Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2011., 13:21   #361
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post


Svaka osoba koju ugrize vampir po legendi postaje vampir. U romanu nam iz 1897. Lucy biva više noći grižena da bi na kraju umrla i postala vampirica. A onaj tko se hrani životinjskom krvlju nije vampir, već najobičniji čovjek (gurman). Recimo, svinjska je krv bila specijalitet u srednjem vijeku, a zmijska je i danas u Vijetnamu. Vijetnamci piju krv svježe ubijene zmije i kao što staviš limun u Colu stavljaju zmijsko srce koje još kuca. Smatraju da je to zdravo. Ja mislim da teško vampir miruje više od mjesec dana, po legendi pije svaki dan. Vampiri ne postoje 100%, možete zaključat temu.
Ne postaje se vampir samim ugrizom, nego se mora proći kroz čitav postupak novačenja, što je rijetko, jer vampiri su znali za tu računicu gdina fizičara još odavno. Također to nisu legende iz samo iz Transilvanije nego iz cijelog svijeta. Ima, koliko znam, dvije iz Hrvatske - Kringe i Silba (sigurno ih ima i više). Ne mogu svi vampiri novačiti - vidi Academy of Vampirism.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 13:47   #362
mislim da vampiri kakve možemo vidjeti u buffy,vampirskim dnevnicima i sl. ne postoje,ali da postoji nešto jako slično njima...na kraju krajeva dokazano postoje emocionalni vampiri,tj ljudi koji se hrane tuđim emocijama
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 03:09   #363
Izvor: http://vampire-fans.forumotion.eu/

Legende koje dokazuju postojanje vampira

Još 1443. Mađari su imali naziv za živi leš - Nosferatu, što doslovno znači “ne-mrtvi”. Krilati Ekimu je Babilonsko biće, koje je prema legendi lovilo ljude cijelu vječnost. Vjerovatno ste svi čuli za Lamiu (pjesmu o njoj imaju i Lord Belial ). Ona je, prerušena u lijepu ženu, pratila mlade Grke i pila njihovu krv; a Rimljani su se bojali krvoločnog demona nazvanog Strager. Egipatska povijest govori o vampirskom duhu koji se hrani dječjom krvlju.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 18.08.2011. at 02:28. Reason: brisanje offa
lucero mi vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 02:27   #364
Nema smisla ostavljati linkove i onda raditi c/p teksta koji se tamo nalazi. Ostavi link i sažetak u slučaju da netko želi pročitati.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 14:12   #365
Quote:
lucero mi vida kaže: Pogledaj post
Izvor: http://vampire-fans.forumotion.eu/

Legende koje dokazuju postojanje vampira

Još 1443. Mađari su imali naziv za živi leš - Nosferatu, što doslovno znači “ne-mrtvi”. Krilati Ekimu je Babilonsko biće, koje je prema legendi lovilo ljude cijelu vječnost. Vjerovatno ste svi čuli za Lamiu (pjesmu o njoj imaju i Lord Belial ). Ona je, prerušena u lijepu ženu, pratila mlade Grke i pila njihovu krv; a Rimljani su se bojali krvoločnog demona nazvanog Strager. Egipatska povijest govori o vampirskom duhu koji se hrani dječjom krvlju.
Da,vampirske legende sezu do u daleku proslost,poznavali su ih stari Grci,Egipcani,kao i narodi iz citavog svijeta..U Indoneziji je takodjer prosireno vjerovanje u vampire..kao tinejdzerka bila sam fascinirana vampirima..citala san i knjige od Anne Rice,izvrsne su..
Vampiri su bica koja se hrane tudjom fizickom i psihickom energijom..Emocionalni vampiri itekako egzistiraju u svijetu obicnih ljudi,a sta se tice leseva koji nocu ustaju iz grobova da bi nahranili svoj nezivot-mozda tu i ima nesto,jer su legende pa i neka svjedocanstva o vampirima prosirene u svakom kutku Zemlje..
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 19:09   #366
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Vampiri su bica koja se hrane tudjom fizickom i psihickom energijom..Emocionalni vampiri itekako egzistiraju u svijetu obicnih ljudi,a sta se tice leseva koji nocu ustaju iz grobova da bi nahranili svoj nezivot-mozda tu i ima nesto,jer su legende pa i neka svjedocanstva o vampirima prosirene u svakom kutku Zemlje..
eee točno tako i ja vidim vampire!
jer sam se i sam nekoliko puta uvjerio da su mi neki ljudi u 5 minuta isisali energiju!
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 16:51   #367
Quote:
lucero mi vida kaže: Pogledaj post
Izvor: http://vampire-fans.forumotion.eu/

Legende koje dokazuju postojanje vampira

Još 1443. Mađari su imali naziv za živi leš - Nosferatu, što doslovno znači “ne-mrtvi”. Krilati Ekimu je Babilonsko biće, koje je prema legendi lovilo ljude cijelu vječnost. Vjerovatno ste svi čuli za Lamiu (pjesmu o njoj imaju i Lord Belial ). Ona je, prerušena u lijepu ženu, pratila mlade Grke i pila njihovu krv; a Rimljani su se bojali krvoločnog demona nazvanog Strager. Egipatska povijest govori o vampirskom duhu koji se hrani dječjom krvlju.
"LEGENDE koje DOKAZUJU postojanje vampira" nemamo o cemu vise raspravljati
henkak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 02:01   #368
Quote:
lucero mi vida kaže: Pogledaj post
Izvor: http://vampire-fans.forumotion.eu/

Legende koje dokazuju postojanje vampira

Još 1443. Mađari su imali naziv za živi leš - Nosferatu, što doslovno znači “ne-mrtvi”. Krilati Ekimu je Babilonsko biće, koje je prema legendi lovilo ljude cijelu vječnost. Vjerovatno ste svi čuli za Lamiu (pjesmu o njoj imaju i Lord Belial ). Ona je, prerušena u lijepu ženu, pratila mlade Grke i pila njihovu krv; a Rimljani su se bojali krvoločnog demona nazvanog Strager. Egipatska povijest govori o vampirskom duhu koji se hrani dječjom krvlju.

Da pravi dokaz nema sta .......pozdravio te Djeda Mraz
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 23:28   #369
Treba li više uopće i spominjati da je npr veliko arheološko nalazište Troja I-IX kod Canakalea otkriveno tako što se vjerno slijedilo jednu LEGENDU?
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 00:13   #370
Zašto u zadnjih neznamkolko stranica pričate o zmajevima i sličnim kućnim ljubimcima ako je ovo tema o vampirima? :P
Ako vas interesira nešto više od vampirske legende, guglajte pojmove Courtly Love, Royal Vampirism, Starfire ritual, itd.
Ako netko jest, zanima me vaše mišljenje!
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 13:38   #371
Rekao bih da je najozbiljniji rad o vampirima što se da naći na netu "Academy of vampirism" od Catherine, koja tvrdi i da je sama jedna vrsta vampirice, ali ne kao oni iz filmova - ti po njoj ni ne postooje
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:05   #372
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Treba li više uopće i spominjati da je npr veliko arheološko nalazište Troja I-IX kod Canakalea otkriveno tako što se vjerno slijedilo jednu LEGENDU?
Mislim da sam te vec pitala na nekoj temi imas li ikakav link da procitamo o tome.Dajes interesantne info ali ja bih voljela nesto vise da znam o tome
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 00:12   #373
probaj upisati Academy of Vampirism pa ako stranica još postoji će se pokazati. Ja sam je dobio na CD-u pa nemam link
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.