Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 20:31   #1
Škola ezoterije

Poštovanje!
pred neko vrijeme sam čuo da u rusiji ima neka škola ezoterije za civile koju je pohađala čak i Hillary Clinton prije nego je postala Guverner(ica) države new york.
Navodno da se nalazi u Lenjingradu, no nisam siguran.

ono što znam je činjenica da ljudi u toj školi uče gledati na daljinu, vidjeti u mraku itd.. npr vidjeti raznim dijelovima tijela, upiti znanje iz knjige samo gledanjem u korice 15 min.. svašta, vrlo zanimljive stvari.

ALI.. nigdje ne mogu naći gdje je ta škola (učilište?), tko ju je osnovao i sl. ako bi netko bio ljubazan barem reći o čemu se tu radi??
Ima li netko tko nešto zna?

ne zanima me dim mak i vojne vještine, za to znam.
Nemam pojma gdje više tražiti, po internetu ne mogu niš nać, a ruski neznam.
Blueman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 16:17   #2
zanimljiva tema ali neznan nista o tome,volija bi da se tema razvije
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 19:48   #3
čuo sam i o nekoj mislim rumunjki koja je rođena slijepa, sa odumrlim očnim živcem koja sve vidi "unutarnjim okom".
ona ide po kući, kuha kavu, sve, kao da vidi, a ne služi se očima, ta ženska da uči svoj način "viđenja" u toj školi.

mislim da to zovu vidjeti u mraku, jer po opisu izgleda da ona vidi sve kao prikazano na ekranu u oku uma, u umu. ljudi koji to uče vježbaju to zatvorenih očiju, ili s povezom, može se vidjeti i na daljinu, ali ne metodom crtanja kao oni sa Farsight instituta i američke vojske, nego baš kao da si tamo, na mjestu koje gledaš umom.
slike su u boji.

po priči koju sam čuo, izgleda da oko tog "glavnog" ekrana ima 7-13 manjih ekrana na kojima se prikazuju neki znakovi, koji tvome umu u detalje objašnjavaju što u biti gledaš.
nisu znakovi koje mi znamo čitati, ali navodno, naš um lako shvaća njihovo značenje.

Inače, početnici da vide samo veliki ekran, a kasnije razviju vid tog polja pa postanu svijesni da postoje i ti manji, nešto kao interaktivni teletekst na stranim jezicima koje lako shvaćamo.

Žena koja je to razvila jednom je demonstrirala svoje mogućnosti NASA-i, i od tada radi i za njih.
mene zanima više o svemu tome a nigdje nemogu naći detalje, ništa.. Koliko vele u kini i rusiji ima desetak tisuća ljudi s tim mogućnostima, no nitko ne izlazi u javnost.

Također sam čuo da ti ljudi doživljavaju svijet drukčije, jer im se ne čini da su pokojne osobe "otišle", niti da vide vrijeme linearno, za njih su svi oni još živi, samo u svojem svijetu/realnosti..
sve im dođe nekako više 4D.
Blueman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 23:41   #4
HEUREKA!
http://www.bronnikovmethod.com/
evo, našao sam lika!
Neki Bronnik. svašta.. sad sam tako zainteresiran, idem doznat još na tu temu..
http://www.youtube.com/user/bronnikovmethod/videos

sad sam se sjetio. pred više godina sam gledao na tv-u u emisiji globalno sijelo, bio je lik negdje u lici, koji vidi kroz povez+metalni povez. i tako je vozio i auto. super stvar. mora da je genije kad je sam došao do toga..
Blueman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 17:37   #5
ako je ezoterija i rusija u istoj recenici gotovo sigurno da je muljaza.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2013., 21:01   #6
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ako je ezoterija i rusija u istoj recenici gotovo sigurno da je muljaza.
samo konstruktivne komentare molim..
Blueman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 15:05   #7
Da li je laz i naivno potvrdjivanje lazi konstruktivan komentar? Jednostavno je toliko muljaza i pseudoznanstvenih tvrdnji i prevara zadnjih desetljeca doslo iz Rusije (ili sa zapada pozivajuci se toboz na Rusiju) da je puno logicnije biti rezerviran prema svemu sto se u svijetu alternative na njih poziva nego ne biti.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:03   #8
Nekad je sve ovo "ono što znam je činjenica da ljudi u toj školi uče gledati na daljinu, vidjeti u mraku itd.. npr vidjeti raznim dijelovima tijela" blizu pored vas, a ljudi ne prepoznaju.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.