Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2017., 20:13   #5201
Kao prvo osoba koja ne kontrolira svoje misli (djeca) ne nogu kontrolirati svoju životnu situaciju i okolnosti, zato ih klatna uvlače u svoju igru u kojoj ne mogu pobijediti. Klatna djeluju kroz druge ljude pa pridavanje pažnje (energije) trenutnoj situaciji zadržava dijete u igri i oduzima mu energiju.
Ne treba se pretvarati kao da situacija nije dio našeg života nego biti hladan i apsolutno maknuti pažnju sa neželjene situacije. Ako dijete ne pridaje pažnju tome roditelji će se vjerojatno rastati ili će se dijete udaljiti daleko od situacije.
I najmanje pridavanje pažnje i važnosti problemu automatski privlači klatno i ono nas vuče za kuku i trza što nas sve više uvlači u negativno raspoloženje i na kraju izbacuje iz takta.

Potrebno je uključiti kapetana koji spava i kontrolirati naš brod (tok misli) da obraća našu pozornost na odredište i nigdje drugdje. Ovo je u početku jako težak proces jer nismo navikli kontrolirati tok naših misli.
Ali tko je pokušao kontrolirati tok svojih misli zna o čemu pričam, i zna da ga čeka odredište prema kojemu je usmjerena njegova pažnja. Ovo je jako težak posao za prosječnog čovjeka zato ni ne koristi ovaj princip koji je ključan ako ne želimo ovisiti o okolnostima.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:49   #5202
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Kao prvo osoba koja ne kontrolira svoje misli (djeca) ne nogu kontrolirati svoju životnu situaciju i okolnosti, zato ih klatna uvlače u svoju igru u kojoj ne mogu pobijediti.
U kojoj mjeri kontrolom misli odrasli mogu kontrolirati svoju životnu situaciju i okolnosti? Podržavaš li ideju da se odabirom pozitivnih misli moguće trenutno dovesti u područje visokih vibracija te tamo ostati?

Quote:
Ne treba se pretvarati kao da situacija nije dio našeg života nego biti hladan i apsolutno maknuti pažnju sa neželjene situacije.
Kako biti hladan ako si rođen s nekim fizičkim i(li) mentalnim poremećajem te kako tu činjenicu ignorirati apsolutno?

Quote:
Ako dijete ne pridaje pažnju tome roditelji će se vjerojatno rastati ili će se dijete udaljiti daleko od situacije.
Neće. Vidio sam dovoljno rl primjera koji takvo što ne potvrđuju. Dijete se može mentalno izolirati pa čak i fizički micati od žarišta, no i dalje će biti zahvaćeno situacijom. Da stvar bude gora, može steći naviku pasivnog prihvaćanja neželjenih okolnosti i ignoriranja problema.

Quote:
I najmanje pridavanje pažnje i važnosti problemu automatski privlači klatno i ono nas vuče za kuku i trza što nas sve više uvlači u negativno raspoloženje i na kraju izbacuje iz takta.
To ovisi o problemu, zar ne? Ako netko nije imao naročito loše početne uvjete, njegovi problemi mogu biti na razini nalaženja boljeg posla, stana i društva pa će onda ignorirati lošije, krećući se prema boljem. To je jednostavno. Što kad su početni uvjeti teži? Što kad su toliko teški, da nikakvo ignoriranje nije realno moguće (osim ako ćemo si pričati priče u maniri prosjaka, koji će se obogatiti, evo samo što nije)?

Quote:
Ali tko je pokušao kontrolirati tok svojih misli zna o čemu pričam, i zna da ga čeka odredište prema kojemu je usmjerena njegova pažnja. Ovo je jako težak posao za prosječnog čovjeka zato ni ne koristi ovaj princip koji je ključan ako ne želimo ovisiti o okolnostima.
Zašto je čovjeku koji tako kontrolira svoje misli potrebno dugo vremena da bi dostigao odredište koje ga čeka, ako je proces sasvim pouzdan?

Zadnje uređivanje Istiphul Amue : 04.06.2017. at 21:59.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 21:52   #5203
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Knjige o transurfingu nisu namijenjene djeci rođenima u disfunkcionalnim obiteljima niti djeci općenito...
Nedoumica je u vezi pojmova koje te knjige obrađuju, a ne knjiga samih. Bilo je za očekivati da je makar toliko jasno bez pojašnjavanja. Neki princip vrijedi ili ne vrijedi, neovisno o dobi uključenih.

Djeca općenito imaju vjerovanje čišće od odraslih, a i energije su im manje teške. Zar ne bi bilo logično da tzv. 'zakon privlačnosti' radi svoj posao u njihovom slučaju isto odnosno još i više? Ako padnu na guzicu, udarit će se i boljet će ih. Vatra će ih isto opeći, a voda smočiti. Kako to da fizikalni zakoni rade bez greške, a samo 'zakon privlačnosti' djeluje hirovito?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 22:11   #5204
Nema pozitivne - negativne misli i nikakve frekvencije, ima samo usmjeravanje pažnje u određenom smjeru. Gdje ih usmjeravaš tamo ćeš ići.
Ako želiš dokaz usmjeravaj svoje misli prema nečemu što ti ne proizvodi nikakvu sumnju, npr. Da ti određena ptica dođe na prozor, za tjedan, dva pa možda i par dana doći će ti takva ptica na prozor. Probaj pa se uvjeri sam.

Sama činjenica da se netko izolirao ili pokušava se maknuti od situacije znači da pridaje značaj situaciji i tu će ostati skroz dok daje svoju energiju.

Gle prestani voditi tuđu brigu i brini o sebi. Ja nisam imao financija za školu pa sama moja namjera da završim školu je završila sa time da sam i završio školovanje, bez novaca da platim školovanje i sa nemogućim uvjetima.
Prestani postavljati pitanja koja nemaju veza sa tvojom situacijom i usmjeri pažnju gdje želiš ići pa nećeš ovdje smarati sa takvim pitanjima. Dao sam ti primjer sa pticom, probaj pa ćeš vidjeti jel radi Transurfing ili ne.
Ako ne možeš kontrolirati svoje misli onda ni nemaš na šta računati kapetan broda ti spava.

Situacija se krene odvijati kroz par dana, sila koja povezuje sve utječe na druge ljude, okolnosti i sve potrebno da se situacija odigra točno kako je slika prenesena u eter. Ako ne možeš zadržati vjeru da je se već sve ostvarilo onda nemaš na šta računati.
Okolnosti se mogu promijeniti u trenu ali to su rijetki slučajevi jer je potrebno utjecati na druge ljude i okolnosti da se situacija odvije kako je zamišljeno.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 22:45   #5205
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Nema pozitivne - negativne misli i nikakve frekvencije, ima samo usmjeravanje pažnje u određenom smjeru. Gdje ih usmjeravaš tamo ćeš ići.
To nisu moje konstrukcije nego me zanimalo kako gledaš na izjave o kojima smo ovdje nedavno sporili i odgovorio si - nema nikakog usmjeravanja pozitivnih misli i rijetki su slučajevi da se može u trenu, jer okolnosti drugih. Samo to sam htio čuti

Quote:
Ako želiš dokaz usmjeravaj svoje misli prema nečemu što ti ne proizvodi nikakvu sumnju, npr. Da ti određena ptica dođe na prozor, za tjedan, dva pa možda i par dana doći će ti takva ptica na prozor. Probaj pa se uvjeri sam.
To ne govori ništa o učinkovitosti usmjeravanja pažnje nego o snažnim ili manje snažnim sinkronicitetima. No, sinkroniciteti nisu narudžbe. Probaj usmjeriti misli na to da ti cijelo jato ptica slijeće na prozor svako toliko, ako to radi tako kako si opisao. Reći ću ti odmah - ne radi.

Quote:
Sama činjenica da se netko izolirao ili pokušava se maknuti od situacije znači da pridaje značaj situaciji i tu će ostati skroz dok daje svoju energiju.
Na taj način možemo sve relativizirati i nikad ne objasniti kako doista radi mehanizam. Uvijek možeš reći da netko nije uspio zato jer je pridavao pažnju neželjenom, a ne zato jer nije bilo izvedivo.

Quote:
Gle prestani voditi tuđu brigu i brini o sebi.
Podsjetit ću te:

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Otvoreno. Molim forumase da se suzdrze od spustanja na osobnu razinu.
Nisam vodio nikakvu tuđu brigu nego mi se čini da na temi ne postoji niti načelni konsenzus kako mehanizam "transurfinga" u praksi radi pa postavljam pitanja u nadi da se to može iskristalizirati.

Quote:
Prestani postavljati pitanja koja nemaju veza sa tvojom situacijom i usmjeri pažnju gdje želiš ići pa nećeš ovdje smarati sa takvim pitanjima.
Opet ti. Još jednom:

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Otvoreno. Molim forumase da se suzdrze od spustanja na osobnu razinu.
Quote:
Dao sam ti primjer sa pticom, probaj pa ćeš vidjeti jel radi Transurfing ili ne.
Primjer s pticom je bez veze, jer nasumične sinkronicitete možeš tumačiti prema nahođenju. Zamisli da ti orao sleti na prozor svakih tjedan ili dva pa se uvjeri sam da ne radi. Ne trebam ti ja za to. Uostalom, meni su vrapci i golubovi u grupicama slijetali na balkon i bez da sam ih zvao, a sad više to ne rade. Čega je to dokaz?

Quote:
Ako ne možeš kontrolirati svoje misli onda ni nemaš na šta računati kapetan broda ti spava.
Kažeš da možeš kontrolirati misli, a ovo nije prvi puta da osjećam iziritiranost u tvojim porukama (pogledaj dijelove gdje sam ti citirao moderatora). Kakvo je to kontroliranje misli, ako ti emocije odaju uznemirenost?

Quote:
Situacija se krene odvijati kroz par dana, sila koja povezuje sve utječe na druge ljude, okolnosti i sve potrebno da se situacija odigra točno kako je slika prenesena u eter.
Točno kako je slika prenesena? Zezaš se? Kroz par dana? Zašto onda nisi na Jadranu, na 60-metarskoj jahti? Ah, da, ni Zeland nije. On se financira od prodaje knjiga, a i ti moraš raditi
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 22:45   #5206
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Nema pozitivne - negativne misli i nikakve frekvencije, ima samo usmjeravanje pažnje u određenom smjeru. Gdje ih usmjeravaš tamo ćeš ići.
Ako želiš dokaz usmjeravaj svoje misli prema nečemu što ti ne proizvodi nikakvu sumnju, npr. Da ti određena ptica dođe na prozor, za tjedan, dva pa možda i par dana doći će ti takva ptica na prozor. Probaj pa se uvjeri sam.
Jel mora bit baš ptica ili može i Porezna uprava? Jer nikako da mi doleti njihovo riješenje iako ga čeznutljivo i pozitivno prizivam već godinu i dva mjeseca.

Kako je to moguće, jel za ptice vrijedi neki dugačiji rok? Ili se stvari događaju kad se događaju, možda ovisno o ažurnosti referenata Porezne uprave, tko će znat? Ili o tome da onaj tko primjerice želi završiti školu, nađe načina pa završi školu?

Motivacija je velika stvar. A katkad i žnore pomažu, pa bih ja možda za svoj slučaj trebala potražit neku žnoru.

Je se čini da po ZP-u to neće tako skoro biti riješeno.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:23   #5207
Nisam ni najmanje izritiran tvojim pitanjima iako znam da bi to želio... Žao mi je što ti kvarim doživljaje.

Meni nije potrebna jahta u ovom trenutku imam dosta novaca za svoje potrebe; Vodim svoj biznis a tek sam u dvadesetima, skroman sam ja dečko, i ne treba mi skupi sat ili jahta da pokažem svoju važnost drugima, nemam ništa od toga i baš me uveseljava red, rad i disciplina. Šta će mi jahta kad ne uživam na moru, ja sam više tip za šetnju i rekreaciju, prirodu. Imam vlastiti vinograd pa volim tamo provoditi vrijeme, lijepse mi je to nego da sam na moru. Ali to sam ja, svatko je individualan.
Inače ja sam se izlječio od neizlječive bolesti i zato znam da principi Transurfinga rade, sve ostalo su izgovori i priče za ljenguze koji nisu spremni za težak mentalni rad. Pametnome dosta...
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:36   #5208
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Inače ja sam se izlječio od neizlječive bolesti i zato znam da principi Transurfinga rade, sve ostalo su izgovori i priče za ljenguze koji nisu spremni za težak mentalni rad. Pametnome dosta...
koliko teško treba mentalno raditi da Porezna napokon pošalje riješenje?

Ili Zp ''pali'' samo za ptice i teške bolesti? Ako ne, za što još? Zašto ne pali za sve?
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 00:46   #5209
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Nisam ni najmanje izritiran tvojim pitanjima iako znam da bi to želio... Žao mi je što ti kvarim doživljaje.
Gore su ti tvoje rečenice, ako si zaboravio što si napisao. Možeš pogledati i starije postove, u kojima se reakcija da svesti na uvijek istu - prestani se neslagati sa mnom!

Quote:
Meni nije potrebna jahta u ovom trenutku imam dosta novaca za svoje potrebe; Vodim svoj biznis a tek sam u dvadesetima, skroman sam ja dečko, i ne treba mi skupi sat ili jahta da pokažem svoju važnost drugima, nemam ništa od toga i baš me uveseljava red, rad i disciplina. Šta će mi jahta kad ne uživam na moru, ja sam više tip za šetnju i rekreaciju, prirodu. Imam vlastiti vinograd pa volim tamo provoditi vrijeme, lijepse mi je to nego da sam na moru. Ali to sam ja, svatko je individualan.
Opet nisi shvatio
Tvoja navodna skromnost je prije bijeg nego odgovor na tvrdnju da se "kroz par dana okolnosti i situacija poslože točno tako kako je slika prenesena u eter". Kažeš da si mlad, ali ne misliš li da su ti izjave ipak malo prepotentne za nekog čije se realizacije kreću u rasponu između vlastitog vinograda i šetnji u prirodi (ne da u tome ima nešto loše)?

Quote:
Inače ja sam se izlječio od neizlječive bolesti i zato znam da principi Transurfinga rade, sve ostalo su izgovori i priče za ljenguze koji nisu spremni za težak mentalni rad. Pametnome dosta...
Izliječio si se od neizlječive... čuo si za pojam oksimoron, nadam se?
Težak mentalni rad je, pretpostavljam, potreban za šetnje u prirodi i relaksaciju?

Ništa od orla na prozoru? Samo vrapci i ptičice s okolnog drveća?
Naravno, mogao bi ilegalno kupiti orla, ali skroman si i samozatajan pa to ne dolazi u obzir. Ukratko, transurfingom se sve može, ali to se ne radi, jer nećemo valjda pokazivati svoju važnost drugima
Bože sačuvaj! Samo ćemo pisati na takav način - razmetljiv. Tko je vidio pokazivati u stvarnosti...
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 01:30   #5210
Ne budi ljubomoran i zavidan; to su destruktivni osjećaji. i ti možeš imati to sve pa i više, a iskreno se nadam da ćeš i imati.
Ne zaboravimo da sam većinu toga poatigao bez Transurfinga odnosno slajdova, iako sam ja čovjek koji radi, nisam lijen i znam što želim. Ja kad nešto želim cijeli svemir se posloži tako da to i dobijem. Vrijeme i novac mi ne znače apsolutno ništa i znam kuda idem. Ako misliš da ćeš sve postići bez padova i poteškoća, u gadnoj si zabludi.

To nije nikakva umišljenost ili arogancija ti ne shvaćaš kakav je to mentalni sklop pobjednika. Mentalni sklop kad si sam protiv svih mogućnosti i izgleda. Za to trebaš biti izgrađena ličnost, nepokolebljivog karaktera. Ako nemaš svoje ja svijet će te pojesti, pogotovo ako ne možeš biti hladnokrvan prema porazima i padovima.

Meni i je žao što prolazis kroz tu patnju ali ako se ti ne promijeniš ništa se neće promijeniti za tebe.
Ja ti kažem šta sam postigao a tvoj sarkazam samo potvrđuje koliko si ogorčen, ne budi takav ja stvarno nemam ništa protiv tebe ili bilo koga. Budi dobar i dobro će ti se vratiti, sve se u životu vrati kao bumerang a ljutnja i ogorčenost ti neće ništa dobroga donjeti.

Prijatelju snaga je kad je sve protiv tebe a ti i dalje imaš vjeru da je sve u redu i da će se dobro odigrati za tebe. Lako je imati vjeru i vrtiti slajd kad je sve u redu i bajno u životu. Zato ti kažem, nemaš ti pojma šta znači težak mentalni rad.
Ne možeš ti ni naslutiti o čemu pričam kad kažem da cjelo vrijeme moraš vjerovati u sebe i svoju viziju!
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 05:36   #5211
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Nije važno volite li nešto ili mrzite. Ako su vaše misli privezane za vaše osjećaje, energija misli učvršćuje se na određenoj frekvenciji - zato dopuštate da vas klatno uhvati - i prebacujete se na odgovarajuće linije života na kojima predmeta fiksacije ima u izobilju.
Ako nešto ne želite imati jednostavno nemojte o tome razmišljati, ravnodušno prolazite pored toga i to će nestati iz vašeg života.
Izbaciti iz života ne znači izbjegavati, nego ignorirati. Izbjegavati znači pustiti u svoj život, ali se aktivno truditi izbaviti se. Ignorirati znači nikako ne reagirati i, stoga, ne imati.

Zamislite da ste radio. Svaki dan se budite i slušate mrsku vam stanicu - svijet koji vas okružuje. Tako se prebacite na drugu frekvenciju!

Čovjek nastojeći se ograditi od svijeta neprekidno živi u napetosti. K tome, energija zaštitnog polja ugođena je na frekvenciju onog klatna protiv kojeg je usmjerena zaštita. A klatnu je upravo to i potrebno.
Njemu je svejedno kako dajte energiju - voljno ili nevoljno.

Kako se zaštiti od klatna?
Ne ulazim u igru klatna, ali se ni ne trudim od njega zaštiti. Jednostavno ga ignoriram.
Igra klatna ne zabrinjava me, ne pogađa. U odnosu na njega ja sam pust.
Glavni zadatak klatna je privući što više sljedbenika i od njih dobiti energiju.
Ako ignorirate klatno, ono će vas ostaviti na miru i priključiti na druge, zato što ono djeluje samo na one koji prihvaćaju njegovu igru, odnosno započinju emitirati na njegovoj frekvenciji.
Odlično je ovo.
Dobro dođe prisjetiti se jer mnogi pokleknu čim malo zaborave ili čim ih iz gomile informacija kojima smo svi bombardirani, povuče neka nova besmislica...
Ovaj recept za ignoriranje je savršen.
Sto puta provjeren i nikad nije omanuo.

Moram i ovo izvdvojiti jer je odlično opisano:
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ne treba se pretvarati kao da situacija nije dio našeg života nego biti hladan i apsolutno maknuti pažnju sa neželjene situacije.

I najmanje pridavanje pažnje i važnosti problemu automatski privlači klatno i ono nas vuče za kuku i trza što nas sve više uvlači u negativno raspoloženje i na kraju izbacuje iz takta.

Potrebno je uključiti kapetana koji spava i kontrolirati naš brod (tok misli) da obraća našu pozornost na odredište i nigdje drugdje.
Ovo je u početku jako težak proces jer nismo navikli kontrolirati tok naših misli.
Ali tko je pokušao kontrolirati tok svojih misli zna o čemu pričam, i zna da ga čeka odredište prema kojemu je usmjerena njegova pažnja.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ako ne možeš kontrolirati svoje misli onda ni nemaš na šta računati kapetan broda ti spava.


Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Situacija se krene odvijati kroz par dana, sila koja povezuje sve utječe na druge ljude, okolnosti i sve potrebno da se situacija odigra točno kako je slika prenesena u eter. Ako ne možeš zadržati vjeru da je se već sve ostvarilo onda nemaš na šta računati. [/B]
Odlični opisi!

Da ne hvalim sad riječ po riječ, iako zaslužuje jer zbilja si odlično opisao kako to funkcionira i vjerojatno mnogima približio i pomogao da shvate...
Ja ću priložiti jedan odlomak vezan uz temu, a iz knjige Vrtlog (Vortex) od Esther Hicks. Vrlo zanimljivo postavljeno i objašnjeno...

Pogrešna pretpostavka # 4:
Došao-la sam ovamo živjeti život kako dolikuje i utjecati na druge da ga također žive na ispravan način. Ono što ja smatram ispravnim mora biti ispravno i za sve druge.

Niste došli u ovo fizičko iskustvo s namjerom da sve postojeće ideje reducirate na šačicu dobrih ideja koje svi prihvaćaju. Zapravo, namjeravali ste učiniti nešto sasvim drugo. Rekli ste: "Zaronit ću u more suprotnosti iz čega će se roditi nove ideje."

Tada ste shvaćali da će raznolikost ići u prilog radosnom širenju. Svi se žele dobro osjećati, ali ima toliko stvari koje drugi čine a zbog kojih se vi, dok ih promatrate, ne osjećate dobro da je sasvim razumljivo da ćete doći do zaključka da ćete se osjećati dobro samo ako budete utjecali na ponašanje drugih ili ako ih budete kontrolirali. Međutim, kada ih pokušate kontrolirati (pomoću utjecaja ili prisile) dolazite do zaključka da ne samo da niste u stanju zaustaviti ih već da što više obraćate pozornost na njih tim ih više unosite u vlastito iskustvo. Vaše društvo trenutno vodi rat protiv droge, siromaštva, zločina, protiv maloljetničke trudnoće, rat protiv raka, AIDS-a, terorizma... a sve to se samo sve više uvećava. Shvatite da tamo gdje želite biti ne možete stići tako što ćete kontrolirati ili eliminirati neželjeno.


Uostalom, tko je taj među vama tko treba odlučiti koji način života je "ispravan"? Posjeduje li to "znanje" najveća skupina, ili je u pravu skupina najbolje opremljena da ubija ostale skupine? Imaju li siromašni odgovor na to? Je li ključ tog problema u rukama bogatih? Koja religija je ona "prava"? Koji način života je "ispravan"? Je li ispravno imati djecu? Koliko ih treba imati? Ako žena ima djecu, je li primjereno da misli i na druge stvari? Smije li imati karijeru, ili mora misliti samo na djecu? Kako se muškarac treba odnositi prema svojoj ženi? Koliko žena treba imati?

Pogrešna pretpostavka: "Način na koji živi moja skupina, tj. naš način života jedini je ispravan, i zato se svi ostali načini moraju ukinuti jer se osjećam loše kada gledam nešto s čim se ne slaz em" čini osnovu većine nezadovoljstava na vašem planetu. Ne osjećaju bol samo oni na koje se vrši pritisak nego i oni koji pritisak vrše. Zapravo, najnesretniji i najneispunjeniji među vama su oni koji vrše pritisak na druge zato što dok to radite, onemogućujete najvazniji od svih odnosa: odnos unutar vas.
Dok ste namjeravali dopustiti rađanje novih želja u sebi i ostvarivati te želje niste ni pomišljali da na bilo koji način kočite ostvarivanje tuđih želja. Znali ste da je ovaj svijet dovoljno velik da svi mogu ostvariti svoje želje. I niste se brinuli da bi vas vaše opažanje tuđih kreacija moglo ometati (čak i kada vam se ne svidi ono što vidite), jer ste znali da posjedujete moć da se usredotočite na ono što želite. Isto tako, nije bilo neophodno da se oslobodite svega onoga što je za vas nepoželjno.
Namjeravali ste izabirati ono što želite i privlačiti to putem moći svoje usredotočenosti i zakona privlačenja te dopustiti drugima da čine to isto. Shvaćali ste da različitost ne samo da čini bit vaše snage i širenja već je bitni dio samog vašeg postojanja — jer bez širenja nema postojanja.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:43   #5212
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ne budi ljubomoran i zavidan; to su destruktivni osjećaji. i ti možeš imati to sve pa i više, a iskreno se nadam da ćeš i imati.

Meni i je žao što prolazis kroz tu patnju ali ako se ti ne promijeniš ništa se neće promijeniti za tebe.

Ja ti kažem šta sam postigao a tvoj sarkazam samo potvrđuje koliko si ogorčen, ne budi takav ja stvarno nemam ništa protiv tebe ili bilo koga. Budi dobar i dobro će ti se vratiti, sve se u životu vrati kao bumerang a ljutnja i ogorčenost ti neće ništa dobroga donjeti.
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Molim forumase da se suzdrze od spustanja na osobnu razinu.
Opet nisi odgovorio niti na jedno pitanje o radu mehanizma u koji vjeruješ, ali si mi zato poslao pamflet o tome kako si dobar, moćan i uspješan, a kako ja sve to nisam
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:13   #5213
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Pogrešna pretpostavka # 4:
Došao-la sam ovamo živjeti život kako dolikuje i utjecati na druge da ga također žive na ispravan način. Ono što ja smatram ispravnim mora biti ispravno i za sve druge.

Niste došli u ovo fizičko iskustvo s namjerom da sve postojeće ideje reducirate na šačicu dobrih ideja koje svi prihvaćaju. Zapravo, namjeravali ste učiniti nešto sasvim drugo. Rekli ste: "Zaronit ću u more suprotnosti iz čega će se roditi nove ideje."

Tada ste shvaćali da će raznolikost ići u prilog radosnom širenju. Svi se žele dobro osjećati, ali ima toliko stvari koje drugi čine a zbog kojih se vi, dok ih promatrate, ne osjećate dobro da je sasvim razumljivo da ćete doći do zaključka da ćete se osjećati dobro samo ako budete utjecali na ponašanje drugih ili ako ih budete kontrolirali. Međutim, kada ih pokušate kontrolirati (pomoću utjecaja ili prisile) dolazite do zaključka da ne samo da niste u stanju zaustaviti ih već da što više obraćate pozornost na njih tim ih više unosite u vlastito iskustvo. Vaše društvo trenutno vodi rat protiv droge, siromaštva, zločina, protiv maloljetničke trudnoće, rat protiv raka, AIDS-a, terorizma... a sve to se samo sve više uvećava. Shvatite da tamo gdje želite biti ne možete stići tako što ćete kontrolirati ili eliminirati neželjeno.


Uostalom, tko je taj među vama tko treba odlučiti koji način života je "ispravan"? Posjeduje li to "znanje" najveća skupina, ili je u pravu skupina najbolje opremljena da ubija ostale skupine? Imaju li siromašni odgovor na to? Je li ključ tog problema u rukama bogatih? Koja religija je ona "prava"? Koji način života je "ispravan"? Je li ispravno imati djecu? Koliko ih treba imati? Ako žena ima djecu, je li primjereno da misli i na druge stvari? Smije li imati karijeru, ili mora misliti samo na djecu? Kako se muškarac treba odnositi prema svojoj ženi? Koliko žena treba imati?

Pogrešna pretpostavka: "Način na koji živi moja skupina, tj. naš način života jedini je ispravan, i zato se svi ostali načini moraju ukinuti jer se osjećam loše kada gledam nešto s čim se ne slaz em" čini osnovu većine nezadovoljstava na vašem planetu. Ne osjećaju bol samo oni na koje se vrši pritisak nego i oni koji pritisak vrše. Zapravo, najnesretniji i najneispunjeniji među vama su oni koji vrše pritisak na druge zato što dok to radite, onemogućujete najvazniji od svih odnosa: odnos unutar vas.
Dok ste namjeravali dopustiti rađanje novih želja u sebi i ostvarivati te želje niste ni pomišljali da na bilo koji način kočite ostvarivanje tuđih želja. Znali ste da je ovaj svijet dovoljno velik da svi mogu ostvariti svoje želje. I niste se brinuli da bi vas vaše opažanje tuđih kreacija moglo ometati (čak i kada vam se ne svidi ono što vidite), jer ste znali da posjedujete moć da se usredotočite na ono što želite. Isto tako, nije bilo neophodno da se oslobodite svega onoga što je za vas nepoželjno.
Namjeravali ste izabirati ono što želite i privlačiti to putem moći svoje usredotočenosti i zakona privlačenja te dopustiti drugima da čine to isto. Shvaćali ste da različitost ne samo da čini bit vaše snage i širenja već je bitni dio samog vašeg postojanja — jer bez širenja nema postojanja.
Sjajan tekst Ibrahim, sve je rečeno. Nema napretka dok smo fokusirani na neželjeno, tu ljudi griješe a da nisu ni svjesni. Trebamo očistiti svoj um od ograničenja i zabluda da je sve ograničeno.
Ima dovoljno za sve i čak ne smijemo govoriti protiv ovog sistema kakav je jer bi to značilo da stavljamo ograničenja.
Sjajan tekst moram ovo pročitati.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:15   #5214
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Opet nisi odgovorio niti na jedno pitanje o radu mehanizma u koji vjeruješ, ali si mi zato poslao pamflet o tome kako si dobar, moćan i uspješan, a kako ja sve to nisam
Tražiš dokaze već dugo vremena je li transurfing radi, dam ti dokaze da radi i ti i dalje tvrdiš da ne radi.

Ti da vidiš kako hodam po vodi rekao bi da je to zato što ne mogu plivati.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:25   #5215
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Nedoumica je u vezi pojmova koje te knjige obrađuju, a ne knjiga samih. Bilo je za očekivati da je makar toliko jasno bez pojašnjavanja. Neki princip vrijedi ili ne vrijedi, neovisno o dobi uključenih.

Djeca općenito imaju vjerovanje čišće od odraslih, a i energije su im manje teške. Zar ne bi bilo logično da tzv. 'zakon privlačnosti' radi svoj posao u njihovom slučaju isto odnosno još i više? Ako padnu na guzicu, udarit će se i boljet će ih. Vatra će ih isto opeći, a voda smočiti. Kako to da fizikalni zakoni rade bez greške, a samo 'zakon privlačnosti' djeluje hirovito?
Naravno da Zelandove knjige i transurfing nisu nikakvo sveto pismo i mislim da nema potrebe dokazivati djeluje li učenje univerzalno na sve aspekte ljudskog postojanja. Sasvim je jasno da Zeland ponajprije piše iskustva iz svoje vlastite perspektive, dakle, ima (pretpostavimo) solidan posao u svojoj struci, obitelj i prema konvencionalnim mjerilima zadovoljavajuću financijsku situaciju, a ipak osjeća nezadovoljstvo, i onda mu se u snu ukazuje duhovni vodič koji ga usmjerava prema drugačijem viđenju postojanja i ostvarivanja ciljeva...
Ono što mene zanima je isključivo primjenjivost tih postavki na vlastiti život, a sasvim mi je irelevantno razmišljati djeluje li primjenjivanje transurfinga na živote djece i drugih ljudi iz disfunkcionalnih ili bilo kojih drugih obitelji.
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:33   #5216
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Inače ja sam se izlječio od neizlječive bolesti i zato znam da principi Transurfinga rade, sve ostalo su izgovori i priče za ljenguze koji nisu spremni za težak mentalni rad. Pametnome dosta...
Knjiga "Placebo ste vi" koju je napisao dr. Joe Dispenza obrađuje tematiku djelovanja misli, stavova i uvjerenja na zdravlje i ima dosta sličnosti sa zakonom privlačenja i transurfingom.
officer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 21:57   #5217
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Tražiš dokaze već dugo vremena je li transurfing radi, dam ti dokaze da radi i ti i dalje tvrdiš da ne radi.
Uopće ne tražim dokaze da transurfing radi nego poričem da tzv. zakon privlačnosti radi, a to dvoje ipak nisu jedno te isto. Što se transurfinga tiče, sama tehnika na dubljim razinama razumijevanja i primjene nije sporna, no na onim manje dubokim je. Primjerice, rečenica koju si citirao i zbog koje sam ti se javio: "Ako nešto ne želite imati jednostavno nemojte o tome razmišljati, ravnodušno prolazite pored toga i to će nestati iz vašeg života" nije točna.

Probao sam objasniti da primjeru djece, ali možemo uzeti primjer i iz života odraslih. Već ti je bila skrenuta pažnja na situaciju u kojoj se čeka rješenje Porezne uprave, no istu poruku si ignorirao. Nikakva količina nerazmišljanja o rješenju i ravnodušnosti u vezi slučaja, koji se otegao preko svake mjere, neće požuriti stvar. Ili drugi primjer, na sličnu temu. Ustavnom sudu za neke predmete treba u pravilu oko 5 godina, dok Upravnom sudu može trebati godina koliko god požele, jer mogu zakazivati ročišta i odugovlačiti s pisanjem rješenja kako ih volja.

Kojom količinom ravnodušnosti netko može utjecati ne na rad suda nego na kraće vrijeme donošenja presude? Daj mi, molim te, to otkrij. Nemoj samo reći da predlažeš mito i korupciju kao metode, budući bi to bilo na suprotnom kraju nerazmišljanja i ravnodušnosti.

Što se dokaza tiče, ne znam u kojem svemiru si mi ih dao? Može citate? Tražio sam tu poruku, ali moguće je da ju je moderator pobrisao. Ti ćeš bolje znati. U mom svemiru, na pitanje o orlu koji bi ti slijetao na prozor, odgovor nisi dao. Pretpostavljam da živiš u unutrašnjosti pa to može biti i galeb ili, još bolje, cijelo jato. Što je to za nekog tko je 100% uvjeren da mu transurfing radi bez greške. Nisi odgovorio ni na to kako se može izliječiti od neizlječive bolesti, ali si zato napisao cijelu patetično patronizirajuću poruku o mojem životu, o kojem ne znaš baš ništa.

Nakon nje si zaključio da si dao sve dokaze i kao pametnom dosta. U kojem svemiru su te kontradikcije i nelogičnosti pamet?

Quote:
Ti da vidiš kako hodam po vodi rekao bi da je to zato što ne mogu plivati.
To je tvoj problem, a ne moj. Previše znaš o meni. Znaš da sam ljubomoran i zavidan (na što? može citat gdje se to vidi?), znaš da prolazim kroz patnju (citat?), jer sam ogorčen i ljut (...?). Znaš također da nemam pojma što je težak mentalni rad. Sve to znaš, kao što znaš da imam problem s tehnikom transurfinga iako nemam. Samo ističem nelogičnosti i rupe u prezentiranju tehnike, od strane onih koji ne razumiju o čemu se radi, a još manje na kakve veće istine i mogućnosti ona ukazuje (to pak ne znači da sam pristalica).

Ne možeš si pomoći, jel da? Tko je istinski ogorčen od nas dvojice, a tko je ravnodušan iako ne sasvim, jer ne želi da se nešto potencijalno neloše interpretira na razini razumijevanja djece u vrtiću, kad podižu jednu ruku u zrak nakon što su pogledala Supermana.

Uostalom, zašto ne znaš hodati po vodi? To nije skupi sat ili skupi brod pa da ti mora biti ispod tvoje razine? Hodanje po vodi sasvim fino ide uz šetnje po prirodi, zar ne ide? Vjeruješ da se "kroz par dana okolnosti i situacija poslože točno tako kako je slika prenesena u eter" i sve što trebaš je prenijeti sliku sebe, kako poput Isusa hodaš po tekućini, kao da je proziran linoleum. Ili ta rečenica znači samo trivijalnosti tipa zamisliš sliku vrapca s prvog drveta kako ti slijeće na prozor, nakon čega pričekaš tjedan ili dva? Ako u eter preneseš albatrosa, onda neće raditi iako si cijelo vrijeme pišete motivirajuće poruke o tome kako nema razlike između teškog i laganog te velikog i malenog, jer kao sve je to u glavi. Osim kada nije

Zadnje uređivanje Istiphul Amue : 05.06.2017. at 22:19.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:13   #5218
Quote:
officer kaže: Pogledaj post
Naravno da Zelandove knjige i transurfing nisu nikakvo sveto pismo i mislim da nema potrebe dokazivati djeluje li učenje univerzalno na sve aspekte ljudskog postojanja.
Slažem se, ali objasni to ne meni nego nekima ovdje koji pišu tome upravo suprotne stvari.

Quote:
Sasvim je jasno da Zeland ponajprije piše iskustva iz svoje vlastite perspektive
To nije sasvim jasno, osim da je jasno da nije tako. Zelanad je sanjao to što je sanjao, a ostalo je dobrim dijelom nadogradio drugim materijalima. Na jednom mjestu spominje i indijske Upanišade, što dovoljno govori o tome koliko je široko išao, budući malo tko ide čitati mističnu vedsku literaturu.

Quote:
dakle, ima (pretpostavimo) solidan posao u svojoj struci
Krivo pretpostavljaš. Na barem jednom mjestu je napisao da se posvetio pisanju knjiga, napustivši posao u struci.

Quote:
obitelj i prema konvencionalnim mjerilima zadovoljavajuću financijsku situaciju, a ipak osjeća nezadovoljstvo, i onda mu se u snu ukazuje duhovni vodič koji ga usmjerava prema drugačijem viđenju postojanja i ostvarivanja ciljeva...
Ono što mene zanima je isključivo primjenjivost tih postavki na vlastiti život
Nije sporno.

Quote:
a sasvim mi je irelevantno razmišljati djeluje li primjenjivanje transurfinga na živote djece i drugih ljudi iz disfunkcionalnih ili bilo kojih drugih obitelji.
Ako ti je sasvim irelevantno, onda se nisi trebao ni javljati na nešto što sam pisao nekom drugom. To bi bilo logično.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:04   #5219
Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Nema napretka dok smo fokusirani na neželjeno, tu ljudi griješe a da nisu ni svjesni.
Zapravo ima - u tom slučaju također napredujemo, ali prema neželjenom.
I nogom u guzicu je korak naprijed.


Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Trebamo očistiti svoj um od ograničenja i zabluda da je sve ograničeno.
Upravo to. Naša ograničenja su onolika kolika ih postavimo u svojem umu.
Ni više ni manje.
Zato neki konstantno imaju uspjeha u životu, a neki nemaju nikad i neće ga ni imati dok ne promijene način razmišljanja.
2+2 uvijek su 4.

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Ima dovoljno za sve i čak ne smijemo govoriti protiv ovog sistema kakav je jer bi to značilo da stavljamo ograničenja.
To mi je već malo teže.
Ali istina je da se ne treba baviti smećem, a sistem je jedno od njih.
Čime se baviš , to i dobiješ.
U vezi "suradnje" sa sistemom, u knjizi OTLA princip je to lijepo objašnjeno.
Tu knjigu mogu najtoplije preporučiti svima jer jako pojednostavljuje sve ovo, a opet zadržava sve bitno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:43   #5220
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Zapravo ima - u tom slučaju također napredujemo, ali prema neželjenom.
I nogom u guzicu je korak naprijed.
A gle svatko ima svoj način, nećemo sudit

Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
To mi je već malo teže.
Ali istina je da se ne treba baviti smećem, a sistem je jedno od njih.
Čime se baviš , to i dobiješ.
U vezi "suradnje" sa sistemom, u knjizi OTLA princip je to lijepo objašnjeno.
Tu knjigu mogu najtoplije preporučiti svima jer jako pojednostavljuje sve ovo, a opet zadržava sve bitno.
OTLA je briljantna knjiga. Baš ću je još jednom pročitati, hvala što si me podsjetio
I ja svakome preporučam knjigu

Ovi odlomci su mi odmah pali na pamet, baš sam ih upamtio pa da izdvojim neke o potrošnji energije.

1. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako ne prihvaćamo trenutno stanje.
Ako ne možemo prihvatiti ljude, situacije, naše osobne osjećaje ili našu prošlost, tada nas to nepotrebno košta mnogo energije. Time stvaramo sukobe, a kao što smo već ustanovili, sukobi blokiraju energiju.
2. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako sudimo.
Ako dijelimo, stvaramo sukob, a time i gubitak energije. To je analogno točki 1. Ono što osuđujemo, ne možemo prihvatiti.
3. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako se plašimo neuspjeha.
-Što jače sudimo o sebi (vidi točku 2), tim više straha proizvodimo.
4. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako uspoređujem.
To je jedna varijacija prethodne točke. Uspoređivati također znači suditi. Tko usporeĎuje, taj obično i sudi. Ako usporeĎujete svoj auto s autom vašeg susjeda i ustanovite da je već opet kupio nov i veći auto, to vas nepotrebno košta energije.
5. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako gajimo negativne osjećaje.
6. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako se borimo
7. Mi gubimo/blokiramo energiju, ako imamo osjećaj krivnje.
Ako mislimo da smo u prošlosti ovo ili ono krivo napravili, to može dovesti do osjećaja krivnje. Ovi osjećaji krivnje mogu postati toliko jaki, da nastaju masivne energetske blokade. Takav čovjek nikada neće biti sposoban svoje probleme riješiti brzo i optimalno, a ciljeve postići brzo i s malo uloženog truda. Ta on je u nutrini totalno blokiran.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.