Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 18:26   #21
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post

Neka dodatna pravila kojih se mi drzimo: nikad, ni pod kojim uvjetima ne smiju obojica biti zajedno na gornjem krevetu. (Da ne bi bilo slucajnog ili namjernog guranja.) Nikad, ni slucajno, nema hodanja ni skakanja po gornjem krevetu. (Previsoko je, pad bi vjerojatno imao posljedica.)
sve sto si napisala potpisujem, pogotovo ono sa ogradicom.

a ovo gore...hmmm. i nama je bilo zabranjeno...ali posto smo bili vec malo veci, pa cesto i ostajali sami kod kuce...znas onu...kad nema macke misevi igraju. jao sta smo radili..
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 12:35   #22
Smatram da je krevet na kat dobar izbor pogotovo ako nema mjesta za dva zasebna krveta. Ali isto tako mislim da je za malo dijete opasno staviti ga gore jer se može po noći probuditi i htjeti sići ili slično. Naravno da me strah igranja u sobi, penajnja gore i tako al...
Ja isto planiram sada svojoj djeci urediti sobu i staviti krevet na kat al gore bi bio sin od 7 godina a dolje kćer od 3 godine. Kod mene je situacija još gora jer su brat i seka a prisiljena sam ih stvaiti u istu sobu.
Šta mislite jer u redu staviti ih u istu sobu??????
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 14:45   #23
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Šta mislite jer u redu staviti ih u istu sobu??????

ja mislim da je u redu da su u istoj sobi kad vec nemate drugog izbora, ali tamo najkasnije do puberteta starijeg ti djeteta. mislim da bi tad trebali imati zasebne sobe. a sad kad su mladji,,,ha sta ja znam...iz iskustva znam da se znaju brat i sestra bolje slagati nego dvije sestre...sve zavisi od karaktera djece.
nama su sad dvije curice u jednoj sobi. ako ostanemo u ovom stanu kad budu malo vece, planiramo dici nasu spavacu sobu na sprat, (imamo jako visoke stropove pa bi se dalo), i dolje urediti jedan kutak za citanje, odmaranje, sa mrezama za lezanje , i to bi bila ekstra prostorija kad jednoj dodju prijatelji da se mogu tu povuci, ili ako jedna uci a druga ne, ili ako jedna drugoj jednostavno smetaju da se ima jedna uvijek negdje povuci. ja mislim da svako dijete treba imati malo privatne sfere za sebe, normalno ako to mogucnosti dozvoljavaju...
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 20:50   #24
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Smatram da je krevet na kat dobar izbor pogotovo ako nema mjesta za dva zasebna krveta. Ali isto tako mislim da je za malo dijete opasno staviti ga gore jer se može po noći probuditi i htjeti sići ili slično. Naravno da me strah igranja u sobi, penajnja gore i tako al...
Ja isto planiram sada svojoj djeci urediti sobu i staviti krevet na kat al gore bi bio sin od 7 godina a dolje kćer od 3 godine. Kod mene je situacija još gora jer su brat i seka a prisiljena sam ih stvaiti u istu sobu.
Šta mislite jer u redu staviti ih u istu sobu??????
Naravno da je u redu ak je to jedino rijesenje. Ja sam s burazom dijelila malu sobu do neke 10. god, a onda smo kupovali veci stan i plan je bio od jedne velike sobe (22 kvadrata) napraviti dvije manje, ali buraz (tada 14) i ja smo rekli kako radije zelimo imati jednu prostranu sobu nego dvije komorice (dobro, nisam se tak izrazila ). Uglavnom, u narednih 10 god bilo je svađanja, vriskanja, nerazumijevanja, ali istovremeno i do nevjerojatnog razvitka tolerancije, razumijevanja, ljubavi.

Puno smo naucili o nacinu razmisljanja i funkcioniranja suprotnog spola učeći jedno od drugog (nevjerojatno je koliko je on "muškarac po narudzbi" - fenomenalno cita suptilne zenske signale, zna kada treba šutjeti, što reći u pravom trenutku, da je zagrljaj ponekad snažniji od 1000 rijeci...). I danas je naša povezanost nevjerojatna!

Sam pazi da svaki ima svoje mjesto. Svoj ormar/police/ladice u koje ono drugo nema pristupa. Moraju znati postivati osobni prostor, a za ostalo ce se sami snaci

P.S. E da, znali su me pitati o hormonima i budjenju seksualnosti i ostalom sto zna biti problematicno u 'mijesanoj sobi', al ja o tome ne znam nista. Ovoje smo previse bili zaokupljeni sobom da bi obracali paznju na drugog.
waitapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 00:53   #25
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Šta mislite jer u redu staviti ih u istu sobu??????
Pa zasto ne ..... ja sam odrasla sa bratom u istoj sobi i mama nas je uvijek ucila da se ne smijemo sramiti ali kada se netko od nas presvlacio do gola tipa: mjenjanje donjeg vesa onda bi drugi izasao van ili bi to obavili u kupaoni.....skupa smo se, igrali, odrasli i to nebi mjenjala za nista na svijetu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 03:00   #26
Quote:
vusa kaže: Pogledaj post
Smatram da je krevet na kat dobar izbor pogotovo ako nema mjesta za dva zasebna krveta. Ali isto tako mislim da je za malo dijete opasno staviti ga gore jer se može po noći probuditi i htjeti sići ili slično. Naravno da me strah igranja u sobi, penajnja gore i tako al...
Ja isto planiram sada svojoj djeci urediti sobu i staviti krevet na kat al gore bi bio sin od 7 godina a dolje kćer od 3 godine. Kod mene je situacija još gora jer su brat i seka a prisiljena sam ih stvaiti u istu sobu.
Šta mislite jer u redu staviti ih u istu sobu??????
valjda pitaš je li u redu...

pa ja iman 20, brat ima 16, i ne sjećam se da me itko u zadnjih 16 godina pitao je li u redu da sam s bratom u sobi...
a ni u zadnjih 14 da me itko pitao bi li ja u krevet na kat...

zapravo, i da su me pitali, kud bi sa mnom? u kuhinju?

pa 80% mojih poznanika dijeli sobe s bratom ili sestrom...
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 09:20   #27
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
valjda pitaš je li u redu...
Oprostite,da pitam je li (pišem na poslu pa žurim nisam vidjela da sam krivo upisala).
Pa ne znam, mnogi mi govore da to ne valja a ja sam isto dijelila sobu s bratom do 12 godina i bilo je OK.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 09:27   #28
Quote:
waitapu kaže: Pogledaj post
Sam pazi da svaki ima svoje mjesto. Svoj ormar/police/ladice u koje ono drugo nema pristupa. Moraju znati postivati osobni prostor, a za ostalo ce se sami snaci :
Hvala puno na odgovorima, stvarno ste mi pomogli kako da se postavim prema tome, jer sin će na jesen u školu i mora imati svoj dio, a ona je još mala al nadam se da če shvatiti šta smije dirati, a šta ne.

Quote:
waitapu kaže: Pogledaj post
P.S. E da, znali su me pitati o hormonima i budjenju seksualnosti i ostalom sto zna biti problematicno u 'mijesanoj sobi', al ja o tome ne znam nista. Ovoje smo previse bili zaokupljeni sobom da bi obracali paznju na drugog.
Na ovo su me mnogi upozoravali,pa sam se dvoumila iako nema drugo rješenje.Sad me malo manje strah.
vusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 10:10   #29
ja sam do nekih desetak godina dijelila sobu s bratom - i nikada nam nije bilo ljepše nego tada, i to smo imali krevet na kat - nikada nitko nije letio s kata, a bili smo jako živa djeca, jednostavno smo bili naučeni da su kreveti za spavanje, a ne divljanje, zato bi preko dana obrnuli sobu naopako od igranja a s gornjeg kata braco od vrćenja nije mogao ispasti jer ima onaj graničnik,
ali sva ovdje iskustva treba uzeti s zadrškom, jer sva su djeca drugačija i ono što je pasalo jednom ne mora i drugom...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:33   #30
Mislim da su bolje rješenje kreveti na izvlačenje. Moj najstariji je imao 6 god, inače mirno spava, kad se podvukao(u snu) ispod zaštitne letve i zaglavio. Dijete pošlo piškit, pa onako snen nije ni skužio. Srećom sam bila u istoj sobi pa sam ga izvukla. Odmah ujutro sam ga bacila van(krevet, ne dijete ).
Xenia 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:03   #31
Mi smo se na kraju odlučili na krevetiće na razvlačenje. Svaka čast krevetićima na kat ali kad se sjetimo kakve su nama gluposti padale na pamet kao klincima, bolje da je pista što bliže zemlji.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 09:43   #32
Lipo vas pozdravljam,
Moje curice su bile mislim 7 i 4 kad smo im zbog male sobice uzeli krevet na kat. Naručili smo kod stolara i to od punog drva, zbog izdržljivosti. Jedan je krevet bio na kat i stajao na svojim nogama tako da je ispod prostor bio potpuno prazan i mogle su se igrati ispod.
Drugi krevet je samostalan i mogao je i bio na svim mistima u toj sobici ali je i mogao stati bočno ispod kreveta na kat, pa bi imali onaj 1m2 za igru. To im je bilo interesantno. Medjutim trebalo bi za ovakve slučajeve paziti da prostor ispod kreveta na kat bude bar 20ak cm veći od starijeg diteta da se mogu igrati isod njega koju godinicu.
Bilo je skakanja sa gornjeg kreveta na donji bez obzira na ogradu, tu bi pomogla samo mriža pričvrščena i dobro zategnuta za plafon (citaj strop).
Ali starija ljubica se zasitila brzo i izludila nas je da želi spavati na normalnom krevetu. Nakon nekog vrimena smo jednostavno ispilali noge krevetu na kat i sad imaju dva normalna kreveta i svi su sretni. Nije ih baš bilo briga sta su izgubili prostor za igru. Ispada da sam se više ja za to brinila nego one.
Jedino mi je žao šta nisam kod stolara naručila da bar donji krevet ima prostor za kutiju da mogu odlagati stvari. Nakupi se toga, robice zimske ili litnje, knjiga i zadaća.
Ima kombinacija da bude jedan veliki - bračni krevet na kat, dobra ogradica, kose skala (stepenice) i mriža. Krevet je cili na svojim nogama i cila soba im ostaje za igru. Ili da budu dva kreveta od osobe na kat jedan do drugoga pa da se ima mogućnost ispilati i napraviti neku drugu kombinaciju. Ne moraju se naše želje i njihove podudarati kao šta je bilo u mom slučaju. Ali to igra alko je puno drvo a osim toga i izdržljivije je tako.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.