Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 22:54   #81
Quote:
SilentWarrior kaže: Pogledaj post


Fakat, sa izdanih 8 milijona prodanih knjiga po cijelom svijetu.

Ako stvarno misliš da je kriterij prodanosti i čitanosti nekog djela kriterij za procjenjivanje izvrsnosti istoga (da ne govorim o istinitosti), onda si u najmanju ruku naivan. Ova "Tajna" je prodana u još i više pa šta, jel to znači da je vrh? Tompson i Ceca mogu okupiti na desetke i desetke tisuća ljudi u jednoj Hrvatskoj, jel to znači da su bolji glazbenici i umjetnici od, ne znam, Ane Rucner, Stefanovskog ili Pogorelića?
Da, Castaneda je loš pisac. Ali uspješan pisac (ako i samo ako za kriterij uspješnosti uzmemo prodanost knjiga, što je čini se današnjim ljudima dovoljno - strašno). A propali antropolog. Kao što je David Icke propali nogometaš, a onda i propali novinar, a onda uspješan prodavač magle (koji, doduše, ima svojih svjetlih trenutaka ali ih naprosto MORA imati, tim više što je uzimao od najboljih)... Isto kao što je i Plečko propali kemičar koji je onda shvatio da bez obzira što nije dobar u svojoj struci može zaraditi puno više i postati popularan baveći se šarlatanstvnom, pop fast food duhovnošću, traženjem reinkarnacija poznatih političara i prodavanjem otrovnih pripravaka ili u najboljem slučaju neutralnih pod lijekove... Da, on jest uspješan biznismen, ali nije uspješan kemičar. Da, on jest uspio na magli nešto i zaraditi, ali to ne znači da to što on radi nije šarlatanstvo i to na momente potencijalno vrlo štetno... U bilo kojem peer-reviewed antropološkom tekstu, knjizi ili znanstvenom radu nećeš naići na Castanedu, osim možda u nekom uvrnutom, postmodernom smislu... A to da je iznio gomilu neistinitih podataka o Indijancima, njihovoj povijesti i običajima, odgovorno tvrdim. Doslovce ih je KRIVOTVORIO, izmislio itd. I na kraju napominjem, i sam je izjavio da piše fikciju... I šta sad. Dobro kaže atko, neka svatko čita što hoće, dapače, kako ona to kaže "svatko ima svoj put", to je u potpunosti točno. Ja sam samo napisao da je Castaneda ne samo precijenjen nego i šarlatan... A naravno da se u svemu može naći neke istine... No pitanje je hoćeš li dobar tekst koji ima brdo točnih stvari ili loši tekst koji je samo proizvod nečijih fantazija i ima brdo netočnih stvari...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:03   #82
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Vidio sam mnogo gorih stvari od bezobrazluka ocvalog no-lifera koji živi zato da serucka po forumima, te misli o sebi da je prosvjetljen..
Falit ćeš mi malo manje od probavnih smetnji.
Nisam rekao da te neću naguzit na nekoj od drugih tema...ne vidim ništa loše u tome. Može ti samo koristiti.
Da me nebi krivo razumio.

Ovo je više gesta ljubiteljima Sonore...nikakve veze s tvojom guzicom nema, lega.

PS.
Zadnje oftopičarenje ovdje, časna riječ...


Zadnje uređivanje Yivanmukta : 17.08.2010. at 23:16.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:22   #83
Carlos castaneda je Lazljivac, sadist,tasti pateticni jadnik

Quote:
SilentWarrior kaže: Pogledaj post



Ništa od toga me nije tako dotaklo kao Kastanedine knjige u zadnjih par godina.

Čisto znanje o čovjeku i njegovoj svjesti, povezano po svim čoškovima.

Nije te dotakao kastaneda nego je tvoja unutrašnja vatra tj ljubav prihvatila starog varalicu kastanedu
pročitaj molim te moje iskustvo sa kastanedom i pismo forumskom prijatelju (jedan nick adriatic na ovom forumu )pa sama prosudi i odluči


------------------------------------


Zelio bih te istine radi i tebe radi (a i ostalih koji ce doci u svom traganju do castanede i don huana )

upoznati sa jednom mojom nedavnom sokantnom spoznajom.


Posto sam uocio da si covjek koji je ''uravnotezen'' zanimljivo mi je tvoje odusevljenje castanedom tj jednim piscem i smjerom koji je vrlo neobican,tajnovit,romantican,bizaran,na granici zbilje i maste ...
Sasvim suprotno od budizma kojeg isto volis a koji je jednostavan i jasan
Ali ,razumijem te. Nije samo tebe nego i mene i mnoge zaveo i odusevio castaneda i don juan..

ali
ali

znam dobro da sam uvijek zadrzao jednu distancu i sumnju i bio siguran u 2 stvari

a) to nije moj put iako sam mnogo naucio od castanede i don juana

b) bio sam duboko uvjeren da je castaneda izmislio don juana,ali mi to nije bilo vazno nego ono sto je on budio u meni..

***
Ali vrijeme je islo i to mi sve nije bilo vazno IAKO JE ONO PITANJE KOJE JE MALO TKO POSTAVLJAO OSTALO:
)Vecinu ljudi je zanimalo je li don juan zaista postojao?)

Mog mene je vise zanimalo kako zivi CARLOS CASTANEDA u ''obicnom zivotu '' jer je meni svakodnevni zivot ''mjerilo'' dosljednosti i integriranosti necijeg zivota
NIGDJE TO NISAM MOGAO NACI JER JE ON PAZLJIVO IZBJEGAVAO ostavljati bilo kakove tragove i informacije...

I gle !, univerzum mi je ove godine ''slucajno'' dao detaljan i sokantan uvid u privatni zivot i stil carlosa castanede


Procitao sam u aprilu knjigu koju je o njemu i njihovom zajednickom zivotu i zivotu uske grupe ucenika i ucenica castanede napisala njegova ucenica spisateljica i ljubavnica AMY WALLACE (kcerka slavnog pisca irvinga wallace-a )

NA 200 str velikog formata sa fotkama castanede(ruzan je kao zaba ali sto je gore karakter mu je takav)
Knjigu mozes naruciti preko amazona ovdje a usput procitat recenzije

-guglaj malo pa ces naci posebnu stranicu autorice sa updejtima i odgovorima o forume o svemu ovome

ako te zanima moja kratka recenzija evo ti je :

ne samo da je autorica pokazala i dokazala da je car-tj carlos castaneda GOL. nego je prljav,ruzan,zao,manipulator,prepun tastine ,bez imalo ljubavi i obicne ljudskosti . njegove ucenice i ono sto su svi skupa podlo radili svojim roditeljima,znancima i ucenicima je potpuno slicno njemu.
zloglasno slavni CHARLES MANSON i njegove ''ucenice'' su AMATERI PREMA NJIMA I CARLOSU CASTANEDI.

ako ti kazem da likovi poput ante bakovica, ante djapica, ljube rojsa i branimira glavasa u odnosu na ono sto je u duhovnom a i ''materijalnom svijetu'' cinio castanedu postaju olicenje normalnosti,postenja i ljudskosti onda sam ti mnogo rekao sto mislim o castanedi ako znas da prezirem ove likove koje sam maloprije nabrojio.
Porazno je za Castanedu a i za sav taj njegov mini kult da nije u svoj zivot i zivot svojih ucenika i ucenica PRIMJENIO ONE PREDIVNE,DUBOKE I POETSKE PREPORUKE KOJE ''MU JE DAO DON HUAN''

knjigu nadji ovdje :

SOKANTNA ISPOVIJEST KASTANEDINE UCENICE I LJUBAVNICE

za kraj jos nesto vazno da se razumijemo:
Iako je sada u mom softweru Castaneda zabiljezen ''kao lowest dog and garbage'' around priznajem unatoc tome:"

CARLOS CASTANEDA je GENIJALAN JE PISAC !
iako je sada sasvim jasno da je izmislio don juana i 90 % stvari u svojim knjigama ipak su te knjige, ti dijalozi i ono sto su budile u ljudima JAKO VAZNI.
JER NASE EMOCIJE I TRAZENJE KOJE SU TE KNJIGE INICIRALE BILI SU STVARNI i dobrodosli.
IAKO JE DON jUAN IZMISLJEN LIK ON NISTA MANJE NIJE STVARNIJI RADI TOGA i nista manje vazan.

Ali je carlos castaneda kao covjek
ne samo da nije nagual nego nije ni covjek u najboljem i najjednostavnijem smislu te rijeci.
htio je postati nagual tj ''nadcovjek'' . Nije uspio jer nije bio niti covjek.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:23   #84
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
....A to da je iznio gomilu neistinitih podataka o Indijancima, njihovoj povijesti i običajima, odgovorno tvrdim. Doslovce ih je KRIVOTVORIO, izmislio itd. I na kraju napominjem, i sam je izjavio da piše fikciju... I šta sad. Dobro kaže atko, neka svatko čita što hoće, dapače, kako ona to kaže "svatko ima svoj put", to je u potpunosti točno. Ja sam samo napisao da je Castaneda ne samo precijenjen nego i šarlatan... A naravno da se u svemu može naći neke istine... No pitanje je hoćeš li dobar tekst koji ima brdo točnih stvari ili loši tekst koji je samo proizvod nečijih fantazija i ima brdo netočnih stvari...
Istina da je don Carlos priznao opsjenu. Dok sam čitao Orlov dar, pejotl čini čuda. Tako je i u Zagorju kada se našvasaš u klijeti.
Tamnio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:28   #85
Zanimljivo je da duhovne prevare imaju veci uspjeh kod ljudi nego jednostavnost i mudrost

...

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
U vezi ovog gore sto sam napisao Adriaticu a i ostalima koju su se odusevljavali Castanedom da nadodam:

Cini mi se da je adriatic iz rijeke ili tu negdje blizu. cini mi se da je i nemruth dagi isto tako.
Zanimljvo je da sam nedavno isto tako uvjerio namruth dagi da je njeno zanimanje i odusevljenje za Lobsang rampu uzaludno jer se radi o vjestoj prevari.
Nasa nemruth bila je jako iznenadjena i priznala je da je naivna kao madjarska sobarica

Eo vrlo kratko sto se zbilo.
Jedan engleski vodoinstalater (Cyril Henry Hoskins)
je 50ih godina proslog stoljeca imao finacijske probleme.Nadosao je na bizarnu i na prvi pogled financijski uzaludnu ideju.
Poceo je pisati knjige u kojima je tvrdio da je u njega ''USAO DUH TIBETANSKOG LAME '' i da on vise nije taj englez nego REINKARNACIJA TOG LAME KOJA SE EVO DOGODILA tokom njegovog zivota i lama preko njega (engleza) poucava ljude tajnim tibetanskim znanjima.

Zacudo,ova bizarna ideja dozivila je fantastican uspjeh,ljudi su povjerovali ovom sarlatanu koji je napisao 19 knjiga(od 1956-1981) koje su tiskane u milionima primjeraka. Knjige s prepune fantasticnih izmisljotina prema kojima uzleti maste naseg dobrog IL -a blijede u zaborav

Autor se obogatio a njegove knjige citaju se i danas 50 godina poslije I NASTAVLJAJU USPJESNO VARATI MODERNE NAIVCE.
Mnogi nisu svjesni da se radi o obicnoj prevari ,kao i nasa nemruth -predragi ...

Slicnu stvar ALI NA LITERARNO I ANTROPOLOSKI DUBLJEM I socioloski VAZNIJEM NIVOU IZVEO JE CASTANEDA 1968 sa svojom prvom knjigom UCENJE DON JUANA predstavivsi svijetu navodni svoj susret i segrtovanje sa pravim INDIJANSKIM VRACEM IZ MEKSIKA.Slijedio je senzacionalni interes,literarni uspjeh i mnostvo novih knjiga ...
Ostalo svi vise manje znate ALI MALO TKO OD VAS ZNA OVO GORE STO SE NEDAVNO POJAVILO ''u matrixu '' o castanedi..a sto je iznijela njegova ''SEVERINA'' tj ljubavnica i ucenica.
e pa da, ova gore knjiga o castanedi je kao ''severinin video''.
Sve se vidi i doznajemo sto nismo znali a sto se inace krije i uvjerava ljude u iluzorne prizore iz vlastitog zivota.

citajte ispovijest AMY WALLACE i javljate nam vase reakcije na prevaranta ''castanedu'' a BEZ DON JUANA ''
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:31   #86
[QUOTE=Yivanmukta;28383079]
vrijeme leti
QUOTE
Evo netko plaši vremenom. Vrijeme je pogled. Za što imamo vremena? Možda možemo čekati da nam okolina da ili ne da odobrenje, trenutak za odluku.Možda se možemo upustiti u priče o dobru i zlu.Ili praviti se da je nešto što nije samo zato što su nas uputili da ljudi tako rade?Čije vrijeme živimo?Jesmo li zavezani tuđim voljama ili oko vrata imamo isti čvor koji je Silvio Manuel vezao Castanedi?
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:35   #87
Neki su pokušali braniti castanedu time da je ispovijest amy wallace osveta i da oboje tj i carlos i ona seru .

Evo što sam pisao o tome :

1) Iskrena,upecatljiva,razotkrivajuca,vazna , nimalo osobno laka ''ispovijed'' amy wallace sve samo ne sranje.

2)jer u odnosu na njenu knjigu koja je dokumentirana i dokazljiva i provjerljiva i nije sranje ..

3) sve knjige carlosa castanede ovom knjigom amy wallace postaju sranje.

SRANJE U ONOM SMISLU DA IH JE ON PREDSTAVLJAO KAO ISTINSKO SEGRTOVANJE I VELIKE SAMANSKE MISTERIJE a ustvari je lagao svih i sebe.

4) Kao sto sam vec napomenuo u ostalim razinama castanedine knjige nisu sranje jer iako izmisljene one su i dalje vazne kao sto je i ostala književna fikcija jednako vazna na mnostvu razina.

ALI

kada se vec pocelo sranje spominjati da i ja kazem nesto o govnima:


AMY WALLACE NIJE SRANJE OD ZENE iako se prilicno bila usmrdila zbog carlosa i svoje gluposti i dugo joj je trebalo da se dekontaminira

A

CARLOS CASTANEDA JE SRANJE OD COVJEKA koje treba zaobilaziti u širokom luku i ostavljati znakove poput mojih da neoprezni romantični tragatelji ne upadnu u tu smrdljivu rupu koju je ostavio pokoljenjima i koja i dalje prijeti neopreznima
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:37   #88
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
...
Vjerujem viteže Parsifale da ćete lijepo zaspati sada kad ste razotkrili sve duhovne prevarante počev od Lobsanga i Casanede, a možda i dalje - pa do ponoći dobijemo još ponekog koji vam je na žulj sjeo....recimo Osho ili SjajBaba.

Kažite nam kako dolazite do tih spoznaja i kako razlikovati istinu od laži?

Može li se to bez iščitavanja knjiga s Amazona nekon posebnom intuitivnom tehnikom ???

PS U Rijeci sam bila prije sto godina. U sljedećih sto ne namjeravam posjetiti taj grad.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:47   #89
Obrambeni manevri Castanedinih fantasta

Sljedeći obrambeni potez koji će sljedbenici castanede pokušati je sljedeći manevar:

mozda je ovo sve jedna igra velikog naguala castanede u koju je parsifal upao . ipak je castaneda nagual , a parsifal i slični kritičari neznalice ..

a amy wallace je kučka koja se sada tipicno sveti svom velikom ljubavniku

a mozda je to sve isplanirao don huan...i bla bla

-----------------------

na to bih odgovorio

1) Amy wallace ( i neki drugi ) je iskreno i dokumentirao izlažući se riziku i osobnoj sramoti pokazala da castaneda NIJE NAGUAL nego je MALEN,RUZAN,POKVAREN,zao,inteligentan manipulator.


2) I DA JE VRIJEME I EGO INVESTIRAN u kastanedu uzaludnost.
i da iako pizdis svaki dan u uredu od 9-17 i imas malu placu to ipak nije tako strasno ,iako mastarije o nagualstvu i bijegu u odvojenu stvarnost predlazu drugacije scenarije

**.


3) primjecujem da bi netko mogao pomisliti da ja ovako zestoko kritiziram kastanedu JER JE SVIH NAS PREVARIO SA DON HUANOM KOJI JE IZMISLJEN LIK.

4)
DALEKO OD TOGA. hajmo mu to uzeti kao ''magijski'' /''don huanovski '' -marketinski potez ciji je uspjeh dokaz sam po sebi..

5)
ONO STO JE ZAPANJUJUCE i odvratno JE NACIN PONASANJA KASTANEDE PREMA LJUDIMA,ZENAMA OKO SEBE,ucenicima I U KRANJOJ LINIJI MITU O DON HUANU koji je sam izmastao-izgradio.


6) na svim razinama je napravio takova sranja i pogreske i odvratnosti i primitivnosti da se nema rijeci to opisivati nego svak treba za sebe to procitati (zapocnite recenzijama knjige , pa mozda knjigom pa malo google itd)

ne zna se koje gori - te njegove ucenice ili on

one taishe, florinde i ostale napuhane kreature iz njegovog cirkusa

LAZI
SADIZMA
NADREALIZMA
NEUSPJEHA
OKRUTNOSTI
BIZARNOSTI
UMISLJENOSTI
EGOMANIJAKALNOSTI
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:49   #90
S obzirom na naziv teme...da li je netko citao Don Miguel Ruiza? Sto mislite o njegovim knjigama?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:53   #91
sve tipicne,velike i male ''duhovne pogreske'' ti su ljudi uspjeli napraviti iako im to nije naravno bio plan vec ostvarenje onih ludorija iz magicnog izmisljenog svijeta carlosa i don huana i ostalih muskih i zenskih naguala ili sto li vec

***
citajuci taj teatar apsurda covjek shvati koliko su jednostavne stvari velike

kao sto je prijateljstvo
(dok kod kastanede ''ratnici nisu prijatelji jer je to sentimentalno "

ljubav
setnja
fotografije (koje su po tim likovima bile strogo zabranjene jer ..eto to je sentimentalno itd itd)

roditelji ( jer magicari ne smiju imati/zvati/posjecivati roditelje i rodbinu jer je to..


MA ZNATE VEC kako je kod kastanede i ekipe šamana i sličnih ludorija


SVE STO JE DOBRO I LJUDSKO I NORMALNO NIJE DOBRO

A SVE STO JE RUZNO/bizarno i sumnjivo POSTAJE NORMALNO JER JE ZA VELIKOG MAGA SVIH LAZI to test necijeg napustanja normalnog vidjenja stvari I ZAPOCINJANJA VIDJENJA SVIJETA OCIMA NAGUALA I BLA BLA BLA BLA

BLA
BLA ...


RECIMO JA SADA OPALIM ovoj curi koja je otvorila temu SAMAR( TIPICAN sadisticki primjer koji je on radio ) i njoj to treba odmah biti drago jer je moj samar samar naguala a njena reakcija sa osmjehom je reakcija nagual zene a nikako cudjenje i nezadovoljstvo )

-ili ja naredim satori kao što je carlos naredio amy koja voli životinje da njene macke koje obozava i s kojima zivi 10 godina mora pod hitno iseliti iz kuce i izbaciti u pustinju jer je drzanje macaka jako negativna stvar u jako vaznom napuhanom svijetu MAGICARA I NAGUALA I SLICNIH FANTASTA..jer je to vezanost i bla i bla bla...

ma citajte sami i smijte se ili cudite ili placite na to koliko ljudska masta i ego imaju neobuzdane i perverzne neogranicenosti i KAKO SE SVAKA LUDORIJA MOZE OPRAVDATI NEKIM TAJNIM ILI JAVNIM SAMANSKIM PRINCIPOM

***
ova knjiga amy wallace vam jasno pokaze kako ste vi sami
''nagual'' tj ''veliki magicar'' samo zato sto volite sunce,more,macke i fotografije i svoje prijatelje i male stvari i drzite se starih dobrih nacela

kao sto su

govori istinu i ne testiraj ljude ,
vrati stvari na svoje mjesto odakle si ih uzeo,
kazi dobar dan ,
osmjehni se,
odspavaj popodne,
drzi macku,cvijet ili psa u kuci ,
i foto album ,
javi se (ponekad ) roditeljima


nemoj se družiti sa vješticama ,šamanima i odlaziti u odvojenu stvarnost

a

- izbjegavaj castanedu i don huana i TAISHU I FLORINDU i slicne fantaste jer su to napuhani egomanijaci koje su slicni napuhani egomanijaci-fantasti lansirali svojom gluposcu i ambicijama i fantazijama u orbitu

PS. KADA JE KASTANEDA ''PORAZAVAJUCE'' (za njegov ego) UMRO OD DIJABETESA OD CEGA SE SILNO STIDIO (jer nagual ne smije,jelte - oboljeti !! jer to nije kistihant )

4 ILI 5 TIH NJEGOVIH UCENICA(NE SVE !) SU POCINILE KOLEKTIVNO SAMOUBOJSTVO da bi otisle u svoju ''odvojenu stvarnost'' za svojim ruznim ( i u licu i u srcu) kao zaba krastaca nagualom

Na zdravlje !


***
ZIVOT JE TU I SADA
i čine ga male stvari i ''obični ljudi ''

A NE U izmaštanoj ODVOJENOJ STVARNOSTI
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 23:59   #92
mali primjeri zločestoća kastanede

1) castaneda je naredio amy tj svojoj ucenici i ljubavnici ( da izbaci svoje macke iz kuce i da proda kucu i sve SKUPE stvari jer se za sve previse vezala )



+

2)
neka kazna je isto bila tj u grupi su postojala stroga pravila ''igre'' .posto su svi prihvatili pravila igre onda su za nesposlusne slijedile razne kazne koje su imale nor za cilj razbinanje ega, vezanosti..

3) .SREBRNE NITI SA RODITELJIMA( da da catsnaeda je tvrdio da vidi srebrnu nit kojom smo povezani sa roditeljima i koju treba na 153 nacina razbijati i raskinuti ..

neka bizarna pravila npr

4) grupa je imala oko 10ak ucenika i ucenica tzv VJESTICA .bilo je cini mi se oko 8 zena i 2 muskarca.

-nije se smjelo napadno odijevati nego sto obicnije
-frizure i fina roba nikako
- chatanje, prenosenje informacija odlazak u kafice, sladoledi u tkalcicevoj su iskljuceni
- nikakova debljina tj punasnost nije tolerirana to je jedan od najvecih grijehova za ratnika u kastanedinoj grupi .

ma ima toga puno (naravno ovo gore su bezazlenije stvari ..)
(kada budem imao vremena i volje navesti cu neke bizarnije i podlije prakse ,obicaje,teorije...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:03   #93
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
S obzirom na naziv teme...da li je netko citao Don Miguel Ruiza? Sto mislite o njegovim knjigama?
Znam malo o prvoj, knjiga je ok, može čovjeka približiti vlastitoj istini.Pitaš jer si čitala ili tek namjeravaš?
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:04   #94
ovdje imate njene odgovore na najcesca pitanja koja joj se postavljaju

Imate i izvadke i knjige...citajte i surfajte malo i sami istrazujte


intervju sa amw wallace o kojoj dosta govorimo


__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:12   #95
Quote:
atko kaže: Pogledaj post
Znam malo o prvoj, knjiga je ok, može čovjeka približiti vlastitoj istini.Pitaš jer si čitala ili tek namjeravaš?
Cekaju u redu, naletjela sam na neke citate pa sam potrazila. 4 agreements je bio na nekoj listi top 10 duhovnih knjiga, ali mi nije bas sjela po recenzijama, imam osjecaj da prezvakuje vec poznato, iako nije za suditi knjigu koja se ne procita.
Pitam izmedju ostalog jer je netko spomenuo Don Huana kao posljednjeg Tolteckog mistika ako sam dobro povezala, a Don Miguel Ruiz se vezuje za Toltecku liniju u uvodu knjige
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:15   #96
"vlastita istina"...
Ako je tvoja vlastita, šta radi u toj knjizi...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:16   #97
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
"vlastita istina"...
Ako je tvoja vlastita, šta radi u toj knjizi...
oprosti ?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:19   #98
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
S obzirom na naziv teme...da li je netko citao Don Miguel Ruiza? Sto mislite o njegovim knjigama?
"četiri sporazuma sa samim sobom"

jednostavna, topla i iskrena

mislim da bi svatko trebao pročitati bar ovu

svakako preporuka

i naš bruno šimleša mi je ok (vidi se otkud je crpio inspiraciju, ali još jedan )
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:20   #99
evo nalazim upravo sada da je skoro sve ovo što sam pisao ranije o zabludi zvanoj castaneda
slično objasnio tomislav budak na svom blogu

http://www.kockicica.org/blog/carlos...vaznost-izvodi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 00:22   #100
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
oprosti ?
Ne ti, nego je atko napisala:

"Znam malo o prvoj, knjiga je ok, može čovjeka približiti vlastitoj istini."

Te fore sa "vlastitim istinama"... Vrlo privlačne ideje. Dobro, jednostavno govorimo drugačijim jezikom.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.