Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2013., 11:42   #61
Hebiga, sam si zakomplicirao s tom dodatnom adresom.. Meni je u neku ruku drago da su sumnjičavi, znači paze na naše pare
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 11:52   #62
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Hebiga, sam si zakomplicirao s tom dodatnom adresom.. Meni je u neku ruku drago da su sumnjičavi, znači paze na naše pare
Meni se čini da njih malo pere paranoja...
U redu je da su sumnjičavi,poželjno zapravo,ali ako ja pošaljem račun iz 11 mj i Stefanie kaže da ne valja a tebi su priznali bez problema po meni nije normalno uopće,nebitno je li to resident ili mail adresa.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 01:18   #63
šta će se dogoditi ako vam interaktive brokers zatraži dokaz da imate toliku plaću i imovinu koliku oni zahtjevaju.
I ako utvrdi da ste lagali, mogu vam reć da ste svjesno lagali i kršili njihove propise i blokirat vam račun i pare.
Dobro da imate toliko povjerenja u njih , ja ne bi jer su preveliki gnjavež....
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 09:55   #64
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
šta će se dogoditi ako vam interaktive brokers zatraži dokaz da imate toliku plaću i imovinu koliku oni zahtjevaju.
I ako utvrdi da ste lagali, mogu vam reć da ste svjesno lagali i kršili njihove propise i blokirat vam račun i pare.
Dobro da imate toliko povjerenja u njih , ja ne bi jer su preveliki gnjavež....
Dave jer tako zahtijeva SEC,svi lažu,ne samo Hrvati,oni to i znaju ali ih nije briga,sebe su osigurali bez brige,čak i da zatraže dokaz za imovinu ti ga ne moraš dati,ima valjda to i u nekom amandmanu...
U najgorem slučaju će ti zatvoriti account ali pare sigurno ne smiju dirati,to je svetinja u USA.
Inače su veliki gnjavež i birokrati,čitao sam malo njihov review i svi se slažu da im je služba za korisnike očaj,s druge strane platforma im je dobra,pouzdana i vrlo su jeftini,ako je netko prešao sa domaćeg brokera na IB ostat će šokiran koliko su ovi bolji.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:21   #65
Ja u nikoga nemam preveliko povjerenje i nigdje ne držim više od 10% imovine. Veliki zahtjevi regulatora se ionako odnose na aktivnije trgovce, pogotovo one koji rabe polugu, opcije i slično. Ja sam buy-and-hold, poluga 1:1, opcije ne diram, tako da... I volim da je broker paranoičan, zna bit gnjavaža, i neka je..
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:22   #66
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Ja u nikoga nemam preveliko povjerenje i nigdje ne držim više od 10% imovine. Veliki zahtjevi regulatora se ionako odnose na aktivnije trgovce, pogotovo one koji rabe polugu, opcije i slično. Ja sam buy-and-hold, poluga 1:1, opcije ne diram, tako da... I volim da je broker paranoičan, zna bit gnjavaža, i neka je..
Samo se moli da ne dođe do nekih problema sa njima,dok sve funkcionira je dobro,ovo što se meni događa je prejadno,dao sam im 10 dokaza za adresu a oni se i dalje ne javljaju,ni da je dobro ni da nije,niti šalju token.
Sorry ali toga nema ni kod naše divne administracije.
Imam dvije adrese,zamisli koji je to veliki problem...
Kod Tradestationa je sve išlo bez problema a nisam čuo da im netko krade sa računa ili sl.
Kako god,ako nastave srati prelazim tamo,jest da su skuplji ali nemam živaca natezat se više sa IB.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 15:20   #67
Your document has been received and accepted. Fur further information regarding the delivery of your device, please contact our Technical Assistance Department at at 0041 41 726 9500, or toll free 00800 42 276 537 or by chat.

Kind regards,

Aurora

Aurora srce moje,ti si moja ljubav a ne ona baba Stephanie koja mi ne odgovara na mejlove!
Jest da ću morat zvat,ne bio Ib da ne moram, ali valjda će biti ok.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 12:58   #68
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Samo se moli da ne dođe do nekih problema sa njima,dok sve funkcionira je dobro,ovo što se meni događa je prejadno,dao sam im 10 dokaza za adresu a oni se i dalje ne javljaju,ni da je dobro ni da nije,niti šalju token.
Lijepo ti tamo piše da security issues NE RJEŠAVAJU mejlom nego isključivo telefonom. Kao što vidim, pomoglo je
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 20:12   #69
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Lijepo ti tamo piše da security issues NE RJEŠAVAJU mejlom nego isključivo telefonom. Kao što vidim, pomoglo je
Zapravo sam sve rješio mejlom preko acc.man,nisam ih uopće zvao telefonom,napisao mi Rico da su poslali još 5.12 na mail adresu,igrom slučaja morao sam hitno na resident adresu u nedjelju kad tamo u sandućiću token.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 11:59   #70
Šteta je što ispada kako je trgovina stranim dionicama nešto rezervirano samo za velike ribe (bez šala na račun mog accounta, molim).... pretpostavljam da je alternativna opcija uložiti nešto u fondove naših banaka koji se bave stranim dionicama, pa tako s minimalnim udjelom (neki se kreću već od 100 kn) uskočiti u priču, iako indirektno.
KorupcijskiKit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:55   #71
kakve veliki ribe svi smo ti mi koji trgujemu iz HR 'kril' na tim burzama
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 12:57   #72
@Korupcijskikit

Nismo mi ni babuške )

Moraš imati barem 10k USD. Ne isplati se s manjim iznosima, pogotovo ako misliš aktivno trgovati. Svaka prodaja i kupnja košta, da ideš s 1000 dolara, samo da prodaš i kupiš bi ti pojelo 1.5 posto računa. Ne bi dugo izdržao.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 13:03   #73
Quote:
KorupcijskiKit kaže: Pogledaj post
Šteta je što ispada kako je trgovina stranim dionicama nešto rezervirano samo za velike ribe (bez šala na račun mog accounta, molim).... pretpostavljam da je alternativna opcija uložiti nešto u fondove naših banaka koji se bave stranim dionicama, pa tako s minimalnim udjelom (neki se kreću već od 100 kn) uskočiti u priču, iako indirektno.
Ja bih zaobišao naše dioničke fondove, to što nude je jadno i skupo (vrlo visoke naknade za upravljanje), eventualno OTP indeksni. Tko ima 5-10 tisuća eura ušteđevine po meni ne bi se ni trebao bakćati ni dionicama ni dioničkim i obvezničkim fondovima, toliko novca treba držati u nekoj formi keša za ne-dao-bog.
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 23:59   #74
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Choice te vjerojatno neće ni primiti, ne žele nikoga iz Hrvatske.

Interactive brokers je minimum 3000 ako si ispod mislim 26 godina, inače 10 000 USD.
Ostali koji nas primaju ide minimum 5000 USD, molim da me se ispravi ako sam zaboravio nekoga.
Plus što imaš naknadu za svaku kupnju ili prodaju, moraš voditi računa o tome ako imaš mali iznos na računu.

Nadam se da to pomaže.
Pozdrav
još se može i kod suretradera otvorit račun,minimum je 500$,može se shortat i daytrejdat.....ja sam trenutno kod IB al otvaram za tjedan dva i kod suretradera račun
ivan1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:52   #75
@Ivan1506

Pogledao. Vidim da su registrirani na Bahamima. Hvala, ali ipak ne.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:59   #76
ako se ne varam mislim da su registrirani na bahamima zbog pravila daytrejda u americi zbog kojeg se ne može daytrejdat bez 25000$ na računu
ivan1506 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:36   #77
Place Trade..
Prolazi otvaranje računa za RH rezidente. 5k $ minimum.
Provjereno.

Proces otvaranja je online..jednostavno i brzo. Ispuni se sve što je potrebno, napravi se upload dokumenta, čeka se odobrenje 1-2 dana..i to je sve.

Pozz.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 11:48   #78
Quote:
ivan1506 kaže: Pogledaj post
ako se ne varam mislim da su registrirani na bahamima zbog pravila daytrejda u americi zbog kojeg se ne može daytrejdat bez 25000$ na računu
Pripazi sa njima jer ima dosta ljudi kojima je trebalo dugo da dobe svoje novce,plus provizije su im velike itd.....
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:05   #79
Za Daytradanje IB+Das trader Pro(25000+)...
IB ima veliki izbor cfd(US) tako da ako nemate 25000 možete daytrade.....
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 12:08   #80
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Place Trade..
Prolazi otvaranje računa za RH rezidente. 5k $ minimum.
Provjereno.

Proces otvaranja je online..jednostavno i brzo. Ispuni se sve što je potrebno, napravi se upload dokumenta, čeka se odobrenje 1-2 dana..i to je sve.

Pozz.
IB je njihova Clearing Firm

http://us.placetrade.com/index.php/w...ading/233.html
navi12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.