Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 13:39   #21
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Neće se ni ovdje tapšati po ramenu jer na svijetu ima oko 4500 raznih religija
...Od kojih je 99% kršćanskih. Samo bojim se da nije 4500 nego 45.000 a po menima i preko 50k.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:47   #22
Predložiobih da se tema "Ni džamija ni tekija, nego musafirhana"
prebaci sa ovog uštogljenog podforuma na onaj živi, ako se starter teme MukaFFa i ostali slažu.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:54   #23
Postavio bih pitanje:

zbog čega je na podforumu "Religija" ateizam sticky tema, a religije nisu?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:17   #24
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Postavio bih pitanje:

zbog čega je na podforumu "Religija" ateizam sticky tema, a religije nisu?
Ne znam da li to ja ne vidim dobro, drugacije mi prikazuje ili sto-vec ali meni je tema ateizam,agnosticizam itd obicna tema - nije sticky
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:38   #25
Pozdravljam otvaranje ovog podforuma ukoliko će na njemu biti omogućeno dublje ulaženje u teološke teme bez potrebe za apolgoijom istih. Jer situacija je na Religiji da se otvori neka tema, i umjesto rasprave o temi ubrzo se sve svede na doakzivanje da Isus postoji, Bog postoji ili na teodiceju, obranu BIblije, crkve i tome sl. U biti sam zato i odustao od Foruma (drugi razlog je nedostatak vremena) jer je količina nestručnosti ogromna, malo tko želi nešto naučiti, a kao, svi sve znaju.
__________________
Mi trudimo se znanstveno da propadnemo barem dostojanstveno...
Epignosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:56   #26
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Ne znam da li to ja ne vidim dobro, drugacije mi prikazuje ili sto-vec ali meni je tema ateizam,agnosticizam itd obicna tema - nije sticky
Pardon, istina da više ni ateizam nije sticky tema. Ipak, to ne objašnjava zašto religije nisu.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 23:52   #27
Quote:
Epignosis kaže: Pogledaj post
Pozdravljam otvaranje ovog podforuma ukoliko će na njemu biti omogućeno dublje ulaženje u teološke teme bez potrebe za apolgoijom istih. Jer situacija je na Religiji da se otvori neka tema, i umjesto rasprave o temi ubrzo se sve svede na doakzivanje da Isus postoji, Bog postoji ili na teodiceju, obranu BIblije, crkve i tome sl. U biti sam zato i odustao od Foruma (drugi razlog je nedostatak vremena) jer je količina nestručnosti ogromna, malo tko želi nešto naučiti, a kao, svi sve znaju.
Nije li ovo otvaranje novog ppdf-a savrsena prilika za povratak kvalitetnom pisanju na forumu?

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Pardon, istina da više ni ateizam nije sticky tema. Ipak, to ne objašnjava zašto religije nisu.
Istina, nisu religije a nije ni nista drugo osim pravila top tema. Taj pdf ce biti mjesto za teoloske razgovore te bi ama bas svaka tema mogla biti top tema sama po sebi, od svake moguce denominacije pa dalje... Osnovne teme ce same po sebi ionako biti pri vrhu uvijek a detaljnije rasprave ce biti na vrhu po svojoj zanimljivosti i ucestalosti javljanja...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:25   #28
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Istina, nisu religije a nije ni nista drugo osim pravila top tema. Taj pdf ce biti mjesto za teoloske razgovore te bi ama bas svaka tema mogla biti top tema sama po sebi, od svake moguce denominacije pa dalje... Osnovne teme ce same po sebi ionako biti pri vrhu uvijek a detaljnije rasprave ce biti na vrhu po svojoj zanimljivosti i ucestalosti javljanja...
Pa, u redu - iako mi to logički nema smisla. Eto na podforumu "politika - svijet" (navodim ovo kao primjer) su politike susjednih država top tema. Ako to zaslužuje biti top tema (a zaslužuje) , onda bi religije na podforumu "Religija" po svoj logici i zdravom razumu trebale biti top teme.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 14:32   #29
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Pa, u redu - iako mi to logički nema smisla. Eto na podforumu "politika - svijet" (navodim ovo kao primjer) su politike susjednih država top tema. Ako to zaslužuje biti top tema (a zaslužuje) , onda bi religije na podforumu "Religija" po svoj logici i zdravom razumu trebale biti top teme.
Ali onda bi i kad se otvori Katolicanstvo, Pravoslavlje, Protestantizam, Siiti, Alevi, Zoroastrizam, Teraveda Budizam, Mahayana Budizam etc. trebale biti top teme. Zatim, zasto bi bile zasticene (jer to je osobitost samo ovdje bila) sad kad imamo ovaj teoloski ppdf, osim sto bi znacilo da uopce nema ono sto predstavalj forum, vec samo pitanja i odgovori.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:00   #30
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ali onda bi i kad se otvori Katolicanstvo, Pravoslavlje, Protestantizam, Siiti, Alevi, Zoroastrizam, Teraveda Budizam, Mahayana Budizam etc. trebale biti top teme. Zatim, zasto bi bile zasticene (jer to je osobitost samo ovdje bila) sad kad imamo ovaj teoloski ppdf, osim sto bi znacilo da uopce nema ono sto predstavalj forum, vec samo pitanja i odgovori.
A ne. Upravo to želim istaknuti: katoličanstvo ili pravoslavlje (kao podstruje unutar kršćanstva) bi trebale na OVAJ podforum. Ili sunizam/šiizam unutar islama. Jer tu dolazi do izražaja razlike u teologiji i vjerskoj praksi. A religije (dakle ono što obuhvaća ukupnost vjerovanja, ideja i svjetonazora pod zajedničkim glavnim karakteristikama i crtama) bi trebale ostati na Religiji. A razlog sticky teme bi bila organiziranost samog foruma (da se mogu postavljati opća pitanja, a već unutar samog odgovaranja će doći do različitih mišljenja, dakle kao ni dosad, nije riječ o monotonom pitanje-odgovor procesu), a ne zato jer bi netko trebao biti zaštićen. Imho.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 15:11   #31
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
A ne. Upravo to želim istaknuti: katoličanstvo ili pravoslavlje (kao podstruje unutar kršćanstva) bi trebale na OVAJ podforum. Ili sunizam/šiizam unutar islama. Jer tu dolazi do izražaja razlike u teologiji i vjerskoj praksi. A religije (dakle ono što obuhvaća ukupnost vjerovanja, ideja i svjetonazora pod zajedničkim glavnim karakteristikama i crtama) bi trebale ostati na Religiji. A razlog sticky teme bi bila organiziranost samog foruma (da se mogu postavljati opća pitanja, a već unutar samog odgovaranja će doći do različitih mišljenja, dakle kao ni dosad, nije riječ o monotonom pitanje-odgovor procesu), a ne zato jer bi netko trebao biti zaštićen. Imho.
Sad pripadaju ovdje Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:03   #32
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ali onda bi i kad se otvori Katolicanstvo, Pravoslavlje, Protestantizam, Siiti, Alevi, Zoroastrizam, Teraveda Budizam, Mahayana Budizam etc. trebale biti top teme. Zatim, zasto bi bile zasticene (jer to je osobitost samo ovdje bila) sad kad imamo ovaj teoloski ppdf, osim sto bi znacilo da uopce nema ono sto predstavalj forum, vec samo pitanja i odgovori.
totalno je pogresno porediti relacije katolicanstvo, pravoslavlje i protestantizam sa sunije, siije i aleviti? (cudi me da nisi spomenula i 4 mezheba sunija: ppdf hanefije, safije, malikije i hanbelije ) to je samo jeftin izgovor da katolicima ne date sticky temu. ta relacija nema veze ni ideoloski, ni populaciono.
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 20:18   #33
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Predložiobih da se tema "Ni džamija ni tekija, nego musafirhana"
prebaci sa ovog uštogljenog podforuma na onaj živi, ako se starter teme MukaFFa i ostali slažu.
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 02:58   #34
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.

Nemoj ih suditi prebrzo i preoštro, evo tek su počeli jatagane izvlačiti, a jatagani su poznati i efikasni simboli islamske teologije.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=169
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 00:29   #35
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
a što onda predstavlja Piknik-brbljaonica ako ne isto samo u ledenom sjevernom moru?
i zašto je ona tamo a ovo vamo?

skroz nelogično
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 22:07   #36
Većer..nova sam na forumu..trebala bi pomoc ako bi mi netko mogao protumaciti sinocnju pojavu.. sinoc oko 2 ujutro slikali smo snijag koji je napadao,kasnije kad smo gledali sliku vidjeli smo na slici dva svijetla velika križa...da li netko zna nesto o tome..hvala..
dunja31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 13:22   #37
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Meni se čini da bi ju trebalo prebaciti na Druženje&kava, jer je iz naslova, a i po sadašnjih stotinjak postova očigledno da je zamišljena kao nekakav bosanski zavičajni klub. Od teologije nema ni T.
Od teologije doista ni “t“, predlozila sam modovima da se kontaktira otvarac teme pa ukoliko ne pristaje na premjestanje na pdf Off, gdje se nalaze slicne teme (jer chat vec imamo - “Piknik“) temu mozemo i zatvoriti, s ovakvim sadrzajem ne odgovara ppdf-u Teologija, a na pdf-u vec imamo, kao sto sam rekla, postojeci chat.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:53   #38
što se tiče teme ni džamija ni tekija...
prebacite je gdje želite, ali neka bude makar na temi religija...
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 20:28   #39
sta bi sa onim prijedlogom da ovdje imamo sticky temu o strucnim i manje poznatim izrazima koje se koriste u religijskim relacijama?

i po kojem kriteriju odredjujete koja je tema za tamo a koja za teologiju vamo?
__________________
"Citaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara; stvara covjeka od ugruska! Citaj, plemenit je Gospodar tvoj, koji poucava peru, koji covjeka poucava onome sto ne zna." Objava XCVI 1-5
musa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 21:15   #40
Quote:
musa kaže: Pogledaj post
sta bi sa onim prijedlogom da ovdje imamo sticky temu o strucnim i manje poznatim izrazima koje se koriste u religijskim relacijama?

i po kojem kriteriju odredjujete koja je tema za tamo a koja za teologiju vamo?
Evo od jucer sam trazila (jer mi je ostalo u sjecanju) ovu davno otvorenu Dunjinu temu “Leksikon religijskih pojmova" - ocistila sam temu, stavila stiki i voala
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.