Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2012., 09:28   #1
TAROT - učenje

Pozdrav,
evo ne znam da li ovo zaslužuje novu temu ali kako ne znam gdje bi isto postavila otvorila sam novu.

Stvar je ovakva, već jako dugo me interesira tarot i sve vezano uz njega i zadnje dvije godine sam malo više bavila se njime (koliko sam mogla). Znaci oboružala sam se sa knjigama, skinula gomilu svega i svacega sa neta i polako ucila. Karte ne želim nikome otvarati osim sebi (i svojoj mami:-) međutim sve teže i teže povezujem karte. Desi mi se da ih otvorim - gledam u njih - prelistam sve i svakakva tumačenja - zatvorim i ne znam šta bi mislila:-( meni prva asocijacija bude jedno, tumačenja nađem nekoliko razlicitih po literaturi i sva budem na kraju pogubljena. Imam osjecaj da mi je sve bilo puno jasnije kada sam ih tek pocela otvarati. Ne želim prestati otvarati karte jer me one odmaraju i relaksiraju i one su samo za moju dušu, al jednostavno u toliko kombinacija, toliko tumacenja kojia sam našla ja se u svemu gubim i ne znam kako naći neki put. U zadnje vrijeme ne radim niti nikakva druga otvaranja osim keltskog križa jer jedino još u njemu se nekako uspijem koliko toliko naći.

Voljela bi da oni koji isto rade otvaranja i uče da podijele svoja iskustva u učenju i kako isto olakšati, jer očito da nešto krivo radim a ni sama ne znam šta.
lijepi_dan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:00   #2
Ovako, za početak orijentiraj se na jednu knjigu, previše informacija samo te zbunjuje.
Druga stvar rad sa tarotm nije tako jednostavan, potrebno je da razvijaš svoju intuiciju, tako da karte kad ih otvoriš same pričaju priču.
Trebala bi meditirati to će te opustiti i bolje ćeš se osijećati.
Nije dovoljno samo kupiti karte potrebno ih je redovito čistiti i isto tako moraš sebe zaštiti od negativnog zračenja.
Ako želiš slobodno se javi u pp.
Pozz
only-me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:10   #3
Quote:
lijepi_dan kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Karte ne želim nikome otvarati osim sebi (i svojoj mami:-) međutim sve teže i teže povezujem karte. Desi mi se da ih otvorim - gledam u njih - prelistam sve i svakakva tumačenja - zatvorim i ne znam šta bi mislila:-( meni prva asocijacija bude jedno, tumačenja nađem nekoliko razlicitih po literaturi i sva budem na kraju pogubljena. Imam osjecaj da mi je sve bilo puno jasnije kada sam ih tek pocela otvarati.

Voljela bi da oni koji isto rade otvaranja i uče da podijele svoja iskustva u učenju i kako isto olakšati, jer očito da nešto krivo radim a ni sama ne znam šta.

S kojim spilom radis??

Zasto jednostavno ne odlutas ''u karte''...Crowleyev Thoth tarot ti lijepo objasnjava kako se to radi...
POnekad ti je dovoljna i samo jedna karta....unutar nje se mogu naci odgovori i za ostalo...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.