Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2015., 10:50   #841
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
zašto je sidro simbol za nadu?
kolko je meni poznato postoji više verzija,

1.vuce korijene iz antike i ranokršcanstva, kad su kršcani bili progonjeni i sakrivali se u katakombama...krug simbol neba, križ simbol vjere i na dnu polukruga simboli nesavršenstva, života na zemlji, duše koja se želi uzdici...

2. obzirom da je more nepredvidivo, "pomorstvo" nekad nije bilo sigurno, a, oni što su cekali te pomorce mogli su se jedino nadati povratku tj,. usidrenju i bacanju sidra nakon povratka njihovih najmilijih....itd, itd...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 00:37   #842
meni je broj 8 sjeban broj 1. rođen sam 82 baba mi umrla 90, stari 98, selio sam se prvi put sa 8 godina i drugi put nakon 8 godina, polomio sam se 28.2.2008. i veljača mi je užasan mjesec uvijek neke opasnosti jednom sam jedva izvukao živu glavu u autu vrtio sam se nekoliko zavoja iz zavoja u zavoj pa u provaliju, pa motaj u zid i zaustavim se tik uz ogradu nigdje ogrebao auto, ove sam veljače cijepao drva i drvo se odbije i pogodi me u glavu nije ništa srećom ozbiljno ali je puklo pošteno....što je to e i studirao sam 8.5 godina ali sam završio.......... kako bi vi to komentirali taj dan sa autom bio je sv. Alojzije Stepinac i to polako sam vozio ali dođe pjesak počelo nositi u sttranu a ja po gasu i nekoliko zavoja se vrtio....vrijeme se uspori kao da traje 2 h........
cestar222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 19:39   #843
Nedavno mi je sletio u vrlo zanimljivoj situaciji blizu mene na pola metra galeb (nisam imala klopu i nije bilo baš blizu mora )
Pa me zanimalo što predstavlja gale ? Simbol i znak čega ? Čisto informativno jer sam čula zanimljiv komentar na taj događaj i galeba.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 20:00   #844
Znak zasrane terase i krova
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:09   #845
Na dan sprovoda mog najboljeg prijatelja, nikako nisam mogla izaći iz kuće i krenuti. Inače imam taj problem kad mi se nekamo ne ide.

I onda čujem na radiju njegovu omiljenu pjesmu, koju nikad nisam čula na radiju, znala sam za nju jer mi ju je on pokazao s neta i nije nešto što se pušta u eteru.

Uglavnom, to sam shvatila kao znak da je sve ok, tako je kako je, osjetila sam neki mir i mirne duše otišla na sprovod, inače ne znam kako bih izašla iz kuće ikad.

Jednom poslije sam išla na njegov grob i ništa, upalim lampaš, promuvam se oko groba, i krenem da ću otići, napravim nekoliko koraka. Iz nekog razloga osjetim potrebu vratiti se, kao da se još malo pomolim, ili tako nešto. Vratim se ta dva koraka nazad i pored njegova groba pronadjem papirnato srce. Nisam to isto srce vidjela dok sam se muvala oko groba i palila lampaš, ne znam jeli bilo tamo ili nije niti zašto sam se vratila i zatekla to malo, papirnato srce.

Proučavajući ga skužila sam da je to papirić iz recimo paketa lampaša, na kojem piše proizvođač i slično i moguće da ga je nekad vjetar od nekud donio. Ali zanimljivo je da ga nisam vidjela kad sam dolazila niti dok sam se muvala oko groba, nego se pojavio tek kada sam se ja, a bila sam stvarno u krizi i tužna, vratila ta dva koraka da se još malo utješim pored groba. Mislim da mi je to bio znak i definitivno mi je bila utjeha u tom trenutku.

Imam ja takvih primjera dosta. I stvarno od tad vjerujem da su sva čuda u životu moguća i da ne postoji ništa što mi kao duše i kao ljudi ne možemo napraviti i postići. Samo ako se usudimo.
papajacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:29   #846
Ponavljajuće brojeve viđam sad već nekoliko godina. Pronašla sam njihova objašnjenja, pa znam otprilike protumačiti što mi žele poručiti, ali od nedavno viđam nove znakove - pera.
Počelo je sve prije godinu dana kada sam jedno jutro kraj balkonskih vrata ugledala 3 bijela pera, tada još ne shvaćajući otkud sad pera kraj zatvorenih vrata,a nigdje ptica u blizni. Kako me to proaganjalo, malo sam istraživala i čitajući shvatila da su mi vjerojatno anđeli bili u posjeti.
To se više nije ponovilo, no od nedavno se ponovno nešto događa. Skoro svaki dan naiđem na pero na putu, uglavnom kad hodam jednom livadom na putu kući. Pera nalazim sad češće nego ikada, ali ne razumijem njihovu poruku. Mislim da su pera vrana (dugačka cca 10-ak cm i potpuno crna) jer i njih često viđam u zadnje vrijeme, a one nisu naročito dobar znak, koliko znam.
Malo me strah jer su vrane simbol smrti, pa bi voljela da mi netko upoznat s tim protumači njihovo točno značenje.
__________________
I love sleep. My life has the tendency to fall apart when I'm awake.
unadjusted is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.