Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2007., 23:27   #1
Krevetić na kat - za ili protiv ?

Zanimaju me vaša iskustva i mišljenja.

Naime, naša curica ima 2 i pol godine a drugog bebača očekujemo na ljeto. Zbog toga planiramo urediti dječju sobu. Obzirom da je soba mala, logičan izbor bio krevet na kat.
Međutim, sama pomisao da bi dijete moglo u snu pasti s gornjeg kreveta ili pasti prilikom penjanja/silaska s kreveta dovoljna je da pod svaku cijenu pokušamo izbjeći krevet na kat.
I šta sad?
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 23:42   #2
I mi smo imali tu dilemu. Doduse soba je jako velika, i mogla su stati dva kreveta, ali smo se nesto predomisljali da ipak kupimo krevet na sprat da imaju vise prostora za igru. Medjutim nase curice (5 i 3) su sad trenutno u fazi velike ljubavi, i ne mogu jedna bez druge tako da je mladja donedavno iz svog malog krevetica redovno prelazila seki u veliki i tu su zajedno spavale. I onda upravo taj strah, ako im kupimo krevet na sprat, sta cemo ako se malo pocne po noci penjati (a penjala bi se sigurno), kako ce se gore gurati, hoce li koja pasti. I na kraju kupismo krevet na razvlacenje. Preko noci normalni bracni krevet 160X200, koji se preko dana sklopi u kauc.Iznad smo stavili baldahin i prelijepo izgleda. I nije kauc, vec bas pravi krevet, sa madracima, koji se samo sklopi (jedan dio se ugura pod drugi dio). Cesto ga ostavimo i otvorenog preko dana, i sa baldahinom okolo imaju svoj kutak gdje se zavuku i igraju
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 23:48   #3
evo i slika

http://i16.tinypic.com/6k4pzy1.jpg

a jednog dana kad ljubav ne bude vise tako velika, onda cemo kupiti ili jos jedan, ili ovaj prebaciti u drugu prostoriju a njima kupiti na sprat (kad budu vece i ne bude postojao strah od padanja). ili cemo se preseliti pa ce svaka imati svoju sobu , vidjecemo ..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:19   #4
Al...predivan krevetich....ja bih takav

Meni su kreveti na kat bili super izvor zabave, radjenja kuchice, igranja dvorca dugi niz godina.....i nikada nisam pala sa njega....a ni klinci koje sam chuvala....uvijek su bile postavljene ogradice, jastuchichi u slluchaju pada....a kasnije kad smo narasli dobro su posluzili za skakanje na njih

Prije su oni bili jedina opcija ako se imalo vishe djece i malo prostora...a sad ima i onih kreveta na izvlachenje ili postavljanje kreveta uz kut (kao trokut 90)

Danas posotje kreveti na kat koji nisu tako visoki, jer je onaj ispod njega polozen okomito...tako da postoji ogromna varijacija na temu , samo ovisi koliko tko ima novaca
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:27   #5
moji klinci su vec veliki i ne zeli krevet na kat..
pa ako je netko zainteresiran... https://www.forum.hr/showthread.php?t=245879 ja svoj prodajem...
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:27   #6
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
evo i slika

http://i16.tinypic.com/6k4pzy1.jpg

a jednog dana kad ljubav ne bude vise tako velika, onda cemo kupiti ili jos jedan, ili ovaj prebaciti u drugu prostoriju a njima kupiti na sprat (kad budu vece i ne bude postojao strah od padanja). ili cemo se preseliti pa ce svaka imati svoju sobu , vidjecemo ..

Ovo izgleda jako lijepo. Vidiš, nismo o tome uopće razmišljali. Ovaj vikend imamo detaljno razgledavanje salona namještaja u zg pa možda naletimo na nešto slično.
Vidim da u krevetiću ima mjesta ali da li se ne bojiš da bi prilikom sna jedno dijete moglo slučajno udariti drugo, i šta radite ako vam je jedno dijete bolesno ??
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 09:42   #7
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
i šta radite ako vam je jedno dijete bolesno ??
iz mog iskustva...kad se razboli jedno, razboli se i drugo a čak ne spavaju u istim sobama , nekoliko puta sam uspjela spasit jedno dijete jer bi zdravo odvela babi a na povratku kući ravno u svoju sobu. Čari roditeljstva

al1972 ~ taj krevet s baldahinom je predivan , i ja bi takav za sebe

Cuki ~ moja prija ima fora krevet, dakle, normalne visine i dimenzija za jednu osobu a u donjem djelu kreveta je ladica i u njoj je jogi, to se samo izvuče i eto dva kreveta, idealno za male prostorije.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:19   #8
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
Ovo izgleda jako lijepo. Vidiš, nismo o tome uopće razmišljali. Ovaj vikend imamo detaljno razgledavanje salona namještaja u zg pa možda naletimo na nešto slično.
Vidim da u krevetiću ima mjesta ali da li se ne bojiš da bi prilikom sna jedno dijete moglo slučajno udariti drugo, i šta radite ako vam je jedno dijete bolesno ??

hmm...o boslesti nisam razmisljala. Da li mislis da ce preci sa jedne na drugu, ili ako je jedna bolesna da ce ometati san drugoj? Sto se tice prelaska bolesti sa jedne na drugu, ima Tija pravo, posto se cmacu po cijeli dan, skupa igraju.. mogucnost zaraze je ionako vec tu, pa spavale zajedno u krevetu ili ne. A obicno i stvarno biva, kad se jedna razboli da se malo iza nje razboli i druga. A ako si mislio na ometanje sna, uvijek mozemo preseliti jedno dijete u drugu prostoriju dok ovo drugo ne ozdravi.
Od kada spavaju u njemu nijedna se do sada nije probudila sa masnicom ili sljivom na oku. Doduse ima djece koja stvarno nemirno spavaju pa su opasnost za okolinu . Srecom imaju dosta miran san, zato smo se i odlucili za ovu opciju. Sad spavaju upopreko jer su jos male, pa imaju dva metra sirine. Nadjemo ih u svakakvim pozama u toku noci, ili cvrsto zagrljene , ili jedna preko druge, ali eto ne zale se, jos .

Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post

Meni su kreveti na kat bili super izvor zabave, radjenja kuchice, igranja dvorca dugi niz godina.....i nikada nisam pala sa njega....a
je, slazem se...nije mene strah da ce padati kad budu spavale, vec me je strah skakanja po njemu, guranja sa njega...mozda kad budu malo vece ,da, ali sad mi je mladja jos previse mala, pa koliko god da je "nizak" taj gornji krevet uvijek ima mogucnost da se gurnu i padne sa njega.

Quote:
Tija kaže: Pogledaj post

Cuki ~ moja prija ima fora krevet, dakle, normalne visine i dimenzija za jednu osobu a u donjem djelu kreveta je ladica i u njoj je jogi, to se samo izvuče i eto dva kreveta, idealno za male prostorije.
ovo je stvarno najbolje za male prostorije, takav je slican i moj samo malo robusniji .

evo kad se sklopi.

Zadnje uređivanje Alica72 : 06.12.2007. at 15:12.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:21   #9
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
al1972 ~ taj krevet s baldahinom je predivan , i ja bi takav za sebe
ja jedva cekam kad predju nekad po noci kod nas u krevet, pa ih ostavim sa mm, a ja zapicim u njihovu sobu...na zalost, to rade prerijetko
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 00:47   #10
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post

Cuki ~ moja prija ima fora krevet, dakle, normalne visine i dimenzija za jednu osobu a u donjem djelu kreveta je ladica i u njoj je jogi, to se samo izvuče i eto dva kreveta, idealno za male prostorije.
jesam ja tvoja prija?!
mi smo imali takav, idealan za male sobice i malu djecicu, nema opasnosti, osim da ovaj s gornjeg kreveta padne na ovoga u donjem

sad su 9 i 11, imaju krevet na kat, fala Bogu do sad nitko nije pao
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 01:03   #11
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
...
Cuki ~ moja prija ima fora krevet, dakle, normalne visine i dimenzija za jednu osobu a u donjem djelu kreveta je ladica i u njoj je jogi, to se samo izvuče i eto dva kreveta, idealno za male prostorije.
Takav sam ja vidjela u Kiki kad sam svojoj curici kupovala krevet. Zapravo, mi smo uzeli taj Flexin krevet sa dvije ladice u kojima će biti igračke umjesto te jedne u kojoj može biti madrac.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 01:05   #12
ja imam krevet na kat od 6. godine...nema šanse da padnem, jer imam ogradu, tj dasku sa strane...14 godina spavam na njemu, i nisam nikad ni nogu uspjela prebaciti preko, iako zapravo jako nemirno spavam, vrtim se i okrećem u krevetu
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 01:18   #13
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me vaša iskustva i mišljenja.

Naime, naša curica ima 2 i pol godine a drugog bebača očekujemo na ljeto. Zbog toga planiramo urediti dječju sobu. Obzirom da je soba mala, logičan izbor bio krevet na kat.
Međutim, sama pomisao da bi dijete moglo u snu pasti s gornjeg kreveta ili pasti prilikom penjanja/silaska s kreveta dovoljna je da pod svaku cijenu pokušamo izbjeći krevet na kat.
I šta sad?
Joj ja se nebi usudila kupiti krevet na kat jer sam ja u samo tjedan dana koliko smo bili na skijanju pala bar 20 puta ( imala sam oko 13 godina) a da stvar bude jos smjesnija jednom me tata nasao kako spavam na podu jer sam pala a zasto sam nastavila na podu spavati samo Bog zna . Ja spavam inace jako nemirno i puno sam se puta znala probudit na nogama na jastuku ali sva sreca sada kada je dosla beba spavam mirno ko bubica
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 15:35   #14
ma ima razlicitih nacina da se osigura padanje prilikom spavanja..od ogradica raznoraznih (ima ih i dosta visokih), pa mrezice...mene je vise strah skakanja i divljanja po krevetu, gdje se mogu gurnuti i pasti. tad ne pomaze nikakva ograda..
ja sam sa bratom djelila krevet na sprat kad smo bili malo veci. krevet je bio dosta visok. i nema kakve nepodopstine nismo smisljali, od skakanja sa kisobranom(kao padobran ), a da me on pri tom jako gurne, ma bilo je padanja i na glavu...nekad se cudim da nismo nista slomili.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:27   #15
Quote:
al1972 kaže: Pogledaj post
ma ima razlicitih nacina da se osigura padanje prilikom spavanja..od ogradica raznoraznih (ima ih i dosta visokih), pa mrezice...mene je vise strah skakanja i divljanja po krevetu, gdje se mogu gurnuti i pasti. tad ne pomaze nikakva ograda..
ja sam sa bratom djelila krevet na sprat kad smo bili malo veci. krevet je bio dosta visok. i nema kakve nepodopstine nismo smisljali, od skakanja sa kisobranom(kao padobran ), a da me on pri tom jako gurne, ma bilo je padanja i na glavu...nekad se cudim da nismo nista slomili.
Ma i nas je strah divljanja! Mislim da odustajemo od kreveta na kat.
Hvala na savjetima!
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:28   #16
ja sam ooooduvijek maštala o krevetu na kat - kad sam bila mala, i bila nesretna jer ga moji nikad nisu kupili nego svakoj svoj krevet..ali kad sam došla u priliku spavati u njem - bome - ni tenkom me nisu mogli natjerati na kat..
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:35   #17
imala bi jedan super vic na ovu temu, cekam odobrenje od putnice ili keksicke ili zmijice...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 16:37   #18
samo daj..može i na pp
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:59   #19
krevetici na kat su jako prakticni i sigurni,ali malenoj djeci se ne može nikad 100posto vjerovati...znaju se gore dogodit tucnjave pa može bit svašta...možda kad budu malo stariji...
__________________
and now...the larch
like it? is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:16   #20
Mislim da je neka opca preporuka da dijete mladje od 6 godina ne bi trebalo na kat (bar smo tako nasli na netu kad smo proucavali krevete na kat). Toga smo se i drzali - krevet kupljen kad je starijem bilo 5 godina, onda je stariji spavao na donjem krevetu a brat ponekad s njim, uglavnom s nama... tek nakon 6. rodjendana smo ga pustili da spava gore. Nezgoda nikad nije bilo (ali smo morali jako paziti).

Neka dodatna pravila kojih se mi drzimo: nikad, ni pod kojim uvjetima ne smiju obojica biti zajedno na gornjem krevetu. (Da ne bi bilo slucajnog ili namjernog guranja.) Nikad, ni slucajno, nema hodanja ni skakanja po gornjem krevetu. (Previsoko je, pad bi vjerojatno imao posljedica.) Nikad nema pentranja na gornji krevet ni iz kojeg razloga ako ladica ispod kreveta nije na mjestu tako da ni malo ne viri. (Znamo dijete koje je slomilo celjust udarivsi u takvu potkrevetnu ladicu prilikom pada s kreveta - i to s obicnog niskog kreveta, nije cak u pitanju bio ni pad s kata.)

Jos nesto na sto treba svakako obratiti paznju: ona letvica za zastitu od pada s kreveta mora biti tako postavljena da se tijelo djeteta ne moze provuci izmedju letvice i okvira kreveta! Klinci su znali nastradati tako da im tijelo, slucajno ili namjerno, proklizi izmedju letvice i okvira/madraca, a onda glava ne moze proci, pa ostanu visiti s nogama u zraku i licem zalijepljenim o madrac... ako je prostor ispod letvice dovoljno velik da bi se dijete moglo progurati i tako zaglaviti, treba montirati dodatnu letvicu.

Jos sam se sjetila: prijatelji imaju za svoju djecu krevet na kat zasticen mrezom. Mreza je nalik na mrezu na rukometnom golu ili na onim djecjim penjalicama, a pricvrscena je za okvir kreveta i za strop. Izgleda cool, a mislim da je prilicno sigurna stvar, nema teorije da dijete ispadne iz kreveta.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.