Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2012., 09:58   #81
Quote:
manja mama kaže: Pogledaj post
evo par pitanja....
Ima li dijete obaveze preko ljeta? Odnosno, ide li na neke aktivnosti ili ima li određeno vrijeme kad čita lektiru ili nešto slično?
To bio bilo dobro da zadrži određenu radnu naviku. Ne znam kakve ste sad probleme imali sada, ali voljela bih ih čuti, jer pretpostavljam što bi moglo biti i što bi vam moglo pomoći, pa ako možete napišite, pa ćemo vidjeti je li to to.
nema neke obveze od strane škole i sl, al ja sam mu dala da radi, tj ponavljamo gradivo od trećeg razreda (završio je 3ći)

njegov jedini problem je što NEĆE da piše u školi al dosta se popravio u odnosu na prvi razred kad sam pokrenula ovu temu
uspjeli smo u tome da, ako išta drugo, kontrolne zadatke, uradi cijele (prije bi to bilo samo prva dva zadatka) ito većinom točno
također većinu vremena sjewdi u svojoj klupi, što je bilo naprosto nemoguće u prvom razredu
kad se pišu lekcije u školi, kod njega samo naslovi i prva rečenica
jako mi ga je žao jer on je stvarno pametan (potvrdile učiteljica i pedagoginja), lako i brzo sve shvati i nauči, samo kad to treba prenijeti na papir, muke žive
zadaću u prosjeku pišemo 3-4 sata (iako zadaća nije obilna)

rekli su da bi mogao biti ADHD, al vidjet ćemo
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:11   #82
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
lako i brzo sve shvati i nauči, samo kad to treba prenijeti na papir, muke žive
zadaću u prosjeku pišemo 3-4 sata (iako zadaća nije obilna)
Jeste li bili kod logopeda? Disgrafija?
http://www.dijete.net/strucnisavjeti...ja122005.shtml
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:28   #83
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Jeste li bili kod logopeda? Disgrafija?
http://www.dijete.net/strucnisavjeti...ja122005.shtml
nismo, jer on piše, al ono, svako malo ustaje, pa hoće ovo, hoće ono

al ću idući put kad budemo kod psihologinje pitati da li može logoped malo pogledati

želim ispitati sve mogućnosti jer ove god počinju "prave" ocjene, a on će zbog tog pisanja imati jedinice iako to nije njegovo stvarno znanje
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:50   #84
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
nismo, jer on piše, al ono, svako malo ustaje, pa hoće ovo, hoće ono
Tome uzrok moze biti poremecaj paznje/hiperaktivnost, ali ako mu pisanje predstavlja problem, mozda i to moze imati veze.
Nitko ne voli raditi ono sto mu ne ide, pa se tesko i zadrzava nad takvim poslom koji mu predstavlja problem. (vrijedi istraziti i tu mogucnost)
Kako stoji s matematikom i zadacama iz matematike? Ista stvar?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:54   #85
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Tome uzrok moze biti poremecaj paznje/hiperaktivnost, ali ako mu pisanje predstavlja problem, mozda i to moze imati veze.
Nitko ne voli raditi ono sto mu ne ide, pa se tesko i zadrzava nad takvim poslom koji mu predstavlja problem. (vrijedi istraziti i tu mogucnost)
Kako stoji s matematikom i zadacama iz matematike? Ista stvar?
ako su napisani, pa ih on samo treba uraditi, nema problema, al prepisivanje, uffff

kad mu kažem:ajde, sad ćemo pisati tekst (uvijek nađem onaj s temom koja ga zanima), on kaže: ma zaštooo, joooj, zar opet moram! , a kad mu kažem:ajde sad ćemo ponavljati matematiku, on bez pogovora uradi

lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:01   #86
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
ako su napisani, pa ih on samo treba uraditi, nema problema, al prepisivanje, uffff

kad mu kažem:ajde, sad ćemo pisati tekst (uvijek nađem onaj s temom koja ga zanima), on kaže: ma zaštooo, joooj, zar opet moram! , a kad mu kažem:ajde sad ćemo ponavljati matematiku, on bez pogovora uradi
I moze ostati (znatno) dulje skoncentriran, nego kad mora pisati?
Odite logopedu, ne moze skoditi.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:07   #87
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
I moze ostati (znatno) dulje skoncentriran, nego kad mora pisati?
Odite logopedu, ne moze skoditi.
zadataka iz matematike ima najviše 8, on to uradi vrlo brzo i točno

a prepisivanje nam je noćna mora, bilo zadataka, bilo teksta

najdraže mu/nam je kad ne mora prepisivati pitanja (iz prirode, hrvatskog i sl) već samo odgovarati na njih
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:11   #88
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
zadataka iz matematike ima najviše 8, on to uradi vrlo brzo i točno

a prepisivanje nam je noćna mora, bilo zadataka, bilo teksta

najdraže mu/nam je kad ne mora prepisivati pitanja (iz prirode, hrvatskog i sl) već samo odgovarati na njih
Suradjuje, voli uciti, matematika mu ide, nije lijen, samo ne voli pisati...mozda je ipak tu dio problema.
Kako je s igranjem? Igra li se neko duze vrijeme s jednom igrackom ili jednu te istu igru ...ili nema mira? Moze slusati na miru da mu citas nesto...ili pogledati film, igrati se na kompu?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:21   #89
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Suradjuje, voli uciti, matematika mu ide, nije lijen, samo ne voli pisati...mozda je ipak tu dio problema.
Kako je s igranjem? Igra li se neko duze vrijeme s jednom igrackom ili jednu te istu igru ...ili nema mira? Moze slusati na miru da mu citas nesto...ili pogledati film, igrati se na kompu?
igranje mu je najdraže, stalno pravi neke svoje "građevine", voli tehniku pa onda "pravi" DVD, TV, pa se tako može igrati satima, crtiće i dječije filmove gleda mirno,(baš jučer smo gledali CARS, nije se makao s mjesta)

ja sam znala reći (a i učiteljica): eee, da nam je neku olovku koja sama piše, eeee

isto kao da ima neku averziju prema olovci

al npr, neki dan se igrao "prodavnice" sa sestrom i pisao je "cijene" i "artikle" a ja i mm, ono

nemam pojma, stvarno
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:24   #90
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
igranje mu je najdraže, stalno pravi neke svoje "građevine", voli tehniku pa onda "pravi" DVD, TV, pa se tako može igrati satima, crtiće i dječije filmove gleda mirno,(baš jučer smo gledali CARS, nije se makao s mjesta)
Nisam strucnjak, ali obzirom na to da ocito da ne voli pisati, mislim da bi bilo dobro da odete logopedu.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:27   #91
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nisam strucnjak, ali obzirom na to da ocito da ne voli pisati, mislim da bi bilo dobro da odete logopedu.
idući put kad odemo kod psihologa, pitat ću i da ode logopedu

hvala ti
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 13:15   #92
Evo da Vam se javi djevojka s ADHD-om.
Slicni problemi, ali sada sam 3 razred ekonomske, prošal sam sve s 5.
Jedino ni ja nemam mira još ni sada, stalno trzam nogom, skakucem i pjevusim.
mala33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 13:16   #93
Preporučujem logopeda isto, jer smatram da dijete koje se toliko može koncentrirati na bilo što (kao crtić) nema ADHD, dakle, morate istražiti druge mogućnosti... Možda probati sa nekim zanimljivim igricama koje podrazumjevaju pisanje, kao što je recimo pisanje cijena i artikala, pa ga pohvaliti i sl. Nemojte odustati niti dopustiti da potencijal propadne...
Još jedan savjet, prije početka trećeg razreda porazgovarati s učiteljicom da ocjene ne budu loše zbog pisanja, nego da ocjene budu poticaj, ako dijete već dobro uči, da ne bi imao negativne ocjene zbog pisanja, npr. ako prepiše cijeli tekst da dobije 5 iz zalaganja, možda pomogne, ali će svakako biti problem ako zbog toga dijete bude kažnjavano, nemojte to dopustiti, bar dok ne dobijete točnu dijagnozu, sretno
manja mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:34   #94
Moja isto mrzi prepisivanje. U školi sve dobro napravi (učiteljiva joj je ipak veći autoritet od mene). Doma mrzi pisati zadaću (nekada je pišemo satima). Isto kada treba odgovoriti na pitanje - super, ali kada treba napisati cijeli red jednog slova.
Matematiku isto sporo radi. Pretpostavljam zato što je stalno jedno te isto.
Nije hiperaktivna. Pretpostavljam neki "tihi ADHD". Nadam se da će u drugom razredu biti bolje.

Lipakaja, kakav je sada odnos s učiteljicom?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:41   #95
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Moja isto mrzi prepisivanje. U školi sve dobro napravi (učiteljiva joj je ipak veći autoritet od mene). Doma mrzi pisati zadaću (nekada je pišemo satima). Isto kada treba odgovoriti na pitanje - super, ali kada treba napisati cijeli red jednog slova.
Matematiku isto sporo radi. Pretpostavljam zato što je stalno jedno te isto.
Nije hiperaktivna. Pretpostavljam neki "tihi ADHD". Nadam se da će u drugom razredu biti bolje.
Ne znam sto mislis pod tihi ADHD, ako kazes da nije hiperaktivna. :ne zna
Ovo napisano ovako "iz aviona" rekla bih da je curi mozda to samo jako dosadno raditi. Nakon vrtica treba se priviknuti na skolu i dosadne zadatke koje moras odraditi. Nekima treba nesto duze.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:55   #96
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Moja isto mrzi prepisivanje. U školi sve dobro napravi (učiteljiva joj je ipak veći autoritet od mene). Doma mrzi pisati zadaću (nekada je pišemo satima). Isto kada treba odgovoriti na pitanje - super, ali kada treba napisati cijeli red jednog slova.
Matematiku isto sporo radi. Pretpostavljam zato što je stalno jedno te isto.
Nije hiperaktivna. Pretpostavljam neki "tihi ADHD". Nadam se da će u drugom razredu biti bolje.

Lipakaja, kakav je sada odnos s učiteljicom?
na sredini drugog razreda su imali drugu učiteljicu i nekako je pisao, valjda bi ga ova natjerala, bio se općenito nekako popravio (kao i cijeli razred), evo npr, kontrolni iz prirode je imao preko 20 pitanja i on je dobio 5 kontrolni iz matematike 4 (učiteljica bi im rekla koja bi to bila ocjena kad bi se ocjenjivalo)

onda je opet došla njihova učiteljica i tad su počele i ocjene i bilo je, ajme majko

samo jedan primjer:kontrolni iz hrvatskog, sve zna, al dobio 1. zašto?, nije pisao cijeli sat, tek pretkraj počeo pisat i eto. a to što je napisao bilo je točno!

bili smo neki dan u kinu, crtić traje sat i pol, ili čak više i on se nijednom nije ni pomaknuo, nit išta!

učiteljica je, vidim, nekako na izmaku snaga
jednostavno ne znam, vidjet ćemo, cijelo ljeto ćemo ići kod ove psihologinje, treba uraditi neki test, da se vidi je li ADHD ili nešto drugo.

držite mi fige
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:00   #97
Quote:
manja mama kaže: Pogledaj post
Preporučujem logopeda isto, jer smatram da dijete koje se toliko može koncentrirati na bilo što (kao crtić) nema ADHD, dakle, morate istražiti druge mogućnosti... Možda probati sa nekim zanimljivim igricama koje podrazumjevaju pisanje, kao što je recimo pisanje cijena i artikala, pa ga pohvaliti i sl. Nemojte odustati niti dopustiti da potencijal propadne...
Još jedan savjet, prije početka trećeg razreda porazgovarati s učiteljicom da ocjene ne budu loše zbog pisanja, nego da ocjene budu poticaj, ako dijete već dobro uči, da ne bi imao negativne ocjene zbog pisanja, npr. ako prepiše cijeli tekst da dobije 5 iz zalaganja, možda pomogne, ali će svakako biti problem ako zbog toga dijete bude kažnjavano, nemojte to dopustiti, bar dok ne dobijete točnu dijagnozu, sretno
hehe, to radi, igra se "prodavnice" bez problema
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:13   #98
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
na sredini drugog razreda su imali drugu učiteljicu i nekako je pisao, valjda bi ga ova natjerala, bio se općenito nekako popravio (kao i cijeli razred), evo npr, kontrolni iz prirode je imao preko 20 pitanja i on je dobio 5 kontrolni iz matematike 4 (učiteljica bi im rekla koja bi to bila ocjena kad bi se ocjenjivalo)

onda je opet došla njihova učiteljica i tad su počele i ocjene i bilo je, ajme majko

samo jedan primjer:kontrolni iz hrvatskog, sve zna, al dobio 1. zašto?, nije pisao cijeli sat, tek pretkraj počeo pisat i eto. a to što je napisao bilo je točno!

bili smo neki dan u kinu, crtić traje sat i pol, ili čak više i on se nijednom nije ni pomaknuo, nit išta!

učiteljica je, vidim, nekako na izmaku snaga
jednostavno ne znam, vidjet ćemo, cijelo ljeto ćemo ići kod ove psihologinje, treba uraditi neki test, da se vidi je li ADHD ili nešto drugo.

držite mi fige
A da promjeniš učiteljicu? Nekako mi se čini da je problem u njoj.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 10:31   #99
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
A da promjeniš učiteljicu? Nekako mi se čini da je problem u njoj.


ja ću uraditi SVE što je u mojoj moći da pomognem svom djetetu i da ne bude opet:kajin mali ovo, kajin mali ono

uradit će taj test kod psihologinje i vidjet ćemo kad stignu rezultati na čemu smo

dotad možemo samo nagađati...

samo još jedan primjer: učiteljica izvede nekog pred ploču i on šapće točne odgovore, a sutradan kontrolni, dobije 1, da bi idući dan učiteljica zadala neki zadatak na ploči koji je znao uraditi samo moj mali

učiteljica kaže da ona zna da on sve to zna, al kad nema to na papiru, ne može mu dati veću ocjenu od 1
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 20:53   #100
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post


ja ću uraditi SVE što je u mojoj moći da pomognem svom djetetu i da ne bude opet:kajin mali ovo, kajin mali ono

uradit će taj test kod psihologinje i vidjet ćemo kad stignu rezultati na čemu smo

dotad možemo samo nagađati...

samo još jedan primjer: učiteljica izvede nekog pred ploču i on šapće točne odgovore, a sutradan kontrolni, dobije 1, da bi idući dan učiteljica zadala neki zadatak na ploči koji je znao uraditi samo moj mali

učiteljica kaže da ona zna da on sve to zna, al kad nema to na papiru, ne može mu dati veću ocjenu od 1
Pa koliko ja znam za takvu vrst djece a ima ih jako mnogo se daje individualizirani pristup. Time im se daje šansa da pokažu svoje znanje na drugačiji način jer tvoje dijete ga očigledno ima.
Nevjerojatno je to sve zajedno. Mene sjećanje vrati u vrijeme srednje škole gdje smo imali curu koja je bila odlična učenica ali kada su je prozvali da recimo nešto čita to je bila tiha jeza. Kao da ne zna slova. Znam da je završila fakultet ali u tom segmentu glasnog javnog čitanja je bila totalno loša. Znam da se potajno pitalo onako u razredu: kako ona uči ako tako loše čita? No, nije bio u tome problem da ona ne zna čitati. Tada smo bili blesavi klinci i nama je to bilo čudno. Sada kao odrasla osoba to mogu prepoznati kao jedan strah od nastupa pred drugima.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.