Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 12:42   #13061
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Cudna su vremena.
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...tegoryId=13443

Cudi me da ovo nije na naslovnici Jutarnjeg (bar ne kad sam gledala) nego je maknuto na marginu i nasla sam link via-via

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...tikom/5985016/
Zato što nije bitna vijest prosvjed od nekoliko stotina ljudi. Mozda si krivo shvatila ovo da je prosvjed dobio podršku od 10.000 ljudi. Nije bilo 10.000 ljudi na prosvjedu, već 10.000 kliknulo lajk na facebooku. Došlo ih manje od tisuću

Za usporedbu, na prosvjedu za kurikularnu reformu bilo nas je 25.000.
krcmije is offline  
Old 02.05.2017., 15:28   #13062
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
I dobro gdje ti na putu od zračne luke do bilo kojeg dijela ZG vidiš smeće po putu?...
hahahaha




Zagreb je bio normalan srednjoeuropski grad sve dok ga kamenjarci nisu pokrali.
nobrainer is offline  
Old 02.05.2017., 19:20   #13063
Unhappy

Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Zato što nije bitna vijest prosvjed od nekoliko stotina ljudi. Mozda si krivo shvatila ovo da je prosvjed dobio podršku od 10.000 ljudi. Nije bilo 10.000 ljudi na prosvjedu, već 10.000 kliknulo lajk na facebooku. Došlo ih manje od tisuću

Za usporedbu, na prosvjedu za kurikularnu reformu bilo nas je 25.000.
Nisam se zabunila.

Prolazi ispod radara jer je broj za sada nevelik, ali se istovremeno komesa svuda pomalo po EU i sire (a prijasnjih godina nije na ovaj nacin).

Francuska: http://nos.nl/artikel/2171012-agente...in-parijs.html
Chile
Portugal
Puerto Rico
South Africa
Istambul
Irska
Danska
.
.
Klikni na filmic na linku>> http://nos.nl/video/2171053-rellen-p...de-arbeid.html

Ok Njemacka ima tradiciju vec 30jst godina: http://m.dw.com/en/berlin-may-day-protests/g-38650042


Ne znam kako se tebi cini ali ja ove godine svuda vidim da nije samo 'hodanje u cast 1.svibnja', vec da svuda podjednako postoji nekakav naboj. Od mirnih prosvjeda u Danskoj u vezi 'omeksavanha' zakona o radu, do silnih pizdarija u npr Francuskoj.

Lijevica svuda gubi, a radnici su generalno gledajuci nezadovoljni. I izlaze na cestu. Ne u nekim masovnim brojevima (jos), ali dovoljno. Mislim pa kako, to se bas ne rimuje jedno s drugim?

(Mozda) pocetak trenda?


Ne treba zaboraviti niti da je ekonomija u punom zamahu, a nezaposlenost pala, dakle posljedicno se pitam zasto bas sada? Ne bi li ljudi trebali biti zadovoljni?


Sve te lijeve partije ocito nemaju formu koja odgovara sadasnjem trenutku. Isto kao sto je npr za usporedbu katolicka crkva zastarjela po nekim pitanjima, tipa cmelibat, kontracepcija itd, cime sami sebi sijeku granu na kojoj sjede. E pa tako i lijeve partije. Dok istovremeno nikako nije dobro i ljudi nisu zadovoljni.

Lijevim strujama treba facelift i botox, neka nova (organizacijska) forma.


Bit ce interesantno za iduce runde krize...
(Ne katastroficarim, samo opazam).
Marica Carica is offline  
Old 02.05.2017., 19:23   #13064
Ili mozda treba cijela nova paradigma.
Marica Carica is offline  
Old 02.05.2017., 20:59   #13065
Još jedan razlog za odjebat iz ove slučajne države

Svi koji su rođeni 1962. godine i kasnije imat će 27 posto niže mirovine! Proizlazi to iz najnovijeg Programa konvergencije koji je zajedno s Nacionalnim programom reformi Plenkovićeva Vlada prihvatila u prošli četvrtak.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 02.05.2017., 21:33   #13066
Nisi baš optimist?
homosapiens is offline  
Old 02.05.2017., 22:00   #13067
Glavno da postojeće lažne? mirovine neće ni 1 posto taknit

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Old 03.05.2017., 09:33   #13068
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Nisam se zabunila.

Prolazi ispod radara jer je broj za sada nevelik, ali se istovremeno komesa svuda pomalo po EU i sire (a prijasnjih godina nije na ovaj nacin).


Kako nije bilo kad sam ti naveo 25.000 ljudi prošle godine. Prije toga, dok Pernar nije ušao u politiku mislim da je sam organizirao nekoliko prosvjeda veličine ovog od prekjučer. Za 1. Maj su prosvjedi više manje tradicija i manje od 1000 ljudi na takvom prosvjedu je popriličan neuspjeh. Realno, sve ispod 10.000 ljudi za 1. Maj je totalni neuspjeh.

2016. http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---435471.html
2015. http://www.telegram.hr/politika-krim...iti-u-zagrebu/
2013. http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...ka/675430.aspx

Ne znam čemu takvo selektivno pamćenje... Mislim, znam. Kad si organiziraš život sa pretpostavkom da ćeš uskoro u Hrvatskoj gledati scenarij koji je i gori od grčkog, a ono ćorak... onda ti ostaje trolanje po forum.hr

Također ne znam što to znači 'komešanje po eu' kad prije 5-10g. pamtim prosvjede u Europi reda veličine iznad ovih iz tvojih linkova. Sad smo baš u nekakvom mirnom razdoblju, čekaj da Kina ili USA malo kihnu, prije toga teško da ćeš gledati bilo kakav kaos i propast za kakvu navijaš.
krcmije is offline  
Old 17.05.2017., 09:28   #13069
Kolaps zdravstva; liste čekanja rastu 15.000 mjesečno

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...secno/6073854/

Kako i neće. Mladi i zdravi odlaze, a vraćaju se stari i bolesni.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 04.07.2017., 08:05   #13070
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...secno/6073854/

Kako i neće. Mladi i zdravi odlaze, a vraćaju se stari i bolesni.
http://www.24sata.hr/news/u-cakovcu-...pregled-530941



Nastavno na ovo gore.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...odinu/6330061/
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".

Zadnje uređivanje mkovac67 : 04.07.2017. at 08:16.
mkovac67 is offline  
Old 04.07.2017., 08:43   #13071
Tragikomično
homosapiens is offline  
Old 04.07.2017., 14:04   #13072
Dobro je dok imamo listu. Pa makar za godinu dana.

U bolnici u Sisku lijepo imas komadic papira na kojem pise - preglede tog i tog vise ne radimo jer nema doktora. Hvala. Dovidjenja. :klap:

Pa ce onda ljudi na tezi nacin shvatiti da zdravstvo nije besplatno, da se dobar doktor specijalist skoluje 30tak godina i da ga ce otici ako ga se ne plati ili ako ga se zlostavlja.

I.

P.S.

Izmedju redaka - ti clanci su pritisak da vlada odobri beskonacno MR-ova onoj privatnoj klinici. U suprotnom bi trijazirali, a ne "ko prvi".
S druge strane akutni hitni slucajevi uvijek imaju prioritet pred rekreativcima i redovnim pregledima.
igorl is offline  
Old 04.07.2017., 14:19   #13073
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Dobro je dok imamo listu. Pa makar za godinu dana.

U bolnici u Sisku lijepo imas komadic papira na kojem pise - preglede tog i tog vise ne radimo jer nema doktora. Hvala. Dovidjenja. :klap:

Pa ce onda ljudi na tezi nacin shvatiti da zdravstvo nije besplatno, da se dobar doktor specijalist skoluje 30tak godina i da ga ce otici ako ga se ne plati ili ako ga se zlostavlja.

I.

P.S.

Izmedju redaka - ti clanci su pritisak da vlada odobri beskonacno MR-ova onoj privatnoj klinici. U suprotnom bi trijazirali, a ne "ko prvi".
S druge strane akutni hitni slucajevi uvijek imaju prioritet pred rekreativcima i redovnim pregledima.
Da, lakše je privatizirat MR nego kupit uređaj koji se isplati nakon 2 godine (umjesto plaćanja privatniku), slično je bilo i s medikolom u zagrebu prije ako se sjećaš
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 04.07.2017., 15:02   #13074
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Dobro je dok imamo listu. Pa makar za godinu dana.

U bolnici u Sisku lijepo imas komadic papira na kojem pise - preglede tog i tog vise ne radimo jer nema doktora. Hvala. Dovidjenja. :klap:

Pa ce onda ljudi na tezi nacin shvatiti da zdravstvo nije besplatno, da se dobar doktor specijalist skoluje 30tak godina i da ga ce otici ako ga se ne plati ili ako ga se zlostavlja.

I.
To ti je vezano i uz plaćanje putnih troškova jer mulci u računovodstvu to gledaju kao "šta hoće, imaju još jednu plaću za putne troškove" a stvarnost je takva da dobiješ 65 lipa po kilometru, voziš se sat ili dva sata u smjeru na posao i s posla da bi te netko zajebavao i da se moraš prepirati je li putni trošak 0.65 ili 0.75 kuna za kilometar i ostale peripetije koje idu uz to. Naravno da onda popizdiš i kažeš da odjebu u troskocima i neka uživaju u tim svojim provincijama, vukojebinama itd. a ti lijepo odeš u Zagreb pa im opet ne valja jer za svaki kurac moraju ići u Zagreb na pregled iako su to sve mogli imati i u svom selu.

Budu ljudi postupno shvatili da i obrazovanje košta. Malo će se zamisliti kad im bude kao u američkim serijama da moraju nakon faksa vraćati kredit sljedećih 30 godina.
pohranjujte is offline  
Old 04.07.2017., 15:08   #13075
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Da, lakše je privatizirat MR nego kupit uređaj koji se isplati nakon 2 godine (umjesto plaćanja privatniku), slično je bilo i s medikolom u zagrebu prije ako se sjećaš
Šta i da kupe sve te uređaje u bolnicama kad nema tko raditi na njima tj. aparati rade samo prvu smjenu. Da se valjda ne umore. Sjećam se priloga na TVu kad su dobili mislim CT na Rebru i pričali kako će aparat raditi i cijelu noć i tako smanjiti liste ali na kraju nije bilo para da se plate svi ti pregledi i doktori i aparat je radio samo prvu smjenu. Onda imaš aparat koji košta milijune a za par godina bude starudija iako je stajao neiskorišten.
pohranjujte is offline  
Old 04.07.2017., 15:27   #13076
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Pa ce onda ljudi na tezi nacin shvatiti da zdravstvo nije besplatno

da se dobar doktor specijalist skoluje 30tak godina i da ga ce otici ako ga se ne plati ili ako ga se zlostavlja.
Njegovo školovanje košta 4 milijuna kn. Hoće vratiti doktor pare prije nego što ode?
NotSure is offline  
Old 04.07.2017., 15:28   #13077
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Šta i da kupe sve te uređaje u bolnicama kad nema tko raditi na njima tj. aparati rade samo prvu smjenu. Da se valjda ne umore. Sjećam se priloga na TVu kad su dobili mislim CT na Rebru i pričali kako će aparat raditi i cijelu noć i tako smanjiti liste ali na kraju nije bilo para da se plate svi ti pregledi i doktori i aparat je radio samo prvu smjenu. Onda imaš aparat koji košta milijune a za par godina bude starudija iako je stajao neiskorišten.
Koliko veću plaću ima čovjek koji radi taj isti posao na istom uređaju u spomenutoj firmi? Baš me zanima, jel ima itko ovdje tko zna ovaj podatak
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 05.07.2017., 14:06   #13078
Samo naprijed nacijo. Gas do daske i s 300 km/h u zid. :klap:
bizon_9 mm is offline  
Old 06.07.2017., 09:58   #13079
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Sve te lijeve partije ocito nemaju formu koja odgovara sadasnjem trenutku. Isto kao sto je npr za usporedbu katolicka crkva zastarjela po nekim pitanjima, tipa cmelibat, kontracepcija itd, cime sami sebi sijeku granu na kojoj sjede. E pa tako i lijeve partije. Dok istovremeno nikako nije dobro i ljudi nisu zadovoljni.

Lijevim strujama treba facelift i botox, neka nova (organizacijska) forma.


Bit ce interesantno za iduce runde krize...
(Ne katastroficarim, samo opazam).
lijevim strujama (a sve su u biti socijalističke) treba tuđa lova da na njoj parazitiraju. kad te love nema ili je nestane propada lijeva stuja. do neke nove akumulacije kapitala koja se ne može stvoriti na socijalističkim principima pa opet ne dođe nova generacija lijevih koji bi redistribuirali i parazitirali na toj akumulaciji.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 06.07.2017., 10:04   #13080
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Samo naprijed nacijo. Gas do daske i s 300 km/h u zid. :klap:
Čudi me da je taj Sladoljev još aktivan...
Sjećam se prije nekoliko godina kad su ga šikanirali i razvlačili, pa ga sud vratio nazad u imunološki i sl.

Skidam mu kapu, ali ja ne bih imao hrabrosti
homosapiens is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.