Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2012., 14:02   #1
Salivanje olova

Nadam se da ne uznemirujem forumska pravila oglasom u potrazi za nekim tko u području zagreba se bavi salivanjem olova. Molila bih da mi pošaljete broj ili neki info u privatne poruke.

I kad već otvaramo temu, imate li iskustva s tom metodom? Što mislite o tome?
virtualna koma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 18:05   #2
Moj stav je da to djeluje po principu placebo efekta.
vivo per lui is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 00:56   #3
Zasto te ovo uopce zanima? Bjezi od toga molim te.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 01:16   #4
Quote:
chergi kaže: Pogledaj post
Zasto te ovo uopce zanima? Bjezi od toga molim te.
mene sad zanima zašto??
nikad do sad nisam ni čula za saljevanje olova niti zbog čega se radi-pojasniti nama neznalicama
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 07:18   #5
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
mene sad zanima zašto??
nikad do sad nisam ni čula za saljevanje olova niti zbog čega se radi-pojasniti nama neznalicama
imas na ovom linku zanimljiv tekst o tome -

http://www.blogger.ba/mojblog/73695

Zadnje uređivanje Jamshid : 12.05.2012. at 07:25.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 13:44   #6
link ne valja :/
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 15:30   #7
pokusaj na ovaj link: http://www.falanje.com/page.php?12
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 06:34   #8
Doneseš tri nenačete vode sa izvora a ostalo radim ja .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:57   #9
Ovo mi je totalno zanimljivo, jer je to nekada radila moja baka, od oca majka, koja je nažalost umrla davno, dok sam bila relativno mala, pa nisam preuzela ili naučila "obred"...no, sjećam se da kada smo sestra i ja bile bolesne da je ona stavljala krpu na dio tijela koji je bio bolestan i da je nešto izgovarala, pa zatim to olovo stavljala u neku peć i bacala...ne sjećam se detalja, ali znam da je bila seoski "iscjeljitelj" i da je mnogima na taj način pomogla...baš zanimljivo naići na ovaj tekst, jer sam to zaboravila...sad sam se prisjetila tih rituala i znam da mi je mama pričala kako nam je nakon tog auvijek bilo bolje.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:43   #10
Da, i meni je to jako zanimljivo. Žene su se uglavnom uvijek bavile salivanjem olova i poneke su bile izuzetno uspjesne u tome. Do nedavno u mom mjestu zivjela je gospođa Zilka koja je salivala olovo nekoliko decenija. Ona je to "primila" od svekrve a ova od svoje svekrve. Najuspjesnija je navodno ona zena koja je prosla menopauzu tojest koja je "čista".
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:02   #11
i mene zanima ovo, ako tko nekoga poznaje može i preko pp, radi se o mojoj kćeri koja ima strahovite fobije pa bi eto i to probali.....pače, jel to salijevanje pomaže kod fobija.
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:07   #12
javite se gdin-u cb3000,par postova iznad
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 10:54   #13
tri nenačete vode sa tri izvora u tri posude uzeti na mladu nedjelju prije izlaska sunca , raspiriti badnjački ugljen tad ga sa škarama kojim se rezalo iznad glave mrtvaca uzima žar i baca u tu vodu , žar uvijek pokaže svojim ponašanjem ima li ičega ili ničega nad osobom moliti krstiti svijećom posuti solju križati čelo skinuti zlo djelo , vodu sa ugljenom na put baciti da ode putem svojim , za tri dana ponoviti ..............
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:02   #14
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ovaj način i opis salijevanja olova bio bi jedan od izvornih načina.
U našim krajevima postoje određene izmjene i kombinacije prilikom rituala . Muslimanke / stravarke rade skoro sve isto uz Kuran i isčitavanje suri uz prizivanje melaka/anđela.
Ovo je po mom mišljenju najbolji način čišćenja i kidanja bilo kakvih magijskih utjecaja. Najbolji jer nije agresivan i osvetnički. Zloća se salije u olovo i tu ostaje, a onaj tko ju je radio biva vezan , saliven , sve dok traje to olovo, dok se ne raspadne. To vrijeme ne nadživi zasigurno.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:07   #15
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
tri nenačete vode sa tri izvora u tri posude uzeti na mladu nedjelju prije izlaska sunca , raspiriti badnjački ugljen tad ga sa škarama kojim se rezalo iznad glave mrtvaca uzima žar i baca u tu vodu , žar uvijek pokaže svojim ponašanjem ima li ičega ili ničega nad osobom moliti krstiti svijećom posuti solju križati čelo skinuti zlo djelo , vodu sa ugljenom na put baciti da ode putem svojim , za tri dana ponoviti ..............
Ovo mi "zvuči" nekako vlaški, dorađeno uz neke kombinacije,... badnjački ugljen..škare kojim se rezalo iznad mrtvaca ..svijeća sol..i bacanje vode na put....taj mi se dio nimalo pak ne sviđa, jer se na tom putu netko može naći, tu stati , pa eto ga nevolje na toj osobi.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:17   #16
Ne vjerujem. Znate li da je olovo otrovno i da ima nisku temperaturu taljenja i vjerojatno može naštetiti čovjeku koji s tim eksperimentira?
Ova tema će sada biti prijavljena moderatorima.
Možete se igrati s nekim stvarima do neke granice, ali ovo je previše.
Educirajte se prvo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:36   #17
Quote:
vivo per lui kaže: Pogledaj post
Moj stav je da to djeluje po principu placebo efekta.
Mašala, hvala melecima na tim plecabo efektima !! Amen

psst..kao gledanje u grah, geomantija ..itd.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice

Zadnje uređivanje ZenaZmaj : 10.10.2012. at 21:49. Reason: dodatak
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 21:39   #18
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem. Znate li da je olovo otrovno i da ima nisku temperaturu taljenja i vjerojatno može naštetiti čovjeku koji s tim eksperimentira?
Ova tema će sada biti prijavljena moderatorima.
Možete se igrati s nekim stvarima do neke granice, ali ovo je previše.
Educirajte se prvo.
Mislim da si uskočila u krivi dio foruma , ne misliš li?! Ovo je mjesto magije i mistike.
__________________
Ide baka preko gajka , nosi metlice da upali vatrice
ZenaZmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 22:02   #19
Ja bi volio znati sto danas nije otrovno? Pa prvo hrana koju kupujemo po dućanima, dječije igračke, hrpa lijekova....Da je olovo tu jedini problem e onda bi sve bilo lako. Salivanje olova ili salivanje strahe je vijekovna metoda duhovne medicine i pomaže. Da je u pitanju placebo efekat onda ne bi djelovala na male bebe ili na one osobe kojima se voda usipa tajno, bez njihovog znanja. U Bosni postoji i nekoliko načina kada se ne koristi olovo vec stravna trava ili se samo izgovaraju molitve iz Kur'ana iznad preokrenute posude.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 22:04   #20
Quote:
ZenaZmaj kaže: Pogledaj post
Ovo mi "zvuči" nekako vlaški, dorađeno uz neke kombinacije,... badnjački ugljen..škare kojim se rezalo iznad mrtvaca ..svijeća sol..i bacanje vode na put....taj mi se dio nimalo pak ne sviđa, jer se na tom putu netko može naći, tu stati , pa eto ga nevolje na toj osobi.
Ovo nema nikakve veze sa salivanjem olova već je u pitanju neko crnomagijsko čaranje. Svako tko tako izvodi ovako ritual treba ga izbjegavat u širokom luku.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.