Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2017., 21:33   #1
Post Zodijački znaci - simbolika u simbolu znaka

Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Ma ne tvrdim ja da su svi lijepi, ali evo usput nije mi jasno zasto se za djevice smatra da imaju slabu kosu ili da nisu bas lijepe, ako je Djevica prikazana kao lik zene sskladnog tijela duge kose koja tezi savrsenstvu
Pa postoji naravno razlog....inace pisao sam vec o tome na topiku djevica...naime svaki zodijacki znak tradicionalno ima na neki nacin prikazanu planetu koja je u njegovom padu
...pa tako znak jarca je prikazan sa ribljim repom jer u jarcu jupiter pada...zatim znak ribe imaju nesto od suprotnog merkura (koji tradicionalno u ribama pada) a to nesto je par riba...to jest dvije ribe...dualnost...zatim recimo ovan koji veoma podsjeca na jarca i ima rogove kao roznatu tvorevinu saturnove simbolike....tako isto rak ima klijesta (mars)...zatim skorpija opet lici na raka...i njen rep se savija u obliku polumjesca....zatim vaga...uvijek važe djela (sunce) i prikazana je sa polukrugom i kružićem u sredini koji podsjeca na zalazak sunca...koji u periodu vage (suton) doista zalazi...i na kraju imamo djevicu koja je prikazana mladom djevojkom (venera)...tako da ovi znakovi simbolicki zapravo nose teret planete koja im je u padu...i imaju najvece karmicko iskusenje kada su energije ovih padajucih planeta u pitanju... jer je sam pojam pad u saturnovoj simbolici ...eto logicno zar ne
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:24   #2
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa postoji naravno razlog....inace pisao sam vec o tome na topiku djevica...naime svaki zodijacki znak tradicionalno ima na neki nacin prikazanu planetu koja je u njegovom padu
...pa tako znak jarca je prikazan sa ribljim repom jer u jarcu jupiter pada...zatim znak ribe imaju nesto od suprotnog merkura (koji tradicionalno u ribama pada) a to nesto je par riba...to jest dvije ribe...dualnost...zatim recimo ovan koji veoma podsjeca na jarca i ima rogove kao roznatu tvorevinu saturnove simbolike....tako isto rak ima klijesta (mars)...zatim skorpija opet lici na raka...i njen rep se savija u obliku polumjesca....zatim vaga...uvijek važe djela (sunce) i prikazana je sa polukrugom i kružićem u sredini koji podsjeca na zalazak sunca...koji u periodu vage (suton) doista zalazi...i na kraju imamo djevicu koja je prikazana mladom djevojkom (venera)...tako da ovi znakovi simbolicki zapravo nose teret planete koja im je u padu...i imaju najvece karmicko iskusenje kada su energije ovih padajucih planeta u pitanju... jer je sam pojam pad u saturnovoj simbolici ...eto logicno zar ne
Meni bi bilo logicno kad nose dio drugog znaka da su u tandemu a ne da im je karma, ili nose dio kriza od onog drugiga. Procitala sam vise puta da je me u padu u ribama, ti kazes da je to natuknuto prikazom dualnoscu riba, ali one su tako prikazane jer su i same dvojne. A koja je naznaka pada kod blizanaca, ja vidim samo dvoje ljudi, znaci citavo tijelo ili drustvo, zajednica- znaci uran?
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:39   #3
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo logicno kad nose dio drugog znaka da su u tandemu a ne da im je karma, ili nose dio kriza od onog drugiga. Procitala sam vise puta da je me u padu u ribama, ti kazes da je to natuknuto prikazom dualnoscu riba, ali one su tako prikazane jer su i same dvojne. A koja je naznaka pada kod blizanaca, ja vidim samo dvoje ljudi, znaci citavo tijelo ili drustvo, zajednica- znaci uran?
Pa ribe jesu dvojne ali ta dualnost je ribama iskusenje (SA) dok je blizancima to prednost....jer ribe su prikazane tako sto "jedna drugoj grizu rep...dakle vrte se u suprotonom smjeru...a blizanci jedan drugom podupiru ledja...dakle podrzavaju se ili stoje paralelno jedan uz drugog ....tako da tu je razlika ove dvije dualnost...jel sad bolje kuzis ....

A uran je u padu u biku...nevezano za bikov simbol...mada njegovi rogovi podsjecaju na račve znaka urana...jer evo najbanalniji primjer zašto uran (grom,svjetlica) kada naidje na uzemljenje(bik)...tada se neutralizira...nestaje i nema daljeg sprovoda...zato ljude koje drmne grom moze spasiti zatrpavanje zemljom (bik) ...cula si to vjerojatno ...jer zemlja izvuče elektricitet ...i elektricitet je tu bespomocan...nema sposobnost daljeg provoda....dok recimo guma (neptun) gumne cizme su veliki provodnik i privlace elektricitet....inace nikola tesla je bik i on je baratao strujom samo tako ,vrtio je urana oko malog prsta ...ali naravno to je zbog cijele karte prvenstveno

Inace u blizancima nije jos utvrdjen niciji pad...tako da izgleda da su arhetipski oslobodjeni tereta..izgleda da njih nista ne muci i otud su toliko lepršavi i pristupacni..lagan ,prilagodljiv znak.naravno u arhetipskom smislu .....mada ovo zadnje je samo moje vidjenje...vremenom mozda neka nova planeta u nekoj buducnost bude nasla mjesto svog pada u njemu (nista nije konacno) ..ali za to ce trebati vrijeme da to pokaze...a mi dotad necemo niti biti zivi

Zadnje uređivanje Snen : 14.09.2017. at 22:54.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:51   #4
Pa baš dobro što je Uran u padu u biku, vidiš da bik spašava život, izvlači ga, (urana) bolje da je kod bika nego kod nekog drugog.

Ma pitala sam te sto je u padu u blizancima ja iz slike ne mogu desifrirati.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:06   #5
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Pa baš dobro što je Uran u padu u biku, vidiš da bik spašava život, izvlači ga, (urana) bolje da je kod bika nego kod nekog drugog.

Ma pitala sam te sto je u padu u blizancima ja iz slike ne mogu desifrirati.
Pa da li je dobro to je vec druga tema...jer planete u svom padu su na njihovom najnwprirodnijem terenu...i kako one tu "nisu sve svoje" lakse mogu da se ispolje nepovoljno...i neuskladjeno jer su slabe i figurativno "uplasene" i nesigurne kada se nadju u njima tako nepoznatom i za njihovu prirodu "nedobrodoslom" znaku..osobito ako nemaju nikakvu drugu podrsku...makar to njihovo ispoljavanje bilo i na generacijskom nivou, recimo kao kod urana kada se zatrefi u znaku bika...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:14   #6
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post

Inace u blizancima nije jos utvrdjen niciji pad...tako da izgleda da su arhetipski oslobodjeni tereta..izgleda da njih nista ne muci i otud su toliko lepršavi i pristupacni..lagan ,prilagodljiv znak.naravno u arhetipskom smislu .....mada ovo zadnje je samo moje vidjenje...vremenom mozda neka nova planeta u nekoj buducnost bude nasla mjesto svog pada u njemu (nista nije konacno) ..ali za to ce trebati vrijeme da to pokaze...a mi dotad necemo niti biti zivi
Tek sad ovo vidim. Takav sam imala osjecaj zato mi nije jasna tuga i panika kad se nekom nadje planeta u padu. Ja volim sve planete i one vole mene, jer sam super domaćin, i to preporucam svima lijepo ugostite planetu bolje je upoznajte da imate laksi zivot i nema padova.

Nemoj tako, bit cemo zivi.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:24   #7
Već dugo razmišljam o otvaranju ovakve teme, a sada ju je senad90 slučajno pokrenuo. Stoga izdvajam ove gore postove s teme fizičkog izgleda kako bi se rasprava mogla nastaviti u tom smjeru.


Što se tiče ostalog tu su teme:

Vladarstva, dostojanstva i debiliteti u astrologiji

Egzaltacija i stupanj egzaltacije
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:38   #8
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Tek sad ovo vidim. Takav sam imala osjecaj zato mi nije jasna tuga i panika kad se nekom nadje planeta u padu. Ja volim sve planete i one vole mene, jer sam super domaćin, i to preporucam svima lijepo ugostite planetu bolje je upoznajte da imate laksi zivot i nema padova.

Nemoj tako, bit cemo zivi.
Evo jedan primjer nepovoljan a vrlo ocigledan u praksi....za urana u biku....naime cula si cesto kako neki finansijski manganat ili broker i sl kada dozivi neki nagli finansijski prevrat na racunu sebi cesto oduzme zivot...sto je jedan primjer neosvjestenog natusovog urana (koji prirodno pada u biku) ...naime prevrat je natus previse osobno(mjesec egzal u biku) dozivio (a uran je kolektivna planeta) i vrlo lako produbio vec nepovoljnog urana dodatno izvrsavajuci samoubojsto(UR)...jer je natusov centar zbivanja i motiva bio na materijalnim Vrijednostima (bik) koje kada u jednom trenutku (uran) bivaju oduzete...to natus sa neosvjestenim uranom dodatno produbljuje uvidjevsi strah i bezizlaznost koju mu je padajuca planeta donijela i sama se tako osjecajuci...(samo uvijek moramo uzeti u obzir individualnost karte...i iskljuciti bilo kakave iskljucivost naravno)

Zadnje uređivanje Snen : 14.09.2017. at 23:56.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:55   #9
Nisi fulao temu, pisemo o biku, valjda je ovo tema opcenito o znakovima i kako se slazu s planetama, samo da ne bude prevelikog generaliziranja i vrijedjanja znakova, inace drugi put dolazim sa

To za bika i reakciju propasti materijalnog moze biti jedino ako je Ur u biku, ako je negdje drugdje ili ima dobar aspekt sa suncem onda se i Bik moze sloziti s Uranom i malo se opustiti.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:10   #10
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Nisi fulao temu, pisemo o biku, valjda je ovo tema opcenito o znakovima i kako se slazu s planetama, samo da ne bude prevelikog generaliziranja i vrijedjanja znakova, inace drugi put dolazim sa

To za bika i reakciju propasti materijalnog moze biti jedino ako je Ur u biku, ako je negdje drugdje ili ima dobar aspekt sa suncem onda se i Bik moze sloziti s Uranom i malo se opustiti.
Ne Ruby, ovo je tema o tome što se sve nalazi u simbolu određenog znaka. O tome što se može "iščitati" iz samog simbola.






Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.09.2017. at 00:21.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:21   #11
Dobro Fish, to je i zanimljivije. Može li se uz simbole proširiti i na astro mitologiju? Ako ne, tj. ako postoji vec tema samo za mitologiju ne moras linkati..
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:21   #12
Simbol se može povezati s mitologijom i svime što se "iščitava" iz simbola. To je smisao ovakve teme.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 00:25   #13
Super.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 09:56   #14
Ovo je super tema. Senad, super pišeš i objašnjavaš.

Uvijek mi je to bilo zanimljivo zasto je Djevica prikazana djevojkom. Ja sam to povezivala s Rimom i Vestalkama. Znam da baš nema veze, ali nekako je to bila moja asocijacija.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 13:48   #15
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ovo je super tema. Senad, super pišeš i objašnjavaš.

Uvijek mi je to bilo zanimljivo zasto je Djevica prikazana djevojkom. Ja sam to povezivala s Rimom i Vestalkama. Znam da baš nema veze, ali nekako je to bila moja asocijacija.
Hvala, ima se još što šta o simbolu znaka djevice pisati ....da se osvrnem malo na mitologiju : naime njezin simbol žene koja drži biljku u ruci također potječe iz mita o Demetri boginji žetve(djevica)



Mit također govori o njezinoj kćerki Persefoni koju je rodila sa bogom Zeusom (Jupiter)...Naime kada Persefona ostalu polovicu godine mora provoditi sa svojim mužem Hadom (Pluton) to je doba Demetrinog bola kada ona Zemlji oduzima plodnost (Venera u padu)....

Inače da li si primjetila kako znak djevica i škorpija imaju sličan simbol samo što djevica ima ''podvijen nastavak ka unutra dok škoripija ima nastavak koji ide ka vani u obliku strijelice...



razlog toj njihovoj simboličkoj sličnosti djelom leži u tomu što one vladaju dobima godine kada se poljoprivredni radovi tiču žetve (djevica) a posljednji plodovi koje je priroda (bik) dala (u smislu voća) se ubiru ili opadaju i priroda umire (škorpija).....Dakle djevica i škorpija su period kada se nešto od prirode oduzima prije nego što počne spavati....djevica shvata kako cilkus prirode funkcionira i neophodnost potrebe sa njezinim stalnim usklađivanjem čovjek je uspio prije novog početka (vaga) oduzeti ,požnjeti ono što je radom vrijedno pripremio na zemlji...dakle djevica je itekako svjesna koliko je potrebno odrcanja da bi se venera (plodovi zemlje) zapravo zavrijedila....u trećem zemljinom znaku (jarac) kada zima dođe i kod nas recimo snijeg prekrije sve...kroz djevicu i njezino iskušenje kroz venerin pad možemo vidjeti koliko je ta venera (obskrba) u djevici bila valjano pripremljena za to zimsko jarčevsko gladno doba ....kao u onoj pričici o cvrčku i mravu gdje je cvrčak jupiter a mrav merkur-djevica i kada dodje doba zime cvrčak (JU) kuca na vrata i moli mrava da mu da malo hrane i ugosti ga jer je gladan i smrznut...ne zaboravimo da je Ju u padu u jarcu...dakle sva njegova sloboda i bezbrižnost dodje na naplatu jer njegova venera (obskrba) nije prošla pripremu...i skakavac je ostao neusklađen sa novim ciklusom zemlje ....
Sa druge strane škorpija simbolički isto oduzima sve dozrele plodove prirodi (venera i mjesec u izgonu i padu) ali u smislu da dođe na svršen čin onda kada je zemlja zaspala...i nešto što je bio čitav jedan proces škorpija samo pokupi jer ništa drugo ne preostaje ono će u protivnom da struli... a priroda je tada njema...U svim tim dozrelim plodovima priroda ostavlja za sobom sjemena (mjesec,venera) koja će novim proljećem kada sunce bude ponovno imalo mogućnost da udahne život. Sjemena će moći početi ponovno klijati i zemlja će biti ponovno plodna (bik). To već daje prostora djevici (sljedećem zemljanom znaku ali ljudskom umnom) da ponovno materijalizira svoje misli i počne ponovno da se usklađuje sa plodnošću prirode ,manipulirajući njezinim resursima (venera) i pripremajući je za ponovnu žetvu... onoliko koliko joj to okolnosti dopuštaju..Dok je djevica u drugom djelu godine kada priroda ''spava'' ona sve već sredila kako je sredila i tada je tiha,melanholična, osluškuje ali i naslućuje (makar negativno) zrncem podsjećajući na opozitini znak ribe



Inače mit o Demetri čiji je partner Zeus (Ju) objašnjavamo opozitom djevica-ribe dakle djevičin partner jest Jupiter ,vladar riba....Njihovo djete persefona je zapravo peti znak od ribe tj. Rak-mjesec nazvana još Kora čije je značenje'' supruga'' ili ''božica vegetacije'' ali i kraljica prokletih duša što ću u daljem tekstu objasniti)...dakle persefona je simbolički zapravo djelom postala od svog oca Ju koji je plodni dio cijelog tog odnosa...a djelom je i svoja zemljana majka i to u obliku rakovog opozita jarca ,koji je plod ribe i djevice u smislu tog bića (polakoza pola riba). Jarac je također peti znak od djevice, dakle djeca djevice (peta) se opisuju kroz jarca....e sad zašto onda jarac nije simbolički sirena jer je djevica ljudsko biće...pa zato što je ''plođenje'' i ono što proizilazi iz toga (djete) nije više čovjek jer je to životinjska domena i sve što iz plođenja proilizilazi u simboličkom smislu opisano je kroz životinjske znake...dok je čovjek bespolno biće arhetipski (kao što to opisuje mit adama i eve i njihovog bespolnog početka) ...tako da ono što nastane od odnosa ribe i djevice...može biti opet samo životinja u simboličkom smislu- jer djevica (ljudski znak) tada svoju bespolnost (čovječnost) gubi ali i djelom prenosi na svoje potomke tj jarca (saturn i neptun simboliziraju impotentnost i prikazani su u toj vodokozi u simbolu jarca) Persefona je stoga također bez djece iako je djelom i mjesec a to svakako ima razlog zašto....
....Persefona je dakle prvo bila nježna lijepa račica-mjesec kojoj je Demetra(djevica) odbijala sve prosce (rak(mjesec) je jedanaesti znak od djevice...dakle djevica ga vidi kao nešto slobodno,neudato ) ...ali Persefona imajući opozitnu stranu (Sa,jarca) to je naslućivalo da ona nešto teško i surovo sudbinski mora ispuniti...a to je da bude ukradena od Hada i postane surova kraljica podzemlja koja je zadužena da donosi prokletstva dušama....Dakle ona je mjesec koji je u padu u škorpiji (podzemlje) sa je surovim zadatkom- she carries into effect the curses of men upon the souls of the dead....



Nakon tog otimanja njezine kćeri Demetra (djevica) je izmolila da dio godine provodi vrijeme sa persefonom dakle to je ono vrijeme kada njezina kći izlazi iz podzemlja (za vrijeme bika u proljeće mjesec (persefona) egzaltira) i tada Persefona živi svoju rakovsku stranu i sa Demetrom (djevicom) je u bliskom kontaktu (rak treći znak od djevice)....za razliku od onog djela godine nakon žetve...kada se mjesec persefona vraća u svoje podzemlje i tada joj pevagnjuje opozitna sudinska zadata jarčeva strana kada zapravo persefona biva daleko od bižne ljubavi svoje mame Demetre (jarac je deveti znak od djevice) i biva prepuštena surovom podzemlju u kojem mjesec (persefona) mora taj svoj pad svakako da osvijesti i proživi sama.....

inače postoji još jedna zanimljivost vezana za persefonu a to je vrsta mediteranskog krabe nazvane tim imenom Persephona mediterranea

Zadnje uređivanje Snen : 15.09.2017. at 14:13.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:51   #16
Grci i Rimljani povezali su Djevicu sa svojom božicom pšenice, Demeter-Ceres, majkom Persephone-Proserpine. Alternativno, ona je ponekad identificirana kao djevičanska božica Iustitia ili Astraea, držeći ljudsku pravdu-skalu u ruci (konstelacija Vage)- i po tome stvarno nema logike da je venera u padu u dj.kad je sama vaga dio djevice, produžetak.

Djevica je prikazana kao anđeo s krilima, držeći pšenicu (zvijezda Spica). Obično je identificirana kao Dike, božica pravde, koja je bila kći Zeusa i Themisa.

Živjela je na Zemlji tijekom zlatnog doba čovječanstva. Bilo je to vrijeme mira i sreće, gdje je bilo uvijek proljeće i hrana je rasla bez kultiviranja, a ljudi nisu starili, živjeli poput bogova, ne znajući za rad, tugu ili rat.

Zeus je srušio oca, Cronusa, na Olimpu i počeo Srebrno doba. Zeus je bio oštar i strog vladar ovih vremena, kao i mnogi novi vladari. Vidio je ljude kao vrlo loša bića koje su bile daleko ispod besmrtnika i zapravo bi trebali biti tretirani kao životinje. Skratio je proljetno vrijeme i uveo godišnji ciklus godišnjih doba.
Ljudi su tijekom tog vremena postali okrutni i više nisu štovali bogove. Djevica je čeznula za zlatnim vremenima i okupila ljudsku rasu i strogo im govorila o promjeni njihovih načina te upozoravala da slijede još gora vremena. Nakon toga raširila je krila i pronašla sklonište u planinama, okrečući leđa čovječanstvu.
Ljudi su se upustili u nasilje, krađu i rat. Djevica više nije mogla podnijeti grijehe čovječanstva, napustila je Zemlju, i odletjela je u nebo. Konstelacija je prikazana s krilima i do današnjeg dana ona sjedi pored konstelacije Vage, koja se vidi kao mjerilo pravde.
Nazivaju je i Astraeia, nebeska djevica (kćer Astraea-otac zvijezda i majke Eos-božice zore), posljednji besmrtnik(ca) koji je za zlatnog doba živio s ljudima.

Još o djevici:
Konstelacija djevice se povezuje i s mitom Erigone, Ikarove kćeri. Ikara su ubili pastiri jer su se opili od njegovog vina pa su mislili da je vino otrovno, tj.da ih je Ikar htio otrovati.
Njegova kći Erigone sa svojim psom Maera pronašla je tijelo svog oca pod drvetom i objesila se nad njim. Djevica-žrtva. Pas je žalio za gospodarom dok nije uginuo. Budući da je Dionizus bio ljut zbog ovog nepravednoga djela, kaznio je Atenu tako što su sve gradske djevojke počinile samoubojstvo na isti način, sve dok su pastiri koji su ubili Ikarovo konačno bili pronađeni i kažnjeni.

----
Postoje i druge božice koje mogu tražiti identitet s Djevicom. Demetra, božica kukuruza, kći Cronusa i Rhee. Imala je kćer sa svojim bratom, Zeusom, Persefonu (nazvan i Kore, što znači 'djevojačka'). Njezin ujak, Had, bog podzemlja, ju je oteo dok je jednog dana uzgajala cvijeće u Kenu na Siciliji. Had je na svojoj kočiji sa četiri crna konja galopirao s njom u svoje podzemno kraljevstvo, gdje je nerado postala njegova kraljica.
Očajna Demetra u potrazi za Persefonom sržila je svu zemlju i proklela sicilijanska polja kako bi usjevi propali. Zamolila je pomoć od Velikog medvjeda koji ju je uputio Suncu od koga je konačno doznala istinu.
Demetra se suočila sa zeusom i zatražila da naredi bratu da vrati Persefonu. Zeus je pristao ali već je bilo kasno jer je u međuvremenu Persefona pojela sjemenke žitnica u podzemlju zbog kojih se nije mogla trajno vratiti na zemlju.
Postignut je kompromis u kojem će Persefona pola godine provoditi u podzemlu sa svojim mužem, a pola godine na zemlji sa svojom majkom, to je alegorija na godišnja doba, a i u to vrijeme dok je Persefona na zemlji početak proljeća-jesen je kada se konstelacija djevica vidi na nebu.

Iz svega ovoga se ne može zaključiti da je dj.nelijepa i sl. predstavljena je kao majka zemlje, kao majka ljudi, tj. humano i brižno, koja se bori za više ciljeve i gine za ideale, samo zbog toga što nije bila šupljoglava ne znači da nije bila lijepa.
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 15.09.2017. at 16:13.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 21:41   #17
Iz prethodne priče da se zaključiti da Demetra nosi osobine raka pa nastavimo u revijalnom tonu.


Drevna grčka civilizacija započinje u isto vrijeme kao i 'Doba raka' - oko 8.000 do 6.000 prije Krista i naziva se 'doba velike majke', budući da ona odgovara razvoju zajednica u stalnim naseljima i pripitomljavanju životinja. Grčka se smatra "kolijevkom zapadne civilizacije", a velik dio je pod utjecajem egipatske kulture (velika naseljavanja uz rijeku Nil) i "doba velike majke".
U grčkoj mitologiji personifikacija Zemlje bila je grčka božica Gaia - 'prvobitna grčka Majka božica; kreator i davatelj rođenja na Zemlji i svemiru.
Demetra je Gajina unuka i naslijedila je njene rakovske vrline i smatra se božicom žetve.
Rimski ekvivalent Demetre je Ceres -božica poljoprivrede, plodnosti, majčinstva i njegovanja, (kći Porsepina – kidnapirao ju Pluton).

U 12. stoljeću, ilustrirani astronomski rukopis prikazuje raka kao vodenu bubu, a pojedini astronomi u 17. stoljeću opisuju ga kao jastoga.
https://i.pinimg.com/736x/ed/74/2a/e...ary-boards.jpg,
https://c1.staticflickr.com/5/4064/4...3d1_z.jpg?zz=1

Stvaranje konstelacije raka je objašnjeno u drugom od 12 zadataka koje je Herkulu postavio kralj Euristej. Drugi zadatak je bio da ubije devetoglavatu Lernejsku hidru. Hera nije voljela Herkula i poslala je raka Karkinosa da Herkulu oteža zadatak. Rak je zabio svoja kliješta u Herkulov nožni palac nakon čega je Herkul svom snagom nogom zgnječio raka i usmrtio ga. Hera, zahvalna na Karkinovom hrabrom trudu dala mu je mjestu u nebu.
Grčka vaza na kojoj je oslikana borba Herkula, Karkinosa i Hidre. http://vignette1.wikia.nocookie.net/...20160622194312
https://i.pinimg.com/736x/54/4a/2d/5...gy-symbols.jpg
Rak se i dalje bori s najvećom i najružnijom konstelacijom. (koja je sad bez multi glava jer ju je heraklo oborio btw.)


Manje poznati mit, a logičniji jer je rak vodeni znak:
Divovski rak koji se zvao Crios čuvao je morske nimfe u kraljevstvu grčkog boga Posejdona(Rimski Neptun). Crios je bio ogroman i jak, a Posejdon mu je podario besmrtnost.

Kada je bog čudovišta Typhon terorizirao bogove Olympusa, Posejdon se skrio kao i većina drugih bogova, te je ostavio Criosa da štiti morske nimfe, ( Posejdonove kćeri). Rak je vrlo ozbiljno shvatio ulogu zaštitnika i nije dopustio da mu nimfe budu izvan vidokruga. Nakon nekog vremena neke od morskih nimfa su postale nervozne i pobjegle su na otvoreno more.

Crios ih nije mogao progoniti jer je morao ostati štititi preostale nimfe, pa je zatražio pomoć od Vamarije- vampirska lignja, no nije znao da ima zle namjere. Kada je Vamari pronašao nimfe proždro ih je, a Criosu je rekao da nije mogao naći ni jednu nestalu nimfu. Crios je shvatio da laže i napao ga. Borili su se satima a rak je odnio pobjedu. U borbi je zadobio teške ozljede a budući da je bio besmrtan čekao ga je život u agoniji i boli. Kada se Posejdon vratio olakšao mu je bol, a stavljajući ga na nebo kao konstelaciju raka gdje i danas živi nije mu oduzeo besmrtnost.

Random nimfe

Kao i u mitologijama raku treba da ga se treba. Spreman je iz dubine mora, skriven u sigurnosti svoje ljuske izići iz iste i boriti se, ako zatreba.

..sad bi se netko trebao vratiti na početak i krenuti od Ovna, Bika..
__________________
The root of all evil will die if not watered

Zadnje uređivanje Ruby Soho : 16.09.2017. at 22:00.
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:58   #18
Gore pominjana slicnost simbola znaka djevice i skorpijona lezi i u istom tipu energije koja je imala svoj evolutivni pra-razvoj (djevica je jedanaesti znak od skorpije).Naime radi se o izvjesnoj vrsti destruktivnost...koju mozemo recimo vidjeti kroz njihovu simboliku bolesti i smrti...sopspstvenih unutarnjih demona i onih demona koji proizidju iz odnosa....Razlika ove dvije energije "oduzimanja,kvarenja" leže u ovim nastavcima slova M (koga neki porede sa zmijom ili numerološki trinaestim brojem ili četvrtim brojem ,svakako oba karmička i teška https://hr.wikipedia.org/wiki/Numerologija)...Razlika tog slova M kod djevice je nastavak podvijen,podvezan i kanalise se ka unutar (inhibirana seksualnost)....a kod skorpije je nastavak "odrijesen" tj kanalise se van...



Ouroboros je, dakle, simbol objavljenja i cikličke resorpcije i stoga je on spolna jedinstvenost u sebi samoj, stalni samooploditelj, kako to pokazuje njegov u usta utaknuti rep. On je, konačno, kao što je istaknuto, neprestano preobražavanje smrti u život, zbog toga što njegovi zubi uštrcavaju otrov u vlastito tijelo.

Stoga ova destruktivnost kod djevice nalazi svoj stalan put izbjegavanja sopstvenih nepovoljnosti...inace ta ponavljana podsvjesna destruktivnost opozitnih viškova bez balansa vodi u sopstvene fizičke bolesti ukoliko se djevica kontinuirano ne prilagodjava svom opozitu već mu se odupire.Dok kod skorpije neprilagodjenost opozitnoj energiji vodi u posesivnost i tlačenje koja se produbljuje usiljeno svim promjenama (fiksni znak) .. Dakle venera uvijek privlaci onu opozitnu energiju koja će taj savrseni venerin osjecaj ugode i sklada zeljeti da pokvari (radi balansa)...u ovom slucaju djevica će nesvjesno da kvari sebe prizivanjem unutarnjeg zadovoljenja (venere) ukoliko je djevica uvuce u svoju destruktivnost svedenosti ,koju venera u djevici zatekne ,onemogućiti će veneru da uziva...stoga se(venere) djevica iz tog znanja radije nje kloni jer mora uciti kako da veneru rascjepka pa da je uskladjuje jer ona ne zna u djevici da nadje ugodu jer ne moze da se opusti i prepusti (to je ta podveznaost u njezinom simbolu slova M ) i potrebno je da se djevica balansira sa svojim opozitom da bi venera u njoj uzivala na sveden skroman način,osjecajuci kroz djevicu njezinog opozita u kom egzaltira a to je doista djevicama najveci izazov zapravo...
Škorpija svoju destruktivnu energiju ne sputava u sebi (stoga je fizicki mnogo otpornija od djevice...jer ne mora ''misliti'' o svom čišćenju ) ona nju kanalise kroz odnos i materiju to jest oslobodi je se..škorpija ne uci kako da izbjegava njezinu destruktivnost u sebi....vec uci kako da tu destruktivnost na pravi nacin kanalise(to je ona strijelica slova M ka vani) kroz "kvarenje" sklada uspostavljenog odnosa i viška materijalnih resursa koji jesu njezina meta i koju moraju biti oduzeti veneri opet radi ravnoteže.... tada odnos dobije dubinu ili pak u nepovoljnom slucaju samo ima svrhu oduzumanja...ili pak u povoljnom tansforimira se u nesto trajno i konkretno ili u nesto sto treba biti prekinuto a nakupljeni reasursi svakako kroz skorpijy trebaju naći svrhu.... (inace u vagi koja prijethodi scorl., odnos je uređen samo "u zraku"..dakle na površnijem nivou,kada vlada mir i racio) Kroz vodu odnos postaje plodan i transformativan...stoga ta destruktivna potreba skorpije zapravo podsvijesno nalazi svoju svrhu a to je oplodjenje i pretvaranje dvoje u jedno ali da bi to bilo moguće škorpija mora veneri (biku) oduzeti ono što je vrijedno i čega se bik (zemlja) posvjesno teško odriče a to je svakako prikazano onim dijelom godine kad na zemlji nema vegetacije kada ništa ne buja..kada zemlja nema ništa resursa....

Škorpijino oduzimanje resursa može pak u nepovoljnom smislu biti samo iskoristavanje...jer je venera(potrebe) nedobrodosla u scorpio...pa ce takva neosvještena venera svoju potrebu pronaci na destruktivan nepovoljan nacin to jest otimanjem tudjih potreba...stoga ce iskoriscena strana poslije toga osjecati prazninu i grubost koju je zavrjedila i imati osjećaj manje vrijednosti... Škorpija dakle tu svoju destrukciju ka drugom mora osvijestiti u smislu nejzine svrhe uskladjivanja svojeg potencijala preobrazbe ili pak oplodjenja....sa potencijalima suprotne strane (bik,zemlja) koja ovu preobrazbu mora doživjeti kao nesto sto je vrijedilo upustiti se....nesto sto obećava ispunjenje budućeg ciklusa...a sada zahtjeva eliminaciju....inace ta skorpionska energija je ono sto nas također vodi u smrt u onom trenutku kada nase tijelo zbog ostalih okolnosti nije vise mjesto gdje nasa dusa moze obitavati te preko one iste strijelice ka vani izleti van duboko u novi put preobrazbe i postojanja....za razliku od djevice gdje je ta energija zarobljena u nama jer je podvijena ka unutra .....stoga djevica mora da tu destruktivnost nauciti da prilagodi okolnostima da bi manje bila po sebe samu malefična...tako da ona simbolizira sve one robovske rutinske poslove odricuci se zadovoljstava opustenost i prilagodjenost svemu (naravno arhetipski) sve u cilju stalnog preuredjivanja potpunog disbalansa i "zavrzlame" na kojeg se ugleda (ribe)...jer je znanje da prihvatanje tog potpunog disbalansa (kaosa) dovelo bi svakako čovjeka (merkur u ribama nije dobro položen) u disfunkcionalnost jer se čovjek nikad ne može tome funkcionalno prilagoditi a da ne ''uključi mozak tj. razum'' ..tako da je njezin zadatak da to savrseno koje pronadjemo u nama samima imamo mogucnost i da "ubijemo" jer čovjek (merkur) zahtjeva urednost i odmjerenost .....

(djevičanska podvezanost koju možemo vidjeti kroz simboliku njezinog znaka)
Ljudi (merkur) tragaju svoje mjesto u tom tom kaotičnom univerzumu uvidjevši koliko su mali i nesavrešeni (stoga posle znaka lav-božje davanje ,energija kreacije , uvijek mora doći nešto št će taj entuzijazam da podveže (djevica))... Djevica nas uvijek posjeca na to zrnce nesavrsenost svih nas...koja nas uvijek podsjeti recimo kroz bolesti i slabosti...da se to mjesto u savrsenom univerzumu mora i zavrijediti..no ipak univerzum ne treba gledati niti kao nesto nepravedno,nepostojece a to cesto jeste djevica u nepovoljnom slucaju...otuda sva djevicina skepticnost.... Njezina destruktivna energija nece biti nepovoljna kada dio tog savrsenstva prihvati kao prostor u kom ce stalnim uskladjivanjem zavrijediti mjesto svom nesavrsenstvu..to svoje malo mjesto covjek uvijek mora novim cjelokupnim promjenama fluidnog univerzuma kroz djevicu svakako morati da uskladjuje(promjenjivi znak), ponovno, destrukcijom onog sto je po ko zna koji put uredila...

Destrukcijom apsolutno svega sto je nesavrseno ona uprotivnom oboljeva ,ne shvatajuci da je i to dio nje ali onaj vanjski koji mora da sa svojom unutarnjoscu uskladi..jer ako djevica ide potpuno protivno neuredjenost gledajuci je kao otvorenog neprijatelja...i stalno sebe uredjuje neosluskujuci van , ona zapravo ide protiv sebe...jer se izbacuje iz toka univerzuma...umjesto da ide sa njim go with the flow....i tada je bolesna...jer je neuskladjena...ta njezina destruktivnost iznova i iznova u njoj cirkulira na isti nacin i ona na kraju oboli na nekom nivou...povezanom s onim cime je znak djevice bio u vezi na nasem rodjenju...dakle unutarnja destruktivnost djevice mora cirkulirati mijenjajuci svoj tijek uvijek osluskivajuci tijek cirkuliranja univerzalne dezintegracije kao opozita njezine destrukcije viška i potrebe za svedenoscu...venera u toj svedenosti i uklanjanju viškova teško uživa i opušta se....dok s druge strane venera u ribama gdje je sve istancano do suptilnosti nasuprot gorepomenutoj obrnutoj svedenosti djevice....zapravo kroz dezintegraciju cula koja bivaju suptilno istancana do neiscrpnosti u ribama ona se sva stopi od uživanja (egzaltira) tako da kroz ova dva znaka venera iskustvom svakako treba naći ravnotežu

Zadnje uređivanje Snen : 17.09.2017. at 15:59.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:59   #19
Dakle mi svi u našim kartama imamo ova dva simboličkim slovom M povezana znaka(škorpiju i djevicu) koji moraju naci svrhu svojim destruktivnim energijama simbolički opisanim zmijom koja svoju košuljicu presvlači te ima potentni otrov koji simbolizira čitav jedan destruktivni put nove preobrazbe kada se taj otrov otpusti vani ili zmijom koja je na početku svog drevnog evolutivnog razvoja (djevica jedanaesti znak od škorpije) svoj otrov podvezala darujući je ribi u svrhu "znanja" liječenja i iscjeljenja da bi" svoju kožu mogla obnavljati"(regeneracija). Dakle to je simbolika zmije kao liječnika i vrača (sa wikija https://hr.wikipedia.org/wiki/Simbolika_zmije ): Ofiti („Ljudi-zmije“) – od kojih već samo ime govori o ispovijedanju vjere – dodaju: „mi ćemo štovati zmiju jer joj je Bog odredio mjesto u gnozi za čovječanstvo...Nisu li naša crijeva(djevica), zahvaljujući kojima se hranimo i živimo, slika zmije“. Ta analogija, koja podsjeća na analogiju zmije i labirinta, začudno anticipira moderna otkrića u vezi s osnovama psihologije...
Zmije su obavile štapove kako Hermesa (kaducej) tako i Asklepija, na kojem jedna zmija obavija grubi štap. Na Hermesovu kaduceju, zmija nije bila prosto duplicirana zbog simetrije, već je riječ o paru dvaju polova. Krila na vrhu štapa povezuju se sa krilatim poslanikom, Hermesom, rimskim Merkurom
https://upload.wikimedia.org/wikiped...duceus.svg.png


(hermes (merkur)tj. ptica,nije slucajno da i prirodne nauke evolucijijski povezuju podrijetlo ptice sa gimzavcima ...)

Izvjesno je da danas se ,simbolički, uloga zmije zaustavila u škorpiji ( citiram iz istog članka): u našim mitologijama su često predstavljenja kao kozmičkih zmajevi što se pojavljuju nakostriješeni i bljujući oganj i vatru u tajni tmina gdje ljubomorno čuvaju blago – od kojega je najdragocjenija besmrtnost – nisu tu više zato da bi čovjeku omogučili pristup tome blagu, nego da bi mu ga branili. Ali kako je stekla besmrtnost? Neki znanstvenici u vezi s tim daju usporedbe što razjašnjavaju izvore starog rivalstva čovjek-zmija na kojem se izgradila mitologija kršćanskog svijeta.


Zadnje uređivanje Snen : 17.09.2017. at 16:07.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 20:15   #20

Ovaj znak je izmedjuostalog simbolički predstavljeno kroz zivotinju raka u mitu o sukobu here (rak) i herkula..herkul(mars,ovan) je bio polu bog ( sunce egzaltira u ovnu) dok je hera ili junona (jun kada pocinje znak rak)pak simbolicki ima štošta od raka naime bila je boginja zena,plodnosti,porodjaja,umnozavanja naroda,cesto su joj za zrtvu zene prinosile jarac u zamjenu za plodnosti itd...Inace simbolika marsa je kroz rakov pad osobito predstavljena ovim mitom maćehe here (raka u kom mars pada) i njezinog pastora herkula(marsa u ovnu)..ona je poslala fizicki krhku zivotinju (raka u kome je mars u padu) nedoraslu borbi (mars) sa herkulom (mars)..tako sto podmuklo (sa ledja) ulazi u sukob (mars u padu u raku) te ga ujeda(mars) kliještima za nogu i naravno plaća zivotom bivajuci smrskan(mars u padu u raku ,zakljucujemo svakako da je borba raka uvijek zbog tog pada neslavna) ..dakle ovo simbolički prikazuje raka kroz heru i njezinu najslabiju stranu (marsa) koji se kroz ovaj mit svakako na više načina prikazuje kroz svoj pad a s druge strane kroz herkula mars pak nalazi svoju svrhu zavrijedjenog identiteta...Naime herina ljubomora (mjesec je u padu u skorpiji,mars u padu u raku) za zeusovo nevjerstvo i poturanje tudjeg djeteta herkula pod njezinu dojku (odakle je mitski i potekao mlijecni (mjesec) put koji se "prosuo" kada je hera herkula(marsa) kao bebu otrgnula shvativši da nije njezino) to je rezultiralo njezinim osjecajem bijesa, iznevjerenosti nesigurnosti (mars u padu u raku) i simbolicki opisuje potrebu here (raka) za eliminacijom svega sto nije njezin genetski nastavak radi očuvanja ideniteta (mars) sopstvenog sjemena... herkulu je ona kao maćeha priredila brojne poteškoće (rak je cetvrti znak od ovna -maceha...i oni su i karmicki povezani jer je ovan desti zak od raka)...Herkulov (mars u ovnu) ciklus dvanaest zadataka opisan je zodijackim krugom koji je herkul(mars) morao obići krećući od svog početka...da bi u konacnici zavrijedio mjesto na planini olimp (mars u egzaltaciji u jarcu-planina,status)...dakle njegovo herojstvo je priznato tek nakon što je donjelo brojne poteškoće potekle od here (raka)..kao otvorenog neprijatelja i prepreku marsovom cilju (jarcu-planini olimp)

...tek kada je herkul vremenom propatio kroz svoje podvige ,hera(rak,genetski materijal) je nasla ravnotezu (balans) sa njim kada je herkul ispunio svoj karmicki zadatak (otplatio tu svoju "nebožiju " tj negenetsku stranu zbog koje po rodjenju nije pripadao olimpu)...Dakle hera(rak) kojoj je mars u padu (ljubomora,bijes,nepomirljivost) tek je marsa osvijestila kada je Herkul (mars) zavrijedio svoju egzaltaciju u jarcu i tek tada se hera mogla ugledati na njega kroz svoj opozit i tako učiti da istu tu energiju pomiri u samoj sebi ne vodeći se slijepim osjecajima već imajući jasan uvid u njega kao nešto što nije više nepoznata nova prijetnja.
Inace ovaj mit opisuje onu potrebu da kroz raka instinktivno branimo ono što je naše srodno...i stvaramo osjećaj mržnje i sukoba sa svime što je taj naš genetski materijal (sjeme) na bilo kakav način ugrozilo....jer ta ugrozenost je ono sto svakako raka podsjeca na njegovu slabost ...a ti korijeni zapravo dolaze od potrebe za zastitom svog sjemena ali uglavnom zbog neosvjestenosti iskazanu negativnim stranama marsa koje su svakako onda nepovoljne jer rak ne zna takvu energiju da pravilno kanalise dok se "dobro ne napati" kroz nju ... otuda krecu i ratovi,nacionalizam naroda i sl..Dakle u ovom mitu je opisan neosvješteni rak (kroz marosov pad) u kome nema osjećaja jedinstva svih naroda i mjesta za sve,usprkos našoj odvojenog genetici(koja iako je zajednička, vremenom, ugledajući se na opozita jarca-saturna ima potrebu iz nesigurnosti i zastite tj opstanka njezinih varijacija (kao u prirodi) da se separiše,to jest struktualizira se, u fazonu mi smo ovi ,vi ste oni i vama je mjesto tu nama tu) .

U ovom mitu vidimo i neosvješten uvid da svi narodi zapravo imaju jedan zajednički prapočetak to jest da smo svi od iste "pramajke" tj izvora potekli....a takva osvještenost raka, u tom smislu jednistvenog izvora, je pak prikazana kroz mitove koji oslikavaju egzaltaciju jupitera u raku... ...Tako da trebamo da shvatimo da u jednom mitu vezanom za neki zodijački znak nećemo naci sve ono na cemu taj zodijacki znak i počiva....ali svakako možemo da rastumačimo nešto od njegove simbolike kao što je to slučaj ovog mita u kojem rakova kliješta ugrizaju herkula za nogu i potom rak biva smrskan od strane te iste noge...(u nekim komičnijim verzijama i šutnut direktno na nebo u kome takav smrskan oslikava konstalaciju...obilježen kao nešto što ,vodjeno slijepim osjecajem, zaplatilo je podmetnuto u borbi kojoj je nedoraslo (upravo zbog te emotivne nestabilnost i nesigurnosti koju masovni nemiri vuku za sobom narod postaje manipulirana marioneta)

Dakle narod(rak) je uvijek mjesto koje iznjedri sjeme marsa a ono još nije dozrelo to jest slabo je, pa onda je lako njime izmanipulirati kao sredstvom "kompleksa" koji lako navodi mase osjećaju superiornog identiteta i mrznje prema onom sto nije isto sjeme te potrebom za otimanjima, nemirima itd a to sve iz nesigurnosti..) Ovo najcesce vidimo kroz isturene vođe naroda (mars) i vlasti koje narod i vode u ratove(mars u padu u raku,mjesec u padu u skorpiji) a narod izmanipuliran biva nepovratno oštećen ili cesto izgubljen,izbrisan a na rat je pristao primarno iz osjećaja straha i zelje za sigurnoscu i opstankom jer je mars u narod unio osjećaj neizvjesnost i opasnost i prijetnje koja" vreba u zraku"...dakle takva smrskana rakova konstalacija uvijek treba da podsjeca na te obicne nevine narode kao žrtve svojih neosvještenih vodja(marsa) koji sjeme svog naroda isticu iznad drugih (mars u padu u raku)ili pak usadjujući subjektivan osjecaj medjusobnih izazova(mars). Dakle ta nepovoljna energija marsa kroz narod i njihove pripadnosti i identitet uvijek tu negdje cirkulira i jeste najveće iskušenje opisano kroz znak raka.Poznato je da je hera (rak) izmedjuostalih i majka boga marsa (aresa) ...tako da u sebi svakako nosi sjeme ove energije koja je tu u raku jos nepoznata pa se lako manifestira nepovoljno ukoliko nema dovoljno osvještenog usmjerivača (mjeseca)....
inace dnk lanac(nasljedni materijal) me isto tako podsjeca na simbol raka

dakle na ovu slicnost kokretno konkretno mislim
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.