Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 09:31   #1981
Pojima nemam, al kosa ti je
Nego ja mješam boju i kanu i hoću ju zarobiti al mi nekak ispadne da kad hitim kanu preko boje da se boja apšisa malo Možda malo i zarobi ali u ginger stilu
Al na kanu boja super lovi i ne ispire se
Meni su poćeli vrhovi pucati, onak su mrtvi i imaju bijele točkice na vrhu, moram se šišati i kanu bacit na nju. To je zato jer sam iz ful crne farbe u 3 mjeseca kaniranja i farbanja i blajh kupke došla do srednje crvene
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 10:55   #1982
Hvalaa )
Meni je tvoja kosa tak supac i super si bojuuu dobila, s obzirom na crnuu i sve
JOJ ne znam sto da radim, dal da pustim jedno pranje, pa onda kanu na to, i nadam se da bi mi Mullerova kana onda barem malo na ovu nijansu povukla, a ne skroz narancasto.

Jer prijasnja iskustva s bojom su mi bila ta da je boja skliznula s kaniranog dijela, okej toje bila neka magneta crveno-ljubicasta koja nije odgovarala podlozi i ridjem odsjaju, ova sad savršeno paše, samo me strah da kad operem kosu ne nestanee


Joj trebala bi i ja vrhice malo. Podrezi ih mrvicu stavi kanu onda i mazi kokosovim uljem!
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 23:19   #1983
Helou.
Ovoga,da.Ja sam pokusavala iz crne/tamnosmedje doci u plavu pa sam jedno vrijeme bila narancasta s plavim pramenovima ugl uzas.Nemam vise ni para ni zivaca za topa sam se prefarbala u tamosmedju koja je naravno ispala crna.Medjutim,opet naravno,imam jos svjetlijih dijelova gdje su bili pramenovi.Posto mi farba dosta isusuje kosu mislila sam preci na kanu.
Ja imam samo dm,nemam Muller.
Jel tko od vas koristio tamnosmedju/crnu kanu?Kako,sto,hoce mi se primiti na farbanu?Meni jedna cura kaze da kao ne treba mi crna kana,nego obicna i da ju spremim s indijskim crnim cajem?
Pomoc
edit: i da..ne zelim crnu s plavim odsjajem,nego prirodnu crnu,sto prirodniju..
__________________
We found Dove in a soapless place.
nayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 10:58   #1984
Pozdrav svima...Malo sam čitala šta ste pisale, nisam uspjela sve pročitati, pa imam nekoliko pitanja....
Da li je možda neka od vas imala negativna iskustva sa kanom? Ja sam sinoć po drugi put stavila kanu (Herbul) i osjetila sam blago peckanje po tjemenu, kao kad se farbam jakom farbom, pa me to iskreno uplašilo...Interesuje me da li neko ima iskustva sa tom vrstom kane (Herbul), znam da to nije čista kana ali meni je jedino ta dostupna....???? Poslije kada sam oprala kosu, poprskala sam neki sprej za kosu i opet osjetila peckanje kao da mi je tjeme iziritirano, da li se nekome to dešavalo? Unaprijed zahvalna
Danilaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:30   #1985
Quote:
nayer kaže: Pogledaj post
Helou.
Ovoga,da.Ja sam pokusavala iz crne/tamnosmedje doci u plavu pa sam jedno vrijeme bila narancasta s plavim pramenovima ugl uzas.Nemam vise ni para ni zivaca za topa sam se prefarbala u tamosmedju koja je naravno ispala crna.Medjutim,opet naravno,imam jos svjetlijih dijelova gdje su bili pramenovi.Posto mi farba dosta isusuje kosu mislila sam preci na kanu.
Ja imam samo dm,nemam Muller.
Jel tko od vas koristio tamnosmedju/crnu kanu?Kako,sto,hoce mi se primiti na farbanu?Meni jedna cura kaze da kao ne treba mi crna kana,nego obicna i da ju spremim s indijskim crnim cajem?
Pomoc
edit: i da..ne zelim crnu s plavim odsjajem,nego prirodnu crnu,sto prirodniju..
Koristila sam ja ranije smedju kanu (eagle`s), koja nija cista kana, i ispadne crna sa crvenkastim odsjajem, tj. kestenjasta. Primala je ok na farbanu (sve ujednaci), kacila sam i sliku. Ok je sjaj i manje je zlo od farbe, ali ipak je neuporedivo bolja cista kana, lush ima smedju-meni nije pokrivala nesto posebno, ali prirodni su sastojci 100%...ako ti je preskupa, mozes u "obicnu" kanu dodati kafu, klincice, zalfiju, lisce oraha (ili u prah samljevene mlade ljuske), to potamnjuje...
Stavljala sam i to jedno vrijeme... (mada sad ne znam gdje mozes naci lisce oraha)...
Mozda bolje neka farba bez amonijaka? (ima i povoljnih)
I maske za suvu kosu, home made najbolje i ulja (maslinovo, ricinusovo,kokos...) trackaj dan prije pranja, ili bar 2h...jer smedju/crnu kanu kad stavis, ni blans je ne skida, ako ti dosadi, plus, meni je pomenuta isusivala kosu...
Quote:
Danilaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...Malo sam čitala šta ste pisale, nisam uspjela sve pročitati, pa imam nekoliko pitanja....
Da li je možda neka od vas imala negativna iskustva sa kanom? Ja sam sinoć po drugi put stavila kanu (Herbul) i osjetila sam blago peckanje po tjemenu, kao kad se farbam jakom farbom, pa me to iskreno uplašilo...Interesuje me da li neko ima iskustva sa tom vrstom kane (Herbul), znam da to nije čista kana ali meni je jedino ta dostupna....???? Poslije kada sam oprala kosu, poprskala sam neki sprej za kosu i opet osjetila peckanje kao da mi je tjeme iziritirano, da li se nekome to dešavalo? Unaprijed zahvalna
Nemam negativna iskustva sa kanom, cak ni sa ovim eagle`s smecem, jer sadrzi PPD... (isto izgleda pakovanje "kane", mislim i proizvodjac da je isti kao i Herbul)...
Za iziritirano vlasiste probaj pantenol rastvor, kosta 1 evro (ja sam u BiH, ne znam koliko je u HR, ali vjerujem tu negdje, uzimam Galenikin 100ml) , smiruje cim se nanese, plus poboljsava kvalitet kose. (pise u receptu za sta je sve, i kako se koristi)
egreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 20:50   #1986
Quote:
tinika22 kaže: Pogledaj post
hmmm malo vas citam i ovakoc..ja se farbam vec godinama ovim drogerijskim farbama tipa Garnier,njezno crna boja....moja mama je prije stavljala kanu,puno prije nas i znam da je mijesala sa crnim cajom ili crnom kavom,ne znam tocan omjer ,morala bi ju pitati, ja sam takodjer prije dok je u Mulleru bilo za kupiti one neutralne kane znala staviti kanu cisto radi sjaja i kao neke njege...iako mi jedna frizerka rekla da je ta kana cisto ubojstvo za tjeme jer cepi pore bla bla,meni je bilo ok ,nakon sto su izbacili tj povukli iz prodaje tu neutralnu kanu, uzimala sam bilo koju nijasu, crvenu npr i drzala sam po 4h ali meni se nista to ne primi, niti mi prekrije sjede (normalno) a ne dobijem ni crveni odjsjaj znaci apsolutno nista osim tog sjaja, pitala frizerku i na jos par mjesta ,rekle mi tete zato sto sam farbana "obicnim" farbama pa kana i ne moze primiti,a citajuc vas ,vama primi
Nažalost i meni kana neće da se primi.Zamutim s crvenim čajem malo gušče ,sjaj bude predivan al sijede oko ušiju i dalje su sijede
cloudvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:51   #1987
Ma to mi je i super,ne namjeravam vise nikad biti svijetla..
A te boje bez amonijaka se navodno jako ispiru,kako cu na more ic
Kana se navodno ispire nekoliko pranja ali se ona uhvati i ne ide nikud?
Ima li tko iskustva s ovom iz dm-a?
__________________
We found Dove in a soapless place.
nayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:00   #1988
Nemam negativna iskustva sa kanom, cak ni sa ovim eagle`s smecem, jer sadrzi PPD... (isto izgleda pakovanje "kane", mislim i proizvodjac da je isti kao i Herbul)...
Za iziritirano vlasiste probaj pantenol rastvor, kosta 1 evro (ja sam u BiH, ne znam koliko je u HR, ali vjerujem tu negdje, uzimam Galenikin 100ml) , smiruje cim se nanese, plus poboljsava kvalitet kose. (pise u receptu za sta je sve, i kako se koristi)[/QUOTE]

I Herbul sadrži PPD, zbog toga sam se i uplašila kad je počelo peckanje. Hvala ti u svakom slučaju na savjetu....
Danilaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:46   #1989
Quote:
Vim Cola kaže: Pogledaj post
Hvalaa )
Meni je tvoja kosa tak supac i super si bojuuu dobila, s obzirom na crnuu i sve
JOJ ne znam sto da radim, dal da pustim jedno pranje, pa onda kanu na to, i nadam se da bi mi Mullerova kana onda barem malo na ovu nijansu povukla, a ne skroz narancasto.
Kanirah se preko farbe danas, intensive rot ju uriđasti i posvjetli dosta tako da nije više onak crvenkasta
__________________
★ ♫†♥ "Remember, my child: Without innocence the cross is only iron, Hope is only an illusion and Ocean Soul's nothing but a name."♥†★ ♫
Elvenpath is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 21:55   #1990
Evo kanirala sam se i ja danas, znaci haha posvjetlila je skroz :Đ nisam se nadala ovome, i ovisno o svjetlu, blicu necemu ispada drugacije nijanse svugdje, obozavam kanu ali zapravo nisam flekavaa kak se ciniii!

Elveeeen, slike slikeee!!!

A sad mali spam




Muller Rot kana, po recepticu od M@non, caj od sumskog voca, limun, med, kokosovo i avokadovo ulje, lijepa fina mekana je
Jesam li ja sada crvenokosa? Nekak se i dalje ne mogu smjestiti u tu skupinuu ne znam zastoo.
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 10:29   #1991
Quote:
Vim Cola kaže: Pogledaj post
Evo kanirala sam se i ja danas, znaci haha posvjetlila je skroz :Đ nisam se nadala ovome, i ovisno o svjetlu, blicu necemu ispada drugacije nijanse svugdje, obozavam kanu ali zapravo nisam flekavaa kak se ciniii!

Muller Rot kana, po recepticu od M@non, caj od sumskog voca, limun, med, kokosovo i avokadovo ulje, lijepa fina mekana je
Jesam li ja sada crvenokosa? Nekak se i dalje ne mogu smjestiti u tu skupinuu ne znam zastoo.
Divna kosa , i boja isto! Da, mislim da si definitivno crvenokosa!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:26   #1992
Vim Cola, dobrodošla među crvene
m@non is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 09:54   #1993
Hvala, hvalaaa curee bas sam sretna sada ^^
__________________
Have no fear of perfection - you'll never reach it.
Vim Cola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 16:38   #1994
nisam čitala svih 100 stranica i ispričavam se ako je već netko pitao, ali zanima me u kakvom pakiranju se dobiva kana u lushu? netko je rekao da se dobiva u obliku ciglice, a netko drugi u obliku 6 pločica, pa mi sad nije jasno...
badger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:04   #1995
dosadna sam sama sebi već, i svima oko sebe, nikako se iskanirat
pisala sam već na temi, imam onu henna for hair kanu, red fire, al nikako da ju opalim po glavi.
imam na glavi preljev, narančasti koji se super ispire, ali fakat dugo, tako da već imam izrast skoro 2 cm.
kak kana surađuje sa kolor šamponima? jel ih pobije pa prodre do moje boje kose ili? jer kontam kolika će mi bit razlika između izrasta i tog 'koloriranog' djela? izrast mi je onak, ash blond, oko čela skroz bijelo
inače sam prije 15 godina stavila kanu, i dobila sam super bakrenu boju. i ne sjećam se da je bilo komplikacija oko spravljanja iste :/ mislim da sam ja sa kavom mješala i ne sjećam se da sam ju prek noći ostavila da stoji.
a s ovom koju sad imam, cijele mudrolije.
i šta je to amla? mislim sad znam šta je, al di da nabavim sok od tog?
vidim da su cure spominjale da tog ima u nekim šamponima, a na hennaforhair.com vele da super surađuje s kanom jer je izrazito kisela. ja priznajem do nedavno nisam čula za tu voćkicu, pari simpa
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:06   #1996
Quote:
badger kaže:
...
Šta ti nije jasno?

e'o je, ciglica od šest pločica

žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2012., 17:29   #1997
eh, to ima smisla nego, imam malo dužu i malo tamniju smeđu kosu, srednje gustu, najdulji sloj dođe do negdje sredine leđa, jedna ta ciglica bi mi trebala biti dovoljna, zar ne?
badger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:28   #1998
bok cure, da se uključimi ja koristim kanu, onu naj najobičniju na kojoj piše Kina, turski proizvod, ona košta pola eura a miješam je samo sa toplom vodom. miješala sam je i sa čajem os orahovoglišća, i nama nikakve razlike.
pletenica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:30   #1999
Ak vam neko ide u bosnu, tam ima raznih kana, i sve su super, mama moja koristi tamno smedju i pekije joj sijede. možda u zg ima kana da se prodaje ispred džamije, nemam pojma, tak si mislim
pletenica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 12:59   #2000
Quote:
badger kaže: Pogledaj post
eh, to ima smisla nego, imam malo dužu i malo tamniju smeđu kosu, srednje gustu, najdulji sloj dođe do negdje sredine leđa, jedna ta ciglica bi mi trebala biti dovoljna, zar ne?
Hmm mislim da sam ja koristila 3 ili 4 kockice za kosu do ramena..trabalo bi ti biti dovoljno, ako fali možeš na masi dobiti tako da staviš u smjesu malo jogurta npr.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.