Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 23:29   #61
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
darksi@ a jesu ti cucki svi oni koji su već odavno savladali više duhovne sfaire, pa sad lutaju tim prostranstvima i zločesto vrebaju one koji su tek proplivali hm, onda to nisu pravi duhovnjaci, pa ka su se onda našli u tim prostorima???
To su neka vrsta vampira koji sišu energiju drugima.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 20:29   #62
Quote:
gemini1206 kaže: Pogledaj post
kako se "radi" sa cakrama?
procitala sam knjigu fontana mladosti i radim pet tibetanaca, pomazu mi, psihicki manje, ali fizicki da.. htjela bi "pokrenuti" cakre, poboljsati skolu, odnose, samu sebe i svoje mane, nakon nekog vremena "otvoriti" svoje srce, biti ispunjena tom ljubavlju, sve to kako ste vi opisali..
kako to postici, kojim vjezbama, na koji nacin, koje cakre ?
hvala unaprijed na odgovoru, lijepi pozdrav!!!
Ja sam isto radila 5 Tibetanaca ali mi je ubrzo postalo loše, cijelo jutro pratile su me teške mučnine i vrtoglavice zbog prve vježbe.
Prva vježba bi trebala otvoriti grlenu čakru a ja i inače imam komplikacije sa štitnjačom i zato bih postavila pitanje nekome tko zna, kako, zašto, na koji način raditi na grlenoj čakri, kako poboljšati stanje sa štitnjačom? Doktori mi ne mogu naći pravu terapiju a vidim da se je i nekim čudom dijagnoza promijenila, znači niti dijagnozu točnu ne znaju.
Molim za pomoć.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 15:06   #63
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Ja sam isto radila 5 Tibetanaca ali mi je ubrzo postalo loše, cijelo jutro pratile su me teške mučnine i vrtoglavice zbog prve vježbe.
Prva vježba bi trebala otvoriti grlenu čakru a ja i inače imam komplikacije sa štitnjačom i zato bih postavila pitanje nekome tko zna, kako, zašto, na koji način raditi na grlenoj čakri, kako poboljšati stanje sa štitnjačom? Doktori mi ne mogu naći pravu terapiju a vidim da se je i nekim čudom dijagnoza promijenila, znači niti dijagnozu točnu ne znaju.
Molim za pomoć.
Dali ste probali biorezonantnu i kvantnu metodu lečenja?
Nikola Triputa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:24   #64
imam knjigu "zamolite svoje anđele", da bih došli do kontakta sa njima, potrebna je meditacija; uzemljavanje, otpuštanje, povezivanje i uživanje. kod uzemljenja se spominju čakre i rad sa njima, spominje se i treće oko koje se u knjizi opisuje kao - mudrost, dar opažanja i rasuđivanja, duhovna snaga i vizije, fizički se nalazi u mozgu, hipofiza,a psihički, kao vidovitost.

cijelo vrijeme tražim neku anđeosku radionicu, zapravo čitajuči dosta o tom trećem oku, ispada da može biti opasno... u ovoj knjizi to uopće ne djeluje tako... ne meditiram, neznam odkud početi, ali ima nekoliko ljudi koji su mi predložili meditaciju kao alternativno lječenje... pa zar je takvo stanje kao što je opisano u prvom postu bit tih čakri? shavćam da je ta meditacija put ka ljubavi, piše da je to put razgovoru sa svojim anđelom.... piše da se anđeo može javit kroz vizije, osjeziš ljubav kakvu nikad u životu nisi osjetio...a to si i rekao da se tvom frendu desilo...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:07   #65
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
imam knjigu "zamolite svoje anđele", da bih došli do kontakta sa njima, potrebna je meditacija; uzemljavanje, otpuštanje, povezivanje i uživanje. kod uzemljenja se spominju čakre i rad sa njima, spominje se i treće oko koje se u knjizi opisuje kao - mudrost, dar opažanja i rasuđivanja, duhovna snaga i vizije, fizički se nalazi u mozgu, hipofiza,a psihički, kao vidovitost.

cijelo vrijeme tražim neku anđeosku radionicu, zapravo čitajuči dosta o tom trećem oku, ispada da može biti opasno... u ovoj knjizi to uopće ne djeluje tako... ne meditiram, neznam odkud početi, ali ima nekoliko ljudi koji su mi predložili meditaciju kao alternativno lječenje... pa zar je takvo stanje kao što je opisano u prvom postu bit tih čakri? shavćam da je ta meditacija put ka ljubavi, piše da je to put razgovoru sa svojim anđelom.... piše da se anđeo može javit kroz vizije, osjeziš ljubav kakvu nikad u životu nisi osjetio...a to si i rekao da se tvom frendu desilo...
ajde nam napisi neku meditaciju
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:17   #66
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
ajde nam napisi neku meditaciju
kao što velim, ne meditiram jer neznam kak početi i kak to stanje uopće mora izgledati tj. kako ga osjećati. ovo iz knjige mogu jedino prepisati, no dosta je opširno...
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:25   #67
Na ovom mestu ima nekih konkretnih podataka o tome čemu čakre generalno služe u čovekovom sistemu aure i tela, bez mistifikacije i tumačenja koje su propratni momenat govora o čakrama, jer se u suštini i ne poznaje pravi mehanizam rada čakri u odnosu na meridijane, funkcije aure, nastanak bolesti i sl.. Nešto osnovno o tome, možda nekom posluži.

Aura I. deo

Aura II. deo

Aura III. deo

Aura IV. deo

Aura V. deo

Takođe, postoji, da tako kažem, školski metod na koji način aktivirati i delovati sa svih 7 čakri odjednom, i to se postiže u roku od dva meseca recimo, i time se svaki pojedinac može osposobiti da deluje sa svih 7 čakri odjednom u skladu sa njegovim genetskim predispozicijama delovanja čakrama sivom bioenergijom. To je prirodna mogućnost svakog od nas, jedino što to savremeni čovek ne koristi dok se u praistoriji to koristilo autonomno, na želju čoveka, danas se taj mehanizam mora uvežbati jer predstavlja nešto poput atavizma.
Takođe, delovanjem svih 7 čakri istovremeno predstavlja oko 200 puta jaču mogućnost zračenja sivom bioenergijom od recimo polaganja ruku ili zračenja rukama sivom bioenergijom. Naravno, to su samo prvi koraci, neko ih je verovatno spontano navežbao nekim drugim naporima čak i da o tome ne zna, ali većina se time ne bavi na taj način da to postigne.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:31   #68
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
kao što velim, ne meditiram jer neznam kak početi i kak to stanje uopće mora izgledati tj. kako ga osjećati. ovo iz knjige mogu jedino prepisati, no dosta je opširno...
Ja Vam od srca mogu preporučiti ove "male kosmičke meditacije", jako su prijatne, i ne oduzimaju puno vremena a daju izvanredne rezultate ako se redovno praktikuju, jasno je opisan njihov postupak i jednostavne su za izvedbu praktično na bilo kom mestu, ima ih nekoliko i mogu se kombinovati po želji nekoliko puta dnevno.

MALE KOSMIČKE MEDITACIJE
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 20:58   #69
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Ja Vam od srca mogu preporučiti ove "male kosmičke meditacije", jako su prijatne, i ne oduzimaju puno vremena a daju izvanredne rezultate ako se redovno praktikuju, jasno je opisan njihov postupak i jednostavne su za izvedbu praktično na bilo kom mestu, ima ih nekoliko i mogu se kombinovati po želji nekoliko puta dnevno.

MALE KOSMIČKE MEDITACIJE

hvala, čim smognem vremena, tj. mira. drugi tjedan mogu počet )
pa se već čujemo
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 14:39   #70
http://www.eclecticenergies.com/chakras/chakratest.php
rješila sam ovaj test i rezultati su:
Root: under-active (-44%)
Sacral: under-active (-19%)
Navel: under-active (6%)
Heart: open (25%)
Throat: under-active (-12%)
Third Eye: open (25%)
Crown: open (44%)

što bi sad to trebalo značiti i odakle da počnem sa otvaranjem čakri i kako???
__________________
Nije velika stvar moćnim oružjem ubiti strašnog lava ili neku drugu zvijer. Isto tako, prava je vrijednost znati se hrabro i srčano suočiti s izazovima, riješiti se uzaludnih želja i živjeti u odvojenosti.
SUN and MOON is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 16:42   #71
Quote:
SUN and MOON kaže: Pogledaj post

što bi sad to trebalo značiti i odakle da počnem sa otvaranjem čakri i kako???
Ako želiš, javi mi se na privatnu poruku, poslaću ti jedan "školski metod" rada sa čakrama, u tom smislu da je pouzdan i proveren, bezbedan, njega sam i sam završio pre desetak godina, ali pre rada sa čakrama se još nešto praktikuje jedno vreme. PoZz..
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 17:15   #72
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Ja sam isto radila 5 Tibetanaca ali mi je ubrzo postalo loše, cijelo jutro pratile su me teške mučnine i vrtoglavice zbog prve vježbe.
Prva vježba bi trebala otvoriti grlenu čakru a ja i inače imam komplikacije sa štitnjačom i zato bih postavila pitanje nekome tko zna, kako, zašto, na koji način raditi na grlenoj čakri, kako poboljšati stanje sa štitnjačom? Doktori mi ne mogu naći pravu terapiju a vidim da se je i nekim čudom dijagnoza promijenila, znači niti dijagnozu točnu ne znaju.
Molim za pomoć.
Izliječi se sama. To zahtjeva posao i rad. Ali, utoliko daje pouzdan i siguran rezultat. On the long run, the best bet. I dodatak plus, kad naučiš to, onda ćeš se uvijek moći sama izliječiti.

Za početak:

Znanstveni aspekt: Bruce Lipton - Biology of Perception
Rob Williams - The Psychology of Change
Psihoinžinjerski aspekt: Joseph Murphy - The Power of Your Subconscious Mind

... otamo ćeš već vidjeti kamo dalje.
Evolverator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:33   #73
DarkOscilator

Bila bih ti zahvalna ako bi mi objasnio kako se to otvaraju cakre u parovima.
Imam dugogodisnjeg iskustva sa jogom i neke cakre se mi se otvorile i premjetila sam bas ono sto i ti, da se mjenjam... da mi niko nije prijeko potreban ... da mogu bez svega. Nije se sa tim zezati..
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 18:39   #74
Ima li iko iskustva s otvaranjem cakri po pitanju glume, i davanja energije preko srca npr.?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:58   #75
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Ja sam isto radila 5 Tibetanaca ali mi je ubrzo postalo loše, cijelo jutro pratile su me teške mučnine i vrtoglavice zbog prve vježbe.
Prva vježba bi trebala otvoriti grlenu čakru a ja i inače imam komplikacije sa štitnjačom i zato bih postavila pitanje nekome tko zna, kako, zašto, na koji način raditi na grlenoj čakri, kako poboljšati stanje sa štitnjačom? Doktori mi ne mogu naći pravu terapiju a vidim da se je i nekim čudom dijagnoza promijenila, znači niti dijagnozu točnu ne znaju.
Molim za pomoć.
Ima više načina kako aktivirati, otvoriti i balansirati rad čakri.
Aktivacijom, vizualizacijom, energijom, promjenom mentalnih obrazaca koji su doveli do blokade, kristaloterapijom, cromoterapijom, vibracionim otopinama, disanjem, zvukom, itd.........
Ima stvarno puno toga na tebi je da se usmjeriš.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........

Zadnje uređivanje tuvok : 11.02.2013. at 22:06.
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:06   #76
Quote:
Čačkalica kaže: Pogledaj post
Ja sam isto radila 5 Tibetanaca ali mi je ubrzo postalo loše, cijelo jutro pratile su me teške mučnine i vrtoglavice zbog prve vježbe.
Prva vježba bi trebala otvoriti grlenu čakru a ja i inače imam komplikacije sa štitnjačom i zato bih postavila pitanje nekome tko zna, kako, zašto, na koji način raditi na grlenoj čakri, kako poboljšati stanje sa štitnjačom? Doktori mi ne mogu naći pravu terapiju a vidim da se je i nekim čudom dijagnoza promijenila, znači niti dijagnozu točnu ne znaju.
Molim za pomoć.
štogod od tehnika izabrala za rad, koje god vježbe izvodila (sve je to OK), nemoj zaboraviti da zdravlje dolazi iz prirode.
Promjena prehrane je bitna stvar a forumaši imaju dobra iskustva sa sirovom prehranom te uporabom kupusa (jedenje, kao i stavljanje obloga na vrat par mjeseci), više o svemu tome možeš pročitati na forumu Alternativa, no ne znam smije li se stavljati link pa se nadam da ćeš sama uspjeti naći onu temu koja te zanima
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:23   #77
Ako mislis na pdf ovog foruma mozes, ako mislis na druge forume ne mozes (link)
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 10:49   #78
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ako mislis na pdf ovog foruma mozes, ako mislis na druge forume ne mozes (link)
radi se o drugom forumu, iako specijaliziranom za alternativu.
No nadam se da će onaj tko traži i naći to što traži
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:36   #79
Jel boli kad se otvaraju čakre, ja osjećam bol na području trećeg oka kad "to" idem radit, gore na glavi nije tolika bol, vjerovatno je dole veća bol jer mislim da je mislioni centar dole ..
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:50   #80
A čuj, ako si poslušao Beljkija i išao otvarati čakre pajserom onda sigurno boli

Inače, misli mda ne bi smio osjetiti nikakvu bol
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.