Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2013., 12:35   #621
mene od sinoć bole ramena, leđa i vrat. mirovanje mi traje već duže vrijeme i kako sam sad u drugom tromjesečju, ubrzalo mi se debljanje i narastao je trbuh. Mislim da to sve skupa radi dodatni pritisak na kosti dok ležim na boku po cijele dane, a posebice na vratnu kralježnicu, pa me zato ramena ubijaju!!!
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:57   #622
Quote:
anpi kaže: Pogledaj post
mene od sinoć bole ramena, leđa i vrat. mirovanje mi traje već duže vrijeme i kako sam sad u drugom tromjesečju, ubrzalo mi se debljanje i narastao je trbuh. Mislim da to sve skupa radi dodatni pritisak na kosti dok ležim na boku po cijele dane, a posebice na vratnu kralježnicu, pa me zato ramena ubijaju!!!
ja sam sada u 35tjednu šta se tiče debljanja i kod mene je tako, svaki mjesec sam dobivala po 1kg, a sad zadnjih mjesec dana dobila sam 3kg ginekologica mi je odmah skrenula pažnju da smanjim unos hrane sad, jer zadnja 2mjeseca su najgora za kile, aaaa jaaaa ... gladna stalno, upravo sada zadnjih 3tjedna.
Nočas, su me tako boljele nogeee, kako bi se po malo okretala na bok, tako su me grčevi u nogama hvatali i prepone me ubijale... Strašno! onda se moram malo dignuti, prošetati par koraka po sobi i onda je ok... nekih 3sata, poslije opet isto
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 17:18   #623
Evo i mene na bolovima)
Vidin dugo nema nikoga neko vrime...
Meni je naime krenila neka ol oko pupka ili u samome pupku, ne znan zašto. Iman hematom ili bolje rečeno hematomčinu pa znan da me jajnici bole zbog toga, ali ovo mi je potpuna bovost i ne sviđa mi se baš. Naime po M san trudna 12+2, a po vel ploda 11+2 pa sad, ako ima tu neka teta šta bi mi mogla pomoći malo bilo bi mi to suupeer i naravno ako ja kojoj mogu pomoći bilo bi mi drago)
JustBegginer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 23:08   #624
prijavljujem novu bol u trudnoći.. u zglobu desne ruke - od miša jer sam po cijele dane na forumu
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 06:53   #625
Quote:
JustBegginer kaže: Pogledaj post
Meni je naime krenila neka ol oko pupka ili u samome pupku, ne znan zašto. Iman hematom ili bolje rečeno hematomčinu pa znan da me jajnici bole zbog toga, ali ovo mi je potpuna bovost i ne sviđa mi se baš. Naime po M san trudna 12+2, a po vel ploda 11+2 pa sad, ako ima tu neka teta šta bi mi mogla pomoći malo bilo bi mi to suupeer i naravno ako ja kojoj mogu pomoći bilo bi mi drago)
Ja sam takoder imala hematom koji je bio popracen smedim iscjetkom i jakim bolovima (nemogu reci tocno gdje me bolilo jer je bilo toliko jako da nisam mogla odrediti tocno mjjesto ali između pupka i jajnika otprilike). Sada sam 10+5, vec tjedan dana me ne boli, nemam smedi iscjedak i ne osjecam nista... osim panike (neznam da li je normalno da vise nista ne osjecam) sutra idem na pregled i jedva cekam da me doktorica malo smiri. od mirovanja i lezanja me bole leda, ali to je klasika...
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:22   #626
Quote:
znam ja kaže: Pogledaj post
Ja sam takoder imala hematom koji je bio popracen smedim iscjetkom i jakim bolovima (nemogu reci tocno gdje me bolilo jer je bilo toliko jako da nisam mogla odrediti tocno mjjesto ali između pupka i jajnika otprilike). Sada sam 10+5, vec tjedan dana me ne boli, nemam smedi iscjedak i ne osjecam nista... osim panike (neznam da li je normalno da vise nista ne osjecam) sutra idem na pregled i jedva cekam da me doktorica malo smiri. od mirovanja i lezanja me bole leda, ali to je klasika...
Moje osobno iskustvo je bilo da kad su mi prestali bolovi to je bija dobar znak jer se hematom počea repsorbirati odnosno nestajati, ali san ja nakon tog pregleda opet počela zvirkati malo i šetkati se tako da mislin da mi ti bolovi znače da se ON opet aktivira. Iden za dva dana na pregled pa ćemo viditi.
Meni stvarno nisu bili veliki bolovi, a osjetila bi bol u jajnicima, mao jednom malo drugom, pa onda onako u liniji kukova, pa onda tamo negdi ni sama ne znan di, na netu san našla da se tu nalaze nekakvi ligamenti maternice (round ligaments- našla san na eng masu toga, a na hrv normalno ništa :/) Križa su me isto bolila od ležanja i kukovi i ramena su me znala zaboliti s vrimena na vrime, isto tako od ležanja.
Ugl, nemoj ništa paničariti, ako su ti svi ostali simptomi tu, nedostatak boli je dobar znak.
Koliko si mirovala? Meni je stvarno više puna kapa. Znan svi govore samo nek dođe bebica i to, lako ćemo naći strpljenje bla bla bla. I sa svin se tin ja slažen, jedva čekan da vidin ovoga malo vražićka) Ali brate mili polako se već osjećan ka invalid. Srića pa mi ovaj moj dobar čovik sve živo po kući radi, trpi moje ispade tren nervoze pa deranja pa plača itd. to je valjda sve normalno. Kod mene već dugo nema krvarenja, fala Bogu na tome!! Ali bolovi su konstantno tu, malo ih osjetin malo ne i zadnjih me par dana više boli dok ležin nego kad se krećen
Sad će ti još malo pregled pa će te to umiriti, ali mislin da se ne bi tribala nervirati jer s tin samo još gore napravimo. Polako i smireno, malo pogladiti trbuh, popričati s bebon i tako to
Tebi želin svu sriću, a ja se nadan da me neće više to žicati. Viditi ću i ja u petak,a do onda ulagano
JustBegginer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 11:25   #627
evo meni je termin sada 19og, leđa me dole bole za poludjeti, pa sam u frci da nisu to trudovi baš ono kad treba krenuti u bolnicu, jer mi je tako i sa drugom trudnoćom bilo, samo bolovi u leđima, zadnjih pola sata sam imala ono prave bolove i leđa i donji dio trbuha, a meni treba do bolnice oko 20minuta... uhhhh....
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:17   #628
Evo meni proša pregled. Hematoma više nema, ali mi je posteljica nisko. Ali neću se zbog tpoga nervirati, nije to najgore šta može biti. Pitala san dr za tu bol u pupku i uglavnom žena nema pojma. Kaže da to nije tipično za trudnoću, tako da je vjerojatno to šta san mislila, neki živac ili slično. Znam ja- jesi bila na pregledu, kako je prošlo?Šta govori ''podstanar'' hematom?
JustBegginer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 16:24   #629
Bila sam, ali nije mi radila vaginalni nego uzv preko trbuha, zato sto mi je radila papu i briseve (valjda da me ne maltretira previse). Jako se lose vidjelo, ali beba pliva i srceko kuca, a za 4 tjedna idem povovo pa cemo vidjeti kako treba
znam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 14:21   #630
[B]ZNAM JA[B] čin te naručila za tek 4 tjedna to ti je dobar znak jer tako naručuju u urednoj trudnoći, a ako im je nešto sumnjivo ili ako postoji neka eventualna opasnost onda češće. Mene je bilo naručivalo prvo svaka dva tjedna, onda tri i sad je na zadnjem pregledu kad je ustanovila da je fala Bogu sve ok rekla da dođen za 4 tjedna. Yeey, jedva čekan pa će se viditi šta je ovaj mali akrobata unutra Mi smo bacili oko na 4D i odma san se rastopila. Dala mi je dr i sliku, vidu se i oči, usta, nosić, prekrasno!!)
JustBegginer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 08:18   #631
Ocajna sam, trudna tek 6 tj i jucer krenula ustati i bum ne moze ni lijevo ni desno :-( :-(
Nije me uvako ulovilo u ledjim godinama. Radi se o donjem dijelu ledja, bolovi su jaki a ja ne znam sto napraviti da si pomognem :-( u prvom tromjesecju ne smijem piti nista ili barem moram sto vise izbjegavati, lupocet mi ne pomaze.
Ocajna sam jer imam i malog dvadesetmjesecnog djecaka a jos je i nedjelja.
Vumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:32   #632
ja sam u 5.tj trudnoce i vec me lijevi kuk rastura, i kad sjedim i kad lezim, pitam se sta ce bit za par mjeseci
marijaana2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 15:20   #633
Pozdrav cure/žene,

zanima me je li se može ići u trudnoći na fizikalnu terapiju. Svake godine idem 1-2 puta na fizikalnu i sada bi opet trebala ići jer su mi počele trnuti ruke i noge, tako da ne znam kako ću izdržati do kraja trudnoće, a trenutačno sam u 10-om tjednu.
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 02:26   #634
Naravno da se može ići na fizikalnu, samo kod nekog tko je više usmjeren na fizioterapiju u ginekologiji i porodištvu. Od toga možeš samo profitirati.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 16:02   #635
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Naravno da se može ići na fizikalnu, samo kod nekog tko je više usmjeren na fizioterapiju u ginekologiji i porodištvu. Od toga možeš samo profitirati.
A to bi trebala tražiti ginekologicu ili dr. opće prakse. A tko bi to točno bio usmjeren na fizioterapiju u ginekologiji na području ZG?
nefreteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:20   #636
Malo podižem temu. Trudna sam 39tt i prije 2 dana me ulovio grozan išijas u lijevoj nozi, jedva hodam. Meni je to koma jer do sada nisam imala nikakvih problema i stalno sam bila u pokretu. Hvala bogu pa sam na samom kraju. Jel mogu nešto učiniti da si malo olakšam bol jer imam malo dijete i koma sam ovako nepokretna. Help
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 14:37   #637
ja sam dobila strogo ležanje - kauč i wc.
i to je to.

ležala tako 4 dana i uspjelo proći. nisu mi smjeli ništa dati - tako su barem rekli.


gud lak!
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 15:40   #638
Quote:
keiTee kaže: Pogledaj post
ja sam dobila strogo ležanje - kauč i wc.
i to je to.

ležala tako 4 dana i uspjelo proći. nisu mi smjeli ništa dati - tako su barem rekli.


gud lak!
Joj s malim djetetom teško da mogu strogo ležati, ali ću probati bar malo. tnx
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 10:53   #639
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Joj s malim djetetom teško da mogu strogo ležati, ali ću probati bar malo. tnx
trudi se koliko možeš.

znam da nije jednostavno, ali, na žalost, to ti je jedina pomoć.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 10:51   #640
Evo i mene na ovoj temi.
Luda od bolova.Sad sam 25 tjedana i na bolove u križima sam vec navikla.
Al od jucer imam neki pritsak dolje.Bole me kosti,pubicna kost.I BH kontrakcije.
Vec sam zabrijala sve moguce scenarije
Bila sam na pregledu prije 4 dana.Sve ok.

Jel imao netko ovak nekaj u ovim tjednima?
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.