Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2014., 14:15   #21
sintagma lažni prorok se prema search engineu u NZ pojavjuje 7 puta i jednom u kao lažni prorok i kao lažni apostol

1. matej 7:15 falsis prophetis

2. Matej 24:11 pseudoprophetae

3. MArko 33:12 pseudoprophetae

4. Luka 6:26 pseudoprophetis

5. druga Petrova 2:1 pseudoprophetae

6 . prva Ivanova 4:1 pseudoprophetae

zatim slijedi jedna jednina:

Djela apostolska 13:6 pseudoprophetam lažni prorok
govori se o konkretnom čovjeku

i druga Korinćanima 11:13 gdje se spominju lažni apostoli koji se prerušavaju u apostole pomazanikove...

hmmm... zanimljivo
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 13:39   #22
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
ovo je off totalni...
Nije off ono što proglasiš ti ili što proglasi bilo tko drugi od ljudi, nego je off ono što Biblija proglasi offom.
Kužiš to, ha?

Već je davno rečeno:

" Ne vjerujte svakom nadahnutom izrazu, nego ispitujte nadahnute izraze da vidite potječu li od Boga, jer su mnogi lažni proroci izašli u svijet.
Nadahnuti izraz od Boga poznajete po ovome: Svaki nadahnuti izraz koji priznaje da je Isus Krist došao u tijelu potječe od Boga,
no svaki nadahnuti izraz koji ne priznaje Isusa ne potječe od Boga. A to je antikristov nadahnuti izraz za koji ste čuli da dolazi, i sad je već u svijetu."
(1.Ivanova 4:1-3)

Isus kao otprije anđeosko nebesko biće ovoga puta došao pretvoren u materijalno tijelo kako bi se ljudi očitovali na vlastite oči njegovom pojavom i dozvolili sebi da ih usmjeri putem Jahve Boga.

A sve drugo što govori kontra tog, spada u kategoriju "vuka u janjećoj koži" tj. antikrista (=protivnik Krista).
Drugim riječima ti to znači ovo: Svaki čovjek koji misli da ga se dotakao nadnaravni izraz od Jahve Boga, takav čovjek će priznati da je Isus Sin Božji (anđeo koji je već prije živio na nebesima), i takav čovjek kojeg se dotakao Božji nadnaravni izraz nikada neće brkati nazovi nadnaravne izraze koji potječu od neke druge strane. Jer sve druge strane ne potječu od Jahve Boga, nego potječu od neprijatelja zvanog Sotona. O tome Biblija vrlo konkretno govori i stoga - možeš ti čitati ne samo dva prijevoda Biblije, jer možeš čitati i pet i deset. A opet, badava i sto prijevoda ukoliko ti i dalje ostaju nejasnima kategorički biblijski citati.

Tako ti je to. Živ mi bio pa uvidio da je istina ovo što sam sad napisala.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 19:57   #23
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Isus kao otprije anđeosko nebesko biće
Gdje pise u Bibliji da je Isus andjeosko bice?
armagedon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 20:22   #24
Quote:
armagedon1 kaže: Pogledaj post
Gdje pise u Bibliji da je Isus andjeosko bice?
Zapisali su pisci Evanđelja.

Još više i dalje od tog, dapače... je Isus rekao sam za sebe kada je naglašavao objašnjavajući ljudima da on nije odavdje sa Planete Zemlje. Njegov prvobitni dom je oduvijek bio Nebo.

Premda nema veze s temom to što pitaš, pa ćeš se onda po ovom pitanju morati sam pozabaviti Evanđeljima. Al nekako vjerujem da ti to neće bit ni najmanji problem.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 18:59   #25
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zapisali su pisci Evanđelja.

Još više i dalje od tog, dapače... je Isus rekao sam za sebe kada je naglašavao objašnjavajući ljudima da on nije odavdje sa Planete Zemlje. Njegov prvobitni dom je oduvijek bio Nebo.

Premda nema veze s temom to što pitaš, pa ćeš se onda po ovom pitanju morati sam pozabaviti Evanđeljima. Al nekako vjerujem da ti to neće bit ni najmanji problem.
Nema veze sa temom a spominjes gore nesto sto ne mozes dokazati.znas sidurno da to nigdje u starom ili novom zavjetu ne stoji.tvrditi nesto bez dokaza nema smisla.
armagedon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 21:03   #26
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
cut

Tako ti je to. Živ mi bio pa uvidio da je istina ovo što sam sad napisala.
Hvala ti na javljanju!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 11:34   #27
druga korinćanima 11:13

Ono što mi je skerunlo pažnju jest ovaj redak jer je ovo zapravo jedini put u cijeloj bibliji gdje se spominje pojam lažnih apostola


Nam ejusmodi pseudoapostoli sunt operarii subdoli, transfigurantes se in apostolos Christi. druga korin. 11:13

Jer takvi su ljudi lažni apostoli, himbeni radnici, prerušuju se u apostole Kristove.

ono što je zanimljivo jest da postoji korelacija između pojmova prorok i apostol...
vrati ću se ovome kasnije, ako Bog da, sad me je trenutno nešto drugo zaintrigiralo...

Naime, postoji lagahna razlika između latinskog i grčkog prijevoda.
i falsis profetatis i pseudoprophetae na grčkom stoji pseudoprophetahi

ovo baca pomalo drugačije svjetlo
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:09   #28
Lako ćemo za lažne apostole koji su mrtvi davnih dana no što ćemo s lažnim znalcima biblije koji sve znaju i zaključuju kao po običaju KRIVO.

Glavosjek ili pomilovanje?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 19:17   #29
Quote:
armagedon1 kaže: Pogledaj post
Nema veze sa temom a spominjes gore nesto sto ne mozes dokazati.znas sidurno da to nigdje u starom ili novom zavjetu ne stoji.tvrditi nesto bez dokaza nema smisla.
To se zove laž i tako to treba imenovati jasno i glasno bez uvijanja ili ne komentirati.

Moje mišljenje.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 08:23   #30
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Lako ćemo za lažne apostole koji su mrtvi davnih dana no što ćemo s lažnim znalcima biblije koji sve znaju i zaključuju kao po običaju KRIVO.

Glavosjek ili pomilovanje?
tzv. lažni znalci odgovaraju pojmu lažnog proroka i lažnog apostola
ne postoji naravno potpuna jednakost između ova dva pojma.

posebno što židovstvo razlikuje dvije vrte "božijih ljudi"
preko jednih je dolazio Zakon kao npr. Mojsije i David a drugi su dolazili kao podrška narodu izraelskom.

tako po meni postoji osnovana sumnja da su oni koji zloupotrebljevaju Bibiju i prorokuju po njoj a zarad svoji ličnih ciljeva upravo lažni proroci i lažni apostoli.

lažni proroci odnosno pseudoprodoci je riječ koja u Bibliji uvijek dolazi u množini i možemo reći da se to odnosi na grupu ljudi odnosno kontinuitet lažnog prorokovanja.
može biti i da nije tako, ali osnovana sumnja postoji!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:45   #31
Ovo je mudrost što je Gospodin dade svojima od početka. Prva Ivanova poslanica 2,22 > Tko je lažac ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist. Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina nema ni Oca, a tko priznaje Sina ima i Oca.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 11:52   #32
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Ovo je mudrost što je Gospodin dade svojima od početka. Prva Ivanova poslanica 2,22 > Tko je lažac ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist. Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina nema ni Oca, a tko priznaje Sina ima i Oca.
NA lomaču odmah s njime tko to ne priznaje...Izvanredno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 12:22   #33
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
NA lomaču odmah s njime tko to ne priznaje...Izvanredno.
Nisam ni sudac ni izvršitelj kazne. Zapovjed Božja je ljubav.
Forumaško is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 14:32   #34
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Ovo je mudrost što je Gospodin dade svojima od početka. Prva Ivanova poslanica 2,22 > Tko je lažac ako ne onaj koji tvrdi da Isus nije Krist. Antikrist je onaj tko niječe Oca i Sina. Svaki koji niječe Sina nema ni Oca, a tko priznaje Sina ima i Oca.
ova tema ne tretira pojam Antikrista u Bibliji nego se bavi pojmom lažnih proroka a koje sam proširio i povezao sa pojmom lažnih apostola.
Biblija o njima govori samo u množini- nikako u jednini
osim toga ne bavim se ni pojmom lažaca.
lažci su druga kategorija
latinski mendax grčki pseustEs- ne falsis prophetis niti pseudoprophetis
grčki naziv lažova se referira na falsifikator

vidi ovo:

Mnogi će me u onaj dan pitati: ‘Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?’ Tada ću im kazati: ‘Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!’« matej 7:22-23

latinski: in nomine tuo prophetavimus

još malo o 1. ivanovoj 2:22
riječ koja se na BHS jezik prevodi kao "niječe" latinski qui negat očito!
međutim grčki stoji amoumenos tj engl. disowning,

upravo sam pročitao cijelo drugo poglavlje 1. ivanove
kako komentarišeš 2:19 . "Oni si iz nas izišli,..."
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 17:26   #35
Quote:
Forumaško kaže: Pogledaj post
Nisam ni sudac ni izvršitelj kazne. Zapovjed Božja je ljubav.
Nisam ni ja tipkao nego moje ruke.A ljubav kao zapovjed?
Jako zgodno.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 17:34   #36
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
tzv. lažni znalci odgovaraju pojmu lažnog proroka i lažnog apostola
ne postoji naravno potpuna jednakost između ova dva pojma.

posebno što židovstvo razlikuje dvije vrte "božijih ljudi"
preko jednih je dolazio Zakon kao npr. Mojsije i David a drugi su dolazili kao podrška narodu izraelskom.

tako po meni postoji osnovana sumnja da su oni koji zloupotrebljevaju Bibiju i prorokuju po njoj a zarad svoji ličnih ciljeva upravo lažni proroci i lažni apostoli.

lažni proroci odnosno pseudoprodoci je riječ koja u Bibliji uvijek dolazi u množini i možemo reći da se to odnosi na grupu ljudi odnosno kontinuitet lažnog prorokovanja.
može biti i da nije tako, ali osnovana sumnja postoji!
Mjesečevom proroku je uvijek Sunčev prorok smetao i obrnuto.
No koliko sam ja shvatio ljubomora dolazi od Mjesečevih proroka koji su čak tvrdili da Mjesec sam svjetli i da je on bog a ne Sunce već da je Sunce maznulo svjetlost od Mjeseca.Moguće da je to bilo na početku,vrlo moguće.

Jedna tajna predaja(ne pitajte odakle mi to) kaže da Mjesecu će se na kraju vratiti prvobitno stanje i sijati će kao Sunce .
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 19:52   #37
Quote:
MukaFFa kaže: Pogledaj post
ova tema ne tretira pojam Antikrista u Bibliji nego se bavi pojmom lažnih proroka a koje sam proširio i povezao sa pojmom lažnih apostola.
Biblija o njima govori samo u množini- nikako u jednini
osim toga ne bavim se ni pojmom lažaca.
Lažni proroci i jesu antikristi, tj. oni koji ne tumače sukladno tumačenjima kojima je tumačio Isus Krist.
Zar to nije jasno samo po sebi? Baš kako si i sam primijetio da Biblija govori "u množini" kad govori o lažnim prorocima. Odmah je jasno da se ne odnosi na tek jednog već čak na gomilu njih, upravo kako piše u citatu kojeg sam navela prije, onom gdje piše da "su već izašli u svijet". To je napisano prije 2 tisuće godina i od tada pa na dalje se mjeri vrijeme i količina tih proizišlih lažnih proroka a koji u svom sadržaju posve odmiču od istine koju je objavljivao Krist.

Razumljivo je da Biblija ovdje ne usmjerava na običnu laž oko nečeg s čim se pojedinac posluži da bi slagao, primjerice slaže da jučer nije bio na sistematskom pregledu a zapravo je bio. Ne, jer Biblija kad govori o "lažcima" odnosno "vukovima u janjećoj koži" - tada misli isključivo u duhovnom smislu laži o Bogu Stvoritelju.

Što misliš, dal je izraz "vuk" isključivo namijenjen za lažne učitelje raznoraznih vjera, one na višim položajima? Ili bi se "vuka" moglo raspoznati i u običnom puku tj. među onima koji nisu na funkcijama viših domena ali svejedno koriste priliku kako bi ljude odsmjeravali na krive kolosjeke i time ih onda udaljili od Jahve Boga?

p.s.
ne trebaš mi stalno zahvaljivati jer, ono što sam rekla na temi tamo ne odnosi se na temu vamo, iliti kad dođe vrijeme biti će i vamo.

Eto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 07:12   #38
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Mjesečevom proroku je uvijek Sunčev prorok smetao i obrnuto.
No koliko sam ja shvatio ljubomora dolazi od Mjesečevih proroka koji su čak tvrdili da Mjesec sam svjetli i da je on bog a ne Sunce već da je Sunce maznulo svjetlost od Mjeseca.Moguće da je to bilo na početku,vrlo moguće.

Jedna tajna predaja(ne pitajte odakle mi to) kaže da Mjesecu će se na kraju vratiti prvobitno stanje i sijati će kao Sunce .
koliko sam te shvatio ti u opoziciju stavljaš sunce i mjesec...
ovo bi se moglo iskorisiti za neku drugu temu
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 08:18   #39

hvala ti ti što si se javila
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 14:39   #40
molim vas nemojte skretati ovu temu na nešto što se ne odnosi na biblijski tekst.

ovu temu sam zamislio kao jednu vrstu neopterećena analize koja ne bi trebala imati pretenzije da se na krjau upre prstom u nekog.

mene zanimaju riječi i značenja koja se otvaraju i relacije koje se uspostavljaju unutar jednog teksta.

bazirajte svoje upise na poetici koja je uspostavljena unutar NZ.
žao mi je što je neko pomislio da bi se pojam lažnih proroka mogao odnositi na časne apostole jer su oni opisani kao isusovi apostoli, a ne kao lažni.
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.