Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 11:25   #1
Red face Djeca, čitanje, pisanje i domaće zadaće - za roditelje školaraca

Dijete jedne moje poznanice dobilo je domaću zadaću odgovoriti na pitanje "Što znaći izreka 'bez škole ne bi bilo ni crtića'. " Ponuđeni odgovori su:
a) u školi se gledaju crtići,
b)za svako zanimanje treba završiti kakvu školu i
c) crtića nema u školi.

Imate li i vi koji primjer sličnih bolesnoća koje su morala prolaziti vaša djeca?
__________________
Psihologija na drugačiji način!

Zadnje uređivanje Nica : 17.01.2012. at 17:09.
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:33   #2
Što fali zadaći?
Jedino ako je originalno pitanje potpuno isto izgledalo zabrinulo bi me što nastavnica ne zna osnove pravopisa.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 12:50   #3
baš pametna i prikladna domaća zadaća. Ovisno o uzrastu možda bi bilo bolje da su učenici sami napisali u par rečenica što oni misle da izreka znači (također se nadam da je nepismen postavljač topica a ne učiteljica) umjesto da odaberu odgovor.

On topic: ja sam u petom osnovne za tehnički morala napraviti tokarski stroj. Dobila sam 4 jer nije imao prekidač za struju već bi se počeo vrtiti čim ukopčaš kabel u utičnicu pa ga nastavnica nije mogla poslati na natjecanje (gdje bi valjda svi povjerovali da sam ja to radila)
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:14   #4
Ja bi odgovorila da je (osobito s ovakvim domaćim zadaćama) naš školski sustav toliko loš, glup i dosadan da djeca više intelektualno napreduju doma gledajući crtiće nego u školi ... "učeći" nesuvisle pizdarije.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 15:26   #5
joj cim sam vidjela temu sjetila sam se kako je moja starija kcer (sad je prvi srednje)
nakon zavrsenog prvog razreda osnovne
skole morala za te prve ljetne skolske praznike procitati 7 lektira i
napisati sve sto uz to ide od biljeske o piscu do sadrzaja.
Mislim da jedino nisu zakljucak morali neki ili pouku.
Dakle ljetni praznici nakon prvog osnovne. Ok dati nesto da citaju
da kao ne zaborave (ne znam bolji razlog koji su tad oni imali za to), ali 7 knjiga na taj nacin....
__________________
my soul is painted like the wings of butterflies
annaruto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:36   #6
Hvala death i annaruto, to je što sam tražio.
__________________
Psihologija na drugačiji način!
slavenh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 02:32   #7
U trecem osnovne,razred mojeg sina je za domaci iz glazbenog imao da komponiraju neku melodiju...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 08:19   #8
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
U trecem osnovne,razred mojeg sina je za domaci iz glazbenog imao da komponiraju neku melodiju...
Vjerojatno nije bilo traženo da dovrši 9. simfoniju nego da napišu par tonova

Meni nikad neće bit jasno zašto se roditelji bune kad profesori stave neki teži zadatak prid dite?
Od kad je razmišljanje i trud postalo nepoželjno?

Daj bože više profesora koji potiču dicu da razvijaju sive stanice paralelno uz prste kojima drmaju po play stationu

A za lektiru.. Prosječna dičja knjiga ima oko 100 stranica. 7 knjiga= 700 stranica.
Litnji oraznici traju 3 miseca i to je 90 dana.
Znači dite mora dnevno pročitat cca 8 stranica.
Jebate.. totalno su podvrgnuti torturi

A kako vidin da se radi o prvom osnovne vjerojatno je rič o pričama pa je broj stranica i manji.
Mimice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:18   #9
Ja ne kužim zašto bi ta zadaća bila bolesna.

Eto, učiteljica je očito pokušala natjerati klince da malo razmisle o tome da baš za sve (pa tako i za proizvodnju zabave) treba nešto naučiti i završiti neku školu. Da se crtići ne crtaju sami od sebe i sami se ubace na program na TV-u, nego da iza toga stoje ljudi koji su se za to školovali.

Bolesno je tako nešto učiti djecu? A onda se poslije zgražamo da se znanje ne cijeni, da su nam klinci ovakvi ili onakvi itd.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:23   #10
Quote:
Mimice kaže: Pogledaj post
Vjerojatno nije bilo traženo da dovrši 9. simfoniju nego da napišu par tonova

Meni nikad neće bit jasno zašto se roditelji bune kad profesori stave neki teži zadatak prid dite?
Od kad je razmišljanje i trud postalo nepoželjno?

Daj bože više profesora koji potiču dicu da razvijaju sive stanice paralelno uz prste kojima drmaju po play stationu

A za lektiru.. Prosječna dičja knjiga ima oko 100 stranica. 7 knjiga= 700 stranica.
Litnji oraznici traju 3 miseca i to je 90 dana.
Znači dite mora dnevno pročitat cca 8 stranica.
Jebate.. totalno su podvrgnuti torturi

A kako vidin da se radi o prvom osnovne vjerojatno je rič o pričama pa je broj stranica i manji.
Ma daj ne pretjeruj....700 stranica preko ljeta da čita dijete od 7-8 god koje je tek ustvari naučilo čitati....i nametnuti mu to kao obavezu, čisto pretjerivanje i besmislica.
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:42   #11
Quote:
pionir kaže: Pogledaj post
Ma daj ne pretjeruj....700 stranica preko ljeta da čita dijete od 7-8 god koje je tek ustvari naučilo čitati....i nametnuti mu to kao obavezu, čisto pretjerivanje i besmislica.
ni jedna dječja knjiga nema sto stranica.. ne znam da li ima i 30...
tako da to nije stvarno ništa strašno..



još nisam ovdje pročitala pravo bolesnu zadaću.. možda jedino onaj tokarski stroj , al zato jer je i meni tehnički uvijek bio neki nebulozno predmet...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:48   #12
ma ne vjerujem ni ja da ima 100 str...ali sam se referirao više na to što ispada normalno po forumašici Mimice da klinci te dobi čitaju 700 str. preko ljeta...i uz to pišu sadržaje itd...ima vremena kasnije za to...
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:59   #13
nemam klince ali je najbedastije od svega sto sam cula bilo kad su morali donijeti po jedno jaje u skolu

naravno da je od cijelog razreda prezivjelo jedva koje jaje do tog sata a sve ostalo je smrdilo do sudnjeg dana razmazano po kojekuda
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 14:59   #14
Stariji sin je trebao u prvom razredu iz vjeronauka povodom Svih Svetih nacrtati koga bi želio dovesti Isusu.
Naravno da je dijete došlo iz škole plačući jer on ne želi da netko umre.
Iduće godine je i mala dobila taj zadatak ali sam njoj unaprijed rekla da to ne mora raditi pa makar dobila i jedan.
kam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:02   #15
Mene užasava pomisao da netko misli da je čitanje tlaka.

Normalno bi bilo da roditelji potiču svoju djecu da čitaju, bila školska godina ili ferije. A što se tiče jadnih prvašića koji su jedva naučili čitati i sad ih još zločeste učiteljice tjeraju da to znanje primjenjuju: moje djete ima 6,5 god. i još ne ide u školu, ali joj je najnormalnija stvar i užitak svakodnevno čitati nešto što je zanima (uglavnom dječije enciklopedije - ne mogu ih nasmagati, stripove smo davno prerasli).

Pa kad već roditelji misle da djeca ne trebaju čitati i da je čitanje neko veliko zlo za djecu, onda neka ih bar učiteljice tjeraju. Svaka čast učiteljici. Iako od toga jalove koristi, takvi roditelji će cijelo ferije kukati nad jadnom djecom kako ih se gnjavi, čitanje je (valjda) samo za školske potrebe, maltretira ih se bespotrebnim stvarima itd. Umjesto da u djecu razvijaju ljubav za pisanu riječ i znanje.

A onda će poslije drviti po današnjim mladima.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:04   #16
Quote:
kam1 kaže: Pogledaj post
Stariji sin je trebao u prvom razredu iz vjeronauka povodom Svih Svetih nacrtati koga bi želio dovesti Isusu.
Naravno da je dijete došlo iz škole plačući jer on ne želi da netko umre.
Iduće godine je i mala dobila taj zadatak ali sam njoj unaprijed rekla da to ne mora raditi pa makar dobila i jedan.
Ovo je stvarno kandidat za Oskara kretenizma.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:22   #17
moja kćerka ide u drugi razred i sad preko praznika im učiteljica nije htjela dati lektiru za siječanj jer će kao ići u školu samo pola mjeseca već im je jednu zadala za veljaču.
to mi je totalna glupost jer nikome ne bi pala kruna s glave da su sada preko praznika pročitali lektiru za siječanj i napisali.
moja je napravila svoju za veljaču i sad je mirna do ožujka.

mislim da je za prvašiće itekako korisno da čitaju preko ljeta jer pola razreda od moje kćeri ni sada u drugom razredu ne čita baš bajno, a nije baš ni da se trude.

i lektire u 1. i 2. razredu jedva da imaju i do 20 stranica i to sa slikama i krupna slova, nije baš da je 7 lektira neko ogromno štivo za pročitat.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 15:27   #18
samo da napomenem da je to zadatak iz knjige a ne vjeroučiteljev ali mi svejedno bilo krivo kako on nije vidio to i preskočio zadatak
kam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 16:49   #19
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
o bogati
Moj je imao u 3. zadaću napisati rap pjesmu o nekom jesenjskom plodu

Ne moram ni reć da su na sljedećem satu , ne glazbeni nego hrvatski, masovno repali (ajde bar su se nasmijali)
superscarabey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 17:03   #20
6 i pol godina i djete vec cita??I to sto je zanima?Neznam sta da kazem al ja sa 6.5 godina nisam znao sta je citanje.Jbte kad ce se ta djeca igrat?Ak vec sa 6 i pol godina citaju
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.