Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 00:08   #1061
mlada.. curetak
ma nek je živo i zdravo... svejedno je što je..
to sam uvijek govorila i uvjek ću reći
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:13   #1062
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
Hvala na utješnim riječima

E, mogu li pitati kad si u jutro išla na amnio, naime, imam samo datum kad da dođem tamo, a ne znam uopće kad i kome se javiti, navodno će nas biti 10tak taj dan.
meni su rekli da dođem u 8 i po i odem u gin. ambulantu, tamo naprave pregled i onda se ide u onu drugu zgradu u podrum gdje je uzv i čekaš da te odrade. i nas je bilo 10 ak, ako ti nešto nije jasno, pitaj, briga te, imaš pravo sve pitati, a bitno je doći do 9 jer tad počinju, rekla sam ti ono što su meni rekli i bila sam vani oko 11.30
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 00:16   #1063
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Ajme super, sad i službeno , i još curica
Ma, evo bila na pregledu, bebač je super i dr je uvjeren da će nalaz od amnio doć ok i kaže da ne vidi da ništa visi tako da je i kod nas vjerojatno pišuljica (a to i želimo oboje). Smirio me vezano za taj mali višak plodne vode, kaže da ne paničarim jer da nije ništa strašno. Nisko mi je željezo, pa sam to dobila za pit, i poslao me sad na OGTT (šećer). I to je to za sad. Evo, još malo pa i meni 3 tjedna čekanja, u utorak zovem i nadam se da je gotovo


Draga ne brini, sve će proć. Nije strašan postupak, a čekanje je malo .... ali ide dan za danom
hvala, vidiš da se ni ti nemaš zašto brinuti, a i sam gin je rekao i meni je moj na prošlom pregledu najavio da bvi mogla biti curica, ovaj nalaz je samo potvrdio.
e sad s obzirom da ti nisam blizu pa me ne možeš ničim pogoditi mogu ti reći kako meni tvoje vrijeme jako brzo prolazi
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:10   #1064
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama!

Na kakve indikacije misliš? Na one koje bi ukazivale da su mogući problemi tj.komplikacije u vezi postupka pa da odležim u bolnici ili ako anomaly scan pokazuje da nešto nije u redu s bebom? Odnosno, je li taj postupak u bolnici pouzdaniji i drugačiji nego ovaj što rade u Viliju-Postojna zato što se duže čeka ili su jednako pouzdani samo je ovaj iz SLO brže gotov?
Moja anamneza prve trudnoće je bila krvarenje u 5 tt, skraćen cerviks, serklaža, trudovi ... svašta nešto. Zato mi je rekao da bi možda bilo bolje da amnio obavim u bolnici da sam pod kontrolom u slučaju komplikacija no da će me prvo pregledati i vidjeti i onda odlučiti. Srećom, sve je bilo ok, iako nosim nisko i posteljica je sprijeda.
No i moj ginekolog i dr. Kos su me uvjeravali da je s bebom sve ok jer se većinom danas na ultrazvuku vidi situacija (naravno, tko zna gledati), problem je onih 5% "nijemih" slučajeva down sindroma ili nekih drugih kromosomskih poremećaja.
Dakle, sve ti je isto, ali kako kod Vilija ne ležiš nakon amnio, onda pretpostavljam da moguće kritične slučajeve ipak šalju u bolnicu radi mogućih komplikacija. Tak je sigurnije za sve.
Ja nisam imala živaca čekati 3 - 5 tjedana nalaz, zato sam otišla Viliju.

Moja indikacija za amnio bile su prvo godine, a onda i rendgen u ranoj fazi trudnoće, odnosno nekak odmah nakon zaćeća.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 21:43   #1065
Stgao nam je nalaz na točno 3 tjedna
Nalaz uredan i stiže nam naša srećica, naša curica Sara
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:02   #1066
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Stgao nam je nalaz na točno 3 tjedna
Nalaz uredan i stiže nam naša srećica, naša curica Sara
Čestitke!

Zašto si ono išla na amnio? Tvoja želja, preporuka liječnika, loš triple?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:21   #1067
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Stgao nam je nalaz na točno 3 tjedna
Nalaz uredan i stiže nam naša srećica, naša curica Sara
Ma naravno da je uredan!!!!!!!!
Čestitamo na curkici!!!!!!!!!!!!
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:32   #1068
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Stgao nam je nalaz na točno 3 tjedna
Nalaz uredan i stiže nam naša srećica, naša curica Sara
bravo draga, znala sam da će sve biti ok, i kod tebe curica, preslatko!
i imaš sreće, tjedan dana manje brige od mene, gdje si ono ti radila?
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:12   #1069
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Čestitke!
Zašto si ono išla na amnio? Tvoja želja, preporuka liječnika, loš triple?
Nisam išla na te double/triple bla bla, nego direktno na amnio. A imam 36 godina, pa IVF trudnoća, pa smo odlučili bit na miru do kraja. Dr mi je samo rekao da se nakon 35 preporuča, pa nek mi vidimo i da ako mislimo da idemo odma na amnio da se ne hebemo s tim double/triple.
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
bravo draga, znala sam da će sve biti ok, i kod tebe curica, preslatko!
i imaš sreće, tjedan dana manje brige od mene, gdje si ono ti radila?
U Rijeci
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 23:20   #1070
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Stgao nam je nalaz na točno 3 tjedna
Nalaz uredan i stiže nam naša srećica, naša curica Sara
super vijesti...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 12:22   #1071
Cranky čestitke!

Veseli me kad ovako pročitam o dobrim rezultatima i uspješnim postupcima, umiri me za moj predstojeći postupak.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 14:10   #1072
Drage moje, evo i ja sam obavila amnio. Dr. mi je rekla da mi je beba tako nekako čudno postavljena i stisnuta, pa je, da bi izbjegla posteljicu ubod bio dosta nisko - nekih desetak cm ispod pupka u desno. Imam mali podlijev, bolucka me tu i tamo iako je već treći dan nakon zahvata. Odsjela sam dva dana u hotelu jer mi je rečeno mirovanje, nikakvo šetanje ili bilo kakvo umaranje dva dana (iako je gđi prije mene samo rečeno da izbjegava nositi teško i veće napore). Jučer sam se avionom vratila doma... i sa starijim djetetom teško je odmarati, ali vidim da mi je sve lakše i da sve manje osjećam mjesto uboda.
Zapravo, nekako se rezultata uopće ne plašim, viša me prpa bila komplikacija pri zahvatu.
Inače sve pohvale dr. Elveđi-Gašparović na strpljivosti i ljubaznosti.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 15:54   #1073
Tinkili bit će to sve super, tebi je vjerojatno posteljica sprijeda pa je zato možda bilo malo kompliciranije, ali lijepo se oporavljaš i sve će bit super
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 11:25   #1074
tinkii biti će sve ok, ne brini, mislim da svaka od nas treba slušati savjete dr koji je radio punkciju, ako su tebi rekli miruj, onda miruj
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:52   #1075
Zanima me je li amniocenteza tj, postupak kojim se dobiju rezultati u labaratoriju ista kada se nosi u Postojnu i na Rebro?
Malo me muči ta razlika u čekanju rezultata, Postojna 10 dana a Rebro 4 tjedna
Znači li to da se postupci razlikuju tj. da su ovi na Rebru temeljitiji ili ovi u Postojni imaju bolju opremu?

Ima li uopće smisla raditi kombinirani probir i mini anomaly scan u 12 tjednu, ako i tako mislim ići na amnio?
Bezveze mi je dati za to 700-tinjak kuna (uzv + pretraga), saznati samo vjerojatnost a i tako mislim na amnio (ivf trudnoća, s moje strane u obitelji imam jedan kromosomski poremećaj koji je završio prekidom trudnoće u 21.tjednu ).
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:02   #1076
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Zanima me je li amniocenteza tj, postupak kojim se dobiju rezultati u labaratoriju ista kada se nosi u Postojnu i na Rebro?
Malo me muči ta razlika u čekanju rezultata, Postojna 10 dana a Rebro 4 tjedna
Znači li to da se postupci razlikuju tj. da su ovi na Rebru temeljitiji ili ovi u Postojni imaju bolju opremu?

Ima li uopće smisla raditi kombinirani probir i mini anomaly scan u 12 tjednu, ako i tako mislim ići na amnio?
Bezveze mi je dati za to 700-tinjak kuna (uzv + pretraga), saznati samo vjerojatnost a i tako mislim na amnio (ivf trudnoća, s moje strane u obitelji imam jedan kromosomski poremećaj koji je završio prekidom trudnoće u 21.tjednu ).
Ne znam za Postojnu i Rebro

Što se tiće kombiniranog probira i tih sličnih krvnih pretraga, ako misliš ić na amnio, apsolutno ti nema smisla. Meni je dr rekao da nek se ne zahebavam s tim bez veze ako mislim ić na amnio i ja sam ga poslušala. A već sam i pisala o mojoj frendici kojoj je taj probir bio 80% mogućnosti za Down (naravno da je popucala na živce dok nije došao nalaz od amnio nakon toga), a posle amnio sve uredno i danas ima prekrasnu zdravu petogodišnju curicu. Nema ti smisla dodatno se nervirat bespotrebno.
E sad, za anomaly scan UZV-om mislim da ipak nije loše
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:24   #1077
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
tinkii biti će sve ok, ne brini, mislim da svaka od nas treba slušati savjete dr koji je radio punkciju, ako su tebi rekli miruj, onda miruj
thanks, malo me bolucka, noćas me probadalo na mjestu uboda, mislim čudno mi je, ipak je prošlo 7 dana, doduše i dr. V. je rekao da imam hematom na mjestu uboda....ali valjda će se smiriti s vremenom

nego, mlada, moram ti zahvaliti na jednoj informaciji, naime popodne suprug ulazi u kuću i kaže, bila je neka plava koverta u pošti, evo piše KBC Zagreb, joj, zaklecala su mi koljena, iako sam odmah rekla, ma sigurno je anketa, sigurno je anketa...ali nisam imala snage otvoriti je, rekla sam njemu da pogleda što piše unutra...i stvarno je bila anketa.
da nisam znala da si ti prošla isto, mislim da bi ljosla na pod od straha kad je spomenuo kovertu

nego, meni nisu uzeli ni broj telefona, ništa, koga i kad zovem kad dođe vrijeme, rebro (broj s anketnog upitnika) ili nekog trećeg?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:09   #1078
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Cure, jel' išao netko u zadnje vrijeme u polik.Vili na amniocentezu?

Zanima me cijena (postupak + slanje u SLO) i koliko se čeka na nalaze?

Kakva je procedura kod postupka, rade li kontrolni uzv nakon postupka, leži li se kod njih nakon amnio. ili odmah kući?

Jel' išao netko baš direktno u SLO (Postojna, Maribor) i kakva su iskustva,cijene? Mi smo baš u MB uspjeli ostati trudni pa nije problem niti otići tamo i obaviti.

Sad sam tek u 7 tjednu ali pošto je to IVF trudnoća odlučila sam ići na amnio bez obzira na rizik ( koji po meni nije velik ), svi ovi ostali testovi su samo vjerojatnost, a pretpostavljam da će nama zbog godina, obiteljske anamneze,stila života...ispasti mali rizik.
U svakom slučaju želim biti def.sigurna da ću roditi zdravo dijete, a za sada jedino amnio to omogućuje
Ja sam radila amniocentezu u poliklinici IVF prošli tjedan, isto je IVF trudnoća, i sve je prošlo ok. Poslije toga par dana mirovanja, i meni je doktor
odmah poslije amniocenteze radio UZV, da čuje otkucaje srca da vidi da je sve ok. Nalazi 7-10 dana, znači od danas do kraja tjedna.
masnica68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:55   #1079
masnica držim fige da sve bude o.k. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja sam naručena 1.2. na amnio kod dr.Kosa u Vili, nadam se da će sve proći u redu.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:51   #1080
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
masnica držim fige da sve bude o.k. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja sam naručena 1.2. na amnio kod dr.Kosa u Vili, nadam se da će sve proći u redu.
Ma hoće, danas je medicina toliko usavršena i to rade stvarno dobri stručnjaci.
Ništa nije ni bolno ni strašno, tako da one prevelike priče ne treba slušati.
masnica68 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.