Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2008., 12:25   #21
-Helen,sori,ali kad naučiš razliku između kronične i akutne psihoze,na taj način ne želim diskutirati sa tobom jer baljezgariš iz neznaja svoga.
-sada bi ti i psihijtre učio poslu,ljude koji su na škole potratili koliko ti još,godina nemaš?

-shvati da ono što je kronično(kao kronična šiza) je neizliječeno,ali da jedinka-osoba nebi bila u fazi svoga ludila,mora biti pod terapijom adekvatnom,dok god ima dotičnu bolest dijagnosticiranu. bez terapije u fazi ludila,ako počini zločin,on je NEUBROJIV-shvačaš li? ...nije svjestan svoga čina, zbog bolesti svoje.naravno da o toj ubrojivosti odlučuje više terapeuta i stručnjaka, promatranjem i dodatnim testiranjem.ne mora samo bit neubrojiv,već može bit znatno smanjeno ubrojiv(uračunljiv),itd....-jesi li skonto više?

Zadnje uređivanje žacko1 : 12.07.2008. at 13:53.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 13:46   #22
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
-Helen,sori,ali kad naučiš razliku između kronične i akutne psihoze,na taj način ne želim diskutirati sa tobom jer baljezgariš iz neznaja svoga.
-sada bi ti i psihijtre učio poslu,ljude koji su na škole potratili koliko ti još,godina nemaš?

-shvati da ono što je kronično(kao kronična šiza) je neizliječeno,ali da jedinka-osoba nebi bila u fazi svoga ludila,mora biti pod terapijom adekvatnom,dok god ima dotičnu bolest dijagnosticiranu. bez terapije u fazi ludali,ako počini zločin,on je NEUBROJIV-shvačaš li? ...nije svjestan svoga čina zbog bolesti svoje.naravno da o toj ubrojivosti odlučuje više terapeuta i stručnjaka promatranjem i dodatnim testiranjem.ne mora samo bit neubrojiv,već može bit znatno smanjeno ubrojiv(uračunljiv),itd....-jesi li skonto više?
Gle, ti jesi u pravu, ali, činjenica je da ni psihići neznaju sve, zapravo sumnjam da išta znaju.. prave se da znaju, a zapravo neznaju ništa.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 13:59   #23
-a tko to doduše tvrdi,da psihiči sve znaju?
-naprotiv,koliki su mene sjebali samo?
-znaš li tko mi prvu drogu u životu dao(osim trave)? ...e dr.tkzv.primarijus u kasarni ,za bolove mi dade, derivat morfina.nakon kirurške obrade,u stacionaru ga dobih u kapima(tramal-tramadol-lumidol)-zavisi koja tvrtka ga proizvodi,radi flesh ko okica(trnci po tijelu)...i tamo negdi ti je počela moja zabava bez povratka.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:44   #24
Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
-a tko to doduše tvrdi,da psihiči sve znaju?
Oni.


Quote:
-naprotiv,koliki su mene sjebali samo?
-znaš li tko mi prvu drogu u životu dao(osim trave)? ...e dr.tkzv.primarijus u kasarni ,za bolove mi dade, derivat morfina.nakon kirurške obrade,u stacionaru ga dobih u kapima(tramal-tramadol-lumidol)-zavisi koja tvrtka ga proizvodi,radi flesh ko okica(trnci po tijelu)...i tamo negdi ti je počela moja zabava bez povratka.
Jbg.. neznam što da ti kažem. Poznata su mi imena, ali se ježim od samog spomena istih.
Jedan poznanik, koji je bolovao od PTSP-a, prošao logor i slično, bio je kod onog Nikole Varenine, šamana, uz čiju pomoć danas više nema nikakvih problema, (trošio je alkohol i pilseve, a danas više ništa.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 14:57   #25
Nepojmljivo je pomisliti kako bilo koja supstanca, bila okarakterizirana od osuđenog kriminalca kao spiritualnom ili ne, koja iskrivljuje percepciju/razmišljanje/emocije/stavove/itd, može biti u funkciji spiritualnog rasta i razvoja.

Uzmemo li čovjeka kao biće sastavljeno od fizičke, psihičke, emocionalne i spiritualne komponente, vjerujem da ćemo se svi složiti kako je onaj spiritualni čovjekov dio taj koji je čist, obzirom da ga je nemoguće (do)taknuti.
Droge, bilo narkotici ili halucinogeni itd., ni u kojem svojem aspektu ne mogu pročisiti tijelo čovjeka, a kamoli do te mjere da bi se tijelo moglo bolje povezati s duhom tj. spiritom.

Čak što više, upotreba droga može samo umanjiti našu sposobnost duhovnog uzdizanja.

Zavaravati se kako je upotreba LSD-a ili kokaina ili heroina ili ljepila ili marihuane itd. nešto što će nas približiti prosvjetljenju, može samo osoba koja bježi od problema te je zbog premale količine ljubavi i sigurnosti ustranila što emocionalno, što psihički, pa sada uzdiže sve ono što će joj pomoći da se udalji od takvog svijeta, koji ju je više zlostavljao/zapostavljao doli hranio pozitivnom energijom.

Svako četvrto dijete je seksualno zlostavljano (po neslužbenim statistikama). Pitajte se sada koliko je djece fizički, psihički i emocionalno zlostavljano. Pitajte se sada uzimaju li ljudi droge da bi pronašli izgubljeni dio sebe, da bi se pokušali stopiti sa svojim unutarnjim ja, da bi se duhovno uzdigli? ili je uzimanje droge, pod krinkom spiritualnosti ili ne, samo poziv za pomoć?

Da ne bi bilo zabune, nisam ja neki zadrti čistunac, koji droge nije u životu probao. Daleko od toga. Život me je vodio u takvom smjeru da su sve nedozvoljene susptance našle svoj put do mene, uglavnom radi posla, ali neke i radi zabave. Nema ništa spiritualnog u tome. Samo bijeg od stvarnosti. Samozavaravanje.

Stoga, ponavljam, ako je LSD supstanca koja potpomaže spiritualni rast i razvoj pojedinca, tada je to u svakom slučaju i kokain, a bogami i npr. ljepilo (čiji su halucinogeni efekti neusporedivo jači/bolji od LSD-a).
..........
Ipričavam se korisnicima, koji su mi se obratili, što nisu ponaosob dobli direktnu repliku.
Naime, zaključila sam kako je ovakav pristup, obzirom na osjetljivost ove teme, ipak bolji.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:10   #26
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Nepojmljivo je pomisliti kako bilo koja supstanca, bila okarakterizirana od osuđenog kriminalca kao spiritualnom ili ne, koja iskrivljuje percepciju/razmišljanje/emocije/stavove/itd, može biti u funkciji spiritualnog rasta i razvoja.

Uzmemo li čovjeka kao biće sastavljeno od fizičke, psihičke, emocionalne i spiritualne komponente, vjerujem da ćemo se svi složiti kako je onaj spiritualni čovjekov dio taj koji je čist, obzirom da ga je nemoguće (do)taknuti.
Droge, bilo narkotici ili halucinogeni itd., ni u kojem svojem aspektu ne mogu pročisiti tijelo čovjeka, a kamoli do te mjere da bi se tijelo moglo bolje povezati s duhom tj. spiritom.

Čak što više, upotreba droga može samo umanjiti našu sposobnost duhovnog uzdizanja.

Zavaravati se kako je upotreba LSD-a ili kokaina ili heroina ili ljepila ili marihuane itd. nešto što će nas približiti prosvjetljenju, može samo osoba koja bježi od problema te je zbog premale količine ljubavi i sigurnosti ustranila što emocionalno, što psihički, pa sada uzdiže sve ono što će joj pomoći da se udalji od takvog svijeta, koji ju je više zlostavljao/zapostavljao doli hranio pozitivnom energijom.

Svako četvrto dijete je seksualno zlostavljano (po neslužbenim statistikama). Pitajte se sada koliko je djece fizički, psihički i emocionalno zlostavljano. Pitajte se sada uzimaju li ljudi droge da bi pronašli izgubljeni dio sebe, da bi se pokušali stopiti sa svojim unutarnjim ja, da bi se duhovno uzdigli? ili je uzimanje droge, pod krinkom spiritualnosti ili ne, samo poziv za pomoć?

Da ne bi bilo zabune, nisam ja neki zadrti čistunac, koji droge nije u životu probao. Daleko od toga. Život me je vodio u takvom smjeru da su sve nedozvoljene susptance našle svoj put do mene, uglavnom radi posla, ali neke i radi zabave. Nema ništa spiritualnog u tome. Samo bijeg od stvarnosti. Samozavaravanje.

Stoga, ponavljam, ako je LSD supstanca koja potpomaže spiritualni rast i razvoj pojedinca, tada je to u svakom slučaju i kokain, a bogami i npr. ljepilo (čiji su halucinogeni efekti neusporedivo jači/bolji od LSD-a).
..........
Ipričavam se korisnicima, koji su mi se obratili, što nisu ponaosob dobli direktnu repliku.
Naime, zaključila sam kako je ovakav pristup, obzirom na osjetljivost ove teme, ipak bolji.
To što ti kažeš, stoji, ali, problem je taj što mi baš ne živimo u idealnom okruženju, pogotovo ne za nekakav duhovni rast.
Zašto uz to onda ne spomeneš i prehranu punu aditiva, zagađeni zrak, način života?
Po tvojoj logici, nikakav spiritualni rast nije uopće više moguć, obzirom na okolinu. To što ti kao ne koristiš te supstance, ne čini te duhovno uzdignutijom, nego par nas što smo napravili neke proboje u tom smjeru sa tim supstancama. Za čovjeka koji živi na zapadu, neke od tih supstanci su nužne za proboj te vrste, ali nisu dovoljne.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:20   #27
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Koka ima svoje mjesto u spiritualnom rastu i razvoju čovjeka isto koliko i LSD, marihuana, herioin, ljepilo itd.
Kasnije ću napraviti paralelu sa lsd-om, za koji se je čak troje korisnika složilo da mu je mjesto na duhovnosti!
Moja, uskoro postavljena paralela, zajedno sa uvodnim postom, garantirano će ukazati na svekoliku blagodat upotreba (čitaj zloupotreba) droga sa svrhom duhovnog uzdizanja.
oh bože
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:22   #28
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
LSD prouzrokuje slijedeće "duhovne efekte":
Proširene zjenice, povećana temperatura, znojenje, gubitak apetita, nesanica, suha usta, tremor, ubrzan srčani ritam, povećani krvni tlak, deluzije i vizualne halucinacije, paranoidna psihoza, depresija, srčani zastoj.

Kokain prouzrokuje slijedeće "duhovne efekte":
Proširene zjenice, povećana temperatura, bizarno ponašanje, agresivnost, tremor, ubrzani srčani ritam, povećani krvni tlak, vrtoglavica, paranoja, nemir, slušne halucinacije, srčani zastoj, paranoidna psihoza.
.............

Eto, kad se napravi ovakva paralela, lijepo se može vidjeti koliko se osoba može spiritualno uzdići pomoću LSD-a, a koliko pomoću kokaina.

Može li meni sada, kad su sličnosti između ove dvije božanstvene supstance toliko jasne i znakovite, itko objasniti zašto kokain nema veze sa spiritualnošću, a LSD ima?

Zaključno;
Čemu biti strpljiv i raditi na sebi? Čemu zdrava prehrana, sport i meditacija? Čemu? Zašto?
Zar nije bolje uzeti kokain i odmah uplivati u nove razine svijesti tj. promtno otkriti različita stanja vlastitog duha?

Jer, loše stvari se uvijek događaju nekom drugom! (dok se ne dogode meni tj. tebi - ali to baš i nije toliko bitno. da.)

http://www.emedicine.com/emerg/TOPIC102.HTM
http://pb.rcpsych.org/cgi/reprint/20/7/410.pdf
http://www.usdoj.gov/dea/concern/concern.htm
http://www.emedicine.com/ped/TOPIC2809.HTM
TRčanje super maratona to isto prouzrokuje
i recimo nejedenje: ne jedes i ne oijes vodu 5 dana pa da vidis sto srce lupa i ka su zjenice široke i kak ti se manta
Višednevnan neprivacija sna to sve uzrokuje..

itd
itd

A da je kokain halucogen prvi put čujem
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:34   #29
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Nepojmljivo je pomisliti kako bilo koja supstanca, bila okarakterizirana od osuđenog kriminalca kao spiritualnom ili ne, koja iskrivljuje percepciju/razmišljanje/emocije/stavove/itd, može biti u funkciji spiritualnog rasta i razvoja.
Spavanje i sanjanje iskrivljuje percepciju

Quote:
Da ne bi bilo zabune, nisam ja neki zadrti čistunac, koji droge nije u životu probao. Daleko od toga. Život me je vodio u takvom smjeru da su sve nedozvoljene susptance našle svoj put do mene, uglavnom radi posla, ali neke i radi zabave. Nema ništa spiritualnog u tome. Samo bijeg od stvarnosti. Samozavaravanje.
meni se čini da si ti lijećeni ovisnik jel možda ha(samo nagađam naravno) ?
Tako mi se činiš.. boriš se ovdje na forumu protiv onoga čega se boriš u stvarnom životu(ili si se borio)
__________________
There can be no two substances of anything in the universe, two substances, two Minds or two beings.
Cheshire Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 17:20   #30
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Nepojmljivo je pomisliti kako bilo koja supstanca, bila okarakterizirana od osuđenog kriminalca kao spiritualnom ili ne, koja iskrivljuje percepciju/razmišljanje/emocije/stavove/itd, može biti u funkciji spiritualnog rasta i razvoja.
meni nije nepojmljivo, ali mislim da je nepotrebno i da moze imati vise stete nego koristi. A kako moze koristiti? Pa bila je jedna rasprava na temi "duhovnih putovanja" oko besmislenosti punovanja/hodocasca kada je sve u nama... pa i je i nije tako. Promjena okoline, kulture itd ima svoj uticaj. AKo stalno zivis u okvirima odredjenog mentalioteta/kulture/klime/itd ne mozes sam po sebi maknuti te okvire. U stvari ne mozes ih potpuno maknuti nikad, ali ih mozes uciniti labavijim i postati svjestan tih uvjetovanosti zivotom u sredini gdje su stvari sasvim drugacie postavljene, vrijednosti, moral itd imaju malo drugacije standarde, mentalni sklop je drugaciji...

mislim da slicno tomu i droga moze napraviti pomak pecepcije. I mislim da jednako mogu prouzrocit djetinjasto preuvelicavanje dogadjaja. Sa time da je ovo prvo samo djetinjasto, a drugo vec i moguce opasno. Uglavnom je problem dosta i u tome sto eksperimentiranje i otkrivanje novog zanima najvise neiskusne i (jos) nestabilne koji onda imaju i vise mogucnosti zglajzat.

Quote:
Uzmemo li čovjeka kao biće sastavljeno od fizičke, psihičke, emocionalne i spiritualne komponente, vjerujem da ćemo se svi složiti kako je onaj spiritualni čovjekov dio taj koji je čist, obzirom da ga je nemoguće (do)taknuti.
Droge, bilo narkotici ili halucinogeni itd., ni u kojem svojem aspektu ne mogu pročisiti tijelo čovjeka, a kamoli do te mjere da bi se tijelo moglo bolje povezati s duhom tj. spiritom.
slazem se da ne mogu. Ali vjerojatno mogu pomaknuti percepciju i dovesti do manje identifikacije sa nekim usvojenim navikama. Teoretiziram samo, nikad probo Koliko je to potrebno ili korisno tesko rec.

recimo da niti teske zivotne situacije nisu mozda po sebi duhovne, ali mogu biti pokretac duhovnih stremljenja, tj okidac osvjescivanja za nesto vise.

Quote:
Zavaravati se kako je upotreba LSD-a ili kokaina ili heroina ili ljepila ili marihuane itd. nešto što će nas približiti prosvjetljenju, može samo osoba koja bježi od problema te je zbog premale količine ljubavi i sigurnosti ustranila što emocionalno, što psihički, pa sada uzdiže sve ono što će joj pomoći da se udalji od takvog svijeta, koji ju je više zlostavljao/zapostavljao doli hranio pozitivnom energijom.

Svako četvrto dijete je seksualno zlostavljano (po neslužbenim statistikama). Pitajte se sada koliko je djece fizički, psihički i emocionalno zlostavljano. Pitajte se sada uzimaju li ljudi droge da bi pronašli izgubljeni dio sebe, da bi se pokušali stopiti sa svojim unutarnjim ja, da bi se duhovno uzdigli? ili je uzimanje droge, pod krinkom spiritualnosti ili ne, samo poziv za pomoć?
bez sumnje je o najcesce. Zanimljiva bi bila usporedba koristenja droga u kulturama gdje je onda dio tradicije i gdje se uzima cini mi se uglavnom ritualno, ali cak i svakodnevno radi olaksanja fizickih napora poput spominjanog zvakanja koke sa njenim korsitenjem na zapadu. Mislim da mi svi imamo jedan neumjereni, razmazeni i konzumeristicki stav tipa daj mi sve sada i odma. Sigurno je jedna stvar povremeno i rjetko uzimanje u pravilu (opet predpostavka samo) blazih supstanci iz prirode od onih procesiranih ili sintetiziranih, u obrednom kontekstu (koji fokusira um pa vjerojatno sprjecava lose tripove), pod kontrolom i moguce (opet predpostavka) uz pripremu tipa postova, obreda, duze izolacije i slicno sto se vec zna radit u inicijacijskim obredima... a nesto drugacija stvar kada mladi izgubljeni klinci bez korjena, jasne perspektive, kontrole i tradicije u tome lamataju po kemiji da bi se bolje osjecali.

Ako se takve stvari vec rade mislim da bi trebali samo ljudi koji imaju neku dozu zdravog razuma, dobro su informirani i nisu mladji od recimo 25 god... Iako sam osobno protiv bilo kakvog kemijskog cackanja ako nije bas apsolutno neophodno (iz medicinskih razloga).


Quote:
Stoga, ponavljam, ako je LSD supstanca koja potpomaže spiritualni rast i razvoj pojedinca, tada je to u svakom slučaju i kokain, a bogami i npr. ljepilo (čiji su halucinogeni efekti neusporedivo jači/bolji od LSD-a).
ne bih rekao buduci ocito posljedice bivaju drugacije. Napijes se i kvalitetnim i nekvalitetnim vinom i rakijom i svacime.. ali nije osjecaj isti, a bome ni "dej after". A vjerujem da su subjektivan dojam i svijest razliciti, ne moze se samo postojanje halucinacija uzet kao mjerilo icega. No opet se mozda guram di nije mjesto

Edit: uostalom dosta se istrazuje da se zna kako djeluju razlicite supstance u tijelu pa se lako i na vrlo provjerljivoj razini vidi razlika. Ako cemo dvije stvari poistovjecivati onda one moraju u tijelu/mozgu proizvoditi potpuno identicne reakcije, zar ne? A sumnjam da je to slucaj sa navedenim supstancama. Uostalom kad se spominje medicina ne bi bilo bas zgodno da iste ljekove psihijatar propise depresivcu, sizofrenicaru, covjeku sa migrenom ili necim petim samo zato sto utecu na svjest
Znaci da je i njihovo djelovanje razlicito i ne moze se svest pod isti kalup zbog par zajednickih simptoma.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 21:31   #31
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
...
Edit: uostalom dosta se istrazuje da se zna kako djeluju razlicite supstance u tijelu pa se lako i na vrlo provjerljivoj razini vidi razlika. Ako cemo dvije stvari poistovjecivati onda one moraju u tijelu/mozgu proizvoditi potpuno identicne reakcije, zar ne? A sumnjam da je to slucaj sa navedenim supstancama. Uostalom kad se spominje medicina ne bi bilo bas zgodno da iste ljekove psihijatar propise depresivcu, sizofrenicaru, covjeku sa migrenom ili necim petim samo zato sto utecu na svjest
Znaci da je i njihovo djelovanje razlicito i ne moze se svest pod isti kalup zbog par zajednickih simptoma.
Svakako. Imaš pravo. Međutim, moja namjera nije bila ukazati kako kokain i Lsd djeluju na identičan način, već kako i jedna i druga supstanca imaju neke, moglo bi se reći vrlo slične efekte, koje mnogi brkaju sa duhovnim spoznajama. Na žalost.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 00:52   #32
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Svakako. Imaš pravo. Međutim, moja namjera nije bila ukazati kako kokain i Lsd djeluju na identičan način, već kako i jedna i druga supstanca imaju neke, moglo bi se reći vrlo slične efekte, koje mnogi brkaju sa duhovnim spoznajama. Na žalost.
hm
ako je tebi znojenje duhovna spoznaja, onda ti ne samo da nemaš pojma o LSD-u, nego nemaš pojma niočemu
zaista neznam što tražiš ovdje na duhovnosti.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 01:56   #33
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
i jedna i druga supstanca imaju neke, moglo bi se reći vrlo slične efekte, koje mnogi brkaju sa duhovnim spoznajama.

nebi se moglo reci
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 02:39   #34
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
nebi se moglo reci
Mogu ja zbog tebe ponoviti neke stvari. Nije problem.

Kokain izaziva slušne halucinacije.
LSD izaziva vidne halucinacije.
........................................
I Kokain i Lsd izazivaju halucinacije.

Kokain može dovesti do psihotičnog stanja.
LSD može dovesti do psihotičnog stanja.
............................................
I Kokain i LSD mogu dovesti do psihotičnog stanja.


Halucinacije i psihotična stanja iskrivljuju percepciju i dovode osobe do raznoraznih zabluda, od kojih je u mnogih prisutna upravo ona da se osoba duhovno uzdiže, što je može odvesti do sve češće uporabe (čitaj zlouporabe) droga.


Česta uporaba (čitaj zlouporaba) kokaina povećava rizik od srčanog zastoja.
Česta uporaba (čitaj zlouporaba) LSD-a povećava rizik od srčanog zastoja.
.................................................. ......................
Česta uporaba (čitaj zlouporaba) i kokaina i LSD-a povećava rizik od srčanog zastoja.


(inače luiz, obzirom da se često susrećemo u zadnje vrijeme, možda bi bilo dobro da pogledaš može li ti koji upis na OVOJ temi pomoći da povećaš svoju sposobnost argumentacije )
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 10:37   #35
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Mogu ja zbog tebe ponoviti neke stvari. Nije problem.

Kokain izaziva slušne halucinacije.
LSD izaziva vidne halucinacije.
........................................
I Kokain i Lsd izazivaju halucinacije.

Kokain može dovesti do psihotičnog stanja.
LSD može dovesti do psihotičnog stanja.
............................................
I Kokain i LSD mogu dovesti do psihotičnog stanja.


Halucinacije i psihotična stanja iskrivljuju percepciju i dovode osobe do raznoraznih zabluda, od kojih je u mnogih prisutna upravo ona da se osoba duhovno uzdiže, što je može odvesti do sve češće uporabe (čitaj zlouporabe) droga.


Česta uporaba (čitaj zlouporaba) kokaina povećava rizik od srčanog zastoja.
Česta uporaba (čitaj zlouporaba) LSD-a povećava rizik od srčanog zastoja.
.................................................. ......................
Česta uporaba (čitaj zlouporaba) i kokaina i LSD-a povećava rizik od srčanog zastoja.


zaključak: neupotreba kokaina i lsd-a je recept za besmrtnost.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:23   #36
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
zaključak: neupotreba kokaina i lsd-a je recept za besmrtnost.
Kako to da ljudi onda umiru? Koka je jednostavno jedan od boljih imuno boostera a LSD jedan od boljih umo-boostera. Stvar je u tome što se koka proizvodi u rafiniranoj i štetnijoj formi a LSD se uzima u prevelikim dozama. Koka je jedna od 3 biljke (još mak i konoplja) čiji je uzgoj zabranjen u cijelom svijetu kroz UN restrikcije. Zašto bi za Boginju milu uzgoj koke bio zabranjen u Hrvatskoj? Tko je ikad uzgajao koku u Hrvatskoj? Takvi fakti daleko od razuma govore na čijoj strani medalje um caruje.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 09:57   #37
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Kako to da ljudi onda umiru?
Neznam, to pitaj onu enky, ne mene.

Quote:
Koka je jedna od 3 biljke (još mak i konoplja) čiji je uzgoj zabranjen u cijelom svijetu kroz UN restrikcije. Zašto bi za Boginju milu uzgoj koke bio zabranjen u Hrvatskoj? Tko je ikad uzgajao koku u Hrvatskoj? Takvi fakti daleko od razuma govore na čijoj strani medalje um caruje.
zanimljivo je to da je konoplja zabranjena zbog pamučnog lobija.. i oni su počeli plasirati gomile dezinformacija naciji, koje su u rangu goebelsove propagande.
Mak, se sva sreća još može kod nas legalno kupiti..
A koka, koliko mi je poznato, kod nas ne raste.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:43   #38
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post



zanimljivo je to da je konoplja zabranjena zbog pamučnog lobija..
I zbog lobija industrije papira i petrokemikalija. Da konoplja nije zabranjena u cijelom svijetu, danas ne bi imali plastične vrećice, najlonke i naftnu krizu. Također ne bi bilo ni gladnih ni beskućnih jer je konoplja jedina moguća zelena industrija.

Moja zanimljivost kaže da je koka toliko dobra za čovjeka da ne bi bilo bolesnih ili nemoćnih da je imamo svi. Ovo se dakako ne odnosi na kokain uopće.

U svakom slučaju koka, konoplja i mak su tri lijeka i zabranjena su.

Uzgoj maka, konoplje i duhana legalan je u Hrvatskoj pod određenim uvjetima koje propisuje Zakon i regulira policija. Konoplja se vodi pod tekstilnu biljku i odriču joj se potencijali u ishrani i medicini. Takav stav, da vodeći političari svih zemalja, zatvaraju oči pred ovim činjenicama, dovodi do toga da slijepi vode apsolutne invalide. Ako je laž i glupost vodilja političara, ljudi koji ih slijede ne mogu uopće izdići svoje sudbine iznad gluposti i laži.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 10:52   #39
u zdravstveni dio ne bih ulazio jer ne znam, no vjerojatno je razlog skepse mogucnost zloupotrebe u druge svrhe.

Nego zanima me u vezi plastike i nafte kako bi to promjenilo? Nije pitanje moze li se od necega nesto raditi nego sto je jeftinije, tj isplativije proizvodjacu. Ima i sada alternativnih materijala, al je jednostavno najlakse, naprakticnije i najjeftinije uvalit plastiku. Moze se jedino zakonskim regulativama prilagodjavati iz ekoloskih razloga, da je ekologija isplativija ne bi se trebalo oko toga ni gnjavit jer bi trziste samo isfuralo sto mu vise odgovara
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 11:00   #40
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
u zdravstveni dio ne bih ulazio jer ne znam, no vjerojatno je razlog skepse mogucnost zloupotrebe u druge svrhe.

Nego zanima me u vezi plastike i nafte kako bi to promjenilo? Nije pitanje moze li se od necega nesto raditi nego sto je jeftinije, tj isplativije proizvodjacu. Ima i sada alternativnih materijala, al je jednostavno najlakse, naprakticnije i najjeftinije uvalit plastiku. Moze se jedino zakonskim regulativama prilagodjavati iz ekoloskih razloga, da je ekologija isplativija ne bi se trebalo oko toga ni gnjavit jer bi trziste samo isfuralo sto mu vise odgovara
Pa definitivno nije tada bilo isplativo proizvođaču pamuka, pa su se kako rekoh propagandom kojom se ni goebels nebi posramio potrudili da konoplja postane ilegalna.
__________________
Postoji mjesto gdje ljudi ljube druge, gdje se raduje i uživa, gdje se razvrati i bludi, gdje je jede i pije, gdje pod baldahinima i divanima maglu stvaraju oblaci Makova, gdje Androgini Bog Jarac opslužuje i žene i muškarce; jer oni su jedno. A vi, nesretne Budale, umrite jer želite mrijeti. Tko se ne raduje Životu, nije ga ni dostojan.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.