Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 10:56   #61
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
ne! od kuda ti to?

razlika hagio od Steinerove antropoz. i sličnih je u tome da se tumači upravo suprotno- ne djeljivost čovjeka na ovo i ono jer je on cjelina i samo kao cjelina postoji.
ak te zanima takva tematika pročitaj Liptona koji sa znanstvenog stajališta razmatra produhovljenost svake pojedine stanice te nevjerojatnu moć samoobnavljanja upravo radi te produholjenosti.

što se tiče provođenja hagioterapije to moraš pitati Ivančića tko se time može a tko ne baviti, iako prema onome što on priča, (a upravo na studiju je išla oštra kritika s njegove strane) hagioterapeut nije evangelizator niti to smije biti, i posebno se osvrnuo na završne radove koji su dirljivi i krasni jer su svjedočanstva o vjeri no nimalo znanstveni i objektivni čime su autori eliminirani kao budući hagioterapeuti.

a ono što jest uvjet, bio netko kršćanin ili ne, je moralnost i uredan život što znači da netko tko ševi okolo, poročan je, nepošten, gazi druge i tome sl. ne može biti hagioterapeut kojeg god vjerskog (ne)opredjeljenja bio.
Pa sad je li se baš suprotno uči, pošto sam čitao nešto Ivančića, nešto ostale, meni više liči na miks svega toga, a ne kao bilo što suprotno. Kako sam razgovarao s drugom koji je visočanstvo Ivančića imao prilike gledati i slušati (skoro i dotaknuti za skute) i pogledao na papirić pri kojem se među ostalim traži i potvrda o krštenju, tako se pitam što će kome to, ili se samo radi o uobičajenoj birokraciji, koja je teška svugdje, pa tako i u KC kada se radi o višim duhovnim dimenzijama.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:12   #62
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
a ono što jest uvjet, bio netko kršćanin ili ne, je moralnost i uredan život što znači da netko tko ševi okolo, poročan je, nepošten, gazi druge i tome sl. ne može biti hagioterapeut kojeg god vjerskog (ne)opredjeljenja bio.
Osim što me i dalje zanima odgovor na pitanje je li se hagioterapeut u okviru edukacije i treninga za istog dužan ispovijedati, zanima me koliko se i naplaćuje studij, slušanje predavanja po hotelima, ili se studij sad na plaća, a plaćaju se samo meditacije ili tako nešto?

A ovaj gore upitnik mi daje na maštu pa zamišljam sebi kako bi izgledalo to propitkivanje da bi se utvrdilo je li tko za terapeuta ili ne?

I: Jebeš li što uokolo?

H: Mmmm, pa ne.

I: Jesi li prije skakao po svima redom, ajde priznaj!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:17   #63
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Pa sad je li se baš suprotno uči, pošto sam čitao nešto Ivančića, nešto ostale, meni više liči na miks svega toga, a ne kao bilo što suprotno. Kako sam razgovarao s drugom koji je visočanstvo Ivančića imao prilike gledati i slušati (skoro i dotaknuti za skute) i pogledao na papirić pri kojem se među ostalim traži i potvrda o krštenju, tako se pitam što će kome to, ili se samo radi o uobičajenoj birokraciji, koja je teška svugdje, pa tako i u KC kada se radi o višim duhovnim dimenzijama.
obično kad me nekaj zanima (istina o nečemu) onda se lijepo spremim i odem pogledati o čemu se radi jer više vjerujem sebi i svojoj procjeni nego pričama drugih.

a pročitati jednu knjigu o nečemu ne znači i skužiti o čemu se tu radi. drugačije je gledati živa čovjeka, diskutirati, tražiti odgovore čuti iz njegovih usta cijelu priču uz doživljavanje njegovih emocija dok o tome priča...
čak ni na radiju nije dojam potpun

a za potvrdu, vidiš mislim da sam i ja morala donjeti iako nisam sigurna...znam da sam morala donjeti izjavu kompetentne osobe da sam zrela i psihički stabilna osoba koja živi po moralnim pravilima
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:31   #64
Pa meni to niš nije čudno kaj se očekuje od hagioterapeuta da bude moralno ispravna osoba, pa kak te može liječiti i poučavati duhovnosti, netko ko je sam svojim životom miljama udaljen od toga! Druga je stvar, kak to provjeriti. Znam jednu osobu koja je krenula učiti za hagioterapeuta i sve je odlično smuljala: živjela je u nevjenčanom braku, pušila svaki dan travu i bila psihički bolesnik (al se to na njoj na van nije previše vidlo).
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:33   #65
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Osim što me i dalje zanima odgovor na pitanje je li se hagioterapeut u okviru edukacije i treninga za istog dužan ispovijedati, zanima me koliko se i naplaćuje studij, slušanje predavanja po hotelima, ili se studij sad na plaća, a plaćaju se samo meditacije ili tako nešto?

A ovaj gore upitnik mi daje na maštu pa zamišljam sebi kako bi izgledalo to propitkivanje da bi se utvrdilo je li tko za terapeuta ili ne?

I: Jebeš li što uokolo?

H: Mmmm, pa ne.

I: Jesi li prije skakao po svima redom, ajde priznaj!
pa odgovorila sam. nije se dužan ispovijediti. ne znam od kuda ti to.

mislim da sam platila oko 400 kn za tih 7 dana. sva predavanja su na jednome mjestu, u dvorani Vijenac na Kaptolu- vrhunski opremljena, preudobna sjedala (fotelje) simultano prevođenje na 4 jezika... u toku dana su dva puta bili u blagovaoni pripremljeni čaj, kava, sokovi pa i kolači (to ulazi u onih 400 kn) za nas koji smo iz zgba i nimo tam na smještaju.

To je izgledalo otprilike ovak: Program je trajao od 9 (čini mi se- nisam jutarnji tip pa sam markirala ) do pol 10 navečer.
u 9 je počinjala meditacija i kraće razmatranje do pol 11. u 11 predavanje do 1, uz pauzu a od 1 do 4 pauza za ručak. od 4 do 7 opet predavanje, pa pauza do 8 i od 8-pol 10 razmatranje onoga o čemu se govorilo kroz dan i meditacija.
eh da, i zadnji dan taj drugi dio predavanja posvećen je samo pitanjima sudionika.

i sad će sigurno biti zlobnika koji će prokomentirati tih 400tinjak kuna, ali i da više košta s pravom bi koštalo. vrhunska organizacija, poslužitelji na raspolaganju, vrlo stručni voditelji meditacije i vježbi koji su na raspolaganju... i naravno Herr Ivančić
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:34   #66
Znači onaj Makaja Komaja se nikako ne bi uklopio, mada se izgleda ne drogira, nego prakticira kakve tantričke metode o načinima kako zadovoljiti 9 žena umjesto 9 korovo anđela odjednom?
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:35   #67
Quote:
honest1 kaže: Pogledaj post
Hagioterapija je znanstveno priznata disciplina. Zašto podcrtavam znanstveno - upravo zato jer je pokazala rezulate.
Koliko znam, preko 10 zemalja svijeta ju već primjenjuje..
Znanstveno priznata možda u okviru tih teoloških znanosti o duhovnoj duši. S obzirom na one druge znanosti, kao što su fizika i biologija, malo manje.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:40   #68
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Znanstveno priznata možda u okviru tih teoloških znanosti o duhovnoj duši. S obzirom na one druge znanosti, kao što su fizika i biologija, malo manje.
Kad smo već kod znanosti, teologije, braka i seksa, teško je to sve strpati u jednu zadovoljavajuću cjelinu kad tamo negdje na dalekom istoku Kamu sutru napiše nitko drugi nego teolog. A tamo na dalekom zapadu čitam kako je bračni par otkrio kako žena može održati višesatni orgazam sa suprugom pa je za napredak znanosti upriilčen eksperiment kojem je svjedočio veći broj znanstvenika, a muž i žena su dali sve od sebe i pokazali kako se to radi. Sad je li gospođa medicinski fenomen ili je što drugo u pitanju, čekamo nove vijesti na netu da bi znali više.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:47   #69
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
i sad će sigurno biti zlobnika koji će prokomentirati tih 400tinjak kuna, ali i da više košta s pravom bi koštalo. vrhunska organizacija, poslužitelji na raspolaganju, vrlo stručni voditelji meditacije i vježbi koji su na raspolaganju... i naravno Herr Ivančić
Ma, ja sam išla na neke alternativne (nekršćanske) seminare koji su za manje sati zahtjevali puno veću cifru! Mislim da je tek alternativa precijenjeno skupa jer je to danas moderno, od zdrave prehrane nadalje... To je ko cool i fora, a Crkva zaostala tradicija. A nerijetko su alternativci minimalno educirani! Često nabrijani nakon parmjesečnog tečaja. Svećnici se barem za svoje područje školuju pet godina na Sveučilištu, s puno predmeta koji se ne dotiču isključivo kršćanstva.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:59   #70
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Ma, ja sam išla na neke alternativne (nekršćanske) seminare koji su za manje sati zahtjevali puno veću cifru! Mislim da je tek alternativa precijenjeno skupa jer je to danas moderno, od zdrave prehrane nadalje... To je ko cool i fora, a Crkva zaostala tradicija. A nerijetko su alternativci minimalno educirani! Često nabrijani nakon parmjesečnog tečaja. Svećnici se barem za svoje područje školuju pet godina na Sveučilištu, s puno predmeta koji se ne dotiču isključivo kršćanstva.
Lako za to što se kome da nešto na dobru volju, meni upada ipak u oči kod istaknutih članova dominantne religije kad se razmahuju tako prodajom svojih knjiga i predavanja i edukacije koga-čega, imaju i cijelu infrastrukturu na raspologanju za reklamiranje, tisak, sve, a tamo ni kučeta ni mačeta... Valjda treba za mirnu soluciju širenja kršćanstva po bliskom istoku, jer hr je ispotpisivala već s Vatikonom što oćeš, a ni po crkvama se ne ubire za sakramente ništa manje od onoga što kler traži.
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:44   #71
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Lako za to što se kome da nešto na dobru volju,
O tom potom na dobru volju, često ljudi ako pate od nekih bolesti sve pokušavaju, pa raznorazni alternativci na tome lijepo zarađuju! A ti misliš, pa da probam, da si ne predbacujem da nisam ništa poduzeo...

Quote:
meni upada ipak u oči kod istaknutih članova dominantne religije kad se razmahuju tako prodajom svojih knjiga i predavanja i edukacije koga-čega, imaju i cijelu infrastrukturu na raspologanju za reklamiranje, tisak, sve, a tamo ni kučeta ni mačeta... Valjda treba za mirnu soluciju širenja kršćanstva po bliskom istoku, jer hr je ispotpisivala već s Vatikonom što oćeš, a ni po crkvama se ne ubire za sakramente ništa manje od onoga što kler traži.
Al link se odnosi na radikale, na isključive fanatike, a njih ima u svim religijama i kod alternativaca i inih "duhovnjaka". U linku se i spominju baptisti, koji btw liče na nama bolje poznate Jehovine svjedoke. I da, ljudi su često gramzivi i teže i za časti i moći, tog ima svugdje. Pa i Ivančić kritizira lažne vjernike, ne slijedi svatko ko se naziva katolikom, ili vjernikom, ili duhovnim uopće, ispravan put. To niš ne mijenja na činjenici da ima svećenika koji su ispravni u svojoj duhovnosti i koji shvaćaju bit kršćanstva, bez obzira na politiku.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 14:48   #72
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
O tom potom na dobru volju, često ljudi ako pate od nekih bolesti sve pokušavaju, pa raznorazni alternativci na tome lijepo zarađuju! A ti misliš, pa da probam, da si ne predbacujem da nisam ništa poduzeo...
Poznat mi je slučaj primjerice jednog koji dugi niz godina radi svoj posao, ne traži ništa određeno, već nakon zadnjeg dana tretmana ostaviš štogod ako želiš i imaš. Nisam analizirao sve alternativce, ali da ima svega i svačega, to je jasno.

Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
Al link se odnosi na radikale, na isključive fanatike, a njih ima u svim religijama i kod alternativaca i inih "duhovnjaka". U linku se i spominju baptisti, koji btw liče na nama bolje poznate Jehovine svjedoke.
Nisu tu baš čista posla kad se među "fanaticima" nalazi i američki predsjednik, te general. Kako je tako sam u istom vidim popriličnu opasnost za cijeli svijet i budućnost ljudskog roda uopće, na osnovu politike koja tvrdi jedno od jednakosti rasa, nacija, religija i ostalog, a provodi sasvim nešto drugo. Tipično bi bilo za ove ljude, kad bi nekako uspili maknuti muslimane s površine cijele planete, da bi im trebao drugi neprijatelj, jer kao što se da čuti, oni su uvijek u ratu.

Quote:
Pa i Ivančić kritizira lažne vjernike, ne slijedi svatko ko se naziva katolikom, ili vjernikom, ili duhovnim uopće, ispravan put. To niš ne mijenja na činjenici da ima svećenika koji su ispravni u svojoj duhovnosti i koji shvaćaju bit kršćanstva, bez obzira na politiku.
Pa meni se čini da se svaka religija u bitnome bavi kritiziranjem "lažnih vjernika", uvećavajući kod sljedbenika osjećaj krivice apstraktno govoreći o tome pred svima, i stvarajući prostor gdje bi "vođe" razriješili situaciju temeljem "doprinosa za crkvene potrebe".

Da se razumijemo, svakako mi je drago što se da primijetiti kako nastupaju pojedinci s više interesa za psihologiju, ali govoreći istinu kada se sklope svi ti crkveni redovi i pojedinci u jednu sliku, ima tu svega, i prije su dobar dio tih vođa iz redova klera sami izvori kriminala, nego što su to oni kojima drže mise. Što se tiče toga što je to "moral" i moral, o tome se već vidi na temelju sprege crkvenih struktura s politikom, kriminalnim radnjama koje izbijaju u javnost, mada crkva sa svojim humanitarnim djelovanjem uživa visoku zaštitu i samostalnost od posjeta znatiželjnika, policije i drugih vrsta inspekcija i miješanja.

Radi li Ivančić, kao uvaženi teolog, od crkvenih svećenika i časnih sestara hagioterapeute, ili se većinom okrenuo kakvoj mladeži?
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 14:58   #73
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Radi li Ivančić, kao uvaženi teolog, od crkvenih svećenika i časnih sestara hagioterapeute, ili se većinom okrenuo kakvoj mladeži?
mladeži
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:46   #74
Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Poznat mi je slučaj primjerice jednog koji dugi niz godina radi svoj posao, ne traži ništa određeno, već nakon zadnjeg dana tretmana ostaviš štogod ako želiš i imaš. Nisam analizirao sve alternativce, ali da ima svega i svačega, to je jasno.
Da, al nekad u komunizmu je toga bilo više, danas se i tu sve vrti oko love. Nema, primjerice, takvih kao kaj je bio Julijan Bor koji je potpuno besplatno održavao tečajeve hatha yoge, nije htio ni čuti da uzme novac, primao je samo pekmeziće i ajvare , a u svom vrtu je uzgajao voće i povrće - nikaj mu nije trebalo. A nije ni bio nametljivi striktni vegetarijanac (za sebe da, čekao je u vrtu da paradajzi tolko sazriju, da ih ne mora trgati, već da mu sami padnu u ruku), koji bi ljudima solio pamet. A slični su bili i drugi bioenergetičari, travari i drugi, sve po sistemu "daj što daš", a nije da ih nije bilo... A danas su se i oni u velkom broju pomamili za uspjehom i lovom i prodaju jeftine pomodarske filozofije!

Quote:
pavaogc kaže: Pogledaj post
Nisu tu baš čista posla kad se među "fanaticima" nalazi i američki predsjednik, te general. Kako je tako sam u istom vidim popriličnu opasnost za cijeli svijet i budućnost ljudskog roda uopće, na osnovu politike koja tvrdi jedno od jednakosti rasa, nacija, religija i ostalog, a provodi sasvim nešto drugo. Tipično bi bilo za ove ljude, kad bi nekako uspili maknuti muslimane s površine cijele planete, da bi im trebao drugi neprijatelj, jer kao što se da čuti, oni su uvijek u ratu.
Nažalost smo daleko od vremena kad su vladari bili moralni uzor. Kak veli Bela Hamvas, danas su oni koji čuvaju smisao pjesnici. Pa bi bilo bolje da oni vode svijet.

Al ne bih htjela opet gledati previše apokaliptički, iako se često tako čini, pa oni koji traže Istinu kreću od najstarijih predaja i izvora, od Zlatnog doba jer se čini da je društvo globalno sve više degradirano (izgnani smo odavno iz Raja ). Al opet, kad čitaš i vrlo stare autore, vidiš da su ljudske mane oduvijek bile iste: pohlepa, težnja za časti i moći... Kak i Hamvas veli, danas nema više od koga bi dobio usmenu predaju, živu riječ, pa kao jedini izvori ostaju knjige, razni sveti spisi, od Tao Te Kinga, Biblije itd.

Quote:
Pa meni se čini da se svaka religija u bitnome bavi kritiziranjem "lažnih vjernika", uvećavajući kod sljedbenika osjećaj krivice apstraktno govoreći o tome pred svima, i stvarajući prostor gdje bi "vođe" razriješili situaciju temeljem "doprinosa za crkvene potrebe".

Da se razumijemo, svakako mi je drago što se da primijetiti kako nastupaju pojedinci s više interesa za psihologiju, ali govoreći istinu kada se sklope svi ti crkveni redovi i pojedinci u jednu sliku, ima tu svega, i prije su dobar dio tih vođa iz redova klera sami izvori kriminala, nego što su to oni kojima drže mise. Što se tiče toga što je to "moral" i moral, o tome se već vidi na temelju sprege crkvenih struktura s politikom, kriminalnim radnjama koje izbijaju u javnost, mada crkva sa svojim humanitarnim djelovanjem uživa visoku zaštitu i samostalnost od posjeta znatiželjnika, policije i drugih vrsta inspekcija i miješanja.
Uvijek ima ljudi koji žele iskoristiti neki sustav, pa tako i religijski, kaj ne znači da preko onog kaj nudi religija ne možeš doći do duhovnog cilja, samo trebaš birati zrnje među kukoljem. A i Ivančić je jučer na predavanju rekao kako nam fale kvalitetne vođe i među političarima, kako treba biti radikalno moralan!

Da, i rekao je kako se baš trebamo osloboditi osjećaja krivice, već da kad mislimo da smo nešto sagriješili, samo nakon toga napravimo neko barem malo dobro djelo.

Quote:
Radi li Ivančić, kao uvaženi teolog, od crkvenih svećenika i časnih sestara hagioterapeute, ili se većinom okrenuo kakvoj mladeži?
Evo Žulaj ti je odgovorila, ja ti nisam dovoljno u to upućena, a i inače nisam baš neki primjerni katolik, ako sam to uopće jer mi pripadnost nije previše važna, al to mi je možda najbliže.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne

Zadnje uređivanje ptica dronta : 26.11.2010. at 15:59.
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:01   #75
Vidim da se pišu lijepe stvari o Hagioterapiji. Ali , to je "duhovna tehnika" za vjernike. Ponajčešće bolesne vjernike. A što je sa ateistima koji ne vjeruju u biblijske dogme, nego ih smatraju bajkama za malo veću djecu. Što bi njima preporučio don Ivančić? Da se mole ? Nemoguće, oni ne vjeruju u moć molitve. Da meditiraju ? I to nema puno smisla, jer je za njih meditacija glupost. Što bi dakle rekao don Ivančić njima ?
Samo da im ne bi rekao: Odlazi Sotono !?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:07   #76
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vidim da se pišu lijepe stvari o Hagioterapiji. Ali , to je "duhovna tehnika" za vjernike. Ponajčešće bolesne vjernike. A što je sa ateistima koji ne vjeruju u biblijske dogme, nego ih smatraju bajkama za malo veću djecu. Što bi njima preporučio don Ivančić? Da se mole ? Nemoguće, oni ne vjeruju u moć molitve. Da meditiraju ? I to nema puno smisla, jer je za njih meditacija glupost. Što bi dakle rekao don Ivančić njima ?
Samo da im ne bi rekao: Odlazi Sotono !?
A kaj si zapeo ić k Ivančiću, ak te iritira?!
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:16   #77
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Vidim da se pišu lijepe stvari o Hagioterapiji. Ali , to je "duhovna tehnika" za vjernike. Ponajčešće bolesne vjernike. A što je sa ateistima koji ne vjeruju u biblijske dogme, nego ih smatraju bajkama za malo veću djecu. Što bi njima preporučio don Ivančić? Da se mole ? Nemoguće, oni ne vjeruju u moć molitve. Da meditiraju ? I to nema puno smisla, jer je za njih meditacija glupost. Što bi dakle rekao don Ivančić njima ?
Samo da im ne bi rekao: Odlazi Sotono !?
I, ako ćemo, on ne vjeruje u ateiste, smatra da svi znaju kaj (ko) je Bog (pa i ti valjda, kad o njemu govoriš), da su, ako ćemo, zapravo većinom agnostici, a da je pravi ateista onaj koji je zao (protiv Dobra - a to je valjda Bog). Znači, ne valjda ti? Niti većina onih koji se izjašnjavaju kao ateisti.

Al bolje da ga ja ne krenam braniti, ko što rekoh, nisam dovoljno upućena, pa bi mu moja obrana još mogla štetiti. Al ono kaj sam do sad od njega čula mi se stvarno ne čini da je vezano na neku određenu vjeru, te da je primjenjivo baš za svakoga, a ne samo bolesnog jer su to opće pozitivne i primjenjive smjernice.
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:28   #78
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
A kaj si zapeo ić k Ivančiću, ak te iritira?!
Tko to kaže da me on iritira. On je meni jako drag. Isto kao i vlč. Sudac. Ali oni su za ljude koji vjeruju u biblijske dogme kao neprikosnovenu Istinu.
A oni koji u to ne vjeruju, njima treba neki drugi Ivančić ili Sudac.
Možda K.G. Jung !?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:51   #79
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Tko to kaže da me on iritira. On je meni jako drag. Isto kao i vlč. Sudac. Ali oni su za ljude koji vjeruju u biblijske dogme kao neprikosnovenu Istinu.
A oni koji u to ne vjeruju, njima treba neki drugi Ivančić ili Sudac.
Možda K.G. Jung !?
Ipak ne bi ovu dvojicu stavljao u isti koš s jednim Jungom, makar su sva trojica alternativci.
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:53   #80
Quote:
Akai kaže: Pogledaj post
Ipak ne bi ovu dvojicu stavljao u isti koš s jednim Jungom, makar su sva trojica alternativci.
Sva trojica liječe duhovnošću. Samo što Jung može liječiti i ateiste, dok Ivančić i Sudac jako teško.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.