Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 00:23   #5281
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Već sam o tome pisao, ali evo još jedan, malo drugačiji pogled na tzv. "zakon privlačnosti":

Zakon Transformacije - zakon privlačenja i kreiranja
Nije mi jasno što je ovim tekstom točno rečeno. Ako postoji neka viša poanta i smisao iza ZP-a koji eto kako piše, koristimo pogrešno za svoje niske pobude, ovdje nije objašnjeno koja je to poanta i kako se dolazi do nje. Nešto se htjelo reći, no nije se baš reklo.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 01:15   #5282
Kako ne? Reklo se da poanta nije u zadovoljavanju nepresušnih prohtjeva uma nego u nadilaženju ideje da je osjetilno uživanje ono što zaista želimo i što nam treba. Tebi to ne znači ništa i to je u redu. Nije sve za svakoga.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:02   #5283
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Kako ne? Reklo se da poanta nije u zadovoljavanju nepresušnih prohtjeva uma nego u nadilaženju ideje da je osjetilno uživanje ono što zaista želimo i što nam treba. Tebi to ne znači ništa i to je u redu. Nije sve za svakoga.
Tekst je i dalje besmislen jer pod nekom iluzijom uzvišene ideje bavi se nečime čime se ne bi trebao.
Tko je ikada igdje rekao da Zakon privlačnosti služi jedino tome da bi netko došao do novca i parkirnog mjesta!?
Sam autor kaže: "I kao što kažu, svi već činite osnovu zakona privlačenja i kreiranja a da to ne znate, svi imate mogućnost da se oslobodite, ali da li ćete ili ćete se zarobljavati dalje?"

Drugim riječima, ono što on govori jest da polazi od premise da svi ostali, valjda osim nekolicine, koriste ZP u svrhu ispunjenja nekakvih po njemu, 'prizemnih želja i pobuda'.
ZP ne diskriminira. To samo čini autor ovog teksta.
ZP ne diskriminira kao što to ne čini niti zakon gravitacije. Svatko će padati jednako. Jedino je razlika da li će netko pasti na nešto mekano ili tvrdo.

Tvrditi uostalom da je stvaranje novaca ZP-om nešto loše za naš duhovni rast je obična nametnuta mentalna konstrukcija jer se polazi od pretpostavke da je novac loš. Novac nije cilj, već sredstvo.

Kada se ulazi u raspravu o ZP-u, onda je najlakše natrkeljati puno toga i iz nečega u pravilu fundamentalno jednostavnoga raditi filozofiju i to samo zato jer to isto ne razumijemo.

I kada autor teksta i sam kaže da zakon privlačnosti već ionako koristimo cijeli život, a da to ne znamo, onda je sva ova okolna filozofija nepotrebna.
ZP se koristi bili mi toga svjesni ili ne. Možemo ga koristiti da nam bude dobro, a i da nam bude loše. Ako osvijestimo njegovo korištenje, onda upadamo često u zamke vlastitih komplikacija nečega što je prejednostavno za naše umove koji vole komplicirati.
ZP nije briga za tvoju iluziju 'uzvišenih' ili 'prizemnih' potreba i želja. ZP jednostavno projicira u stvarnost tvoja podsvjesna uvjerenja o svijetu, o tvojoj slici tebe u odnosu na druge ljude i okolnosti. Koliko ćeš ti ZP koristiti u, po nekome 'prizemne' ili 'uzvišene' svrhe, ovisi ionako o tvojim potrebama, tvom mentalnom sklopu, itd.
Netko želi auto, netko želi zen, netko želi ljubav, netko želi zdravlje, netko želi putovati po svijetu.
U suprotnom ispada da je cijeli ovaj materijalni svijet promašaj i mi smo kažnjavani u njemu dok ne sazrijemo, a to je nekome istina jedino ako vjeruje u to. To je njegovo transurfanje. To je njegov ZP. Ne postoji kod ZP-a jedna istina, dvije ili tri, već je istina sve ono u što pojedinac vjeruje da je istina. Što je tvoja istina, nije i moja jer tvoja uvjerenja su drugačija od mojih.

Neka seljačina koja želi imati hrpu skupih auta može biti dovoljno uvjerena da to zaslužuje i imati će ih. Nikada neće niti čuti za Transurfing, ali će ga savršeno primjenjivati. Netko pak inteligentniji tko stremi da se oslobodi tih najpovršnijih sranja će prakticirati prilično loše ZP jer ne vjeruje u sebe toliko koliko i seljačina, a pritom će i komplicirati jako jednostavan zakon.
I to ti je ZP i on nema veze s produhovljenošću, već s onime kako sebe vidiš. Privlačiš ono što jesi, a ne ono što želiš. Dodatnim filozofijama tu nema mjesta, osim ako želiš i ti zaraditi love na milijun i prvoj knjizi o zakonu privlačnosti, no pod drugim imenom.

ZP nema u stvari blage veze niti s duhovnošću, niti sa ikakvom magijom, tj. IMA ako vjeruješ u to, no kako sam rekao, ZP-u nije bitno u što ti vjeruješ. ZP ne diskriminira. To rade samo pametnjakovići koji ga nisu skužili. A i kad ga skužiš nitko ti ne garantira da ćeš uvjeriti svoju podsvijest u ono u što ona ne želi vjerovati što ne znači da osvješćivanjem toga ne možeš mijenjati i podsvijest. Možeš. Podsvijest će povjerovati u svaku glupost, pa će s vremenom ta glupost postati nešto pametno i konkretno ako treba.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:04   #5284
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Neka seljačina koja želi imati hrpu skupih auta može biti dovoljno uvjerena da to zaslužuje i imati će ih. Nikada neće niti čuti za Transurfing, ali će ga savršeno primjenjivati.
Nema to veze s transurfingom niti tzv. zp-om nego sa zakonom velikih brojeva. Članak ti je htio reći da se vjeruje u nešto što ne postoji i da se tako troši životna energija na beskorisne projekcije, ali nisi shvatio. Možda netko drugi bude
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:11   #5285
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Nema to veze s transurfingom niti tzv. zp-om nego sa zakonom velikih brojeva. Članak ti je htio reći da se vjeruje u nešto što ne postoji i da se tako troši životna energija na beskorisne projekcije, ali nisi shvatio. Možda netko drugi bude
Ne, članak zasigurno nije to rekao, niti je htio to reći.
ZP nije stvaranje projekcija. Stvaranje projekcija je samo jedan od mnogih mogućih alata da se utječe na podsvijest. A očito nije ni uzaludno jer su mnogi ljudi u životu postigli ono što su 'projicirali' bilo svjesno ili nesvjesno
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:38   #5286
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Već sam o tome pisao, ali evo još jedan, malo drugačiji pogled na tzv. "zakon privlačnosti":

Zakon Transformacije - zakon privlačenja i kreiranja
Da, cool.
budizam i hinduizam to uce. Nadici zelje i osloboditi se karme jer cak ni dobra karma nije uvijek " dobra ". Ona daje zadovoljenje zelja, ali si i dalje tu.
Samo postoji jedno malo ali.... oni koji su to uspjeli odvojili su se od svijeta. Oni koji danas to pokusavaju i na tom su putu, takoder su odvojeni od svijeta.
Uronjen u materijalni svijet koji pokrecu zelje, ceznje i htjenja kako ces se osloboditi istih? Meditiraj nad njima... ma kako da ne, pa nismo svi Buda.
Osim toga mehanizam se pokrece kada primjeti da razmices resetke da bi pobjegao iz kaveza. Sto manje zelis to ti se vise namece, odnosno daju ti se prilike. Ovdje bi vjerojatno rekli da je to ZP, ali to je karmicki mehanizam koji te vraca tamo gdje ti je mjesto... u krletku. Treba moci nadici karmu jer to znaci oslobodenje svih zelja i ocekivanja. Svih, cak i onda kada su ti ponudene na pladnju . Nismo svi Buda.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:23   #5287
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da, cool.
budizam i hinduizam to uce. Nadici zelje i osloboditi se karme jer cak ni dobra karma nije uvijek " dobra ". Ona daje zadovoljenje zelja, ali si i dalje tu.
Samo postoji jedno malo ali.... oni koji su to uspjeli odvojili su se od svijeta. Oni koji danas to pokusavaju i na tom su putu, takoder su odvojeni od svijeta.
Uronjen u materijalni svijet koji pokrecu zelje, ceznje i htjenja kako ces se osloboditi istih? Meditiraj nad njima... ma kako da ne, pa nismo svi Buda.
Osim toga mehanizam se pokrece kada primjeti da razmices resetke da bi pobjegao iz kaveza. Sto manje zelis to ti se vise namece, odnosno daju ti se prilike. Ovdje bi vjerojatno rekli da je to ZP, ali to je karmicki mehanizam koji te vraca tamo gdje ti je mjesto... u krletku. Treba moci nadici karmu jer to znaci oslobodenje svih zelja i ocekivanja. Svih, cak i onda kada su ti ponudene na pladnju . Nismo svi Buda.
Stvar je prioriteta. Netko je sretan s ovim životom. Uživa u dobrom društvu, janjetini, pršutu i siru, čaši kvalitetnog crnog vina, fizičkim aktivnostima i ostalim rekreacijama. Je li ovaj život toliko usran i loš da trebamo na silu bježati od njega? Onda on kao takav nema ni svoju poantu i svrhu. Ionako smo ovdje u prolazu i ako nam je prioritet iskoristiti njegove darove, po čemu je to točno nešto loše, niže, što li već?
Naravno, nije svima život lak i lijep, a neki upravo da izbjegnu ovaj život i njegove ružne strane se kreću grčevito penjati prema nekim višim nivoima do kojih sa svojim sjebanim psihičkim i mentalnim stanjem ionako ne mogu doći.
Ono što čovjek treba prvo postići jest lakoća življenja, a to je najteže.
Kada pričamo o Zakonu privlačnosti, ovdje ne govorimo samo o privlačenju željenih pojava i okolnosti, već i o pristupu koji je izrazito zdrav za psiho-fizičko zdravlje čovjeka koji počne više vjerovati u sebe, prestaje sa samoosudama, te si samim time smanjuje stres, razinu kortizola, te ostalih nepoželjnih organskih kemijskih procesa i sprečava potencijalno mnoge teške bolesti, bilo da govorimo o depresiji, živčanim slomovima ili fizičkim oboljenjima poput karcinoma, a sve to na žalost lako dovuku pristupi kao što su negativnost, osjećaj nedostatnosti, kronični stres, manjak samopouzdanja, itd.
Samo zbog toga ZP ne da ne može biti loš, već bi trebao biti temelj funkcioniranja svakog čovjeka koji želi biti sretan.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:44   #5288
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sto manje zelis to ti se vise namece, odnosno daju ti se prilike. Ovdje bi vjerojatno rekli da je to ZP, ali to je karmicki mehanizam koji te vraca tamo gdje ti je mjesto... u krletku. Treba moci nadici karmu jer to znaci oslobodenje svih zelja i ocekivanja. Svih, cak i onda kada su ti ponudene na pladnju
Dobivaš ono što ne želiš jer ti je unutarnji fokus na tome, sve ide u smjeru u kojem je usmjerena pažnja podsvjesnog. Problem je u željenu, treba imati jasnu namjeru i odmah mehanizam kreće da ti daje prilike, naravno da mi ne vidimo da su to prilike i imamo osjećaj da sve radi protiv nas i kao da nas neka nevidljiva sila želi vratiti na koljena.
Te poteškoće koje se nalaze u svakoj namjeri (naumu) su tu da nas usmjere u pravom smjeru, i učenje iz tih poteškoća i problema nas priprema za blisku budućnost gdje će nam trebati to znanje i iskustvo.
Treba samo ići i uzimati prilike i rješavati poteškoće, odnosno učiti iz poteškoća kao da idemo iz jedne razinu u drugu. Tako se gradi samopouzdanje, energetika, psihičko stanje, mentalni stav i osoba doslovno postaje jača u svakom smislu. Od odustajanja nema ništa, samo sve dublje osoba propada u svakom smislu.
Nitko nije izrazio namjeru i da je sve bilo ugodno, sunčano sa leptirićima i dugama, zato ljudi ne napreduju jer ne shvaćaju ovaj mehanizam rješavanja problema koji nam zapravo proširuje svijest do te mjere gdje ćemo biti spremni za ostvariti svoju namjeru.
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:33   #5289
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Ako postoji neka viša poanta i smisao iza ZP-a koji eto kako piše, koristimo pogrešno za svoje niske pobude
&
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ono što on govori jest da polazi od premise da svi ostali, valjda osim nekolicine, koriste ZP u svrhu ispunjenja nekakvih po njemu, 'prizemnih želja i pobuda'.
Nisam ni čitao tekst koji komentirate, ali složit ću se da su (barem moja) zapažanja, da većina ljudi ima uglavnom 3-4 ista cilja koji se vrte ukrug i koji se, gledajući s neke tobože više duhovne razine, čine trivijalni, niski i "nedovoljno duhovni".
No, sve je to relativno i stvar je osobnog kuta gledanja i percepcije za kakve pobude to netko drugi koristi.
Sumnjam da su istinski duhovnjaci ti koji će prosuđivati da li su nečije pobude niske ili visoke...
Baš me briga što želi netko drugi privući, mene se tiče jedino ono što ja želim privući, čemu da se zamaram analiziranjem nečijih "pobuda" i ciljeva?

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Tvrditi uostalom da je stvaranje novaca ZP-om nešto loše za naš duhovni rast je obična nametnuta mentalna konstrukcija jer se polazi od pretpostavke da je novac loš.
I tu ću se složiti. Tim više što sam nedavno pročitao jednu fenomenalnu knjigu koja se zove Znanost bogaćenja, autora Wallacea D. Wattlesa koju je prije nekog vremena Amstrad ovdje pohvalio i citirao neke dijelove pa me to motiviralo na čitanje.
Knjiga je uistinu odlična, meni jedna od najboljih i toplo je preporučam , a rezime je da govori upravo o tome da novac nije nikakvo zlo i da ako na taj način razmišljamo, da ga nikad ni nećemo imati, upravo kao što ga oni koji ga smatraju zlom, u pravilu nikad ni nemaju.
A i kog će im vraga kad je toliko zlo?

Citirat ću jedan djelić knjige koji me nasmijao, ali i vrlo realno objasnio kako stvari s novcem stoje:
Nema ničeg pogrešnog u želji da postanete bogati. Želja za bogatstvom zapravo je želja za bogatijim, potpunijim i obilnijim životom, a ta je želja hvalevrijedna. Čovjek koji ne želi živjeti u većem obilju je – nenormalan, pa je tako i čovjek koji ne želi imati novac da kupi sve što poželi također – nenormalan.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Stvar je prioriteta. Netko je sretan s ovim životom. Uživa u dobrom društvu, janjetini, pršutu i siru, čaši kvalitetnog crnog vina, fizičkim aktivnostima i ostalim rekreacijama. Je li ovaj život toliko usran i loš da trebamo na silu bježati od njega?
Onda on kao takav nema ni svoju poantu i svrhu. Ionako smo ovdje u prolazu i ako nam je prioritet iskoristiti njegove darove, po čemu je to točno nešto loše, niže, što li već?
Možda nije dovoljno duhovno željeti takve stvari?

Quote:
Amstrad kaže: Pogledaj post
Dobivaš ono što ne želiš jer ti je unutarnji fokus na tome, sve ide u smjeru u kojem je usmjerena pažnja podsvjesnog.
To je istina, i tu leži objašnjenje zašto neki kažu da ZP ne djeluje.
Djeluje, ali uvijek onako kako si svatko sam napravi.
Razmislite - koliki postotak svih vaših misli u jednom danu su pozitivne, a koliki postotak negativne?
Koliki postotak svih vaših misli i emocija u jednom danu se bavi osjećajima zadovoljstva i duševnog mira radi već ostvarenog cilja, a koliki postotak se bavi trenutnom činjenicom i konstatacijom da to još uvijek nemate i popratnim emocijama vezanim uz to?
Koliki postotak misli se bavim nekim sasvim trećim, negativnim stvarima?
Razmislite o tome i bit će vam sve jasno.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 17:04   #5290
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
&

Nisam ni čitao tekst koji komentirate, ali složit ću se da su (barem moja) zapažanja, da većina ljudi ima uglavnom 3-4 ista cilja koji se vrte ukrug i koji se, gledajući s neke tobože više duhovne razine, čine trivijalni, niski i "nedovoljno duhovni".
No, sve je to relativno i stvar je osobnog kuta gledanja i percepcije za kakve pobude to netko drugi koristi.
Sumnjam da su istinski duhovnjaci ti koji će prosuđivati da li su nečije pobude niske ili visoke...
Baš me briga što želi netko drugi privući, mene se tiče jedino ono što ja želim privući, čemu da se zamaram analiziranjem nečijih "pobuda" i ciljeva?


I tu ću se složiti. Tim više što sam nedavno pročitao jednu fenomenalnu knjigu koja se zove Znanost bogaćenja, autora Wallacea D. Wattlesa koju je prije nekog vremena Amstrad ovdje pohvalio i citirao neke dijelove pa me to motiviralo na čitanje.
Knjiga je uistinu odlična, meni jedna od najboljih i toplo je preporučam , a rezime je da govori upravo o tome da novac nije nikakvo zlo i da ako na taj način razmišljamo, da ga nikad ni nećemo imati, upravo kao što ga oni koji ga smatraju zlom, u pravilu nikad ni nemaju.
A i kog će im vraga kad je toliko zlo?

Citirat ću jedan djelić knjige koji me nasmijao, ali i vrlo realno objasnio kako stvari s novcem stoje:
Nema ničeg pogrešnog u želji da postanete bogati. Želja za bogatstvom zapravo je želja za bogatijim, potpunijim i obilnijim životom, a ta je želja hvalevrijedna. Čovjek koji ne želi živjeti u većem obilju je – nenormalan, pa je tako i čovjek koji ne želi imati novac da kupi sve što poželi također – nenormalan.


Možda nije dovoljno duhovno željeti takve stvari?


To je istina, i tu leži objašnjenje zašto neki kažu da ZP ne djeluje.
Djeluje, ali uvijek onako kako si svatko sam napravi.
Razmislite - koliki postotak svih vaših misli u jednom danu su pozitivne, a koliki postotak negativne?
Koliki postotak svih vaših misli i emocija u jednom danu se bavi osjećajima zadovoljstva i duševnog mira radi već ostvarenog cilja, a koliki postotak se bavi trenutnom činjenicom i konstatacijom da to još uvijek nemate i popratnim emocijama vezanim uz to?
Koliki postotak misli se bavim nekim sasvim trećim, negativnim stvarima?
Razmislite o tome i bit će vam sve jasno.
Meni nije jasno zašto neki ljudi imaju potrebu toliko negirati i baviti se nečim što smatraju nemogućim, a činjenica je da ne znaju. Ako smatram nešto glupim, ne znači da ću ići okolo po temama i govoriti non-stop da je to sranje. Meni recimo horoskop nema nikakvog smisla osim onog gdje opet ljudi povjeruju u ono što piše, pa im se desi. Neke tamo planete se kreću i to u 3D, a ovi pišu na osnovu 2D nekakve budalaštine o ljudima, njihovim karakterima i sudbini. I ok, tko to vjeruje, koga to gura u životu, nije mi nakraj pameti ići se svađati o tome.
Eventualno ću se uključiti u neku temu (religijsku recimo) gdje vidim da se nastoji osuđivati i manipulirati drugima preko nekakvih izmišljenih i malicioznih pizdarija.
Neki ljudi su očito jako isfrustrirani kada se bave temom koja ih naizgled ne zanima, tvrde da ZP ne djeluje, a pritom deru sa ad hominemima sve u 16 i ne odlaze godinama s te teme. Očito ih jako intrigira. To je isto bespotrebno nametanje vlastitih frustracija i nezadovoljstva životom. A još su mi gori oni koji će naglašavati 'negativne strane' ZP-a i dramatizirati prolijevajući žuč o nekakvoj jebenoj magiji, karmi i ostalim pizdarijama. Kada se još uvale religijski fanatici u priči o ZP-u i krenu o Isusu onda mi tek pada sumrak na oči.
Ne doživljava svatko isto ZP i to je sasvim u redu. Neki ga i doživljavaju i prakticiraju potpuno drugačije nego ja. Neki u prakticiranje unesu puno filozofije i tereta, neki manje. Nekima ide lakše transurfanje, nekima teže i to je sve ok.
Što se mene osobno tiče, potpuno mi je svejedno tko u šta vjeruje ako to njemu funkcionira i pomaže.
Meni je sasvim dosta osobno iskustvo. Privukao sam i ono što sam htio, a i sranja koja nisam htio. Meni ne mora uvijek sve cvjetati da ne bih odmah vikao "ZP ne djeluje". ZP uvijek djeluje, pa i onda kada se čini da ne djeluje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:07   #5291
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
1. Meni nije jasno zašto neki ljudi imaju potrebu toliko negirati
2. ići okolo po temama i govoriti non-stop da je to sranje
3. a ovi pišu na osnovu 2D nekakve budalaštine
4. osuđivati i manipulirati drugima preko nekakvih izmišljenih i malicioznih pizdarija
5. Neki ljudi su očito jako isfrustrirani
6. a pritom deru sa ad hominemima sve u 16
7. nametanje vlastitih frustracija i nezadovoljstva životom
8. A još su mi gori oni koji će naglašavati 'negativne strane' ZP-a
9. dramatizirati prolijevajući žuč o nekakvoj jebenoj magiji, karmi i ostalim pizdarijama
10. religijski fanatici u priči o ZP-u i krenu o Isusu onda mi tek pada sumrak na oči
Čitajući te, a i ne samo tebe, evidentno je da bi bilo dobro puno češće isticati "negativne" strane odnosno iznositi argumente zašto tzv. zp ne djeluje nego se radi o projekcijama vjerovanja, budući je količina "uspjeha" u takvom samoobmanjivanju zavidno proporcionalna zaprljanosti energija i svijesti.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:09   #5292
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto neki ljudi imaju potrebu toliko negirati i baviti se nečim što smatraju nemogućim, a činjenica je da ne znaju. Ako smatram nešto glupim, ne znači da ću ići okolo po temama i govoriti non-stop da je to sranje.
Upravo zato što nisu u to sigurni, zato imaju potrebu to stalno ponavljati.
Valjda sami sebe još uvijek pokušavaju uvjeriti da je to bez veze i misle da će to u konačnici ipak postati istina ako se jako puno puta ponovi i ako im pokoji istomišljeničić klimne glavom.
Ne kužim na što bi to ličilo da ja iznova i iznova, s vremena na vrijeme, kao pokvarena ploča, ponavljam:
"Ja se zovem Ibrahim, majke mi...živim u Zagrebu, ovo je Zagreb, stvarno je, on je glavni grad Hrvatske, časna pionirska... a moja mama se zove Ivanka, zbilja se zove..."
Ni ja ne kužim koja bi mi motivacija bila dolaziti na temu koja me ne zanima i koju smatram sranjem i tamo tratiti svoje vrijeme raspravljajući o glupostima s ljudima koje te gluposti zanimaju?
Nije li čak manje glupo od toga pratiti sjednice Sabora?


Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Što se mene osobno tiče, potpuno mi je svejedno tko u šta vjeruje ako to njemu funkcionira i pomaže.
Baš tako. Bitno je da je čovjek sretan.

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
ZP uvijek djeluje, pa i onda kada se čini da ne djeluje.
I vatra uvijek djeluje - i kad se njome ugriješ i kad si zapališ kuću.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:06   #5293
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Čitajući te, a i ne samo tebe, evidentno je da bi bilo dobro puno češće isticati "negativne" strane odnosno iznositi argumente zašto tzv. zp ne djeluje nego se radi o projekcijama vjerovanja, budući je količina "uspjeha" u takvom samoobmanjivanju zavidno proporcionalna zaprljanosti energija i svijesti.
Dobro da si se prepoznao u mom postu jer sam govorio upravo o tebi. Što ti radiš ovdje, to je pravo pitanje. Zar je ovo jedino mjesto za nečije liječenje?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 22:12   #5294
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
I vatra uvijek djeluje - i kad se njome ugriješ i kad si zapališ kuću.
Točno, isto i kad namjestiš radio na 680 AM primit ćeš program emitiran s odašiljača 680 AM. ZP je magnet koji privlači suštinu onoga o čemu razmišljamo i što osjećamo. Privlačimo ono što u tajnosti njegujemo, volimo, ali i ono čega se plašimo. Kako gore, tako i dolje kako piše na ploči Hermesa Trismegistusa.
ZP je povezanost različitih nivoa postojanja i njihov međusobni utjecaj.
S druge strane, tu je i broj onih koji sumnjaju u ZP možda jer očekuju trenutno manifestiranje dobrih stvari koje kad se ne dogode kažu, to je sranje, ne djeluje.
Ali naravno da djeluje precizno ko kirurški nožić - u skladu s temeljnom vibracijom "nesretnika" koja je kontaminirana različitim programiranjima.
Sigurno je da jasna namjera i fokusirana svijest donose željene plodove ZP-a, dok isprogramiranost plus ambivalentnost plus sumnja donose isto plodove ZP-a - daljnju sumnju i ambivalenciju i dokaze za sve to.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:43   #5295
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Samo postoji jedno malo ali.... oni koji su to uspjeli odvojili su se od svijeta. Oni koji danas to pokusavaju i na tom su putu, takoder su odvojeni od svijeta.
Uronjen u materijalni svijet koji pokrecu zelje, ceznje i htjenja kako ces se osloboditi istih? Meditiraj nad njima... ma kako da ne, pa nismo svi Buda.
Osim toga mehanizam se pokrece kada primjeti da razmices resetke da bi pobjegao iz kaveza. Sto manje zelis to ti se vise namece, odnosno daju ti se prilike. Ovdje bi vjerojatno rekli da je to ZP, ali to je karmicki mehanizam koji te vraca tamo gdje ti je mjesto... u krletku. Treba moci nadici karmu jer to znaci oslobodenje svih zelja i ocekivanja. Svih, cak i onda kada su ti ponudene na pladnju . Nismo svi Buda.
Hahaha, slažem se. Tako izgleda racionalizacija uma sve dok se ne počne dešavati

Kad priče postanu doživljaji iz prve ruke i vlastito iskustvo, vidi se da nema nikakvih problema. Jako je puno nerazumijevanja u vezi nadilaženja želja i oslobađanja od istih. Uostalom, zašto bi se netko želio osloboditi želja? Dijete u nama vidi igračku i želi se igrati. Kad ju dobije, igra se neko vrijeme i onda poželi novu igračku. Ako ju ne dobije, tužno je kao i dijete koje nije dobilo nikakvu igračku, zar ne? Odrasli su stvar podigli na višu razinu i žele puno igračaka u isto vrijeme, jer bez njih se ne osjećaju uspješni, vrijedni i, na kraju popisa, živi.

Nadilaženje želja je isto želja. To rade oni koji se su se jako razočarali svijetom (svojom percepcijom svijeta) te sad misle da će odricanjem ispunuti želju nad željama i tako postati face. Ne žele oni doista oslobođenje (od želja i svjetovnog) nego se nadaju da će im stanje oslobođenja omogućiti da konačno dostignu ispunjenje i zadovoljstvo koje im je cijelo vrijeme izmicalo. I naravno da u tome ne uspijevaju pa završe kao pozeri i maskote duhovnosti ili pak postanu ljudske ruševine, bez životnosti, svrhe i cilja.

Sve je to mentalna razina i dok god se poistovjećujemo s njom, "razmicanje rešetki" je projekcija želje za slobodom koja neće doći. Ne na taj način. Cijelo oslobođenje je samo u razumijevanju. Ne treba ništa raditi da bi se oslobodili. Ne treba meditirati ni mučiti se s bilo čim što od nas traži veliki napor. Na kraju, ne treba čak ni nastojati razumjeti, ako nas od toga boli mozak i ne da nam se jer analize, filozofiranje i sve to dosadno...

Nije ZP nego je karmički mehanizam, da, ali što je karma uistinu? Samo određene okolnosti, tijelo i sile unutar njega, koje navode na određene akcije ili potiču inerciju. Pravo pitanje je da li smo to mi ili nismo? Ako jesmo, možemo se odmah sada opustiti i prepustiti stvarima kakve jesu, budući ne možemo na baš ništa utjecati. Ako to nismo mi, opet se možemo opustiti i prepustiti stvarnosti, jer ionako možemo utjecati samo na ono što je naše.

Da se vratim na početak. To što netko više nema želja, ne znači da ne može biti uronjen u svjetovno. Zašto bi značilo? Takva osoba nije definirana konceptima nego živi u goloj realnosti. Ako 'ima novaca, skupi auto, lijepi stan, ljubav, zdravlje te putuje po svijetu, uživajući u dobrom društvu, janjetini, pršutu, siru, čaši kvalitetnog crnog vina i aktivna je', to je onda nešto što joj se dešava "samo od sebe", jer uvijek se nešto dešava, ma što to bilo. Osoba koja nema želja neće raditi na tome da ostvari takve ciljeve, ali ne mora ni odbiti ako se nađe usred nečega što se obično smatra poželjnim i predmet je žudnje. Može ne prihvatiti ako to nije njena vibracija, no bitno je da ne mora. Nitko ju ne tjera na to. Ako ju nešto tjera - neka knjiga, učenje, guru ili samonametnuta stega, onda ona nije stvarno slobodna niti stvarno razumije.

Tu bi sada mogli pričati o tome što je stvarno(st) i kako živjeti u nečem u čemu nema privida, samo problem s tim je što će to biti priča, a priča ne oslobađa nego još više zarobljava (dodaje umjesto da oduzima)
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:44   #5296
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Što ti radiš ovdje, to je pravo pitanje. Zar je ovo jedino mjesto za nečije liječenje?
Dijelom i zbog moje akcije, javili su se forumaši koji se rijetko javljaju, a grupa je mrvicu živnula. Nečuveno nešto, imaš pravo
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:48   #5297
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Hahaha, slažem se. Tako izgleda racionalizacija uma sve dok se ne počne dešavati

Kad priče postanu doživljaji iz prve ruke i vlastito iskustvo, vidi se da nema nikakvih problema. Jako je puno nerazumijevanja u vezi nadilaženja želja i oslobađanja od istih. Uostalom, zašto bi se netko želio osloboditi želja? Dijete u nama vidi igračku i želi se igrati. Kad ju dobije, igra se neko vrijeme i onda poželi novu igračku. Ako ju ne dobije, tužno je kao i dijete koje nije dobilo nikakvu igračku, zar ne? Odrasli su stvar podigli na višu razinu i žele puno igračaka u isto vrijeme, jer bez njih se ne osjećaju uspješni, vrijedni i, na kraju popisa, živi.

Nadilaženje želja je isto želja. To rade oni koji se su se jako razočarali svijetom (svojom percepcijom svijeta) te sad misle da će odricanjem ispunuti želju nad željama i tako postati face. Ne žele oni doista oslobođenje (od želja i svjetovnog) nego se nadaju da će im stanje oslobođenja omogućiti da konačno dostignu ispunjenje i zadovoljstvo koje im je cijelo vrijeme izmicalo. I naravno da u tome ne uspijevaju pa završe kao pozeri i maskote duhovnosti ili pak postanu ljudske ruševine, bez životnosti, svrhe i cilja.

Sve je to mentalna razina i dok god se poistovjećujemo s njom, "razmicanje rešetki" je projekcija želje za slobodom koja neće doći. Ne na taj način. Cijelo oslobođenje je samo u razumijevanju. Ne treba ništa raditi da bi se oslobodili. Ne treba meditirati ni mučiti se s bilo čim što od nas traži veliki napor. Na kraju, ne treba čak ni nastojati razumjeti, ako nas od toga boli mozak i ne da nam se jer analize, filozofiranje i sve to dosadno...

Nije ZP nego je karmički mehanizam, da, ali što je karma uistinu? Samo određene okolnosti, tijelo i sile unutar njega, koje navode na određene akcije ili potiču inerciju. Pravo pitanje je da li smo to mi ili nismo? Ako jesmo, možemo se odmah sada opustiti i prepustiti stvarima kakve jesu, budući ne možemo na baš ništa utjecati. Ako to nismo mi, opet se možemo opustiti i prepustiti stvarnosti, jer ionako možemo utjecati samo na ono što je naše.

Da se vratim na početak. To što netko više nema želja, ne znači da ne može biti uronjen u svjetovno. Zašto bi značilo? Takva osoba nije definirana konceptima nego živi u goloj realnosti. Ako 'ima novaca, skupi auto, lijepi stan, ljubav, zdravlje te putuje po svijetu, uživajući u dobrom društvu, janjetini, pršutu, siru, čaši kvalitetnog crnog vina i aktivna je', to je onda nešto što joj se dešava "samo od sebe", jer uvijek se nešto dešava, ma što to bilo. Osoba koja nema želja neće raditi na tome da ostvari takve ciljeve, ali ne mora ni odbiti ako se nađe usred nečega što se obično smatra poželjnim i predmet je žudnje. Može ne prihvatiti ako to nije njena vibracija, no bitno je da ne mora. Nitko ju ne tjera na to. Ako ju nešto tjera - neka knjiga, učenje, guru ili samonametnuta stega, onda ona nije stvarno slobodna niti stvarno razumije.

Tu bi sada mogli pričati o tome što je stvarno(st) i kako živjeti u nečem u čemu nema privida, samo problem s tim je što će to biti priča, a priča ne oslobađa nego još više zarobljava (dodaje umjesto da oduzima)

Evo, lijepo napisano i slažem se sa svime.
Čemu onda otpor prema nečijoj vjeri da ZP djeluje? Zar je bitno ako netko vjeruje da mu djeluje? Onda mu valjda i djeluje. Svatko ima svoju filozofiju, različitu, a istu. Mogli bismo katkad reći - nije govno, već se pas posro.
Pozitivna uvjerenja na ovaj ili onaj način dobro utječu na čovjeka i njegovo zdravlje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:01   #5298
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Čemu onda otpor prema nečijoj vjeri da ZP djeluje?
Nije otpor nego drugačija perspektiva. Otpor je prema toj perspektivi

Quote:
Zar je bitno ako netko vjeruje da mu djeluje?
Ovo je forum i dugačija mišljenja su dobra stvar, a ne loša. Da se samo oko svega slažemo, mogli bi komunicirati i smajlićima umjesto riječi.



Za to su ipak prikladnije privatne poruke i nešto intimnija atmosfera
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:14   #5299
Quote:
Dobivaš ono što ne želiš jer ti je unutarnji fokus na tome, sve ide u smjeru u kojem je usmjerena pažnja podsvjesnog. Problem je u željenu, treba imati jasnu namjeru i odmah mehanizam kreće da ti daje prilike, naravno da mi ne vidimo da su to prilike i imamo osjećaj da sve radi protiv nas i kao da nas neka nevidljiva sila želi vratiti na koljena.
Malo je nezgodno kada imas zelju da nemas zelja, a mehanizam ipak radi jer je kreiran da radi, a ne da stoji.

Quote:
Amstrad kaže:
Treba samo ići i uzimati prilike i rješavati poteškoće, odnosno učiti iz poteškoća kao da idemo iz jedne razinu u drugu. Tako se gradi samopouzdanje, energetika, psihičko stanje, mentalni stav i osoba doslovno postaje jača u svakom smislu. Od odustajanja nema ništa, samo sve dublje osoba propada u svakom smislu.
Nitko nije izrazio namjeru i da je sve bilo ugodno, sunčano sa leptirićima i dugama, zato ljudi ne napreduju jer ne shvaćaju ovaj mehanizam rješavanja problema koji nam zapravo proširuje svijest do te mjere gdje ćemo biti spremni za ostvariti svoju namjeru.
Da, slazem se, ali postoji i stanje u kojem nema djelovanja jer nema zelja. To stanje je teze postici nego ispuniti zelje.
Kada covjek moze ispuniti materijalne zelje i ego je zadovoljan, on tezi necem " visem ", a to je trenutak kada cesto nastupe problemi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:18   #5300
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Hahaha, slažem se. Tako izgleda racionalizacija uma sve dok se ne počne dešavati

Kad priče postanu doživljaji iz prve ruke i vlastito iskustvo, vidi se da nema nikakvih problema. Jako je puno nerazumijevanja u vezi nadilaženja želja i oslobađanja od istih. Uostalom, zašto bi se netko želio osloboditi želja? Dijete u nama vidi igračku i želi se igrati. Kad ju dobije, igra se neko vrijeme i onda poželi novu igračku. Ako ju ne dobije, tužno je kao i dijete koje nije dobilo nikakvu igračku, zar ne? Odrasli su stvar podigli na višu razinu i žele puno igračaka u isto vrijeme, jer bez njih se ne osjećaju uspješni, vrijedni i, na kraju popisa, živi.

Nadilaženje želja je isto želja. To rade oni koji se su se jako razočarali svijetom (svojom percepcijom svijeta) te sad misle da će odricanjem ispunuti želju nad željama i tako postati face. Ne žele oni doista oslobođenje (od želja i svjetovnog) nego se nadaju da će im stanje oslobođenja omogućiti da konačno dostignu ispunjenje i zadovoljstvo koje im je cijelo vrijeme izmicalo. I naravno da u tome ne uspijevaju pa završe kao pozeri i maskote duhovnosti ili pak postanu ljudske ruševine, bez životnosti, svrhe i cilja.

Sve je to mentalna razina i dok god se poistovjećujemo s njom, "razmicanje rešetki" je projekcija želje za slobodom koja neće doći. Ne na taj način. Cijelo oslobođenje je samo u razumijevanju. Ne treba ništa raditi da bi se oslobodili. Ne treba meditirati ni mučiti se s bilo čim što od nas traži veliki napor. Na kraju, ne treba čak ni nastojati razumjeti, ako nas od toga boli mozak i ne da nam se jer analize, filozofiranje i sve to dosadno...

Nije ZP nego je karmički mehanizam, da, ali što je karma uistinu? Samo određene okolnosti, tijelo i sile unutar njega, koje navode na određene akcije ili potiču inerciju. Pravo pitanje je da li smo to mi ili nismo? Ako jesmo, možemo se odmah sada opustiti i prepustiti stvarima kakve jesu, budući ne možemo na baš ništa utjecati. Ako to nismo mi, opet se možemo opustiti i prepustiti stvarnosti, jer ionako možemo utjecati samo na ono što je naše.

Da se vratim na početak. To što netko više nema želja, ne znači da ne može biti uronjen u svjetovno. Zašto bi značilo? Takva osoba nije definirana konceptima nego živi u goloj realnosti. Ako 'ima novaca, skupi auto, lijepi stan, ljubav, zdravlje te putuje po svijetu, uživajući u dobrom društvu, janjetini, pršutu, siru, čaši kvalitetnog crnog vina i aktivna je', to je onda nešto što joj se dešava "samo od sebe", jer uvijek se nešto dešava, ma što to bilo. Osoba koja nema želja neće raditi na tome da ostvari takve ciljeve, ali ne mora ni odbiti ako se nađe usred nečega što se obično smatra poželjnim i predmet je žudnje. Može ne prihvatiti ako to nije njena vibracija, no bitno je da ne mora. Nitko ju ne tjera na to. Ako ju nešto tjera - neka knjiga, učenje, guru ili samonametnuta stega, onda ona nije stvarno slobodna niti stvarno razumije.

Tu bi sada mogli pričati o tome što je stvarno(st) i kako živjeti u nečem u čemu nema privida, samo problem s tim je što će to biti priča, a priča ne oslobađa nego još više zarobljava (dodaje umjesto da oduzima)
Isprazni um. Samo budi....to je to o cemu pises, ako sam dobro razumio?
Jako jednostavno zvuci, ali jednostavne stvari cesto budu najkompliciranije.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.