Od onih, što vole slobodu duha, daha, pokreta, mira. ''
Infinitezimalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 21:14   #1084
molim vas za savjet!
1. pitanje - zakon omogućuje prijavu boravišta i na duže od 2-3 godine, ukoliko se recimo dostavi ugovor o radu na određeno vrijeme i tu ne bi trebalo biti problema? pitam zato jer je i zadnji put službenica u policiji jedva pristala napravit prijavu
2. pitanje - prijava boravišta na duže od 2 godine je nemoguća ako se ima ugovor o radu na neodređeno, i traži se prijava prebivališta. gdje da se prijavi prebivalište, podstanari u gradu sa vrlo malo bliskih ljudi.. u trenutnom stanu gazda nije za to, da krenem tražit stanove sa uvjetom prijave prebivališta? teško je naći ikakav imalo pristojan stan, a kud sa još takvim uvjetom! muka mi je od svega toga, zasto se toliko komplicira ljudima, u jednoj državici od par milijuna stanovnika! strašno!
pepi_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 10:07   #1085
1.ne bi trebala pilit
2.ako nema druge morat ćeš tražit novi stan
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:09   #1086
Jel mogu promjeniti prebivaliste a da ne idem u mjesto prebivalista?
Tj. da se odjavim i da me otac prijavi na novo mjesto prebivalista i da na starom mjestu prebivalista predam zahtjev za izdavanje osobne.
Problem je u tome sto bi novo prebivaliste bilo u Dubrovniku, a sad sam u ZG-u, a nije bas besplatno putovati, a moram biti u ZG-u.
Ili da barem mogu predati neki zahtjev da osobnu posalju u ZG gdje zivim da mogu onda samo jednom otici u Dubrovnik predati zahtjev, a preuzmem ju u ZG.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:46   #1087
Prijava osobno a zahtjev za osobnu može i u drugom mjestu zbog izvanrednih okolnosti koje nisu putovanje.

Možeš mu dat punomoć da je podigne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 16:57   #1088
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Prijava osobno a zahtjev za osobnu može i u drugom mjestu zbog izvanrednih okolnosti koje nisu putovanje.

Možeš mu dat punomoć da je podigne.
Ok, hvala!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 23:54   #1089
Pitanje...suprug radi privremeno u USA, od 1.1.2016. moramo se odjaviti u RH jer firma iz HR ukoliko se to ne napravi placa dvostruki porez i to zele izbjeci. Receno nam je da mozemo u RH biti dva puta po 3 mjeseca (dakle s razmakom ne u komadu 6 mj). Problem meni je taj sto bi ja s djetetom se vratila u Hr negdje na ljeto i ne bi se vise vracala u USA, a suprug ostaje do kraja godine vani. Moje pitanje je kako i na koji nacin porezna moze znati koliko sam ja provela u RH. Jer niti sam radila, niti se mislim prijavljivati dok se suprug ne vrati. Nadam se da kuzite sto pitam
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 14:00   #1090
Pozdrav brzo pitanje. Danas idem na policiju prijaviti boravište, ali na ovoj adresi živim od 15.10. Da li ce biti kakve sankcije posto nisam na vrijeme prijavio boraviste?

lp
Antonio144 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 04:35   #1091
Pozdrav, budući da sam naišao na svakakve informacije, ponoviti ću pitanje, pa ako netko ima točan odgovor i projeren bio bi mu jako zahvalan.

Dakle, u gradu u kojem sam trenutno, imam prijavljeno boravište dvije godine (1+1), bez prekida.

I sada moram u istom gradu biti prijavljen (radi posla koji čekam i radi kojeg moram biti prijavljen na burzi u tom gradu). Budući da sam podstanar, opcija mijenjanja prebivališta na adresu na kojoj sam sada, nije opcija.

Mogu li ja prijaviti i boravište i treći put, ali da budem prijavljen na drugoj adresi, a ne na ovoj na kojoj sam bio prijavljen dvije godine?
Mauro_C is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 09:03   #1092
Možeš jer mjenjaš mjesto boravka a na toj adresi opet možeš bit 2 godine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:47   #1093
Na MUP-ovim stranicama piše da prilikom prijave prebivališta stanodavac mora dati izjavu kojom daje suglasnost za prijavu, ali ne piše treba li on priložiti kakve dokumente (npr. da dokaže da je vlasnik prostora). Također, ako prostor ima više suvlasnika, moraju svi dati tu izjavu?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 11:05   #1094
Samo izjava.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 11:07   #1095
Od svih suvlasnika ili je jedan dovoljan?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:13   #1096
E to ti zavisi od postaje do postaje.Negdje samo jedana negdje svi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 20:36   #1097
vidim da si Zg, pa je odgovor - svi suvlasnici trebaju dati izjavu.
Donki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 22:27   #1098
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Na MUP-ovim stranicama piše da prilikom prijave prebivališta stanodavac mora dati izjavu kojom daje suglasnost za prijavu, ali ne piše treba li on priložiti kakve dokumente (npr. da dokaže da je vlasnik prostora). Također, ako prostor ima više suvlasnika, moraju svi dati tu izjavu?
svi suvlasnici naravno jer su oni svi stanodavci
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 11:04   #1099
Pozdrav!

Je li ima ovdje ljudi koji su uspjeli prijavit boravište i treći put, na način da su pričekali neko vrijeme i onda započeli novi ciklus?
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 14:50   #1100
Quote:
Gorila kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Je li ima ovdje ljudi koji su uspjeli prijavit boravište i treći put, na način da su pričekali neko vrijeme i onda započeli novi ciklus?
To i mene zanima, odnosno zanima me minimalni vremenski period koji mora proteci na toj drugoj adresi, prije nego se vratim na staru adresu (boravista).

Vidio sam da se na vise mjesta u razlicitim kontekstima spominje period od tri mjeseca, npr. ovdje https://gov.hr/moja-uprava/drzavljan...dokumenata/301 i ovdje http://www.mup.hr/1160.aspx

Konkretno pise da se boraviste prijavljuje ako ce trajati duze od tri mjeseca.

Dakle npr. 4 mjeseca je period za koji se treba uzeti boraviste.

Ja sam zvao u PP u petrinjskoj i tamo su mi rekli da se treba drugdje prijaviti boraviste u trajanju od godine dana.

Koliko sam shvatio, ako se selim svaka cetiri mjeseca, onda trebam svaki put prijaviti boraviste - jer na svakoj lokaciji boravim vise od 3 mjeseca.

Mozda imaju neko cudno pravilo da ako si negdje boravio dvije godine, da se ne smijes vratiti na staru lokaciju ranije od godine dana? Ali to mi je vrlo komplicirano i samim tim malo vjerojatno.

Znaci, koliko trebam biti na drugoj adresi boravista, da bih se ponovo mogao prijaviti na adresu na kojoj sam vec dvije godine?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.