Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2013., 18:26   #21
Thumbs up

Quote:
prometejus kaže: Pogledaj post
Koje su to točno lažne religije? Uzima li se kršćanstvo kao jedina ispravna religija? Ubrajaju li se tu i islam i judaizam? A što je s hinduistima koji štuju više bogova? Jesu li oni odmah osuđeni na pakao jer nisu štovali pravoga Boga (a vjerojatno mnogi nikada nisu ni čuli za Isusa, Duha Svetoga itd.)

Jesu li svi kršćani obuhvaćeni? Katolici, protestanti, pravoslavci, grkokatolici? Protestantskih "vjera" ima više, neke od njih priznaju ženu kao svećenicu, podržavaju istospolne brakove. No i oni su kršćani i vjeruju u pravoga Boga, stoga i oni ulaze u "ispravne" religije?

Tko su lažne religije i što ih razlikuje od pravih (ili prave) ?
To su sve one religiji koje naucavaju kriva vjerovanja koja nisu utemeljana na bozjoj rijeci Bibliji. Npr. Krivo vjerovanje o trojstvu, besmrtnoj dusi koje promicu idolopoklonstvo ( klanjanje kipovima, krizevima, slikama-ikonama) itd. Znaci sve koje se ne drze bozje rijeci zapisane u Bibliji.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:36   #22
Talking

Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako aludiraš na Vatikan, ja nažalost, ne očekujem nikakve bitne promjene ili srozavanje moći RKC sve dok ne pomre generacija rođena 1950-tih godina.

A možda i 1960-tih.

Pa evo, koliko ovoga Papu svi uglas hvale, prvi dojam je o njemu općenito jako dobar. Ali nek ukine IOR, i ekskomunicira iz crkve svećenike-pedofile, eee onda bi bio faca

Bez obzira na zlodjela institucije koju sam malo prije spomenuo, kako možeš biti siguran da Bog neće kazniti baš ovu organizaciju s kojom si se ti positovjetio?
Znam jer znam iz prve ruke ( odozgo ) da je to jedina ispravna i prava vjera i njezini pripadnici si Bozji narod koji nosi Bozje ime!
Ima jedna zanimljiva ali duga prica kako sam spoznao istinu ali to je duga prica za jednu drugu priliku kad cu imati puno vremena.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 20:41   #23
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
To su sve one religiji koje naucavaju kriva vjerovanja koja nisu utemeljana na bozjoj rijeci Bibliji. Npr. Krivo vjerovanje o trojstvu, besmrtnoj dusi koje promicu idolopoklonstvo ( klanjanje kipovima, krizevima, slikama-ikonama) itd. Znaci sve koje se ne drze bozje rijeci zapisane u Bibliji.
A je li pravedno da ljudi koji nikada nisu čuli za Boga (hindusiti, budisti, razna zabačena plemena itd.) i koji su bili odgajani drukčije da ih Bog pošalje u pakao?
Znači, ne da nisu svjesno odabrali ne vjerovati u Boga (Presveto Trojstvo), već jednostavno nikada nisu čuli za njega?

Hoće li se Židovi spasiti? Iz Biblije znamo da su oni odabrani Božji narod, ali oni ne vjeruju u Isusa kao Spasitelja. Time šalju veliku uvredu Bogu i logično bi bilo da ih kazni.

A zbog različitih interpretacija Biblije imamo puno struja unutar kršćantsva. Hoće li Bog uništiti pravoslavlje jer ne priznaje papu kao svoga vrhovnog poglavara? Je li nama zapravo uopće papa potreban da bi živjeli kršćanskim životom?
Koliko znam, ne poštuju niti pridaju veliko značenje Mariji - još jedna uvreda Bogu?

A tek protestanti - imamo razne interpretacije Biblije, a svi oni kao i katolici i pravoslavci vjeruju da ispravno tumače Bibliju. Anglikanska Crkva (koja se smatra reformiranom i katoličkom jer ima dosta katoličkih elemenata u liturgiji i u shvaćanju sakramenata), čak je papa ili netko iz crkvenih redova pred neko vrijeme pozvao Anglikance da se pripoje Katoličkoj Crkvi - oni su odbili- priznaje ženu kao svećenicu na primjer. A što je tek napravila Episkopalna Crkva u Americi, dopustila je homoseksualne brakove, nešto nedopustivo u Katoličkoj i Pravoslavnoj Crkvi.

Kako znati sada koja je Bogu najmilija religija?
prometejus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 21:30   #24
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
To su sve one religiji koje naucavaju kriva vjerovanja koja nisu utemeljana na bozjoj rijeci Bibliji. Npr. Krivo vjerovanje o trojstvu, besmrtnoj dusi koje promicu idolopoklonstvo ( klanjanje kipovima, krizevima, slikama-ikonama) itd. Znaci sve koje se ne drze bozje rijeci zapisane u Bibliji.
A koja je to ispravna religija? Kako se zove?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 21:47   #25
Thumbs up

Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
A koja je to ispravna religija? Kako se zove?
Pa to su samo Jehovini svjedoci, naravno.

Zadnje uređivanje praedicator : 17.03.2013. at 21:52.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 21:51   #26
Ne. Nisu zidovi odabrani narod. Nekad su bili ali vise nisu. Bog je rekao: " Sakupit cu Izrael iz cijelog svjeta" znaci to je "duhovni izrael" odabrani narod iz cijelog svijeta, iz svih naroda.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:10   #27
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Ne. Nisu zidovi odabrani narod. Nekad su bili ali vise nisu. Bog je rekao: " Sakupit cu Izrael iz cijelog svjeta" znaci to je "duhovni izrael" odabrani narod iz cijelog svijeta, iz svih naroda.
Naravno da nisu Židovi odabrani nego Izrael i zato njih će sakupiti iz prognanstva i to ne znači nikakvi duhovni Izrael nego povratak u staru/novu državu Izrael baš doslovce.

Proročanstvo se ispunilo.

EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:36   #28
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Pa to su samo Jehovini svjedoci, naravno.
A zašto to nisu pentekostalci od našega piramida4 ?

Nemaju Trojstva i Isus nije Bog. Gdje su onda razlike u odnosu na SJ ?

Nije valjda u križu i stupu !?!?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 00:37   #29
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja neki teista, ali nisam ni protiv religije jer je to samo jedna posljedica, pa ćemo umjesto religije, dobiti militantni ateizam i dogmatsku znanost.

Na isto ti ga dođe...
Militantni ateizam može egzistirati samo kao reakcija na veliku moć i bogatstvo crkve. Još ako je netko tko je na vlasti, poput Staljina, dobivao batine u sjemeništu....


Dogmatska znanost?
Voli bi da mi netko pojasni ovu kovanicu.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:26   #30
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Dogmatska znanost?
Voli bi da mi netko pojasni ovu kovanicu.
Riječ je o terminu koji označava vezanost pojedinih znanstvenika ili pak čitavih struktura za određenu znanstvenu tezu. Dakle, njihovu neželju ili nesposobnost da promotre stvar iz drukčijeg kuta, čime znanost gubi osnovni smisao. Taj pojam sam često susreo čitajući o kvantnoj fizici, od faksa nadalje. Što će reći, masa znanstvenika nije mogla pojmiti način interpretacije stvarnosti pomoću kvantne fizike, bili su emotivno, "dogmatski" vezani za klasičnu, i inzistirali su na njoj čak i kad je postajalo sve očitije da se mnoge stvari istom ne mogu objasniti - štoviše, da se dolazi do apsurdnih zaključaka koje ne odgovaraju stvarnosti. Najpoznatiji primjer je tzv. ultraljubičasta katastrofa. Tek je Planck "probio led" i ustvrdio da će za masu stvari u fizici biti potreban novi pristup, i postavio temelje kvantne fizike - iako je i sam bio skeptičan prema istoj.



@praedicator

Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Pa to su samo Jehovini svjedoci, naravno.
Eh, pa to si trebao odmah spomenuti , da bar znamo na što referiraš. Jest da ja naravno ne mogu prihvatiti ideju Boga koji kažnjava sve van nekog kruga ljudi, jer bi to značilo da dobra djela drugih ništa ne znače... Ali to je već druga priča.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde

Zadnje uređivanje dux pessimus : 18.03.2013. at 12:31.
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:32   #31
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Militantni ateizam može egzistirati samo kao reakcija na veliku moć i bogatstvo crkve. Još ako je netko tko je na vlasti, poput Staljina, dobivao batine u sjemeništu....
Ovo je potpuno netočan navod.

Bilo koji militantni pokret, pa tako i ateistički, nastaje unutar zajednice, Crkve koja je već u raskolu. Zato na istoku i nema militantnih ateističkih pokreta, ali ima teističkih. A u primjeru sa Staljinom, baš suprotno ne vidim nikakvu apsolutnu moć hrišćanstva, već potpuno dominaciju ateističkog pokreta, i otuda sva ona mučenja...

Dok na Zapadu, uslijed propasti Crkve, njeno mjesto zauzima ateizam, pa se pojavljuje i Richard Dawkins, kao apsolutni autoritet za buduće generacije ateista, koji će se pozivati na njegove radove i djela, kao što su se kršćani pozivali na Bibliju i papu.

Ja lijepo govorim, da ulazimo iz jednog zla u novo zlo.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:07   #32
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A zašto to nisu pentekostalci od našega piramida4 ?

Nemaju Trojstva i Isus nije Bog. Gdje su onda razlike u odnosu na SJ ?

Nije valjda u križu i stupu !?!?
Ako Pentekostalci imaju slike i kipove u svojim crkvama, razlika u odnosu na Jehovine Svjedoke je još uvijek velika.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:12   #33
Thumbs up

Quote:
Dux pesimus kaže:

Eh, pa to si trebao odmah spomenuti , da bar znamo na što referiraš. Jest da ja naravno ne mogu prihvatiti ideju Boga koji kažnjava sve van nekog kruga ljudi, jer bi to značilo da dobra djela drugih ništa ne znače... Ali to je već druga priča.
E ali nije dovoljno biti dobar covjek da bi udovoljili Bogu. Moramo bez pogovora slusati njegove zapovjedi.

Zadnje uređivanje Meadow : 18.03.2013. at 22:41. Reason: quote
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:28   #34
Talking

Quote:
prometejus kaže: Pogledaj post
Znači Rimokatolička Crkva je ta bludnica? Onda je najbolje odabrati neku protestatantsku Crkvu jer oni su još u 16. stoljeću spoznali razvratnost RKC i Vatikana. A zagovaraju skromnost i siromaštvo, baš kako Isus nalaže.
Da nebi bilo zabune. Sve krive religije spadaju u Babilon veliki ne samo RKC. Sve koje naucavaju Babilonska ucenja o besmrtnosti duse. Trojstvu. Imaju idolopoklonstvo i slicno. Znaci sve krive religije n
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 16:06   #35
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da nebi bilo zabune. Sve krive religije spadaju u Babilon veliki ne samo RKC. Sve koje naucavaju Babilonska ucenja o besmrtnosti duse. Trojstvu. Imaju idolopoklonstvo i slicno. Znaci sve krive religije n
A spada li u Babilon veliki i religija koja je više puta ispala kao lažni prorok?
Ili koja žrtvuje svoju djecu ili koja je falsificarala biblijski tekst?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 17:52   #36
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
E ali nije dovoljno biti dobar covjek da bi udovoljili Bogu. Moramo bez pogovora slusati njegove zapovjedi.
Ako bez pogovora slušaš božje zapovijedi, samim time si dobar čovjek.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 18:49   #37
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
A zašto to nisu pentekostalci od našega piramida4 ?

Nemaju Trojstva i Isus nije Bog. Gdje su onda razlike u odnosu na SJ ?

Nije valjda u križu i stupu !?!?
Pentekostalci isto nisu ispravni.

EPC je nasljednik KC - isto imaju TTT.
Nema ikona, samo jedan križ.

Nisu više moji - bili su moji 2 godine dok me nisu zbog zapitkivanja
exkomunicirali.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:02   #38
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post

E ali nije dovoljno biti dobar covjek da bi udovoljili Bogu. Moramo bez pogovora slusati njegove zapovjedi.
nikom živom nije moguće slušati sve zapovijedi. a pogotovo ne stalno i uvijek. po tvome ne bi u raju završio niti jedan jedini. jer, svi imamo svojih grijeha.


meni je onda daleko humanija islamska opcija: ako se barem nastojiš držati pravila i biti dobar čovjek, dakle, savjest ti je čista iako i griješiš, ali se bar trudiš činiti dobra, a ne loša djela. jer nisu svi sposobni i dovoljno svjesni svojih čina.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:34   #39
.


Babilon , dont be crazy...


Babilon veliki simbolizira perverznu imitaciju kršćanstva u obliku ludih sekti. Nele od tih sekti možda već postoje , a neke će tek nastati. Neću navoditi na koje sekte mislim...


Lude sekte u razdoblju pred nama biti će sve više i više frustrirane ne samo snagom katolicizma , nego i očitim ostvarenjem bibilijskih proročanstava među katolicima ili povezano s katolicima , dok njima od Božjih obećanja neće ostati ništa...

Lude sekte najviše će biti iziritirane kada Bog , sasvim očito , Božji pečat podjeli na čela 144 000 katoličkih svećenika - koji su djevci. Zlatko Sudac ga već ima , jer on će biti veliki duhovni vođa , pa ga je zato Bog dao njemu prije nego ostalima , kako bi ga posebno označio...



Zamislite kako će se lude sekte osjećati kada vide da obećani Božji pečat , o kojem oni inače non stop prdekaju , na kraju dobivaju katolički djevci - svećenici ?

Ovaj deficit u duši , i suficit frustracije , uzrokovat će nešto što sada još ne postoji , a to je pojava politikanstva među ludim sektama. Vidjevši da su same po sebi beznačajne i odjebane , one će krenuti putem ujedinjenja svih ludih sekti , kako bi masovnošću dobile na snazi. Otuda i silna negativnost Babilona velikog - ta kriva religija nastaje iz čiste frustracije , a njezini pripadnici su ljudi iz raznih religija i sekti , te bezbožni krivoobraćenici , koji se do tada još nisu obratili na istinsko kršćanstvo , unutar i izvan Velike Katoličke monarhije...

Dakle , Babilon veliki je religija svih onih koji nakon velikih znakova u Međugorju i Garabandalu ( koji će tada postojati već stotinama ili tisućama godina...) , više ne mogu ignorirati postojanost uzvišenog , ali mu se još uvijek ne žele iskreno predati , kako bi zadržali ne-katolički način života bez križa. Zato je ovo naše vrijeme od Djevice iz Garabandala prozvano kraj vremena , jer nakon ovog vremena počinje savim druga era , u kojoj klasično bezboštvo više ne postoji. Naravno , to ujedno znači i rast broja ludih sekti , jer zlotvori će se preliti iz bezboštva u krivoboštvo , koje im i dalje dopušta činiti zlo. Lude sekte čak će početi prisvajati znakove iz Međugorja i Garabandala , a zlotvore će u svoje redove mamiti ne-kršćanskim životom , što će zlotvorima naravno odgovarati. Zlotvori se tada priklanjaju istraživanju onostranog , jer nadnaravno postaje očito. Tako je već i bilo , npr. u Egiptu , gdje faraon nije nijekao Boga Mojsija , ali priznavanje nadnaravnosti nije bilo paralelno s obraćenjem na dobro , već je paralelno postalo traženje odgovora u onostranom , pa je Mojsijevim čudima pokušao parirati svojim magovima. To će se desiti i mnogim našim ateistima. Morati će priznati nadnaravnost znaka u Međugorju , ali to priznanje neće za sobom povući obraćenje njihovoga srca na dobro , već će nastaviti palamuditi o nekom Bogu koji , premda postoji , sigurno njima dopušta činiti stvari koje katekizam KC zabranjuje...

Onda lude sekte kreiraju zamjensku religiju , te sami sebi na mistične načine stavljaju znakove na čelo (okultno djelovanja njihovih tadašnjih vođa , koji su antikristi i lažni proroci , koje im je Bog poslao samo zato da bi im se narugao...) , tvrdeći da je to pečat Božji iz Biblije (taj pečat iz katoličke perspektive već je podjeljen par stoljeća ili tisućljeća ranije , u velikoj turbulenciji koja će se desiti u ovom našem vremenu...) , a taj pečat koji će si oni keljiti zapravo je famozni 666...


Bog će nasamariti lude sekte i narugati im se , tako što će , u trenutku kada pečat već bude podijeljen na njihovim čelima , učiniti nešto da ispadne da je taj pečat na neki način zapravo povezan s brojkom 666 , i to će svima postati jasno u jednom jedinom trenutku , kada fejk pečat već bude na njihovim čelima. Npr. križ bi se mogao iskriviti u brojku 666 , jer će Bog u jednom trenutku učiniti da magija prestane djelovati , i tada će se pokazati što je fejk pečat zapravo...


Zamislite užasa u glavama pripadnika ludih sekti , kada shvate da su si na čelo nakeljili 666 ?




Taj isti 666 na koji su cijelu povijest upozoravali...



Tako će Bog kazniti bahato lude sekte , koje agresivno nasrću na KC. Siguran sam da je to tako , jer ono što se na ludim sektama može primjetiti je to da im fali elementarna dobroćudnost. Zato im se djelovanje i svodi na prijetnje apokalipsom , jer u sebi nemaju nikakve Isusove ljubavi za nikoga i ništa , a katolike i mrze...

Današnje sekte su kamilica prema sektama koje će tek postojati , ali primjera radi , zamislite na trenutak da zli političari nekoj od današnjih kvazi-kršćanskih sekti daju priliku da vladaju ovim planetom ? Što bi sektaši tada sve učinili ? U Americi postoji jedna takva vrlo jaka sekta , kojoj se George Bush otvoreno ulizivao za glasove , a koja traži nuklearni napad na Iran kako bi isprovocirali dolazak Isusa Krista. Samo treba gledati u tom smjeru i bit će vam jasna narav Babilona velikog , ili kako ja to volim reći , Babilona poludjelog...

Zli političari to će i učiniti u vrijeme Babilona , i ti zli političari i njihova vojna svemoć zapravo su Zvijer , a Babilon su lude sekte koje će im odgovarati više nego Božja KC , i taj Babilon spremno će se kurvati za vlast...



Lude sekte , po naravi , slične su ružnoj , staroj junferici koju nitko ne želi...


Kada takva junferica , u poznim godinama nanjuši priliku za seks , jebe se s gradom i selom bez pardona i bez kondoma , s neobrijanom , dlakavom , ružnom pičkom !!!

(Namjerno govorim ružno jer vladavina Babilona biti će prljava i ružna , a bit će posebno morbidna baš zato jer će se pozivat na Boga i Međugorje , koje će lopovski počet svojatat...

No mi ništa od toga nećemo doživjeti , tako da se oko toga ne moramo brinuti . Mi smo tranzicijska generacija , i naše borba dešava se usred sedam pečata. U Bibliji piše da turbulencija ima dva dijela , i mi ćemo maksimalno doživjeti sedmi pečat , nakon kojeg slijedi kratki predah - zbog velike snage novonastale monarhije KC
...)
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 20:55   #40
Keva mlatiš praznu slamu kao uvijek,sekte su sve kršćanske crkve i natječu se koja je gora od druge.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.