Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 18:11   #81
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ok ajde GO za namještaj i katastar.. (mada i to sa službama je posebna priča) uzet ću GO.
Jel treba GO i za tjedne nabavke špeceraja jer ti ne bi da rade od petka od 17?
Ako se bolje organiziraš, mjesečnu nabavu riješiš u max 2 sata. Tjednu nabavu riješiš u pola sata. I tebi bi bilo bolje, više vremena bi ti ostalo za druge stvari.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:12   #82
Ali kako ako ništa ne radi kad ja ne radim?

Dakle da imaju slobodno od petka u 17 do ponedjeljka u 7, 40 sati im se mora rasporediti od pon u 7 do pet u 17.
Ti znači da rade kad i većina ljudi radi. Dakle manje ih treba jer ima manje kupaca. I rade duže dnevno. Pa ih 30% dobije otkaz.
Super si to smislio.
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:13   #83
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ako se bolje organiziraš, mjesečnu nabavu riješiš u max 2 sata. Tjednu nabavu riješiš u pola sata. I tebi bi bilo bolje, više vremena bi ti ostalo za druge stvari.
to bi ti zabranio rad i onako usput propisao koliko nekome treba vremena za nabavku potrebnih stvari za kućanstvo??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 06.03.2017., 18:17   #84
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ovi koji su za zabranu rada nedjeljom ili točnije od petka 17.00 do ponedjeljka 08.00 jesu li malo razmislili koliko bi osoba ostalo bez posla ma kako mizerno plaćenog.

Nije poanta u zabranama nego je poanta u poštenom plaćanju, prvođenju zakona i inspekcija jer zabranama se ništa ne rješava. Zabrane su iz komunističkih sustava ako je nekome promaklo
Prekovremeni u trgovinama su pravilo a ne iznimka, to se treba dovesti u red.
Broj radnika po kvadratu trgovine je premali, to isto dovesti u red.
Na kraju će ispasti da ako bi se poštivao zakon da bi trebalo zaposliti dodatne radnike čak i ako se skrati zabrani rad nedjeljom.

Inspekcije učinkovito treniraju strogoću na malim firmama, u trgovačke lance se ne usude ni pogledati.

Zabrane postoje i u sustavima koji nisu komunistički, npr. zabrana nošenja oružja, zabrana rada na crno, ...
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:21   #85
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Prekovremeni u trgovinama su pravilo a ne iznimka, to se treba dovesti u red.
Pa nek se dovede u red. Kakve to veze ima sa neradom pet-pon?
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:24   #86
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ovi koji su za zabranu rada nedjeljom ili točnije od petka 17.00 do ponedjeljka 08.00 jesu li malo razmislili koliko bi osoba ostalo bez posla ma kako mizerno plaćenog.

Nije poanta u zabranama nego je poanta u poštenom plaćanju, prvođenju zakona i inspekcija jer zabranama se ništa ne rješava. Zabrane su iz komunističkih sustava ako je nekome promaklo
Zar nije zabrana samo nedjeljom ? Treba malo pogledat podatak koliko u trgovini nedostaje radnika. Kako to da poslodavci traze radnike pa i u trgovini a opet sad bojazan o otkazima ako se zabrani rad nedjeljom ?

Posteno placanje je utopija, zakon o radu je farsa jer hrvatska je samostalna skoro 30 godina a mnogi poslodavci u turizmu jos nemaju fiskalne blagajne. Stovise, mnogi poslodavci prijavljujju radnike na minmialac a neku razliku daju na ruke. I kakve koristi od takvog rada, bolje i taj komunisticki rezim zabrane rada kada nisu u stanju obranit minimalna radnicka prava. Na drustvenim mrezama stranica mojposao i poslovni.hr citam komentare ljudi koji jednostavno vise nece nista radit. Onda je sasvim svejedno da li ima zabrane ili nema o radu nedjeljom.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 18:25   #87
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ovi koji su za zabranu rada nedjeljom ili točnije od petka 17.00 do ponedjeljka 08.00 jesu li malo razmislili koliko bi osoba ostalo bez posla ma kako mizerno plaćenog.

Nije poanta u zabranama nego je poanta u poštenom plaćanju, prvođenju zakona i inspekcija jer zabranama se ništa ne rješava. Zabrane su iz komunističkih sustava ako je nekome promaklo
Više manje se slažem, ali dok čitam sve ove postove jedno pitanje mi se nameće
Jel ti koji rade nedeljom imaju koji drugi dan u tjednu slobodan?
Corduroy is offline  
Old 06.03.2017., 18:27   #88
Problem je i u tome što je 50 posto na minimalnu satnicu opet niš i vjerojatno ne motivira prevelik broj ljudi da se jave za radnu nedjelju. Međutim ono što motivira je kad nema dovoljno ljudi koje bi ta ekstra dodatna zarada zanimala i kad ti se jasno da do znanja da ima hrpa nezaposlenih koji će raditi nedjelje umjesto tebe ako ti nisi željan.

Osobno mi ni ne smeta ta radna nedjelja ali me smetaju glupi komentari tipa joj joj što ako mi usfali šećera ili jaja za kolač a dućan nedjeljom je zatvoren. Ono, koga boli kifla, daj djeci da žvaču napolitanke.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 06.03.2017., 18:28   #89
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ali kako ako ništa ne radi kad ja ne radim?

Dakle da imaju slobodno od petka u 17 do ponedjeljka u 7, 40 sati im se mora rasporediti od pon u 7 do pet u 17.
Ti znači da rade kad i većina ljudi radi. Dakle manje ih treba jer ima manje kupaca. I rade duže dnevno. Pa ih 30% dobije otkaz.
Super si to smislio.
Svaki dan po 8 sati, 5 dana u tjednu.

Dvije smjene, npr. od 06:30 do 14:30 i 13:30 do 21:30.

Ne treba dolaziti sat ranije i odlaziti sat kasnije koje nitko ne plati.

Trgovine normalno rade i kad većina ljudi radi, nisam primijetio da ima manje radnika, samo što ti radnici u to vrijeme rade manje s kupcima, a više ostale poslove koje netko treba raditi, npr. slaganje robe na policama.

30% manje je pretjerivanje, zato što sad ima potrebe za više radnika jer trenutno zaposleni rade cijele godine prekovremeno i to im nitko ne plati.
Isto tako, postoje standardi koliko bi radnika trebalo biti na određeni broj kvadrata, to se kod nas ne poštuje.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:30   #90
Svi koje znam da rade kao trgovci ne rade svaku nedjelju, imaju slobodan drugi dan u tjednu ako tu nedjelju rade, a dnevno rade 6 ili 7 sati, ovisno jel im radna nedjelja.
Vjerujem da ima i drugačijih primjera. Pogotovo u manjim trgovinama.


Inače, nisam protiv da trgovine ne rade nedjeljom.
Al mi je urnebesan ovaj prijedlog od petka u 17 do ponedjeljka do 7
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:31   #91
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Prekovremeni u trgovinama su pravilo a ne iznimka, to se treba dovesti u red.
Broj radnika po kvadratu trgovine je premali, to isto dovesti u red.
Na kraju će ispasti da ako bi se poštivao zakon da bi trebalo zaposliti dodatne radnike čak i ako se skrati zabrani rad nedjeljom.

Inspekcije učinkovito treniraju strogoću na malim firmama, u trgovačke lance se ne usude ni pogledati.

Zabrane postoje i u sustavima koji nisu komunistički, npr. zabrana nošenja oružja, zabrana rada na crno, ...
Za početak nemam pojma kako postoju neki normativi zaposlenih po kvadratnom metru ali eto ako ti kažeš vjerujem ti.

Ja od početka ove priče zabrane nedjeljom, a ovo je druga akcija, zagovaram samo jedno a to je da država propiše za svakoga koliko je to više plaćeno i da ta ista država putem inspekcija to kontrolira. Moj prijedlog za nedjelje, bagdane i ostale kombinacije satnica mora bit 100% veća.

Oprosti ali zabrana rada je glupost na kvadrat nego je poanta u poštenoj plaći za pošten rad.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 06.03.2017., 18:31   #92
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ja sam apsolutno spremna založiti se da nedjeljom ne radi ništa osim onoga što mora tipa dežurne pumpe, doktora i tako to.
Pa kad smo krenuli u smjeru zabrane, zašto onda i to ne zatvorit?

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ako se bolje organiziraš, mjesečnu nabavu riješiš u max 2 sata. Tjednu nabavu riješiš u pola sata. I tebi bi bilo bolje, više vremena bi ti ostalo za druge stvari.
Otkud ti znaš šta bi za koga bilo bolje? I zašto bi ja nešto obavljala pola sata ako se meni razvlači 3 sata po dućanu?

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Prekovremeni u trgovinama su pravilo a ne iznimka, to se treba dovesti u red.
Broj radnika po kvadratu trgovine je premali, to isto dovesti u red.
Na kraju će ispasti da ako bi se poštivao zakon da bi trebalo zaposliti dodatne radnike čak i ako se skrati zabrani rad nedjeljom.

Inspekcije učinkovito treniraju strogoću na malim firmama, u trgovačke lance se ne usude ni pogledati.
Meni je najbolje što ovakve gluposti o prekovremenima i inspekcijama pišu ljudi koji u životu niti su radili u trgovini, niti ikada imali susret s inspekcijom, a kamoli išta više.
Inspekcije velikim trgovačkim centrima lupaju takve kazne koje ni jedan mali trgovački obrt ne bi preživio.

I ne znam kako bi ti to odredio broj radnika po kvadratu... koja bi bila mjera? Je l bi bila ista za svaki dio? I prehrambeni i neprehrambeni? Kako bi povukao imaginarnu crtu gdje, npr u Sparu, počinješ mjeriti neprehrambeni sektor, a gdje prehrambeni? Je l bi u prehrambenom dijelu imao jednak prosjek ili bi trebao gušću radnu pokrivenost za mliječni i mesni dio? A šta s delikatesama? Kako bi računao skladišni prostor?


kriste gluposti
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 06.03.2017., 18:33   #93
Post

Quote:
jurkon kaže: Pogledaj post
Jer time ugrožavaju druge osobe. Sad mi objasni čime to npr. blagajnica koja radi nedjeljom ugrožava kupca. I još mi objasni zašto nedjelja treba biti taj neradni dan, a ne neki od ostalih šest.
Zašto onda blagajnica u banci ne radi nedjeljom a isto tako u posti ? Zasto porezna ne radi nedjeljom ? Zasto Hep ne radi nedjeljom ja bih hep volio posjetit nedjeljom ? Zasto trgovine moraju raditi nedjeljom A pošte ne ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 06.03.2017., 18:35   #94
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
to bi ti zabranio rad i onako usput propisao koliko nekome treba vremena za nabavku potrebnih stvari za kućanstvo??
Zabranio bih rad trgovina vikendom, a u slučaju da netko ne uspije nabaviti hranu u normalnom vremenu rada trgovina, onda neka gladuje.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:36   #95
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa nek se dovede u red. Kakve to veze ima sa neradom pet-pon?
Hoćeš li ti dovoditi Todorića u red?

Ajd ispričaj još jedan vic
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:37   #96
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Hoćeš li ti dovoditi Todorića u red?

Ajd ispričaj još jedan vic
A samo Todorić radi nedjeljom? A kaj on radi radnicima?
Hilda is offline  
Old 06.03.2017., 18:40   #97
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Više manje se slažem, ali dok čitam sve ove postove jedno pitanje mi se nameće
Jel ti koji rade nedeljom imaju koji drugi dan u tjednu slobodan?
Jedan od bitnih problema je što ovakav način rada razara obitelj, djecu odgaja internet i ulica i onda se čudimo kako sve ide u krasni k...

Je li nam cilj postati Amerika u kojoj pojedinci moraju raditi 3 posla samo kako bi preživjeli ili bi trebao postojati neki viši smisao života?
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:40   #98
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Više manje se slažem, ali dok čitam sve ove postove jedno pitanje mi se nameće
Jel ti koji rade nedeljom imaju koji drugi dan u tjednu slobodan?
Koliko ja znam imaju.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Zabranio bih rad trgovina vikendom, a u slučaju da netko ne uspije nabaviti hranu u normalnom vremenu rada trgovina, onda neka gladuje.
Ili neka jedu kolače
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 06.03.2017., 18:44   #99
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Svi koje znam da rade kao trgovci ne rade svaku nedjelju, imaju slobodan drugi dan u tjednu ako tu nedjelju rade, a dnevno rade 6 ili 7 sati, ovisno jel im radna nedjelja.
Vjerujem da ima i drugačijih primjera. Pogotovo u manjim trgovinama.


Inače, nisam protiv da trgovine ne rade nedjeljom.
Al mi je urnebesan ovaj prijedlog od petka u 17 do ponedjeljka do 7
Meni je isto super prijedlog od petka u 17 do ponedjeljak u 7.
GemsBond is offline  
Old 06.03.2017., 18:47   #100
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Za početak nemam pojma kako postoju neki normativi zaposlenih po kvadratnom metru ali eto ako ti kažeš vjerujem ti.

Ja od početka ove priče zabrane nedjeljom, a ovo je druga akcija, zagovaram samo jedno a to je da država propiše za svakoga koliko je to više plaćeno i da ta ista država putem inspekcija to kontrolira. Moj prijedlog za nedjelje, bagdane i ostale kombinacije satnica mora bit 100% veća.

Oprosti ali zabrana rada je glupost na kvadrat nego je poanta u poštenoj plaći za pošten rad.
Hrvatska je poznata kao zemlje u kojoj su zakoni nedvosmisleni i provode se jednako za sve i u prihvatljivim vremenskim okvirima. Također naši sudovi rješavaju sve sporove u rokovima koji ne idu na štetu ni jedne strane.
GemsBond is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.